Tetrarchia (M.Marqués)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: mk20336 »

- gra: Tetrarchia
- wydawca: Nestorgames
- twórca: Miguel Marqués
- mechanika: gra kooperacyjna, od 1 do 4 graczy. Bronimy Imperium Rzymskiego przed nawałnica barbarzyńców, jednocześnie próbując zabezpieczyć granice. Mała, szybka i łatwa w transporcie gra.
- tematy: Imperium Rzymskie, czasy kryzysu III w. i reform Dioklecjana
- linki przedstawiające komponenty i mechanikę (recenzja):

Recenzja Tetrarchia (j.ang.)

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: Leser »

Jedyna znana mi gra w piórniku ;) Fajny lekki tytuł solo/co-op, przy którym można zabić trochę czasu bez wielkiego móżdżenia, ale wciąż z pomyślunkiem i emocjami. Szkoda, że niedostępny w szerokiej dystrybucji.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: mk20336 »

Leser pisze: 30 maja 2020, 20:08 Jedyna znana mi gra w piórniku ;) Fajny lekki tytuł solo/co-op, przy którym można zabić trochę czasu bez wielkiego móżdżenia, ale wciąż z pomyślunkiem i emocjami. Szkoda, że niedostępny w szerokiej dystrybucji.
Tak, ten piórnik to super sprawa do transportu, zwłaszcza że plansze da się zwinąć!
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: Luke555 »

Ciekawy tytuł, też miałem go na uwadze, ale mimo że wydany 5 lat temu to niedostępny nawet z drugiej ręki na bgg. z Twojej recenzji wyczytałem, że lubisz bardziej rywalizujące gry, polecam Soul of the Empire. Tematyka antyku, 4 asymetryczne frakcje, kości, karty, ale mimo to losowość minimalna. Bardzo odczuwalny klimat.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: Leser »

Luke555 pisze: 01 cze 2020, 16:14 Ciekawy tytuł, też miałem go na uwadze, ale mimo że wydany 5 lat temu to niedostępny nawet z drugiej ręki na bgg. z Twojej recenzji wyczytałem, że lubisz bardziej rywalizujące gry, polecam Soul of the Empire. Tematyka antyku, 4 asymetryczne frakcje, kości, karty, ale mimo to losowość minimalna. Bardzo odczuwalny klimat.
Grę można kupić na stronie "producenta". Cena nie jest jakaś zatrważająca, choć rewelacyjna także nieszczególnie zważywszy, że to raczej "kieszonkowy" tytuł. Ciężko jednak żeby było taniej - Nestor wykonuje je sam w nakładzie po kilkanaście-kilkadziesiąt sztuk.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: mk20336 »

Tetrarchia – higher difficulty levels

Tetrarchia jest małą i bardzo sympatyczną mini-grą planszową, w którą można zagrać kooperacyjnie lub solo. Dzisiaj prezentuję wyższe poziomy trudności - Ci wszyscy barbarzyńcy atakujący z zewnątrz i wewnętrzne rebelie - będzie ciężko. Miłej lektury!

LINK: Tetrarchia – higher difficulty levels

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Tetrarchia (M.Marqués)

Post autor: bajbaj »

Zmienił się wydawca gry i nowy robi preorder na kolejne wydanie (już chyba nie "piórnikowe").

https://dracoideas.com/editorial/en/tie ... rarchia-2/

Warunki cenowe całkiem ok - 30 euro za grę i 7 euro za przesyłkę do Polski (dodałem do koszyka i tak mi wyliczyło).
ODPOWIEDZ