Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

#Bollo
Najlatwiej będzie chyba kupić zestaw podstatowy Beastgrave (2 bandy) i 2 dodatkowe z tego sezonu (świetne figurki - rippas i wurmspatt). W ramach jednego sezonu wszystko powinno trzymać balans.

Pytanie do domowych graczy:

Miałem okazję kupić ostatnio kilka band z różnych sezonów pod kątem głównie malowania, ale w przyszłości też gry domowej.
Za pomocą różnych deck builderów jestem w stanie zrobić sobie jakieś decki i najwyżej później je modyfikować.
Ale pytanie do was. Jak to wszystko przechowujecie? Decki, figurki i pozostałe karty? Robi się tego dużo w pewnym momencie.

Na figurki kupię chyba pudełko z blaszką i dokleję magnesy.
A karty?
Klaser? (jakiś odpowiednio duży polecacie?)
W woreczkach strunowch? Luzem? Spiętę gumką?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

wydaje mi sie ze wystarcza samodzielnie zrobione inserty
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Erg »

BasiekD pisze: 24 maja 2020, 18:54
Ale pytanie do was. Jak to wszystko przechowujecie? Decki, figurki i pozostałe karty? Robi się tego dużo w pewnym momencie.
Tak się złożyło, że gra sprawia niesamowitą frajdę mojemu synowi, tak więc, mimo że czasu na grę brak, mamy w zasadzie wszystko co wyszło. Więc się wypowiem ;)
Bieżące talie trzymamy w sztywnych koszulkach (w naszym wypadku Dragon Shield z kolorowymi pleckami). Łatwo podmienia się karty.
Zrezygnowałem z koszulkowania całości, po pierwsze ze względu na koszty (~25 groszy za kartę, przy obecnej ilości przekraczającej 1500 kart daje koło czterech stów na same koszulki), po drugie część kart i tak pewno nigdy nie trafi do talii. Znacznie tańszym rozwiązaniem, a jednocześnie dość wygodnym i czytelnym, są karty do segregatorów (te tańsze, 18-slotowe wychodzą ~5 groszy za kartę).
Karty posortowane: jeden sezon - jeden segregator, ułożone zgodnie z numeracją - najpierw neutralne, z podziałem na objectivy, ploye itd, potem bandy i karty frakcyjne do nich. Wygodnie się przegląda, a jeśli poskładasz talię w deckbuilderze online - wyciągnięcie właściwych kart zajmuje moment.

Zestaw żetonów i kości potrzebny do gry dla dwóch osób trzymamy w organizerze na śrubki. Reszta (przy trzech sezonach masz wszystko potrójnie) - elegancko w woreczkach strunowych leży sobie w jednym z pudełek.
Do ewentualnego przenoszenia figurek mam zwykłe pudełko z gąbeczką, wchodzą dwie bandy.
Reszta figurek stoi dumnie w gablotkach, nie po to tyle maluję, żeby chować w pudełku ;)
Odpowiednią gablotkę znalazłem w IKEA, nazywa się to KASSEBY i podstępnie ukryte jest w kategorii "ramki na zdjęcia". Trzeba sobie dorobić półeczki, ale za to figurki prezentują się przednio.
Na całość potrzebne są cztery takie "ramki", bo nie są duże. Ale dzięki temu łatwiej znaleźć na nie miejsce na ścianie :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Odpowiednią gablotkę znalazłem w IKEA, nazywa się to KASSEBY i podstępnie ukryte jest w kategorii "ramki na zdjęcia". Trzeba sobie dorobić półeczki, ale za to figurki prezentują się przednio.
Na całość potrzebne są cztery takie "ramki", bo nie są duże. Ale dzięki temu łatwiej znaleźć na nie miejsce na ścianie :)
Cykniesz fotke? chyba mam w nich minerały pochowane i też półeczki robiłem.
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Erg »

BOLLO pisze: 24 maja 2020, 21:27 Cykniesz fotke? chyba mam w nich minerały pochowane i też półeczki robiłem.
Zapomniałem wspomnieć, że gablotki można powiesić w pionie i w poziomie. Sorki za jakość:
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

dokładnie mam te same ;-). ja jeszcze zrobiłem do nich ledy w srodeczku i jest piknie. Tez polecam te gablotki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

najtańszy sposób na przechowywanie kart to wyprzedaże segregatorów ze starych serii panini itp... ja kupowałem nawet po 10 zł ... teraz na allegro 3 za 40 np znalazłem

https://allegro.pl/oferta/album-na-kart ... 9001849263
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

rastula pisze: 25 maja 2020, 10:28 najtańszy sposób na przechowywanie kart to wyprzedaże segregatorów ze starych serii panini itp... ja kupowałem nawet po 10 zł ... teraz na allegro 3 za 40 np znalazłem

https://allegro.pl/oferta/album-na-kart ... 9001849263
Królu złoty!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

BasiekD pisze: 24 maja 2020, 18:54 #Bollo
Najlatwiej będzie chyba kupić zestaw podstatowy Beastgrave (2 bandy) i 2 dodatkowe z tego sezonu (świetne figurki - rippas i wurmspatt). W ramach jednego sezonu wszystko powinno trzymać balans.
No i chyba tak zrobie z tym ze odpuszcze dodatkowe bandy a zostawie sobie 2 podstawki. jedna mam z shadespire i 2ga zakupie wlasnie beastgrave. czyli bedzie juz 4 bandy :-)dodatkowe bandy kupie jak cos bedzie uzywanego w dobrej cenie. nowek raczej nie dokupie bo to pienieznozerne jednak przedsiemwziecie.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BasiekD »

Podstawkę beastgrave warto kupić bo:
1. Fantastyczne figurki - obie bandy świetnie wyglądają.
2. Najnowsze zasady gry, trochę ewoluowały przez lata + żetony itd.
3. Kości magii - choć te można dokupić oddzielnie

Ja się długo broniłem. Teraz biorę powoli wszystko co jest dostępne. Kolekcjonersko głównie, do malowania.
Kiedyś sobie pogram. Najbardziej żałuję, że kiedyś nie wziąłem skavenów, orków i szkieletów gdy były w sklepach. Mówiłem sobie, że drogo, że szkoda kasy.
A teraz żałuję, bo już ich nie ma.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BasiekD pisze: 25 maja 2020, 15:32
Kiedyś sobie pogram. Najbardziej żałuję, że kiedyś nie wziąłem skavenów, orków i szkieletów gdy były w sklepach. Mówiłem sobie, że drogo, że szkoda kasy.
A teraz żałuję, bo już ich nie ma.
Na mnie pisza, że ja narzekam na ceny i wszystko jest dla mnie drogie.
A uwazam, ze Underworlds jest wrecz tani.

Ktos kto myśli, ze warhammer underworlds jest drogie nie mial stycznosci z X-wingiem. Ani z Gloomhaven. Ani z Arkham LCG. Lepiej nawet nie patrzcie na tamte gry bo dostaniecie zawalu.

Do niektorych tez nie dociera, ze to nie serial i caly 1 i 2 sezon mozna calkowicie olac. A z 3 sezonu kupowac wybiorczo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 25 maja 2020, 16:00
BasiekD pisze: 25 maja 2020, 15:32
Kiedyś sobie pogram. Najbardziej żałuję, że kiedyś nie wziąłem skavenów, orków i szkieletów gdy były w sklepach. Mówiłem sobie, że drogo, że szkoda kasy.
A teraz żałuję, bo już ich nie ma.
Na mnie pisza, że ja narzekam na ceny i wszystko jest dla mnie drogie.
A uwazam, ze Underworlds jest wrecz tani.

Ktos kto myśli, ze warhammer underworlds jest drogie nie mial stycznosci z X-wingiem. Ani z Gloomhaven. Ani z Arkham LCG. Lepiej nawet nie patrzcie na tamte gry bo dostaniecie zawalu.

Do niektorych tez nie dociera, ze to nie serial i caly 1 i 2 sezon mozna calkowicie olac. A z 3 sezonu kupowac wybiorczo.
Halloween do wymienionych przez ciebie gier dodam tylko jedną szatańską "Magic The Gathering" ;-)
1-2 sezon olewać tylko w tedy gdy gra sie turniejowo. do grania w domu jak najbardziej pasuje. Czy 80pln za kilka figurek + karty to tanio bym polemizował (dodatek pamietajcie wymaga posiadania podstawki). Dokładasz powiedzmy +30pln i masz juz konkretna plaszówke od A-Z. Ale fakt jak na WH to chyba nie jest drogo. Dziwi mnie ze nie ma ani 1 ani 2giego sezony na olx/allegro. Albo ludziska graja w domowym zaciszu alebo u nas w PL sie nie przyjeło.
Czy kupowanie do kolekcjonowania i liczenie na zysk w przyszłości ma sens? Nie wiem....
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 26 maja 2020, 10:03
Halloween pisze: 25 maja 2020, 16:00
BasiekD pisze: 25 maja 2020, 15:32
Kiedyś sobie pogram. Najbardziej żałuję, że kiedyś nie wziąłem skavenów, orków i szkieletów gdy były w sklepach. Mówiłem sobie, że drogo, że szkoda kasy.
A teraz żałuję, bo już ich nie ma.
Na mnie pisza, że ja narzekam na ceny i wszystko jest dla mnie drogie.
A uwazam, ze Underworlds jest wrecz tani.

Ktos kto myśli, ze warhammer underworlds jest drogie nie mial stycznosci z X-wingiem. Ani z Gloomhaven. Ani z Arkham LCG. Lepiej nawet nie patrzcie na tamte gry bo dostaniecie zawalu.

Do niektorych tez nie dociera, ze to nie serial i caly 1 i 2 sezon mozna calkowicie olac. A z 3 sezonu kupowac wybiorczo.
Halloween do wymienionych przez ciebie gier dodam tylko jedną szatańską "Magic The Gathering" ;-)
1-2 sezon olewać tylko w tedy gdy gra sie turniejowo. do grania w domu jak najbardziej pasuje. Czy 80pln za kilka figurek + karty to tanio bym polemizował (dodatek pamietajcie wymaga posiadania podstawki). Dokładasz powiedzmy +30pln i masz juz konkretna plaszówke od A-Z. Ale fakt jak na WH to chyba nie jest drogo. Dziwi mnie ze nie ma ani 1 ani 2giego sezony na olx/allegro. Albo ludziska graja w domowym zaciszu alebo u nas w PL sie nie przyjeło.
Czy kupowanie do kolekcjonowania i liczenie na zysk w przyszłości ma sens? Nie wiem....
Za 80zł masz kilka dokładnych i porządnych figurek oraz kompletny dodatek całą bande - który zmienia BARDZO dużo w rozgrywce.
2ego sezonu nie mozesz calkowicie olac jak grasz turniejowo bo jest ciagle legalny do momentu wydania 4tego sezonu. Jak grasz w domu to mozesz olewac wszystko i kupic cokolwiek. Nawet sam 1 dodatek za 80zł wystarczy jezeli przeciwnik ma, ktorys z 3ech zestawow startowych.

MtG przez to, że ma tak drogie NIEKTÓRE karty jest paradoksalnie najtańsza karcianką. Mianowicie coraz więcej graczy zgadza się na to żebyś drozsze karty sobie proxował a karty po 30gr sztuka stanowią jakieś 60% puli kart. Nie mówiąc o Mtg Arena, która jest za darmo jeśli ktoś ma dostęp do komputera i internetu.
Jeżeli gracze w Twojej okolicy grają w LGS to moga sie nie zgodzic na proxowanie wiecej niz kilku kart ale jeżeli w barze albo u kogoś w domu to obstawiam, ze sie zgodza nawet jesli cały deck samemu wydrukowales. MtG jest chyba też jedyną karcianką, która byłaby również fizycznie rozdawana za darmo. Te słabe karty common ludzie autentycznie dają za darmo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 26 maja 2020, 10:17
BOLLO pisze: 26 maja 2020, 10:03
Halloween pisze: 25 maja 2020, 16:00

Na mnie pisza, że ja narzekam na ceny i wszystko jest dla mnie drogie.
A uwazam, ze Underworlds jest wrecz tani.

Ktos kto myśli, ze warhammer underworlds jest drogie nie mial stycznosci z X-wingiem. Ani z Gloomhaven. Ani z Arkham LCG. Lepiej nawet nie patrzcie na tamte gry bo dostaniecie zawalu.

Do niektorych tez nie dociera, ze to nie serial i caly 1 i 2 sezon mozna calkowicie olac. A z 3 sezonu kupowac wybiorczo.
Halloween do wymienionych przez ciebie gier dodam tylko jedną szatańską "Magic The Gathering" ;-)
1-2 sezon olewać tylko w tedy gdy gra sie turniejowo. do grania w domu jak najbardziej pasuje. Czy 80pln za kilka figurek + karty to tanio bym polemizował (dodatek pamietajcie wymaga posiadania podstawki). Dokładasz powiedzmy +30pln i masz juz konkretna plaszówke od A-Z. Ale fakt jak na WH to chyba nie jest drogo. Dziwi mnie ze nie ma ani 1 ani 2giego sezony na olx/allegro. Albo ludziska graja w domowym zaciszu alebo u nas w PL sie nie przyjeło.
Czy kupowanie do kolekcjonowania i liczenie na zysk w przyszłości ma sens? Nie wiem....
Za 80zł masz kilka dokładnych i porządnych figurek oraz kompletny dodatek całą bande - który zmienia BARDZO dużo w rozgrywce.
2ego sezonu nie mozesz calkowicie olac jak grasz turniejowo bo jest ciagle legalny do momentu wydania 4tego sezonu. Jak grasz w domu to mozesz olewac wszystko i kupic cokolwiek. Nawet sam 1 dodatek za 80zł wystarczy jezeli przeciwnik ma, ktorys z 3ech zestawow startowych.

MtG przez to, że ma tak drogie NIEKTÓRE karty jest paradoksalnie najtańsza karcianką. Mianowicie coraz więcej graczy zgadza się na to żebyś drozsze karty sobie proxował a karty po 30gr sztuka stanowią jakieś 60% puli kart. Nie mówiąc o Mtg Arena, która jest za darmo jeśli ktoś ma dostęp do komputera i internetu.
Jeżeli gracze w Twojej okolicy grają w LGS to moga sie nie zgodzic na proxowanie wiecej niz kilku kart ale jeżeli w barze albo u kogoś w domu to obstawiam, ze sie zgodza nawet jesli cały deck samemu wydrukowales. MtG jest chyba też jedyną karcianką, która byłaby również fizycznie rozdawana za darmo. Te słabe karty common ludzie autentycznie dają za darmo.
Pisząc o MTG miałem na mysli granie turniejowe. Tak szybko rotujące talie/karty i bany kart wystepują tylko w tej karciancie. Nie mówiąc już o systemie T1 lub jak kto woli Legacy gdzie grywalne talie zaczynają się od 3000pln. Karty po 30gr/szt wystepowały tylko w formatach fanowskich takich jak Pauper i nielicznie w innych taliach T2 oraz T1. Jedynym sensem grania w PL w MTG był własnie format Pauper którego niejako byłem prekursorem wraz z Samuelem Kalkinem i ja jako pierwszy w polsce zorganizowałem Mistrzostwa Polski :-)

Tak więc patrząc na cene WHUW w porównianiu do MTG t faktycznie WH jest taniuchny jak barszcz.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 26 maja 2020, 10:29
Pisząc o MTG miałem na mysli granie turniejowe. Tak szybko rotujące talie/karty i bany kart wystepują tylko w tej karciancie. Nie mówiąc już o systemie T1 lub jak kto woli Legacy gdzie grywalne talie zaczynają się od 3000pln. Karty po 30gr/szt wystepowały tylko w formatach fanowskich takich jak Pauper i nielicznie w innych taliach T2 oraz T1. Jedynym sensem grania w PL w MTG był własnie format Pauper którego niejako byłem prekursorem wraz z Samuelem Kalkinem i ja jako pierwszy w polsce zorganizowałem Mistrzostwa Polski :-)

Tak więc patrząc na cene WHUW w porównianiu do MTG t faktycznie WH jest taniuchny jak barszcz.
Pauper jest słaby bo ma karty nieskomplikowane - jakie tu sa w ogole kontry na C? Po 3many? Ale artisan juz do mnie przemawia, z U juz pojawiaja sie combosy i bardziej finezyjne efekty. No i kontry po 2. A w Legacy czy Vintage w szczegolnosci to dopuszcza Cie z wydrukowanymi kartami. Znasz osoby z fandomu to popytaj ich, pewnie nie mieli nowego gracza od dluzszego czasu i zagraja nawet jak wydrukujesz karty w czerni i bieli byleby tylko zagrać.

Jak jest ze srodowiskiem WH Underworlds to nie wiem - gralem w Underworlds tylko z kolegami. Bo w sumie troche bez sensu kupowac bande z 2 sezonu dla pojedynczej karty (jezeli stylówa bandy Ci sie nie podoba) jak 2 sezon ma wyrotowac w okolicy pazdziernika. Mozliwe, ze takie pojedyncze karty dopuszczaja wydrukowane nawet na turnieju skoro i tak sklepy nie organizuja wiekszych eventów przez wirusa i turniejowo gra sie po domach.
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: badbocian »

Witam, czy są gdzieś dostępne spolszczenia kart? Chciałbym spróbować zagrać z synkiem, ale on jeszcze nie zna języka angielskiego, na razie uczy się czytać :)
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

badbocian pisze: 27 maja 2020, 09:53 Witam, czy są gdzieś dostępne spolszczenia kart? Chciałbym spróbować zagrać z synkiem, ale on jeszcze nie zna języka angielskiego, na razie uczy się czytać :)
tez wlasnie szukam i jeszcze najchetniej polskiej instrukcji w formie pdf/jpg cokolwiek ale takowa chyba nie istnieje.
znalazlem tylko takie cos:
https://docer.pl/doc/x008e81
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

i takie cos jeszcze:
http://gusla.eu/graj-po-polsku-shadespire/
FB nie mam ale jeszcze tu się mozna chyba czegos dowiedziec:
https://www.facebook.com/groups/125296194754937/

ale nic wiecej nie udao mi sie znalezc. Jak znajdziesz coś ciekawego to się podziel.
qtwticangwjynrncpg
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2020, 00:48

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: qtwticangwjynrncpg »

guslarz pisze: 14 lip 2018, 12:31 Na prośbę autora informuję wszystkich zainteresowanych, że jest już dostępne pełne spolszczenia (w oryginalnej grafice)!

Post z facebookowej grupy:
Wreszcie. Polska wersja Warhammer Underworlds: Shadespire. Dziękuję za wszelką pomoc: ... . Fajnie by było dostać feedback, co ewentualnie poprawić, czy jest dobrze. Przyszłe karty (łącznie z Leader Pack) mogę zrobić, jeżeli ktoś przetłumaczy tytuły i opisy fabularne kart, bo nie chcę już być za nie odpowiedzialny. FAQ niestety dużą część usunąłem przez przypadek i narazie muszę odpocząć od tego. Nie ukrywam, miło by było jakby post został podpięty na górze, aby nowi ludzie mogli go zauważyć. Poniżej linki do poszczególnych plików: (niedługo pliki powinny być wrzucone na jakiś "stały" serwer)

Instrukcja - wersja ekonomiczna:
https://www.sendspace.com/file/u6fi4e

Instrukcja - wersja A3 do druku:
https://www.sendspace.com/file/txplb0

Coreset (talie różnią się od oryginału):
https://www.sendspace.com/file/5hckcb

Uniwersalne karty celów:
https://www.sendspace.com/file/ovrxwt

Uniwersalne karty taktyk:
https://www.sendspace.com/file/9ghvyc

Uniwersalne karty ulepszeń:
https://www.sendspace.com/file/lf14m4

Zbiór często używanych karty celów:
https://www.sendspace.com/file/p4qpvr

Zbiór często używanych karty taktyk:
https://www.sendspace.com/file/y7sauz

Zbiór często używanych karty ulepszeń:
https://www.sendspace.com/file/hrnfz5

Garrek's Reavers - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/gbn3qq

Steelheart's Champions - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/b29xby

Ironskull's Boyz - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/7dnpx2

Sepulchral Guard - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/zejz9k

Chosen Axes - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/450m26

Spiteclaw's Swarm - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/1w5pcy

Magore's Fiends - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/tr4amz

The Farstriders - karty frakcji:
https://www.sendspace.com/file/quxicn

Garrek's Reavers & Ironskull's Boyz - karty wojowników:
https://www.sendspace.com/file/hmvztp

Spiteclaw's Swarm & Chosen Axes - karty wojowników:
https://www.sendspace.com/file/2q2ed5

Steelheart's Champions & The Farstriders - karty wojowników:
https://www.sendspace.com/file/3rfk2t

Sepulchral Guard - karty wojowników:
https://www.sendspace.com/file/l9ppvu

Magore's Fiends - karty wojowników:
https://www.sendspace.com/file/t2ud57
Można prosić o reupload ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Pisalem juz kilka prosb na ten temat ale chyba nikt nie posiada takowych spolszczen :cry:

Edit
Core set Beastgrave poszlo w gore o 10pln. Chyba jest to jednak dobry czas zeby sie w niego jednak zaopatrzyc
wizard6667
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2020, 18:28
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: wizard6667 »

Niestety pozostaje tłumaczenie kart we własnym zakresie, bo z tym reuploadem tłumaczenia pl ciężko jak widzę.

Tutaj karty w wersji angielskiej jak ktoś chce przetłumaczyć:
http://www.ageofwargamers.com/p/shadespire.html
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

To co mam po polsku do 1 sezonu. Link ważny do 6 czerwca.
https://1drv.ms/u/s!AmTrEyzVouhRgddQZzD ... g?e=cdFnts
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Pierrnik »

BOLLO pisze: 30 maja 2020, 09:14 Edit
Core set Beastgrave poszlo w gore o 10pln. Chyba jest to jednak dobry czas zeby sie w niego jednak zaopatrzyc
Do góry poszło ponad 450 pozycji ze sklepu GW w tym nawet produkty, które miały nie tak dawno swoją premierę. Jest na stronie GW odpowieni wątek z tym związany.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Pierrnik pisze: 30 maja 2020, 20:30
BOLLO pisze: 30 maja 2020, 09:14 Edit
Core set Beastgrave poszlo w gore o 10pln. Chyba jest to jednak dobry czas zeby sie w niego jednak zaopatrzyc
Do góry poszło ponad 450 pozycji ze sklepu GW w tym nawet produkty, które miały nie tak dawno swoją premierę. Jest na stronie GW odpowieni wątek z tym związany.
Przeszukiwałem czeluści internetu i natknąłem się na ofertę GameWorkshopu z UK która oferuje core set Nightvault w cenie 200pln z wysyłką. U nas nigdzie już nie można dostać podstawki z 2giego sezonu więc się skusiłem (to chyba dobra cena?). Szczerze powiedziawszy to moje pierwsze zamówienie z UK więc troszkę się obawiam czy aby wszystko zrozumiałem. No nic zobaczymy. Jak wszystko będzie ok i będą chętni to mogę komuś domówić albo zrobić jakieś zbiorowe zakupy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Wczoraj przyszła paczucha od Królowej Elżbiety :mrgreen:

Obrazek

Zagram pewnie nie wcześniej jak przed świetami Bożego Narodzenia ;-)

Dzieki WIELKIEJ uprzejmości Tadka i zioombel jestem w posiadaniu kilku plików z spolszczeniem.
Jak ktos potrzebuje spolszczenia do kart z podstawki i instrukcji to prosze na PW
ODPOWIEDZ