Horrified (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mikwit
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2020, 08:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: mikwit »

W planszomanii była dostawa i gra jest dostępna na 24h - https://www.planszomania.pl/przygodowe/ ... ified.html
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: tapczanik420 »

Czy coś się ruszyło w tym temacie? Jest szansa na polskie wydanie?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Niestety wygląda na to, że będzie ciężko o polską wersję. "Jaws" niby doczekało się kilku wersji językowych, ale wydawcą był zawsze lokalny Ravensburger, a ten nasz oddział nie wygląda na zainteresowanego większymi planszówkami.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: bananek »

Kurcze wyglada to na bardzo przyjemny coop.
Z tego co widzę jest dostępna za 40 funtów na brytyjskim amazonie (w tym już przesyłka) czyli 200zl; nie trzeba też czekać na paczkę ze stanów i cło:wink:
Pytanie laika: na bgg jest pakiet kilku dodatkowych postaci stworzonych przez graczy. Nie mam za bardzo możliwości wydrukowania komponentów do nich we własnym zakresie (kilka planszetek, kart, “przedmiotów” czy elementów map). Byłby ktoś w stanie podpowiedzieć jakaś firmę, która się takimi rzeczami zajmuje?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: japanczyk »

bananek pisze: 10 cze 2020, 09:37 Kurcze wyglada to na bardzo przyjemny coop.
Z tego co widzę jest dostępna za 40 funtów na brytyjskim amazonie (w tym już przesyłka) czyli 200zl; nie trzeba też czekać na paczkę ze stanów i cło:wink:
Pytanie laika: na bgg jest pakiet kilku dodatkowych postaci stworzonych przez graczy. Nie mam za bardzo możliwości wydrukowania komponentów do nich we własnym zakresie (kilka planszetek, kart, “przedmiotów” czy elementów map). Byłby ktoś w stanie podpowiedzieć jakaś firmę, która się takimi rzeczami zajmuje?
MBPrint - szukaj na fejsie, drukuja rzeczy do gier planszowych
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: mrozy16 »

Może jakieś grupowe zamówienie? - sądzę, że byłoby więcej chętnych.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: japanczyk »

Ja z checia sprawdze jak tylko moja gra przyjdzie xD
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Chaaber »

Swego czasu MBPrint drukowało ludziom scenariusze do Time Stories fanowskie, więc pewnie i z tymi postaciami daliby sobie radę. W moim odczuciu gra jest świetnym koopem niższej ciężkości. Co prawda ostatnio sromotnie zlali nas Państwo Frankenstein, a w następnej partii wygraliśmy w ostatnim ruchu. Wcześniej natomiast gra była zdecydowanie prostsza, musiałem robić jakieś błędy w rozgrywce widocznie. Natomiast klimat jest niesamowity. Świetne jest tez to, że każdy potwór to taka trochę osobna zagadka logiczna.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: kwiatosz »

Dzisiaj na teefury są dobre t-shirty do grania w Horrified
Spoiler:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Miesiąc temu udało mi się w końcu dorwać na forum egzemplarz w rozsądnej cenie. Po jedenastu rozgrywkach w dwuosobowym składzie mogę powiedzieć jedno: ta gra jest po prostu fantastyczna! Co ciekawe, dziewczyna jest nią zachwycona i sama domaga się kolejnych partii, choć za zwykłą Pandemią nie przepada. Tutaj robotę robi doskonale znana horrorowa otoczka, świetnie narysowana plansza i przede wszystkim zróżnicowane mechaniki potworów - w Pandemii każdą chorobę pokonuje się w ten sam sposób, a w Horrified każdy przeciwnik wymaga zupełnie innego podejścia.

Na pochwały zasługuje też balans. Obecnie grywamy przeciwko czterem potworom i trzy ostatnie partie były totalnie na styk: dwa razy udało nam się wygrać z jedną akcją (!) zapasu, natomiast przy porażce dokładnie jednej akcji nam zabrakło, choć ta partia też była to wygrania, jednak przy czterech kartach do końca źle wyliczyliśmy osobę, która powinna dostać przedmioty do pokonania potwora. Co ciekawe, we wszystkich tych partiach na samym końcu zostawał Potwór z laguny, choć przy pechowym dociągu kart może on utknąć na wodnym polu - poza zasięgiem graczy. Skoro już o potworach mowa, to najwięcej krwi psuje chyba Niewidzialny Człowiek - jeżeli wylosujemy go przy rozkładaniu gry, to natychmiast się na nim skupiamy, bo jego wydarzenia potrafią strasznie zaboleć (odrzucanie przedmiotów z pól, gdzie jest ich najwięcej). Jestem strasznie ciekaw, jak będą wyglądać rozgrywki w większym gronie, ale tutaj niestety sprawę komplikuje trwająca pandemia.

Straszna szkoda, że gra raczej nie ukaże się po polsku, bo moim zdaniem to tytuł idealny pod względem ceny, ciężkości i długości (rozgrywka razem z rozłożeniem zajmuje 50 minut). Chętnie przytuliłbym też jakiś dodatek, choć wiem, że nowe potwory dodać będzie ciężko, bo wymagałoby to kombinowania z talią. Ale już nowych bohaterów z ciekawymi mocami można dodać bez problemu; nie pogniewałbym się też za dorzucenie przeźroczystej figurki Niewidzialnego Człowieka, bo to za dobre promo, żeby nigdy nie pojawiło się w normalnej sprzedaży.

Zdecydowanie wszystkim polecam.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: bananek »

1 stycznia Ravensburger ma niby w szerszym zakresie wejść do Polski, odświeżyć część swoich tytułów + wprowadzić nowości, więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad wersja angielska to pewnie warto zaczekać.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Fakt, ale z drugiej strony od premiery "Horrified" minął już ponad rok, a tytuł nadal nie wyszedł w żadnym innym języku niż angielski. Dla porównania gra "Jaws" z tego samego roku została już wydana przez lokalne oddziały Ravensburgera we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włochach, podobnie jak rok starsze "Disney Villainous". Może to kwestia jakichś ograniczeń w licencji?

Niemniej trzymam kciuki za polską wersję, ten tytuł na to zasługuje. Sam chętnie przygarnę pudełko w naszym języku.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Leser »

Munchhausen pisze: 02 gru 2020, 15:50 Fakt, ale z drugiej strony od premiery "Horrified" minął już ponad rok, a tytuł nadal nie wyszedł w żadnym innym języku niż angielski.
Dokładnie. Szansa na pełne polskie wydanie jest nikła. Ale powinna się poprawić dostępność i tym samym ceny wersji angielskiej.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Ci co śledzą bgg może już wiedzą, że pojawiła się ciekawa inicjatywa. Jak podaje LINK, za tydzień (czyli od 15. stycznia) kanał Fear the Home of Horror udostępni kilka klasyków o potworach z Universal Studios do obejrzenia za darmo. Filmy będą dostępne od 21:00 przez tydzień, a poniżej harmonogram:
15. stycznia
Dracula (1931), The Mummy (1932)

16. stycznia
Frankenstein (1931), Bride Of Frankenstein (1935)

17. stycznia
The Invisible Man (1933), The Wolf Man (1941), Abbott And Costello Meet Frankenstein (1948)

Ja na pewno skorzystam, może nawet rozłożę Horrified do seansu :P
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Yuri »

Szczególnie polecam "Dracule", "Mumie" i "Narzeczona Frankensteina". Rewelacyjne filmy, dajcie im szansę, nie bójcie się tego że są czarno-białe. Nie zestarzały się ani na jote, a pomysły w nich zastosowane są powielane po dziś dzień.
Ogólnie rok 1931 był jednym z najlepszych w kinematografii, właśnie dzięki reżyserowi "Draculi" imć panu Browningowi. Po gigantycznym sukcesie Hollywood zgodziło się na wszystko byleby nakręcił dla nich kolejny film. Tak powstał w 1932 "Freaks", ale to już zupełnie inna, fascynująca historia :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: tomp »

polecam serie "Abbott And Costello" za dzieciaka ubawiłem się tymi filmami.
szkoda, że nie puszczą całej serii, no ale rozumiem, że komedie i filmy grozy to 2 bieguny.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Frozen
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2020, 16:45

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Frozen »

bananek pisze: 02 gru 2020, 13:52 1 stycznia Ravensburger ma niby w szerszym zakresie wejść do Polski, odświeżyć część swoich tytułów + wprowadzić nowości, więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad wersja angielska to pewnie warto zaczekać.
I jak idzie z tym szerszym zakresem?
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Rahu »

Czy ktoś grał w Pandemię i Horrified i może te gry porównać, polecić jedną z nich?

Gdzie teraz najtaniej kupić Horrified?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Rahu pisze: 12 lut 2021, 22:13 Czy ktoś grał w Pandemię i Horrified i może te gry porównać, polecić jedną z nich?

Gdzie teraz najtaniej kupić Horrified?
Grałem zarówno w jedno, jak i drugie i efekt jest taki, że "Pandemia" z dodatkami szuka właśnie nowego właściciela w MatHandlu. Gry mają to samo DNA (asymetryczne moce postaci, system akcji i struktura tury, gdzie po każdym graczu dzieje się coś złego), ale dla mnie "Horrified" wygrywa klimatem i zróżnicowanymi potworami, które stanowią oddzielne miniwyzwania. Jeśli jednak lubisz policzalność, to w tym aspekcie wygrywa "Pandemia", bo kości w "Horrified" potrafią sporo namieszać w planach, np. przez umieszczenie bohatera na polu z Draculą.

Co do kupna, to ja swój egzemplarz upolowałem na forum. Planszomania jeszcze niedawno miała kilka sztuk na magazynie, ale widzę, że już wyfrunęły.

***

Z plotek odnośnie gry: w styczniu Ravensburger na swoim twitterze napisał, że nie należy traktować tego jako zapowiedzi, ale ich zespół od gier zdaje sobie sprawę z faktu, że ludzie chcą więcej zawartości do Horrified. Także nie traćmy nadziei na dodatki.

Sam zrobiłem w ramach prezentu urodzinowego dla dziewczyny całkowity retheme gry z nowymi potworami, taliami i bohaterami i jak już do mnie dotrze z drukarni, to wrzucę fotki efektu końcowego. Póki co mam tylko nową planszę, bo zrobiłem ją w formie maty, ale wygląda obłędnie :)
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Rahu »

[RAJ: Tnijcie niepotrzebne cytaty.]

Dzięki za odpowiedź!
A jak byś ocenił regrywalność Pandemii, a jak Horrified? Czy są na tym samym poziomie?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dwaduzepe »

[RAJ: Tnijcie niepotrzebne cytaty.]

Najwiekszym problemem Horrified, przez ktory u mnie wyleciala z kolekcji jest strasznie niski poziom trudnosci. W to sie praktycznie nie da przegrac na zadnym poziomie trudnosci. Wiec po ograniu kilkunastu gier poszla na sprzedaz, bo nie bylo sensu do niej siadac zeby po raz kolejny wygrac.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: japanczyk »

dwaduzepe pisze: 14 lut 2021, 15:54 Najwiekszym problemem Horrified, przez ktory u mnie wyleciala z kolekcji jest strasznie niski poziom trudnosci. W to sie praktycznie nie da przegrac na zadnym poziomie trudnosci. Wiec po ograniu kilkunastu gier poszla na sprzedaz, bo nie bylo sensu do niej siadac zeby po raz kolejny wygrac.
What?
Jak z Potworem z Glebin wygrywasz za każdym razem to szanuje, szczególnie w kombinacji z 3 innymi potworami
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Fojtu »

Przecież bez problemu możesz sobie ten poziom podkręcić grając z 4 potworami lub wykładająć mniej rzeczy na start, usuwając 1-2 karty z talii. Masz milion sposobów, na sterowanie trudnością w tej grze.
Rahu pisze: 14 lut 2021, 15:50 Dzięki za odpowiedź!
A jak byś ocenił regrywalność Pandemii, a jak Horrified? Czy są na tym samym poziomie?
Horrified ma lepszą regrywalność, bo trochę inaczej się gra w zależności od tego jakie masz potwory. Poza tym zmienność jest posobna, w H masz wieśniaków i poruszające się potwory a w P masz chorujące miasta i karty epidemii. Dla mnie H jest pod tym względem daleko do przodu, chociaż i tak jest dość powtarzalne.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dwaduzepe »

japanczyk pisze: 14 lut 2021, 16:04
dwaduzepe pisze: 14 lut 2021, 15:54 Najwiekszym problemem Horrified, przez ktory u mnie wyleciala z kolekcji jest strasznie niski poziom trudnosci. W to sie praktycznie nie da przegrac na zadnym poziomie trudnosci. Wiec po ograniu kilkunastu gier poszla na sprzedaz, bo nie bylo sensu do niej siadac zeby po raz kolejny wygrac.
What?
Jak z Potworem z Glebin wygrywasz za każdym razem to szanuje, szczególnie w kombinacji z 3 innymi potworami
w zaden sposob Potwor z Glebin nie wydawal sie trudniejszy niz inne
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Rahu »

Miałbym pytanie do osób które grały i w Pandemic i w Horrified. Dla dziewczyny 26 lat która nie grała w obydwie gry, która gra Waszym zdaniem da więcej satysfakcji? Wiem że każda osoba ma inne gusta, ale Wasza opinia by mi pomogła :) Chodzi mi tu o grę w parze (ja + ona).
ODPOWIEDZ