Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: gregoff »

Zastanawiam się nad kupieniem podstawki tej gry. Nie grałem ani w Arkham Horror (temat mi nie podchodzi) ani w LOTR (temat już fajniejszy ale jakoś okazji nie było).

Znam nieźle MCU, lubię komiksowy klimat a Spiderman to chyba moja ulubiona postać z młodości.

Raczej gra Solo czasami maks 2 osoby. Mam obecnie DC Pojedynek Bohaterów, grałem i lubię Star oraz Hero Realms (wiem że inny typ gry ale też karcianki).

Próbowałem to ograć na Tabletop Simulator ale średnio mi szło z samym ustawieniem gry. Coś poradzicie?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: aryss »

Jeśli chcesz grać głównie solo odpuść, solo imo to demo jest wciąż gry i sprawdza sie duzo słabiej. Chyba ze planujesz gre na dwie trzy ręce
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ravenone »

Nie słuchaj kolegi :P
Mam 100+ partii, większość solo.
Jeśli lubisz Marvela - tym lepiej, dla fana komiksów gra jest jeszcze bardziej klimatyczna.
Jeśli odbiłeś się od w/w LCG - nie szkodzi. Marvel jest od nich prostszy, a jak wszystko ogarniesz to w 1h ze 2-3 szybkie partie zagrasz.
Sprawdź samą podstawkę, jak ci podejdzie to pójdziesz w dodatki (byle szybko, bo schodzą jak świeże bułeczki :P).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Ja gram w Marvela tylko solo. Gra z diecie mi się nie podobała, trwało to zbyt długo. Także najbardziej polecam do gry solo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Potwierdzam ze solo jest super ale nie wiem jao robicie takie czasy. Mi z Klaw czy Ultron expert schodzi ok godziny :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Potwierdzam. Mi też solo gry schodzą w okolicach godziny, zdecydowanie szybciej idzie rozgrywka we władcę pierścieni. Aczkolwiek może to być przez mój pipowaty styl gry :lol:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: SuCHaR »

Ta gra nadaje się idealnie do SOLO. Mam rozegrane 95 partii z czego 2 nie były solo :D. Ta gra wpasowuje się również idaelnie na wieczorki w tygodniu, kiedy nie masz siły ani chęci na rozłożenie jakiejś większej gry, albo nie masz z kim, albo masz malo czasu. Rozkładasz marvela pykasz sobie 2-3 partie w godzinke i można iść lulu.
Gra jest imho petarda. Moje TOP3 na dzień dzisiejszy.
Pzdr
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: gregoff »

A wiadomo kiedy dodruk wjedzie do nas. Bo w tej chwili wszystko się w sklepach skończyło. Na forum jest oferta ale wszystkiego co wyszło i na razie nie mam funduszy aby kupić wszystko.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: imssah »

jakie dodatki wg Was są "must have"?
picollo
Posty: 26
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:46
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: picollo »

gregoff pisze: 01 cze 2020, 22:33 Zastanawiam się nad kupieniem podstawki tej gry. Nie grałem ani w Arkham Horror (temat mi nie podchodzi) ani w LOTR (temat już fajniejszy ale jakoś okazji nie było).

Znam nieźle MCU, lubię komiksowy klimat a Spiderman to chyba moja ulubiona postać z młodości.

Raczej gra Solo czasami maks 2 osoby. Mam obecnie DC Pojedynek Bohaterów, grałem i lubię Star oraz Hero Realms (wiem że inny typ gry ale też karcianki).

Próbowałem to ograć na Tabletop Simulator ale średnio mi szło z samym ustawieniem gry. Coś poradzicie?
Tak z innej beczki,
Jeśli chcesz ograć grę na Tabletopie, odezwij się na PW, możemy coś wieczorem zagrać- wyjaśnię zasady, pomogę skonfigurować wszystko, etc.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: SuCHaR »

imssah pisze: 02 cze 2020, 11:02 jakie dodatki wg Was są "must have"?
Wszystkie
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: imssah »

SuCHaR pisze: 02 cze 2020, 11:08
imssah pisze: 02 cze 2020, 11:02 jakie dodatki wg Was są "must have"?
Wszystkie
tego się obawiałem :)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

aryss pisze: 01 cze 2020, 22:55 Jeśli chcesz grać głównie solo odpuść, solo imo to demo jest wciąż gry i sprawdza sie duzo słabiej. Chyba ze planujesz gre na dwie trzy ręce
Hmmm,

Jak koledzy wyzej - tez sie absolutnie nie zgodze; ta gra, to moje (obecnie) nr 1 do rozgrywki solo.

75+ partii i powiem, ze smiga fenomenalnie.

Zgodze sie, ze mozna sprobowac solo "na dwie rece" - co daj kolejne, nowe doswiadczneie (w grze solo).

Polecam!
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

imssah pisze: 02 cze 2020, 11:02 jakie dodatki wg Was są "must have"?
Wg mnie chyba najbardziej Green Goblin (Wrecking Crew jest raczej bardzo latwe);

Co do dodatkowych bohaterow, to juz chyba rzecz gustu/sprawa indywidualna - jednego lubisz to kupujesz, nie lubisz - nie kupujesz (to jest fajne w tej grze).

Owszem, kazdy cos wnosi nowego, ale nie powiem, ze kazdy jest "must have".

Ja wszedlem "all in", ale ja "zboczony" jestem ;)

Pozdro,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: aryss »

kinioo pisze: 02 cze 2020, 11:19
aryss pisze: 01 cze 2020, 22:55 Jeśli chcesz grać głównie solo odpuść, solo imo to demo jest wciąż gry i sprawdza sie duzo słabiej. Chyba ze planujesz gre na dwie trzy ręce
Hmmm,
Jak koledzy wyzej - tez sie absolutnie nie zgodze; ta gra, to moje (obecnie) nr 1 do rozgrywki solo.
75+ partii i powiem, ze smiga fenomenalnie.
Zgodze sie, ze mozna sprobowac solo "na dwie rece" - co daj kolejne, nowe doswiadczneie (w grze solo).
Polecam!
Jasne, można solo grac i miec kupe zabawy ( sam tez tak grywam, szczegolnie w zwiazku z pandemia) ale trzeba byc swiadomym jednej rzeczy, gra nie bedzie ani troche zbalansowana, beda slabsze i mocniejsze postacie i jesli gracz z tym sie godzi to problemu miec nie bedzie. W momencie kiedy mamy kilka postaci na stole ta dysproporcja troche sie juz rozmywa, jasne jest sytuacja ze np cap na liderce bedzie statystycznie robil wiecej dla teamu niz pozostali ale wszyscy beda w stanie skonczyc wszystkie encountery.
Dodatkowo grajac w 1 osobe widzi sie statystycznie rzadziej nemesisow. I sami autorzy podczas ostatniego q&a mowili ze glownie skupiaja sie na grajacych w kilka osob.

Co do dodatkow to imo Green Goblin -> dowolne hero packi -> Wrecking Crew
taka kolejka priorytetow
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szamano »

Zdarzyło się komuś w LCG żeby brakowało kart ? W moim egzemplarzu nie mam karty Hulk nr 50
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Szamano pisze: 07 cze 2020, 08:09 Zdarzyło się komuś w LCG żeby brakowało kart ? W moim egzemplarzu nie mam karty Hulk nr 50
Asmode już nie obsługuje supportu. Musisz się kontaktować ze sprzedawcą.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

c08mk pisze: 07 cze 2020, 09:37 Asmode już nie obsługuje supportu. Musisz się kontaktować ze sprzedawcą.
/facepalm
Asmodee nadal obsługuje support, ale przez sklepy, a nie bezpośrednio.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

imssah pisze: 02 cze 2020, 11:02 jakie dodatki wg Was są "must have"?
Mi z kolei bardzo podoba sie Wrecking Crew, ALE bez podniesienia poziomu trudnosci jest za łatwy. Ja gram +1 encounter card i jest super. Wersja expert zaproponowana przez FFG to straszna dluzyzna (4 przeciwnikow po ~15 zycia x2 = 120 damage do wygrania, absurd).

Green Goblin tez swietny, ALE znowu Risky Business jest zbyt latwy, zeby nie powiedziec popsuty. Jest sporo propozycji na home rule na bgg, bo bez tego sie nie obejdzie. Ja gram, ze GG i Norman na scheme i attack odpowiednio dobieraja po 1 booscie dodatkowo.

Hero packi - jak chcesz grac dana postacia to bierz. Jak nie to nie. :) Rozwijaja tez troche aspecty i deckbuilding. Polecam Dr Strange - ma swietna nowa mechanike i w ogole jest troche OP. ;)

Takze jak widac - niestety co dodatek to problem, ale gra dla mnie wymiata i tak. Nie zeszła ze stołu od tygodni.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Trolliszcze pisze: 07 cze 2020, 09:40
c08mk pisze: 07 cze 2020, 09:37 Asmode już nie obsługuje supportu. Musisz się kontaktować ze sprzedawcą.
/facepalm
Asmodee nadal obsługuje support, ale przez sklepy, a nie bezpośrednio.
/faceplam
Czyli nie obsługuje, bo sklepy muszą wszystko załatwiać.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

c08mk pisze: 07 cze 2020, 15:03 Czyli nie obsługuje, bo sklepy muszą wszystko załatwiać.
Jak w całym cywilizowanym świecie. Dzięki temu jak firma jest z Ugandy, to się klient nie musi martwić, że nie mówi w suahili, tylko załatwia problem tam, gdzie kupił produkt.
No ale najwyraźniej niektórzy wolą, jak obsługa posprzedażowa sklepu kończy się na wysłaniu produktu do paczkomatu. Może lubią korespondować w językach obcych? W sumie ich prawo...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

Powiedzcie mi jedną rzecz. Marvel Champions to gra dla 1-4 osób. BGG mówi, że najlepiej chodzi na 1-2 osoby. Czy Marvel Champions to tak naprawdę gra solo? Jest sens grać w to z kimś innym? Zastanawiam się powoli nad zakupem i mam świadomość, że będę w to grał sam (moja druga połówka nie lubi zupełnie gier kooperacyjnych), więc mam teraz etap rozkminiania, czy wariant solo to przypadkiem nie najlepszy wariant dla tej gry. Ewentualnie drugie pytanie - czy jest sens grać "na cztery ręce" (i więcej), czyli kierować naraz więcej niż jednym herosem?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Jest sens grac dwoma herosami bo wiecej mozna sobie pozwolic w budowie talii, jest wiecej kombinacji w grze i rozgrywka jest mniej losowa. Na jedna postac tez jest super bo jest szybko.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

EsperanzaDMV pisze: 08 cze 2020, 10:08 Powiedzcie mi jedną rzecz. Marvel Champions to gra dla 1-4 osób. BGG mówi, że najlepiej chodzi na 1-2 osoby. Czy Marvel Champions to tak naprawdę gra solo? Jest sens grać w to z kimś innym? Zastanawiam się powoli nad zakupem i mam świadomość, że będę w to grał sam (moja druga połówka nie lubi zupełnie gier kooperacyjnych), więc mam teraz etap rozkminiania, czy wariant solo to przypadkiem nie najlepszy wariant dla tej gry. Ewentualnie drugie pytanie - czy jest sens grać "na cztery ręce" (i więcej), czyli kierować naraz więcej niż jednym herosem?
Tak jak chyba w każdej każdej kooperacyjnej karciance są zwolennicy true solo i grania na dwie ręce. Ja jestem w grupie true solo i mi jednym bohaterem gra się dobrze. Gra jest też na tyle prosta i szybka, że granie dwoma bohaterami raczej nie powinno sprawiać trudności.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szamano »

A jakie hero packi polecacie do grania true solo ?
ODPOWIEDZ