Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Szpanerski pisze: 31 maja 2020, 15:48 Jak to warto zbierac?
Podstawka + pierwszy sześciopak.
Delux + odpowiedni dla niego sześciopak.
Pojednycza paczka z sześciopaku potrzebuje deluxa (lub core w przypadku pierwszego cyklu). Scenariusz z paczki opiera się na kartach z deluxa.

Tutaj będzie widać graficznie jakie małe paczki są przypisane do deluxa.
http://hallofbeorn.com/LotR/Browse

Saga Hobbit - dwa pudełka.
Saga Władcy Pierścieni - 6 pudełek
Sagi nie potrzebują poprzednich pudełek. Każdy taki delux jest grywalny samodzielnie.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

Dziękuję ślicznie. To jeszcze już tak indywidualnie. Jakie jest wasze ulubiony cykl lub pojedynczy scenariusz?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Myślę, że nie będę oryginalny jeżeli powiem, że Core plus pierwszy cykl. Chyba pewnie każdy od tego zaczynał, a wiadomo, że najmilej się wraca do początków. :)

Edycja
Jeszcze wskazówka. Warto na początku grać easy mode. Ten tryb został dodany później i nie zawsze jest w instrukcjach zwłaszcza starszych lub zlokalizowanych. Można go ściągnąć ze strony FFG. W tym trybie ze scenariusza usuwa się część trudniejszych kart i grę zaczyna się z dodatkowymi zasobami.
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Cykl Dwarrowdelf od rozszerzenia khazad-dum.
Jeszcze od Spadkobiercy Numenoru są ciekawi, ale do nich niestety nie posiadam dodatków.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, tak w ogóle :D .
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Szpanerski pisze: 31 maja 2020, 15:59 Dziękuję ślicznie. To jeszcze już tak indywidualnie. Jakie jest wasze ulubiony cykl lub pojedynczy scenariusz?
Cykl Dwarrofdelf, następnie Spadkobiercy.
Obecnie ogrywamy Głos Isengardu i ma bardzo średnie scenariusze mimo świetnej mechaniki czasu.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

Każda wasza odpowiedź jest pomocna bo już wiem z czym to się je :)

Orientuejcie się jak jest z dostępnością? Które cykle są dostępne a które nie?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

nie wiadomo czy będą jeszcze kiedyś dodruki, więc bierz co się da :D A przynajmniej duże boxy
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

W Rebelu jest jeszcze trochę dużych rozszerzeń (w tym Spadkobiercy Numenoru i większość dodatków do niego). Niestety nie ma zbyt wielu dodatków, a rozszerzenia są raczej z tych nowszych.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

W Meplu jest też sporo dodatków i rozszerzeń. Niestety te do podstawki gry są w bardzo wysokich cenach. Przejrzyj sobie.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

A ja powiem tak ;): nie to, że chcę zniechęcać, ale wejście w tę grę to potężna inwestycja i zanim zanurkujesz w świat Władcy LCG to rozważ, czy nie przeraża Cię spojrzenie wstecz na swoje zakupy i stwierdzenie: cholera, wydałem już na to ponad tysiaka, a końca wciąż nie widać. Oczywiście to nie jest tak, że musisz mieć wszystko, ale pamiętaj, że ta gra jest droga i robi się coraz droższa. Ceny brakujących dodatków do Sagi szybują w górę, podobnie jak ceny cykli. Generalnie z każdym mijającym miesiącem rozpoczęcie przygody z Władcą robi się coraz mniej przyjazne dla portfela... Jeśli $$$ nie są przeszkodą, to śmiało, zaczynaj zabawę. Ale pamiętaj - jak wsiąkniesz, to nie będzie to tania zabawa.

Jeśli mimo wszystko chcesz zacząć przygodę z grą, to proponowałbym być cierpliwym i polować na jakiś używany zestaw. Zdecydowanie polecam kupno dwóch zestawów podstawowych, trzeci to już trochę kolekcjonerska fanaberia (zbliżam się do 300 partii i gram na dwóch podstawkach) i cyklu Cienie Mrocznej Puszczy i/albo dodatku Khazad Dum wraz z cyklem Dwarrowdelf. Mając te dwa cykle możesz zagrać w tę grę i 100 partii i o ile nie będziesz ultra wciągnięty w system to naprawdę możesz na tym poprzestać i po prostu cieszyć się grą ;). W pierwszej kolejności kupiłbym 2x Podstawka + Khazad Dum + Dwarrowdelf. Świetne questy, bardzo dużo użytecznych kart, ogromna regrywalność.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:09 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

warlock pisze: 31 maja 2020, 19:02 A ja powiem tak ;): nie to, że chcę zniechęcać, ale wejście w tę grę to potężna inwestycja i zanim zanurkujesz w świat Władcy LCG to rozważ, czy nie przeraża Cię spojrzenie wstecz na swoje zakupy i stwierdzenie: cholera, wydałem już na to ponad tysiaka, a końca wciąż nie widać. Oczywiście to nie jest tak, że musisz mieć wszystko, ale pamiętaj, że ta gra jest droga i robi się coraz droższa. Ceny brakujących dodatków do Sagi szybują w górę, podobnie jak ceny cykli. Generalnie z każdym mijającym miesiącem rozpoczęcie przygody z Władcą robi się coraz mniej przyjazne dla portfela... Jeśli $$$ nie są przeszkodą, to śmiało, zaczynaj zabawę. Ale pamiętaj - jak wsiąkniesz, to nie będzie to tania zabawa.

Jeśli mimo wszystko chcesz zacząć przygodę z grą, to proponowałbym być cierpliwym i polować na jakiś używany zestaw. Zdecydowanie polecam kupno dwóch zestawów podstawowych, trzeci to już trochę kolekcjonerska fanaberia (zbliżam się do 300 partii i gram na dwóch podstawkach) i cyklu Cienie Mrocznej Puszczy i/albo dodatku Khazad Dum wraz z cyklem Dwarrowdelf. Mając te dwa cykle możesz zagrać w tę grę i 100 partii i o ile nie będziesz ultra wciągnięty w system to naprawdę możesz na tym poprzestać i po prostu cieszyć się grą ;). W pierwszej kolejności kupiłbym 2x Podstawka + Khazad Dum + Dwarrowdelf. Świetne questy, bardzo dużo użytecznych kart, ogromna regrywalność.
Czyli jak dobrze rozumiem: core set razy dwa zapewni lepsza płynność tali dzięki większej ilości kopii przydatnych kart? Będzie większa kontrola nad talia przy jej tworzeniu?

Co do zakupów które proponujesz. Khazad Dum - masz na myśli cały cykl czyli duży dodatek + małe czy mówisz o samym dużym?
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

PanFantomas pisze: 31 maja 2020, 19:29 Ja niedawno kupiłem podstawkę. Mam do niej cykl Mrocznej Puszczy + podstawka Kahazad-Dum. Za wszystko w sumie zapłaciłem ok. 380 zł i już mam dość ;) Miałem zapędy, żeby zbierać coś więcej, ale wydawanie dla mnie 500-600 zł za taki Dwarrowdelf to przesada. Niestety ja mam taki problem z LCG, że chcę mieć wszystko ;) A tu to jest masakra z cenami. Wielu dodatków już nie ma, te co są nie zawsze mają dostępne kompletne cykle. Dochodzę do wniosku, że LCG to zło haha Przynajmniej dla kolekcjonerów. Z tego powodu sprzedałem Marvela, bo też tu dodatek, tam dodatek i jak podsumowałem, to wyszło prawie 700 zł. Ale jeśli chodzi o samą grę, to gra się bardzo fajnie, klimat LOTR jest mocny. Ale trzeba podejść na chłodno. Kupić co się da i już. Ewentualnie liczyć na "okazje".
Masz dośc pod względem finansowym czy ilość scenariuszy i kart wystarcza na długie godziny grania?

Gdzie taka okazję dorwales że taki fajny zestaw?
moneo
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: moneo »

Ja wszedłem rok temu gdy jeszcze nie było masakry, natomiast zaznaczam, że gram solo, bardziej dla frajdy, klimatu, przygód niż dla wielogodzinnych optymalizacji decku.

Moje spostrzeżenia są takie:
- cykl Mrocznej Puszczy to klimat trochę jak core, scenariusze ok ale może jeden zapadł mi w pamięć
- Khazad Dum i cykl Dwarrowdelf mają fajny klimat podziemi, choć trzeba lubić krasnoludy. Scenariusze bardzo fajne, choć przy niektórych ma się wrażenie powtórki - w końcu wszystko kręci się wokół Morii
- Saga to świetne questy, fajne karty, klimat, no i w końcu fajny tryb kampanii. Jestem obecnie w połowie. No ale to zestawy trudne do kupienia teraz.
- Szarą przystań kupiłem szukając "czegoś innego" i oceniam bardzo na plus! W deluxe boxie są 3 bardzo różne questy, fajnie połączone fabularnie, jest żegluga, eksploracja, bitwy. Dokupiłem już cykl i mam duży apetyt na dalszy ciąg.
- Dzicz Rhovanionu też czeka w kolejce, będzie to dla mnie taki powrót do klimatu z core setu mam nadzieję.
Na razie zastopowałem z kupowaniem, ale gdybym miał coś więcej zdobywać to byłoby to Zaginione Królestwo + cykl, a potem może cykl Twórcy Pierścienia (elfy) a może nawet Piaski Haradu (znów ze względu na odmienny klimat). Generalnie wychodzi, że moje preferencje pokryły się z popularnym przewodnikiem talesfromthecards.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

Z reguły gdzie najtaniej kupić nowe dodatki?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:09 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Jeśli ktoś ma zacięcie kolekcjonerskie i zaczyna teraz, to musi dysponować grubym portfelem. Ja kupowałem wszystko na bieżąco, ale w momencie kiedy Galakta przeszła na tryb DNŻ to sobie odpuściłem zbieractwo. Gorsza jakość druku za wyższą cenę? To nie dla mnie. I w końcu też mocno odchudziłem kolekcję w myśl zasady, że skoro nie będę mieć wszystkiego, to niektóre rzeczy też mogę sprzedać. Aktualnie mam dwa pierwsze cykle, Spadkobierców i Piaski Haradu. I oczywiście Sagę :) Niewykluczone że skompletuję kiedyś wszystkie deluxy, ale zupełnie nie mam na to ciśnienia. O dziwo, pustynne klimaty mnie zachęcają do grania i wezmę to na warsztat jak przejdę Sagę. To co mam to masa grania, zwłaszcza dla kogoś kto już dawno temu przekroczył barierę 3 tyś. partii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

mam na szybko do was pytanie mam mozliwosci kupic 2 core sety oraz dodatki:
-khazad- dum deluxe, zaginione krótlestwo de luxe, spadkoiercy numenoru de luxe, przeciwko cieniowi cykl- komplet, Głos Isengardu de luxe i szara przystan de luxe. Co byscie z tego wybrali?

1 CS + 1/2 dodatki na start zeby nie przytloczyc sie?

czy

2 CS + 1 dodatek?

Jezeli dodatek to jakie sa wg was najlepsze z tych wymienionych?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Ja polecam 1 core set i dwa rozszerzenia. Khazad-dum polecam. Ewentualnie jeszcze Spadkobierców w nie wiele z tych pozostałych rozszerzeń grałem, a wiem, że Spadkobiercy i Zaginone Królestwo są świetne, ale trudne (je akurat posiadam).
To moje zdanie. Nie mam też dwóch core setów, a świetnie sobie radzę.
Jeszcze poczekaj na opinie innych, ale z mojej strony to:
- 1 core set
- khazad-dum
- spadkobiercy numenoru :wink:
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

Jeszcze pytanie mam o sam core set. Jeżeli jest z 2013 r albo starszy to jest to samo wydanie czy nowsze jest jakoś ulepszone? Ładniejsze? Coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Ten najnowszy druk ma mniejsze znaczniki życia oraz żetony obrazen/zasobów. Trochę inaczej zredagowana instrukcje. Nie jestem pewien jak z błędami ogólnie e, na pewno Róg Gondoru wciąż ma błąd w najnowszym druku :D
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 09:19 przez Szewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Szewa pisze: 01 cze 2020, 08:51 Ten najnowszy druk ma mniejsze znaczniki życia oraz żetony obrazen/zasobów. Trochę inaczej zredagowana instrukcje. Nie jestem pewien jak z błędami ogolnje, na pewno Róg Gondoru wciąż ma błąd w najnowszym druku :D
A na czym ten błąd polega i jak powinna brzmieć poprawna wersja?
Nadal gram tą kartą i jest całkiem pomocna, nie chcę, żeby się okazało, że gram źle :wink: .
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Admirał Thrawn pisze: 01 cze 2020, 08:57
Szewa pisze: 01 cze 2020, 08:51 Ten najnowszy druk ma mniejsze znaczniki życia oraz żetony obrazen/zasobów. Trochę inaczej zredagowana instrukcje. Nie jestem pewien jak z błędami ogolnje, na pewno Róg Gondoru wciąż ma błąd w najnowszym druku :D
A na czym ten błąd polega i jak powinna brzmieć poprawna wersja?
Nadal gram tą kartą i jest całkiem pomocna, nie chcę, żeby się okazało, że gram źle :wink: .
Część kart jest znerfiona i ma słabszy efekt. Róg po nerfie, jeżeli dobrze pamiętam, uruchamia się gdy karta jest zniszczona, a nie gdy tylko wypadnie z gry.

Co do starszych druków to nie mają znacznika trybu łatwego (złota ramka na ikonkach zestawu). Nowsze mogą mieć poprawiony tekst gdy karta była znerfiona.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Dokładnie tak, róg daje Ci zasób kiedy postać "Zginie", a nie "opuści gre".
Stary róg był za mocny, razem z silvan ami (leśne elfy) byłby epicka maszynka do zarabiania zasobów (silvanie często opuszczają grę).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

A i mam takie pytanie. Czy zna ktoś jakąś stronę z deckami do tej gry? Szczególnie o coś, gdzie można sobie wybrać z jakich dodatków się korzysta tworząc talię.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
ODPOWIEDZ