Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: KrzysiekL »

konradstpn pisze: 01 cze 2020, 17:16 Fenomen tej gry: za cenę podstawki można sobie kupić 30 kg dodatków do niej.
To po ile to chodzi teraz? Widzę jakiś egz używany niedrogo na forum. Okazja? :)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: bowie »

Wspierał ktoś na KS painted meeples do Najeźdźców? https://www.kickstarter.com/projects/me ... escription
Efekt urywa 4 litery :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sie 2020, 17:16 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Gromb »

Śliczne, ale cena jak za zboże. Mimo, że grę uwielbiam, to jednak nie dałbym tyle za pimpowanie tego tytułu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: bowie »

Robione w stanach przez rodzinną firmę. To nie są tanie chińskie rączki ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: raiden25 »

Mam pytanie, czy ktoś kojarzy o co chodzi z różnica w ilości kart w wersji PL a ANG w dodatku Pola Chwały/Fields of Fame? Wychodzi na to że Polska edycja ma o 3 karty mniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: seki »

raiden25 pisze: 09 lis 2020, 18:07 Mam pytanie, czy ktoś kojarzy o co chodzi z różnica w ilości kart w wersji PL a ANG w dodatku Pola Chwały/Fields of Fame? Wychodzi na to że Polska edycja ma o 3 karty mniej.
Spoiler:
Nie wiem. Wydaje mi się, że różnica powinna być tylko na Hali bohaterów gdzie w w wersji polskiej nie udało się odblokować na wspieram.to karty Hertha, która była z kolei ostatnim odblokowanym celem na KS. W Polach Chwały nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Blue »

konradstpn pisze: 01 cze 2020, 21:48
seki pisze: 01 cze 2020, 18:36
konradstpn pisze: 01 cze 2020, 17:16 Fenomen tej gry: za cenę podstawki można sobie kupić 30 kg dodatków do niej.
To nie fenomen tej gry. Tak się dzieje z dodatkami, do gier które nie są dostępne. Inne przykłady: Handel i Herbata do Pola Arle, Ambicja do Roll for the Galaxy, Misje do Ciężarówką przez galaktykę itd.
O ile z generalną tezą i tendencją mogę się zgodzić o tyle podane przykłady żadną miarą nie przystają do wyjątkowej dysproporcji cenowej w Najeźdźcach.
Bo dodatki robili z myślą że będzie na 100% dodruk, wydali z górką, a potem wydawnictwo padło.
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: maxxie97 »

Czy ktoś wie na czym stanęło? Mamy całą fajną serię zachodnich królestw od Portalu. Przydałoby się to jakoś uzupełnić o północne morza, bo potem ma wyjść coś z południem i wschodem. Serio nikt w Polsce nie jest w stanie podjąć się tego tytułu z zyskiem? Jest to dla mnie zastanawiające...
Portal milczy jakby na siłę o tych północnych morzach, może dowiemy się czegoś w nowym roku...OBY! :P
DrKilljoy
Posty: 155
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:43

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: DrKilljoy »

Ale Portal powiedział nie. Zainteresowane bylo IUVI. Ale bez druku międzynarodowego sie nie opłaca. A jak widać już wyszła "nowa" wersja.
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: maxxie97 »

DrKilljoy pisze: 30 lis 2020, 15:57 Ale Portal powiedział nie. Zainteresowane bylo IUVI. Ale bez druku międzynarodowego sie nie opłaca. A jak widać już wyszła "nowa" wersja.
Nowa wersja to znaczy? :)
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Varth Dader »

maxxie97 pisze: 30 lis 2020, 16:06 Nowa wersja to znaczy? :)
Koledze chodziło o Raiders of Scythia, gra jest reimplementacją Najeźdźców z Północy.
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: maxxie97 »

Varth Dader pisze: 30 lis 2020, 16:07
maxxie97 pisze: 30 lis 2020, 16:06 Nowa wersja to znaczy? :)
Koledze chodziło o Raiders of Scythia, gra jest reimplementacją Najeźdźców z Północy.
To nie jest ta sama seria, z mórz północy wyszły inne tytuły jeszcze tak samo jak z zachodnich królestw. Może chodziło koledze o drugą edycję gry z 2017?
Po prostu dla mnie to jest zastanawiające, zdaję sobie sprawę że to nie jest tak hop siup i koszty produkcji są ogromne. Ale z drugiej strony mając w portfolio jedną grę to czemu nie wydać drugiej? Zainteresowanie wydaje się być spore...
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: autopaga »

Odpowiadam dlaczego nie wydadzą trylogii, ponieważ reszta serii to crapy. Ja w Scythii widzę same zmiany na plus w tym zintegrowanie najważniejszych elementów dodatków i zintegrowanie ich w planszy głównej, ciekawsze kości, konie orły i zdolności lidera.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Gizmoo »

autopaga pisze: 30 lis 2020, 16:45 ponieważ reszta serii to crapy.
Górnolotne stwierdzenie. Że o kwestii gustu nie wspomnę. Explorers z dodatkiem jest bardzo dobre. Trochę zbyt losowe jak na mój gust, ale w swojej kategorii wagowej, to jest niezła gra rodzinna i jedno z ciekawszych pick up and delivery w jakie grałem. Jak komuś nie przeszkadza losowość punktacji i nie jest euro-optymalizatorem, to powinien spróbować.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: XLR8 »

Dla mnie Najeźdźcy to już crap. Wojownicy Midgardu w tej kategorii są po tysiąckroć przyjemniejsi.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: autopaga »

Miałem z dodatkiem i mimo że bardzo chciałem polubić to no niestety, wyleciały po drugiej partii. Gra jest dwa poziomy niżej od najeźdzców i zachodniej trylogii, sami najeźdźcy według mnie to też oczko niżej, ale scythia o pół oczka może podnieść ten wynik.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Gizmoo »

XLR8 pisze: 30 lis 2020, 17:02 Wojownicy Midgardu w tej kategorii są po tysiąckroć przyjemniejsi.
Jak ktoś lubi rzucać kostkami i zobaczyć, czy dostanie VPsy, czy nie, to na pewno. :lol:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: XLR8 »

Gizmoo pisze: 30 lis 2020, 17:11
XLR8 pisze: 30 lis 2020, 17:02 Wojownicy Midgardu w tej kategorii są po tysiąckroć przyjemniejsi.
Jak ktoś lubi rzucać kostkami i zobaczyć, czy dostanie VPsy, czy nie, to na pewno. :lol:
Jeśli wolisz nudny workerplacement bez jakiegokolwiek polotu to faktycznie :)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: mecenas »

XLR8 pisze: 30 lis 2020, 17:22
Gizmoo pisze: 30 lis 2020, 17:11
XLR8 pisze: 30 lis 2020, 17:02 Wojownicy Midgardu w tej kategorii są po tysiąckroć przyjemniejsi.
Jak ktoś lubi rzucać kostkami i zobaczyć, czy dostanie VPsy, czy nie, to na pewno. :lol:
Jeśli wolisz nudny workerplacement bez jakiegokolwiek polotu to faktycznie :)
Niektórzy grają w gry ekonomiczne po to by nie mieć niepotrzebnej losowości.
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: maxxie97 »

Odpowiem dwoma zdaniami: Mi osobiście seria "...z północnych mórz" bardzo się podobała. Bardzo żałuję swoją drogą że w Polsce wzięła się za to tak niekompetentna firma...
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: michcic »

Varth Dader pisze: 30 lis 2020, 16:07
maxxie97 pisze: 30 lis 2020, 16:06 Nowa wersja to znaczy? :)
Koledze chodziło o Raiders of Scythia, gra jest reimplementacją Najeźdźców z Północy.
Czy Portal już zapowiedział wydanie tej gry, czy trzeba czekać do Portalconu? ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

michcic pisze: 01 gru 2020, 08:54
Varth Dader pisze: 30 lis 2020, 16:07
maxxie97 pisze: 30 lis 2020, 16:06 Nowa wersja to znaczy? :)
Koledze chodziło o Raiders of Scythia, gra jest reimplementacją Najeźdźców z Północy.
Czy Portal już zapowiedział wydanie tej gry, czy trzeba czekać do Portalconu? ;)
Zastanawiające jest to że dodatki do tej gry tak długo się wyprzedawały, sporo ostatnio poszło na wyprzedażach.
Więc albo gra nie cieszyła się taką popularnością żeby iść w dodatki, albo na rynku było za mało egzemplarzy samej podstawki, albo może i planowano dodruk ale wydawnictwo się posypało.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: seki »

Jeśli pamięć mnie nie myli to dodatki pojawiły się na rynku gdy podstawki były już resztki albo nawet wcale. Zapewne były plany by podstawkę dodrukować. Wyjątkowa sytuacja z wydawnictwem sprawiła, że do dodruku już nie doszło. A same dodatki są bardzo ciekawe. Grę bardzo lubię ale miała dość mocno ograniczoną regrywalność. Dodatki mocno ją powiększyły. Są różne i oba udane.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: 13thcaesar »

Po skompletowaniu całej serii Zachodniego Królestwa (oprócz oczywiście zapowiedzianych dodatków Works Of Wonder i City Of Crowns, które mam nadzieję, że Portal również wyda) i rozegraniu Kronik Zachodniego Królestwa, tak wciągnęła mnie ta seria, że postanowił również skompletować Sagę z Północnego Morza. Jako że po polsku ukazali się tylko Najeźdźcy z Północy z dodatkami (już niedostępni) pozostało mi wejść tylko w wersję ang.
Akurat Shipwrigths of the North Sea i Explorers of the North Sea nie mają za dużo tekstu więc mogę śmiało zagrać w nie z synem, mimo nieznajomości języka ang., jednak z tego co widzę Raiders of The North Sea ma trochę tego tekstu na kartach (które są w pewien sposób "tajne") jednak myślę że po kilku rozgrywkach, syn zapamięta jak działa dana karta. Nie znalazłem na forum zbyt dużo informacji na temat sagi z Północnego Morza jako całości z uwzględnieniem trybu kampanii z Runesaga (jedynie stwierdzenie jednego z forumowiczów kilka postów wyżej: "Odpowiadam dlaczego nie wydadzą trylogii, ponieważ reszta serii to crapy. Ja w Scythii widzę same zmiany na plus w tym zintegrowanie najważniejszych elementów dodatków i zintegrowanie ich w planszy głównej, ciekawsze kości, konie orły i zdolności lidera.")
Naprawdę te dwie gry z serii są takie słabe, że nie warto w nie wchodzić? Najeźdźców z Scytii również mam zamiar zakupić, jednak z tego co wiem nie są one częścią żadnej serii. Podoba mi się koncepcja Kronik Zachodniego Królestwa i Runesaga pozwalająca rozegrać taką mini-kampanię. Czy mając serię Zachodniego Królestwa i fakt, że w tym roku ukażą się Najeźdźcy ze Scytii (którzy są takimi Najeźdźcami z Północy z dodatkami) , lepiej odpuścić sobie Sagę Północnego Morza, czy jednak w trybie kampanii również oferują gry z tej serii ciekawą rozgrywkę tak jak w przypadku Kronik Zachodniego Królestwa?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Raiders of the North Sea / Najeźdźcy z Północy (Shem Phillips)

Post autor: krwlng »

13thcaesar pisze: 30 sty 2021, 12:19 Naprawdę te dwie gry z serii są takie słabe, że nie warto w nie wchodzić?
Mam kompletną sagę Morza Północnego, Explorersi nie doczekali się jeszcze próby na stole, ale z tego co słyszałem to są poprawną grą i nic więcej, popularnością najeźdźców nie przebiją. Co do shipwrights - gra na stole wylądowała raz i szczerze wątpię, żeby miała szansę kiedykolwiek wrócić, może kiedyś coś mnie najdzie na rozegranie całej kampanii, ale szczerze mówiąc Zachodnie Królestwo wydaje się być ciekawsze. Z tego co kojarzę autor po fali krytyki wydał darmowy dodatek "naprawiający grę" do Shipwrights. Poza względami kolekcjonerskimi nie widzę sensu posiadania tej gry - jest wiele lepszych.
ODPOWIEDZ