Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Co prawda nie mam ale słyszałem, że OP do gry (w tym solo) jest Doctor Strange.
Ja osobiście mam hero pack: Ms Marvel, Cpt. Ameryka i Black Widow - Żadnym z tych bohaterów nie miałem problemu w grze True Solo (a tylko tak gram).
Z tego co słyszałem to ciężki na solo jest jedynie Thor.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: yac00b »

Hulk, który miał premierę w Polsce z początkiem czerwca, również jest dość ciężki i raczej nie polecany na true solo.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Gram tylko solo i potwierdzam :) I Hulk i Thor mają ciężko, gdy gra się nimi solo. Obrażenia zadają bez problemu, ale ściąganie threata to już jest spory problem.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: gregoff »

Na razie przegrałem koło 10 rozgrywek. Głównie podstawowymi postaciami. Dzisiaj jednak wyciągnąłem Iron Man z agression i tryb expert na Rhino... dwa podejścia i masakra. Jednak na FB zapytałem jaki deck by tu wrzucić i poradzili Justice... Calkiem inna gra. Dało się kontrolować scheme ładnie oraz ataki na bohatera oraz powoli budować zbroję.

Jeszcze zostało mi do ogrania Black Panther oraz She Hulk. Na razie jednak chce spróbować Spidermana z Agression deck. Czuje że mi bedzie najbardziej pasował ten układ ale chyba dopiero w długi weekend przetestuje.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

Phate pisze: 08 cze 2020, 14:38 Co prawda nie mam ale słyszałem, że OP do gry (w tym solo) jest Doctor Strange.
Tak. Dr Strange z protection jest niesamowity. Te jego karty inwokacji sa przesadzone. Mozna trzymac przeciwnika w parmanentnym stanie Stunned/Confused albo Tough(hero). Swietne ma tez upgrejdy.
gregoff pisze: 08 cze 2020, 23:23 Dzisiaj jednak wyciągnąłem Iron Man z agression i tryb expert na Rhino... dwa podejścia i masakra. Jednak na FB zapytałem jaki deck by tu wrzucić i poradzili Justice... Calkiem inna gra. Dało się kontrolować scheme ładnie oraz ataki na bohatera oraz powoli budować zbroję.
Dzis caly dzien gralem wlasnie Iron/Aggr vs Rhino expert. 5 wtop z rzedu i w koncu wygrana. Masakra. Juz sam deck iron mana jest bardzo agresywny, wiec ciezko szlo strasznie, tj. mało thwart, malo leczenia, 0 def. i zanim uzbierałem zbroje to bylo po grze. Wyrzucilem sporo kart z Aggr z damage i wrzucilem z basica z leczeniem, thwartem i zaczelo jakos isc. Ale przydaloby sie jeszcze wiecej takich kart. W dodatkach powinny byc, pare uzylem z Dr Strange’a(np. Warning)

Moze na inne scenariusze bedzie lepiej. Rhino ma tak krotki scheme, ze przy dobrym ukladzie moze skonczyc gre w jednej rundzie (scheme+encounter ze scheme). Inne scenariusz nie powinny cie tak miazdzyc juz na poczatku. A przynajmniej bedzie mozna sobie pozwolic na zbudowanie zbroji, bo po 7 threat gra sie nie konczy.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

Tonego polecam grać z protekcją. Niesamowicie dobrze to współgra, a karty TECH pozwalają szybciej ogarnąć pełną rękę jako Iron Man.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Jup, nie wiem po co sie meczycie bazowymi taliami?
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

Wosho pisze: 09 cze 2020, 09:05 Jup, nie wiem po co sie meczycie bazowymi taliami?
Ja się nie męczę. Wyszedłem po prostu z założenia, że wszystkie scenariusze powinno dać się przejść każdą kombinacją (hero+aspect), więc teraz chcę sobie przejść Iron Man+Aggr. Swoją drogą brawa dla FFG też, że zaproponowali domyślny deck Iron Man + Aggr, który się wykłada na plecy na najłatwiejszym scenariuszu. :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Deem »

zaki850 pisze: 09 cze 2020, 12:10 Swoją drogą brawa dla FFG też, że zaproponowali domyślny deck Iron Man + Aggr, który się wykłada na plecy na najłatwiejszym scenariuszu. :)
Raczej nie. Może miałeś dużego pecha w dociągu, bo Tony na domyślnym decku mieli karty błyskawicznie i Rhino jest raczej bez szans.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

Ja polecam dr Strange'a, no po prostu on jest meeeega. Wczoraj pierwsza w ogóle gra przeciwko Ultronowi i Strange tak go trzymał w perma stunie że aż mi było żal robocika :D
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: gregoff »

zaki850 pisze: 09 cze 2020, 00:45
Phate pisze: 08 cze 2020, 14:38 Co prawda nie mam ale słyszałem, że OP do gry (w tym solo) jest Doctor Strange.
Tak. Dr Strange z protection jest niesamowity. Te jego karty inwokacji sa przesadzone. Mozna trzymac przeciwnika w parmanentnym stanie Stunned/Confused albo Tough(hero). Swietne ma tez upgrejdy.
gregoff pisze: 08 cze 2020, 23:23 Dzisiaj jednak wyciągnąłem Iron Man z agression i tryb expert na Rhino... dwa podejścia i masakra. Jednak na FB zapytałem jaki deck by tu wrzucić i poradzili Justice... Calkiem inna gra. Dało się kontrolować scheme ładnie oraz ataki na bohatera oraz powoli budować zbroję.
Dzis caly dzien gralem wlasnie Iron/Aggr vs Rhino expert. 5 wtop z rzedu i w koncu wygrana. Masakra. Juz sam deck iron mana jest bardzo agresywny, wiec ciezko szlo strasznie, tj. mało thwart, malo leczenia, 0 def. i zanim uzbierałem zbroje to bylo po grze. Wyrzucilem sporo kart z Aggr z damage i wrzucilem z basica z leczeniem, thwartem i zaczelo jakos isc. Ale przydaloby sie jeszcze wiecej takich kart. W dodatkach powinny byc, pare uzylem z Dr Strange’a(np. Warning)

Moze na inne scenariusze bedzie lepiej. Rhino ma tak krotki scheme, ze przy dobrym ukladzie moze skonczyc gre w jednej rundzie (scheme+encounter ze scheme). Inne scenariusz nie powinny cie tak miazdzyc juz na poczatku. A przynajmniej bedzie mozna sobie pozwolic na zbudowanie zbroji, bo po 7 threat gra sie nie konczy.
Ja czekam na recenzje pierwszej kampanii i w międzyczasie będę chciał dokupywać innych bohaterów bo gra na Solo świetnie się sprawdza, tylko trzeba dobrać pasująca rękę do naszego stylu gry.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

Deem pisze: 09 cze 2020, 15:43
zaki850 pisze: 09 cze 2020, 12:10 Swoją drogą brawa dla FFG też, że zaproponowali domyślny deck Iron Man + Aggr, który się wykłada na plecy na najłatwiejszym scenariuszu. :)
Raczej nie. Może miałeś dużego pecha w dociągu, bo Tony na domyślnym decku mieli karty błyskawicznie i Rhino jest raczej bez szans.
Serio? A grales vs. expert? Tak, strasznie dlugo sie dokopywalem do jego uzbrojenia...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Deem »

zaki850 pisze: 09 cze 2020, 19:14
Deem pisze: 09 cze 2020, 15:43
zaki850 pisze: 09 cze 2020, 12:10 Swoją drogą brawa dla FFG też, że zaproponowali domyślny deck Iron Man + Aggr, który się wykłada na plecy na najłatwiejszym scenariuszu. :)
Raczej nie. Może miałeś dużego pecha w dociągu, bo Tony na domyślnym decku mieli karty błyskawicznie i Rhino jest raczej bez szans.
Serio? A grales vs. expert? Tak, strasznie dlugo sie dokopywalem do jego uzbrojenia...
Nie, ja grywam rekreacyjnie na normalu, zmyliło mnie określenie „najłatwiejszy scenariusz” w Twoim poście :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ravenone »

Agresja to jedyny aspekt, którym gra się słabo na solo. Większość zależy od tego, czy uda nam się szybko damage zadać zanim threat nas zje, bo i tak nie ma jak go ściągać. To była do tej pory jedyna rzecz, która w tej grze mi nie pasowała.
Drugą okazał się Thor, który do gry solo jest niestety beznadziejny.
Trzecim minusem jest dla mnie Dr. Strange. Dedykowanym deckiem, który zazwyczaj jest z pupy i do grania na expercie trzeba go modyfikować, to tutaj niestety, podstawowa talia potrafiła rozsmarować i Rhino i Klawa.
Nie o takie dodatki walczyłem. Hulka już odpuściłem, bo podejrzewam, że wychodzi podobnie do Thora, albo jeszcze gorzej.
A może to już zmęczenie materiału po ponad 140 partiach w tym roku? ;)
Muszę zrobić sobie przer od tej gry :P
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: gregoff »

Ja dodatkowe talie to kupię sobie dopiero jak porządnie ogram podstawkę i jeśli ktoś w mojej grupie będzie chętnie że mną siadał do rozgrywki.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
picollo
Posty: 26
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:46
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: picollo »

ravenone pisze: 09 cze 2020, 21:33 Agresja to jedyny aspekt, którym gra się słabo na solo. Większość zależy od tego, czy uda nam się szybko damage zadać zanim threat nas zje, bo i tak nie ma jak go ściągać. To była do tej pory jedyna rzecz, która w tej grze mi nie pasowała.
Drugą okazał się Thor, który do gry solo jest niestety beznadziejny.
Trzecim minusem jest dla mnie Dr. Strange. Dedykowanym deckiem, który zazwyczaj jest z pupy i do grania na expercie trzeba go modyfikować, to tutaj niestety, podstawowa talia potrafiła rozsmarować i Rhino i Klawa.
Nie o takie dodatki walczyłem. Hulka już odpuściłem, bo podejrzewam, że wychodzi podobnie do Thora, albo jeszcze gorzej.
A może to już zmęczenie materiału po ponad 140 partiach w tym roku? ;)
Muszę zrobić sobie przer od tej gry :P
Zależy u kogo. Pantera Aggression działa dobrze na solo. Kapitan też daje radę. Strange w sumie ma w poważaniu jakim aspektem gra, więc Agresję też przytuli. Ms. Marvel też lubi Agresję nawet w solo. Agresja działa średnio u postaci które same z siebie są skupione na walce (Thor, Hulk).
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

ravenone pisze: 09 cze 2020, 21:33 Agresja to jedyny aspekt, którym gra się słabo na solo. Większość zależy od tego, czy uda nam się szybko damage zadać zanim threat nas zje, bo i tak nie ma jak go ściągać. To była do tej pory jedyna rzecz, która w tej grze mi nie pasowała.
Drugą okazał się Thor, który do gry solo jest niestety beznadziejny.
Trzecim minusem jest dla mnie Dr. Strange.
Hmmm... to moze wiekszy sens ma granie solo na 2 rece? Probowal ktos i moze porownac?

Tak, Dr Strange jest tak przesadzony, ze az zaczal mnie nudzic. Risky Business z GG musialem “dopakowac” kilka razy zanim to zaczelo stanowic jakiekolwiek wyzwanie... :/
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Temat walkowany wielokrotnie. Na dwie rece jest mniej losowo, możemy bardziej poszalec w deckbuildingu, więcej interakcji w grzre. Na jedna postac jest szybciej i mniej obslugi.

Mimo wszystko na true solo agresja tez da sie grac. Kapitan wyjasnia z agresja ale Thorem tez idzie dac rade. Wazne by wszyscy ally skupiali sie na Thwart no i grac scenariusz gdzie sa miniony(no ale ja np gram tylko scenariusze gdzie tych minionow troche jest). W weekend planuje zmodyfikować hulka zeby mial sprzymierzencow i narzedzia do zdejmowania threat.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

Ogłosili nowy scenario pack. Kang, ma być w październiku po Red Skull.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... uture-kang
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Moim zdaniem za bardzo w Avengers idą. Powinni chyba trochę zmienić klimat. Osborn był fajny bo nie był typowym złolem Przebierańców.
Nie jestem na bieżąco, może Kang jest teraz na topie w komiksach, ale nie drgnęło mi serce. Patrząc po odzewie w temacie, nie tylko mnie.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Wygląda na to, że następny "Big box" to The Galaxy's most wanted
Obrazek

Obrazek
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Potwierdzone zostały też następne hero packi :)
Spoiler:
A w dużym pudełku będziemy mieli:
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Czyli pozniej pewnie Star Lord, Drax, Gammora i Nebula. Fajnie ze juz niedlugo opcje budowania decku jak i ilość scenariuszy urosna do przyzwoitych rozmiarow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

Filmik o nowych taliach: Antman, Wasp, Quicksilver, Scarlet Witch i dodatku Guardians of Galaxy

https://www.youtube.com/watch?v=g-duP4X4Fvs
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Cieszy mnie ze wreszcie wjada kampanie, zdrowa ilosc scenariuszy i bardziej zaawansoane mechaniki. W Guardians ma byc podobne od kampanii arkham gdzie oczywiście partie beda mialy wplyw na siebie, bedziemy zdobywac punkty za ktore kupimy mocniejsze karty czy ulepszymy statek. Swietnie to sie zapowiada.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ