Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Leser »

mordajeza pisze: 03 cze 2020, 20:52
shuji pisze: 03 cze 2020, 18:41
eee? Gdzie w tej instrukcji są jakieś frakcje - może ktoś mi pokaże, bo ja nie kojarzę niebieskich żółtych ani zielonych w neuroshimie :)
Obstawiam, że to robocza wersja instrukcji.
Nie mam pojęcia, jakie są procedury w Portalu, ale byłoby mocno niecodzienną praktyką przetłumaczyć coś "żeby było", opublikować (bez wyraźniej informacji, że to wersja robocza) "żeby sobie wisiało", a potem radykalnie zmieniać.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: shuji »

Leser pisze: 03 cze 2020, 21:36
mordajeza pisze: 03 cze 2020, 20:52
shuji pisze: 03 cze 2020, 18:41
eee? Gdzie w tej instrukcji są jakieś frakcje - może ktoś mi pokaże, bo ja nie kojarzę niebieskich żółtych ani zielonych w neuroshimie :)
Obstawiam, że to robocza wersja instrukcji.
Nie mam pojęcia, jakie są procedury w Portalu, ale byłoby mocno niecodzienną praktyką przetłumaczyć coś "żeby było", opublikować (bez wyraźniej informacji, że to wersja robocza) "żeby sobie wisiało", a potem radykalnie zmieniać.
No właśnie, bo czemu miałoby to służyć oprócz wkurzenia ludzi i konieczności prostowania później ?

Chociaż to prawda że ta instrukcja wygląda jak plik roboczy. Z drugiej strony jeśli gra ma wyjść we wrześniu a mamy czerwiec i pomiędzy jeszcze produkcję to ta instrukcja musiałaby już powstac.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: citmod »

Widać Trzewiczek nie uczy się na swoich błędach i nadal nie zrozumiał, że nazywanie różnych gier używając tej samej nazwy tylko z innym dopiskiem jest słabym rozwiązaniem (patrz Osadnicy: Narodziny Imperium i Osadnicy: Królestwa północy).
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: tsodo »

citmod pisze: 04 cze 2020, 02:52 Widać Trzewiczek nie uczy się na swoich błędach i nadal nie zrozumiał, że nazywanie różnych gier używając tej samej nazwy tylko z innym dopiskiem jest słabym rozwiązaniem (patrz Osadnicy: Narodziny Imperium i Osadnicy: Królestwa północy).
Grałeś w obie (piszę o osadnikach) wymienione i twierdzisz, że są takie same ? Przyznam, że bardzo ciekawa opinia.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

tsodo pisze: 04 cze 2020, 07:20 Grałeś w obie (piszę o osadnikach) wymienione i twierdzisz, że są takie same ? Przyznam, że bardzo ciekawa opinia.
Nie, właśnie napisał, że chociaż obie nazywa się osadnikami to są to kompletnie różne gry :-P
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: tsodo »

japanczyk pisze: 04 cze 2020, 07:25
tsodo pisze: 04 cze 2020, 07:20 Grałeś w obie (piszę o osadnikach) wymienione i twierdzisz, że są takie same ? Przyznam, że bardzo ciekawa opinia.
Nie, właśnie napisał, że chociaż obie nazywa się osadnikami to są to kompletnie różne gry :-P
Rzeczywiście, przeczytałem jeszcze raz i jest dokładnie jak piszesz :) Najwidoczniej zbyt wczesna godzina dla mnie.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: toblakai »

Trzeba mieć na uwadze, że ONI to pierwsza 'część' serii gier - tam faktycznie tytuł jest pełny, czyli 'Osadnicy: Narodziny Imperium'. Natomiast już w kolejny grach widać - przynajmniej po okładce i materiałach promocyjnych - że stosowana jest nazwa 'Osadnicy' jedynie w kontekście nazwy serii. Tak więc, mamy raczej grę 'Królestwa Północy'. Podobnie jest z 'Wykreślanym Imperium'.

'Osadnicy' to już bardziej nazwa serii/marki. Większość graczy już to kojarzy, więc trzewik raczej wie co robi.
Awatar użytkownika
amandor
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2015, 10:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: amandor »

citmod pisze: 04 cze 2020, 02:52 Widać Trzewiczek nie uczy się na swoich błędach
Błędach? nazywanie gier tytułami, które ludzie już znają i rozpoznają raczej jedynie zwiększa sprzedaż. Tak samo będzie w tym przypadku, Oczywiście, że ludzie kupią chętniej coś co ma w nazwie neuroshima niż coś co tego nie ma i jest raczej nieznane na polskim rynku. Czy ludzie się rozczarują? tego nie wiem ale cyferki na koncie będą się zgadzać.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

amandor pisze: 04 cze 2020, 09:01 Błędach? nazywanie gier tytułami, które ludzie już znają i rozpoznają raczej jedynie zwiększa sprzedaż. Tak samo będzie w tym przypadku, Oczywiście, że ludzie kupią chętniej coś co ma w nazwie neuroshima niż coś co tego nie ma i jest raczej nieznane na polskim rynku. Czy ludzie się rozczarują? tego nie wiem ale cyferki na koncie będą się zgadzać.
Widzisz, to zależy
Jak bedziesz podpinał wszytsko pod nazwę, którą ludzie znają, to się zorientują, ze cos nie gra.
I np. O:KP sprzedali się mocno ponizej oczekiwań, bo mimo, ze Trzewiczek firmuje to Osadnikami, ludzie ogarneli ze to jednak inna gra. Oczywiscie tam wrzucenie osadników jako rodziny produktów wciaz jest w jakis sposob zasadne. Przy okazji Last Aurora już niekoniecznie.

Serio ten znaczek Neuroshimy tak bardzo nie pasuje do tego loga Last Aurora, grafik płakał jak projektował.
Samo zalozenie ze fani Neuroshimy łykną wszytsko an czym bedzie znaczek Neuroshima jest iMHO troche obrazliwe :P No ale sam nie jestem fanem, dla mnie generic post-apo tez jest spoko ;-) I ciekaw jestem czy zmiany beda dalej idace niz doklejenie loga

Poczytalem troche wiecej o tym projekcie wi wydaje sie ciekawszy niz myslalem pierwotnie
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: ShapooBah »

Trzewiczek Cinematic Gameboard Universe.

Ja wam mówię, że już niedługo okaże się, że Osadnicy, Neuroshima i wszystkie gry Portalu dzieją się w tym samym uniwersum i będzie możliwość portowania kart z 51 stanu do Narodzin imperium i odwrotnie.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: nimsarn »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że rozumiem rozczarowanie/rozdrażnienie fanów Neuroshimy wykorzystaniem jej nazwy/etykiety w nowym (nieznanym) produkcie, ale wydaje mi się że owo rozczarowanie/rozdrażnienie może być przedwczesne.

Po pierwsze, mimo udostępnienia przez wydawnictwo instrukcji, na dobrą sprawę nie wiemy co naprawę znajduje się na kartach tej gry, a jak by nie patrzeć to gra karciana (dostępna instrukcja - zapewne celowo - jest opisu kart pozbawiona);

Po drugie, jest również dostępny w przedsprzedaży dodatek: Przebudzenie Molocha (czyt.: Molocza?!), po lekturze instrukcji https://portalgames.blob.core.windows.n ... ressed.pdf którego, już widzę jasne nawiązania do świata Neuro, a przecież ta również jest pozbawiona opisu kart.

Zaznaczam. że nie zam pierwotnej wersji gry i nie wiem: czy dodatek jest dziełem autora gry, czy już wynikiem współpracy z ludźmi z Portala.
Ogólnie sam się sobie dziwię, że o grze dowiedziałem się zaledwie wczoraj i stwierdziłem u siebie objawy przejedzenia tematu post-apo. Może dla tego, że już mam w swej kolekcji trzy i pół takich gier (Armaggedon, Saltlands, Rycerze Pustkowi i Otys ;) )

PS. Nie wiem czy zauważyliście, że kształt wybrzeża przedstawiony na głównej planszy gry można łatwo dostosować, do wybrzeża pogranicza polsko-niemieckiego - czyżby ukryta opcja RPO :D :lol:
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: GrzeL »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:13 Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że rozumiem rozczarowanie/rozdrażnienie fanów Neuroshimy wykorzystaniem jej nazwy/etykiety w nowym (nieznanym) produkcie, ale wydaje mi się że owo rozczarowanie/rozdrażnienie może być przedwczesne.

Po pierwsze, mimo udostępnienia przez wydawnictwo instrukcji, na dobrą sprawę nie wiemy co naprawę znajduje się na kartach tej gry, a jak by nie patrzeć to gra karciana (dostępna instrukcja - zapewne celowo - jest opisu kart pozbawiona);

Po drugie, jest również dostępny w przedsprzedaży dodatek: Przebudzenie Molocha (czyt.: Molocza?!), po lekturze instrukcji https://portalgames.blob.core.windows.n ... ressed.pdf którego, już widzę jasne nawiązania do świata Neuro, a przecież ta również jest pozbawiona opisu kart.

Zaznaczam. że nie zam pierwotnej wersji gry i nie wiem: czy dodatek jest dziełem autora gry, czy już wynikiem współpracy z ludźmi z Portala.
Nawet nie zwróciłeś uwagi na nazwę pliku, do którego linkujesz.
LastAurora-ProjectAthena-Rulebook-PL_compressed.pdf
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: nimsarn »

GrzeL pisze: 04 cze 2020, 11:30 Nawet nie zwróciłeś uwagi na nazwę pliku, do którego linkujesz.
LastAurora-ProjectAthena-Rulebook-PL_compressed.pdf
I do czego zmierzasz? Rozwiń proszę, bo nazwa pliku może się brać przecież z tytułu roboczego - ew. wynik niedbalstwa obsługi informatycznej.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:42 I do czego zmierzasz? Rozwiń proszę, bo nazwa pliku może się brać przecież z tytułu roboczego - ew. wynik niedbalstwa obsługi informatycznej.
Do tego, ze dodatek był pierwotnie zapowiedziany na KSie i miał podtytuł Project Athena, a na polski rynek przerobiono go na Przebudzenie Molocha ;-)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: GrzeL »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:42
GrzeL pisze: 04 cze 2020, 11:30 Nawet nie zwróciłeś uwagi na nazwę pliku, do którego linkujesz.
LastAurora-ProjectAthena-Rulebook-PL_compressed.pdf
I do czego zmierzasz? Rozwiń proszę, bo nazwa pliku może się brać przecież z tytułu roboczego - ew. wynik niedbalstwa obsługi informatycznej.
Do tego, co napisałeś:
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:13 Zaznaczam. że nie zam pierwotnej wersji gry i nie wiem: czy dodatek jest dziełem autora gry, czy już wynikiem współpracy z ludźmi z Portala.
Wystarczy zajrzeć na BGG, by się przekonać, a nazwa pliku wprost określa co to za dodatek.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: nimsarn »

GrzeL pisze: 04 cze 2020, 11:54
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:42
GrzeL pisze: 04 cze 2020, 11:30 Nawet nie zwróciłeś uwagi na nazwę pliku, do którego linkujesz.
LastAurora-ProjectAthena-Rulebook-PL_compressed.pdf
I do czego zmierzasz? Rozwiń proszę, bo nazwa pliku może się brać przecież z tytułu roboczego - ew. wynik niedbalstwa obsługi informatycznej.
Do tego, co napisałeś:
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:13 Zaznaczam. że nie zam pierwotnej wersji gry i nie wiem: czy dodatek jest dziełem autora gry, czy już wynikiem współpracy z ludźmi z Portala.
Wystarczy zajrzeć na BGG, by się przekonać, a nazwa pliku wprost określa co to za dodatek.
Nie mniej na stronie kickstartera, autorzy wprost pisali o współpracy z Portalem - innymi słowy polska wersja nie wzięła się z powietrza.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:57 Nie mniej na stronie kickstartera, autorzy wprost pisali o współpracy z Portalem - innymi słowy polska wersja nie wzięła się z powietrza.
Co? Gdzie?
Czy chodzi CI o to:
We often collaborate with Awaken Realms, CMON, Matagot, Edge, Fun Forge, Forbidden Games, Galakta, Hub and Portal Games and others localizing their best-selling games for the Italian market: http://www.pendragongamestudio.com/it/giochi/
Ze wydaja gry Portalu na włoski rynek? :P
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: nimsarn »

japanczyk pisze: 04 cze 2020, 12:03
Co? Gdzie?
Czy chodzi CI o to:
We often collaborate with Awaken Realms, CMON, Matagot, Edge, Fun Forge, Forbidden Games, Galakta, Hub and Portal Games and others localizing their best-selling games for the Italian market: http://www.pendragongamestudio.com/it/giochi/
Ze wydaja gry Portalu na włoski rynek? :P
Oraz akapit poniżej podanego przez ciebie:
We have extensive experience in board and card game production. Our partners both in Poland and in China provide components of the highest quality and are known from many other Kickstarter projects funded by the most successful publishing companies. You can be sure that Last Aurora will satisfy even the most demanding customers.
https://www.kickstarter.com/projects/la ... ast-aurora
Tak czy siak, rozmawiamy o produkcje o którego nasza wiedza o nim ogranicza się do osoby projektanta. Ani na KS`ie, ani na BGG nie ma podanej np. listy artystów. I dalej nic nie wiadomo o wyglądzie kart
- soory w instruckcji KS`owej jest lista współpracowników i faktycznie brak ludzi z Portala - zwracam honor.
Jak na razie moje niewprawne oko nie widzi sprzeczności świata przedstawionego z światem Neuroshimy i pewnie dla tego mi taka implementacja nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 12:16 przez nimsarn, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 12:08
No ok, ale co to ma do rzeczy? :D
To tylko akapit o tym, ze sa doswiadczonymi wydawcami i produkuja gry.
Nic wiecej - zreszta patrzac po instrukcji nie ma tam zadnych polskich creditsów

Mniejsza z tym - poczekamy na polska wersje, fajnie ze w ogole bedzie, bo takie produkty zazwyczaj nie trafiaja na polski rynek :)
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Tuminure »

nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:13Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że rozumiem rozczarowanie/rozdrażnienie fanów Neuroshimy wykorzystaniem jej nazwy/etykiety w nowym (nieznanym) produkcie (...)
Wykorzystanie tej nazwy mi się nie podoba nie ze względu na to, że jestem fanem Neuroshimy (bo nie jestem - mam Hexa, lubię w to grać i na tym moje bycie fanem się kończy), a ze względu na wykorzystanie triku marketingowego, który napędzi sprzedaż w pewnym sensie wprowadzając w błąd.
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 11:13Po pierwsze, mimo udostępnienia przez wydawnictwo instrukcji, na dobrą sprawę nie wiemy co naprawę znajduje się na kartach tej gry, a jak by nie patrzeć to gra karciana (dostępna instrukcja - zapewne celowo - jest opisu kart pozbawiona);
Prócz instrukcji jest jeszcze zapowiedź w formie filmu. Sam filmik to zapowiedź angielskiej wersji z podłożonym polskim (tłumaczonym niemalże słowo w słowo z angielskiego) audio. Widać tam dziesiątki, o ile nie setki grafik, z których żadna (oprócz logo i napisu "zamów już dziś") nie jest zmieniona na potrzeby polskiej zapowiedzi. Dziwnym byłoby prezentować w zapowiedzi grę z innymi grafikami, niż znajdą się w pudełku.

Link do polskiej zapowiedzi: https://www.youtube.com/watch?v=WEgeiU1znYI
Link do oryginalnej zapowiedzi: https://www.youtube.com/watch?v=Gif2TitMHXk

Co więcej, w instrukcji jest wygląd i opis kart. Prezentowane w instrukcji mają te same grafiki, które są w angielskiej wersji instrukcji. Dziwnym byłoby prezentowanie instrukcji z kartami, których ostatecznie nie będzie w grze.

Wystarczy spojrzeć przykładowo jak wygląda i jak jest reklamowany Small World of Warcraft.
mordajeza pisze: 03 cze 2020, 18:06 Cytat za Big Bad Dice: "Warto wspomnieć o czymś specjalnym – Portal Games przygotował Last Aurora specjalnie dla nas, a że u nas Neuroshima to znany i lubiany świat, to wzbogacił podstawową wersje gry o znane i lubiane elementy z tego uniwersum. Co to dokładnie jest? Dostosowanie grafik do jednostek i frakcji rozpoznawalnych w Neurshimie."
Napisałem komentarz (oczekuje na moderację) na Big Bad Dice z prośbą o potwierdzenie tej informacji, bo póki co nic nie wskazuje na to, że mają być jakiekolwiek nowe grafiki i podejrzewam, że autor artykułu napisał co mu się wydawało.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Leser »

Jak tu nie zazdrościć Portalowi takiej rzeszy wiernych (i darmowych) adwokatów? ;)
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 12:08 Oraz akapit poniżej podanego przez ciebie:
We have extensive experience in board and card game production. Our partners both in Poland and in China provide components of the highest quality and are known from many other Kickstarter projects funded by the most successful publishing companies. You can be sure that Last Aurora will satisfy even the most demanding customers.
Cytowany fragment nawet nie tyczy się Portalu, tylko którejś z drukarni (najpewniej Trefla).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Forcemaster »

Leser pisze: 04 cze 2020, 13:10 Jak tu nie zazdrościć Portalowi takiej rzeszy wiernych (i darmowych) adwokatów? ;)
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 12:08 Oraz akapit poniżej podanego przez ciebie:
We have extensive experience in board and card game production. Our partners both in Poland and in China provide components of the highest quality and are known from many other Kickstarter projects funded by the most successful publishing companies. You can be sure that Last Aurora will satisfy even the most demanding customers.
Cytowany fragment nawet nie tyczy się Portalu, tylko którejś z drukarni (najpewniej Trefla).
Zamiast sprostowania niepotrzebne złośliwości.
Nie zazdrość, może Lucrum Games też się doczeka, jak będzie tyle czasu poświęcał fanom
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Leser »

Forcemaster pisze: 04 cze 2020, 13:17
Leser pisze: 04 cze 2020, 13:10 Jak tu nie zazdrościć Portalowi takiej rzeszy wiernych (i darmowych) adwokatów? ;)
nimsarn pisze: 04 cze 2020, 12:08 Oraz akapit poniżej podanego przez ciebie:
Cytowany fragment nawet nie tyczy się Portalu, tylko którejś z drukarni (najpewniej Trefla).
Zamiast sprostowania niepotrzebne złośliwości.
Nie zazdrość, może Lucrum Games też się doczeka, jak będzie tyle czasu poświęcał fanom
O przepraszam bardzo! Złośliwości były bonusem do sprostowania, a nie zastępowały tychże ;P
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Forcemaster »

Leser pisze: 04 cze 2020, 13:20
Forcemaster pisze: 04 cze 2020, 13:17
Leser pisze: 04 cze 2020, 13:10 Jak tu nie zazdrościć Portalowi takiej rzeszy wiernych (i darmowych) adwokatów? ;)


Cytowany fragment nawet nie tyczy się Portalu, tylko którejś z drukarni (najpewniej Trefla).
Zamiast sprostowania niepotrzebne złośliwości.
Nie zazdrość, może Lucrum Games też się doczeka, jak będzie tyle czasu poświęcał fanom
O przepraszam bardzo! Złośliwości były bonusem do sprostowania, a nie zastępowały tychże ;P
Ktoś pochopny mógłby Cię posądzić o brak klasy za, nazwijmy to, atakowanie jakiegoś wydawcy będąc związanym z innym.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: nimsarn »

Pytanie brzmi: Czy Portal zmienił pierwotną nazwę gry za, czy bez zgody autorów?
Drugie pytanie za to brzmi: Czy właściciel pewnej nazwy/marki może dołożyć/użyć tej marki w stosunku do innego produktu, celem promocji/nobilitacji tego?

Teraz, jeśli uznamy/zdobędziemy informację że Portal uzyskał zgodę autorów gry na zmianę jej nazwy, w celu jej promocji wykorzystując swoją markę, to ja nie widzę problemu. Tym bardziej jeżeli temat/fabuła tej gry nie stoi w sprzeczności z nawą/marką, która została dołożona do pierwotnej nazwy. Ja to odbieram jako formę nobilitacji nowej gry - jej uznania za produkt co najmniej równorzędny z grą która użyczyła z woli jej właściciela swojej nazwy. To tak trochę jak z podpisami Picasa na pracach uznanych w ten sposób przez niego młodych artystów.

Nie mniej będę zdziwiony i przyznam rację każdemu zirytowanemu fanowi Neuroshimy jeśli gra, o której mówimy, będzie zawierała elementy sprzeczne z marką pod którą została podczepiona. Innymi słowy nie będzie mi tak przeszkadzał brak bezpośrednich nawiązań, co ew. sprzeczność 8)
ODPOWIEDZ