Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: ponika »

Cześć gier posiada elementy o dyskusyjnej przydatności - czy to marnej jakości, czy to uproszczone (albo przeciwnie, przekombinowane). W przynajmniej kilku przypadkach zamieniam takie elementy na coś wygodniejszego, bardziej klimatycznego, żeby grało się przyjemniej.
Sama wywaliłam między innymi karty punktowania ze Star Realms (na rzecz licznika "kółkowego"), żetony życia i przerażenia z Arkham i Eldritch Horror,(kości k6-k10), wszystkie prawie żetony z Aeons End (wymiana na różnokolorowe kości - BTW Sagrada jest idealnym dawcą kości do innych gier, polecam). Żetony strachu ze Spirit Island zostały zastąpione kosteczkami z Pandemii (mniej klimatycznie, ale jednak estetyka zyskała, oryginały są według mnie paskudne).
Oczywiście (niestety) do większości gier zdecydowanym must-have jest insert (najlepiej sprawdzają mi się robione samodzielnie, mam wszystko ułożone jak chcę, nie mówiąc już o kosztach), czy porządkujące planszetki (Terraformacja czy Eldritch naprawdę sporo zyskują).

Ogólnie już od jakiegoś czasu mam osobne pudełko z kilkunastoma kośćmi, znacznikami i podajnikiem do kart - właściwie w większości gier coś tam "podmieniam"
A wy? Jakie stosujecie zamienniki? W co warto zainwestować? Estetyka? Wygoda?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Propi »

Szybkie pytanie - skąd wziąłeś licznik kółkowy? Z innej gry czy ze sklepu?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Curiosity »

ponika pisze: 06 cze 2020, 16:27 A wy? Jakie stosujecie zamienniki?
W ogóle nie stosuję, bo nie grywam w euro :P

No dobra, to było trochę prowokacyjne, ale
Spoiler:
Zastanawiając się, co do tej pory ulepszałem w planszówkach, na myśl przychodzą mi głównie monety/banknoty. W "Leaving Earth" (euros) zetknąłem się z najgorzej wykonanymi banknotami, jakie kiedykolwiek widziałem. Naprawdę nie przesadzam, ale one były grubości papieru śniadaniowego. Natychmiast wymieniłem je na żetony pokerowe. Idąc tym tropem, razem z @rastula i innymi forumowiczami, kupowałem już 2x na KS warianty (bo raczej nie repliki) metalowe monet historycznych z myślą, o zastąpieniu "oryginalnych" z gry, ale... leżą nieużywane. Okazuje się, że nie mam gier, które by takich zmian wymagały (LE sprzedałem). Tak, uważam, że "alternatywne" monety mają największy potencjał.

Druga rzecz, która przychodzi mi do głowy to najświeższa sprawa. Nabyłem grę "Expanse" (tak formalnie, to siedzi jeszcze w inPoście) i pewnie nic bym z nią nie robił, ale na jednej wideorecenzji, widziałem plastikowe statki kosmiczne zastępujące żetony statków. Kurde, to powinno być fabrycznie w pudełku! Zwłaszcza, że tych statków jest "aż" 20. Koszty w hurcie raczej symboliczne, obstawiam, że w 10zł by się z powodzeniem wydawca zmieścił. Ale jednak dał kartony i teraz szukam po całym necie jakichś sensownych zamienników. I ciężko o alternatywę. Pewnie skończy się na tym, że wyciągnę statki z "Zakazanych Gwiazd", które leżą na półce niegrane. Chociaż zwrócono mi uwagę na możliwość wydruku na drukarce 3D, to może być jakaś opcja.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: ponika »

Propi pisze: 06 cze 2020, 19:02 Szybkie pytanie - skąd wziąłeś licznik kółkowy? Z innej gry czy ze sklepu?
Z projektu na Thingiverse
Bardzo polecam, wyjątkowo wygodny.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: trance-atlantic »

Propi pisze: 06 cze 2020, 19:02 Szybkie pytanie - skąd wziąłeś licznik kółkowy? Z innej gry czy ze sklepu?
Albo stąd :) https://www.thingiverse.com/thing:3072693

Ja ostatnio też trochę rzeczy sobie wymieniam na rzecz wydruków 3D, można świetne projekty ustrzelić, sporo jest także insertów. Czasem kupuję sobie drewienka za kartonowe znaczniki, ale i tak przeważa plastik, głównie jeśli chodzi o pionki graczy, ale nie tylko.

Mam także m.in. takie rzeczy:
https://www.thingiverse.com/thing:1805854
https://www.thingiverse.com/thing:2944971

zwłaszcza ta pierwsza doskonale porządkuje elementy ze starej wersji gry i idealnie mieści się w pudełku, druga zresztą też daje radę i nie jest to tylko bajer na planszy gracza

czasem też idę w coś takiego, chociaż w sumie to tylko estetyka, użyteczność w sumie podobna jak w przypadku oryginalnych drewienek
https://boardgamegeek.com/image/5233898/power-grid
https://boardgamegeek.com/image/5362990 ... n-calendar

Myślałem też o druku monet, ale na razie nie mam aż takiej potrzeby. Za to kupiłem sobie woreczki mennicze 1gr, 2gr i 5gr - o, jak pięknie zastępują wszelkie badziewiaste żetony, choć nie zawsze pasują do epoki (i nie zawsze nominały wystarczą), ale who cares... :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: BOLLO »

trance-atlantic pisze: 06 cze 2020, 20:40 Jak to przeczytałem, to sobie pomyślałem "4 fajne tytuły za 500zł? Nie da się!
1 Terraformacja Marsa
2 51 Stan
3 Neuroshima hex 3.0
4 Azul

Konfiguracji jest masa, nie wspominając o używkach :-)
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: piwko »

A możecie polecić jakieś fajne metalowe monety, które przy okazji nie kosztują 100 zł za 20 sztuk? Nawet nie muszą być w jakimś konkretnym klimacie. Chciałbym znaleźć coś co zastąpi żetony. Już nawet zacząłem rozglądać się za starymi monetami.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: yrq »

Charterstone jest dobrym daecą organów, szczególnie że po 80 zł chodzi.
Monetki idealnie sprawdzają się w Gloomhaven, zasoby wykorzystałem do Tiny Towns.

Oprócz tego statki z Seafall miałem w Osadnikach: Królestwach Północy. Tam też dorzuciłem jakieś kolorowe kosteczki jako wygodniejsze znaczniki punktacji.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: trance-atlantic »

piwo08 pisze: 07 cze 2020, 08:19 A możecie polecić jakieś fajne metalowe monety, które przy okazji nie kosztują 100 zł za 20 sztuk? Nawet nie muszą być w jakimś konkretnym klimacie. Chciałbym znaleźć coś co zastąpi żetony. Już nawet zacząłem rozglądać się za starymi monetami.
A po co Ci stare monety? Weź nowe. :) Tylko nie wiem, czy one są fajne. ;)

https://allegro.pl/oferta/1-gr-2008-r-w ... 8891152134
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: piwko »

trance-atlantic pisze: 07 cze 2020, 10:50
piwo08 pisze: 07 cze 2020, 08:19 A możecie polecić jakieś fajne metalowe monety, które przy okazji nie kosztują 100 zł za 20 sztuk? Nawet nie muszą być w jakimś konkretnym klimacie. Chciałbym znaleźć coś co zastąpi żetony. Już nawet zacząłem rozglądać się za starymi monetami.
A po co Ci stare monety? Weź nowe. :) Tylko nie wiem, czy one są fajne. ;)

https://allegro.pl/oferta/1-gr-2008-r-w ... 8891152134
W sumie jest to jakieś rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: trance-atlantic »

Jest to przede wszystkim rozwiązanie najtańsze. :) Chętnie bym też znalazł jakieś realne zamienniki dla papierowych banknotów, ale wszędzie tam, gdzie mają one wartość zadrukowanej kartki papieru, zazwyczaj chodzą też wysokie nominały. A z kolei takie forinty czy czeskie korony są niestety w bilonie. :wink:
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Harth »

W moim przypadku ulepszanie elementów gier trochę wynika z tego, że ilość gier w mojej kolekcji mi wystarcza. To doprowadziło do chęci ich ulepszania. Zaczęło się od TI4 które postanowiłem odpicować choć jest to gra ameri. W efekcie sama rozgrywka jest o wiele przyjemniejsza i szybsza.

Dla przykładu:
zamówiłem akrylowe znaczniki zastępujące żetony piechoty, myśliwców, dowodzenia oraz kontroli do TI4.

Żetony kontroli oraz dowodzenia w oryginalnej wersji są dla każdej rasy inne. Z tego powodu podczas gry trzeba bardziej się wysilić żeby rozpoznać wszystkie żetony leżące na planszy. A jest tego sporo. Zamienniki które zamówiłem są w 6 kolorach, bez symboli frakcji. Dzięki temu jest ich mniej (oszczędność miejsca w pudełku) i dużo łatwiej można rozpoznać do kogo który żeton należy.
W przypadku żetonów piechoty i myśliwców uciążliwe było to, że wszystkie wyglądały tak samo. Przez co, zgodnie z zasadami gry, na każdym żetonie musiała leżeć figurka myśliwca lub piechoty danego gracza. Teraz kiedy każdy uczestnik gry ma żetony we własnym kolorze można tego uniknąć, znowu na korzyść przejrzystości rozgrywki.
Spoiler:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: eveni »

piwo08 pisze: 07 cze 2020, 08:19 A możecie polecić jakieś fajne metalowe monety, które przy okazji nie kosztują 100 zł za 20 sztuk? Nawet nie muszą być w jakimś konkretnym klimacie. Chciałbym znaleźć coś co zastąpi żetony. Już nawet zacząłem rozglądać się za starymi monetami.
Polecam monety do Architektów Zachodniego Królestwa. Do kupienia w 3Trollach po zniżkach za niecałe 70 zł / 50 sztuk.
https://3trolle.pl/10850-metalowe-monet ... &results=1

Są rewelacyjne "w dotyku", a dźwięk jak jedna upada na drugą +10 do klimatu gry:) W trakcie rozgrywki i tak nie ma się czasu na przyglądanie się jaki jest na nich wzór, także spokojnie do różnych gier będą pasować.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: trance-atlantic »

Gorzej jeśli w tego typu grach ciągle nam brakuje gotówki albo nie możemy się do niej dorwać :twisted:

A mam jeszcze pytanie z innej beczki, chodzi mi o jakąś fajną nakładkę na cienkie plansze, czasem drukuję sobie pnp albo jakieś ekstra mapki, ale na zalaminowanej powierzchni często to wszystko "pływa". Myślałem o pleksi, ale znalazłem też przezroczyste nakładki na biurko, które mogą całkiem nieźle to trzymać (czekam aż zamówienie przyjdzie to wtedy zobaczę). Ktoś może korzysta z czegoś podobnego i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: donmakaron »

Jak się nakładka ślizga po planszetkach, to przyzwoitym rozwiązaniem jest plastikowy grzbiet do dokumentów, jak mamy życzenie to nawet postawi planszetkę w lekkim nachyleniu w stronę gracza. Przezroczysty, czarny czy w jakimś kolorze dopasowanym do gry.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: trance-atlantic »

Akurat bardziej miałem na myśli coś, co do podłoża przytwierdzi główną planszę (znaną np. z gier GMT czy TiS-u), ewentualnie swoje własne wydruki na kartkach papieru, dzięki czemu nie będą się one rozjeżdżały i wyginały - moja laminarka niestety nie zgrzewa ich całkowicie na płasko. Pleksi w ostateczności, zobaczę jak to wyjdzie z tą przezroczystą matą.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: piwko »

eveni pisze: 08 cze 2020, 18:14
piwo08 pisze: 07 cze 2020, 08:19 A możecie polecić jakieś fajne metalowe monety, które przy okazji nie kosztują 100 zł za 20 sztuk? Nawet nie muszą być w jakimś konkretnym klimacie. Chciałbym znaleźć coś co zastąpi żetony. Już nawet zacząłem rozglądać się za starymi monetami.
Polecam monety do Architektów Zachodniego Królestwa. Do kupienia w 3Trollach po zniżkach za niecałe 70 zł / 50 sztuk.
https://3trolle.pl/10850-metalowe-monet ... &results=1

Są rewelacyjne "w dotyku", a dźwięk jak jedna upada na drugą +10 do klimatu gry:) W trakcie rozgrywki i tak nie ma się czasu na przyglądanie się jaki jest na nich wzór, także spokojnie do różnych gier będą pasować.
Dzięki za dobrą wskazówkę :) Zamówiłem i faktycznie fajne. Będą pasowały do wielu gier, a przy okazji cena jest w porządku.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Atk »

Harth pisze: 07 cze 2020, 12:26 W moim przypadku ulepszanie elementów gier trochę wynika z tego, że ilość gier w mojej kolekcji mi wystarcza. To doprowadziło do chęci ich ulepszania. Zaczęło się od TI4 które postanowiłem odpicować choć jest to gra ameri. W efekcie sama rozgrywka jest o wiele przyjemniejsza i szybsza.

Dla przykładu:
zamówiłem akrylowe znaczniki zastępujące żetony piechoty, myśliwców, dowodzenia oraz kontroli do TI4.

Żetony kontroli oraz dowodzenia w oryginalnej wersji są dla każdej rasy inne. Z tego powodu podczas gry trzeba bardziej się wysilić żeby rozpoznać wszystkie żetony leżące na planszy. A jest tego sporo. Zamienniki które zamówiłem są w 6 kolorach, bez symboli frakcji. Dzięki temu jest ich mniej (oszczędność miejsca w pudełku) i dużo łatwiej można rozpoznać do kogo który żeton należy.
W przypadku żetonów piechoty i myśliwców uciążliwe było to, że wszystkie wyglądały tak samo. Przez co, zgodnie z zasadami gry, na każdym żetonie musiała leżeć figurka myśliwca lub piechoty danego gracza. Teraz kiedy każdy uczestnik gry ma żetony we własnym kolorze można tego uniknąć, znowu na korzyść przejrzystości rozgrywki.
Spoiler:
Ja to muszę się wysilić żeby wogole do tej gry siąść Tak mnie irytuje (lekko powiedziane 😑) system walki ...ta piękną losowość kości że nie chce mi się nawet marnować czasu na kolejną partię w tą grę 😜


Wracając do tematu chyba żadnej gry tak nie będę upowal jak Podwodne Miasta ... zamówiłem chyba ponad 200 elementów
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: golonko »

Skoro taki temat, to bezwstydnie się zareklamuję, bo niedawno sklepik z takimi "upgrejdami" otworzyłem.
https://etsy.me/2vWXWTi

Głównie druk 3d w żywicy - nie lubię "paseczków" że "zwykłych" drukarek.
Część elementów maluję sprayem.
Kamyczki mam wystawione i jak kogoś stać to kupuje. Ale raczej polecam wizytę w dziale mozajek w Castoramie czy lerła ;)
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: scarletmara »

akurat bardziej miałem na myśli coś, co do podłoża przytwierdzi główną planszę (znaną np. z gier GMT czy TiS-u), ewentualnie swoje własne wydruki na kartkach papieru, dzięki czemu nie będą się one rozjeżdżały i wyginały - moja laminarka niestety nie zgrzewa ich całkowicie na płasko. Pleksi w ostateczności, zobaczę jak to wyjdzie z tą przezroczystą matą.
trance-atlantic Nie wiem czy takie rozwiazanie Cię zadowoli bo nie dokońca rozumiem co masz na mysli pisząc "przytwierdzi do podłoża" ale ja sobie robię "koszulki" na takie cieńsze planszetki z koszulek na dokumenty. Coś takiego np.
Obrazek
Ta wyzej jest akurat z takiej cienkiej groszkowej najtańszej koszulki, która nie jest zbyt przezroczysta ale są też takie grubsze, sztywniejsze o ładnej przezroczystości, bez tej groszkowej struktury i nie tak matowe.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: vir3ns »

Harth pisze: 07 cze 2020, 12:26 Zamienniki które zamówiłem są w 6 kolorach, bez symboli frakcji. Dzięki temu jest ich mniej (oszczędność miejsca w pudełku) i dużo łatwiej można rozpoznać do kogo który żeton należy.
Spoiler:
Popieram. 17 zestawów tych żetonów to rzecz, która mnie najbardziej denerwuje w TI4. Zgrzytam zębami na samą myśl :evil:
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Acownik »

ponika pisze: 06 cze 2020, 20:38
Propi pisze: 06 cze 2020, 19:02 Szybkie pytanie - skąd wziąłeś licznik kółkowy? Z innej gry czy ze sklepu?
Z projektu na Thingiverse
Bardzo polecam, wyjątkowo wygodny.
Czy ja dobrze widzę, że maksymalna liczba punktów, jaką można tam ustawić to 59 (na pierwszym kole są tylko cyfry od 0 do 5)? Bo jeśli tak, to strasznie kiepsko. Przecież w Star Realms dość często zdarzają się wyniki wyższe.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: ponika »

Acownik pisze: 19 cze 2020, 18:57 Czy ja dobrze widzę, że maksymalna liczba punktów, jaką można tam ustawić to 59 (na pierwszym kole są tylko cyfry od 0 do 5)? Bo jeśli tak, to strasznie kiepsko. Przecież w Star Realms dość często zdarzają się wyniki wyższe.
Kwestia które kółka wydrukujesz :) ja mam same "9"
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: mmag »

A czy ktoś ma jakiś sprytny pomysł na przechowywanie playmat?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Bruno »

mmag pisze: 19 cze 2020, 23:05 A czy ktoś ma jakiś sprytny pomysł na przechowywanie playmat?
Są różnego rodzaju tuby, np.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ