Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: vikingowa »

Portal właśnie ruszył z przedsprzedażą razem z dodatkiem. Cena nie mała ale chyba raczej spodziewana?
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kamilpr »

A kiedy będzie sprzedaż w sklepach ? Zastanawiam się ile będzie taniej. Jaka będzie różnica w cenie za te plastikowe koła :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: vikingowa »

Zawsze jest taniej i to sporo dlatego ja czekam na mój sklep aż wrzuci przedsprzedaż. A te plastikowe dodatki jakoś mi nie urwały siedzenia tak szczerze...
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

vikingowa pisze: 15 cze 2020, 18:34 Portal właśnie ruszył z przedsprzedażą razem z dodatkiem. Cena nie mała ale chyba raczej spodziewana?
W sklepach będzie taniej, a zawartość jak i miodność jest warta tej ceny.
michał_851
Posty: 42
Rejestracja: 19 kwie 2019, 15:21

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: michał_851 »

Na Aleplanszowkach coś koło 220 za podstawkę i z 115 za dodatek obstawiam 8)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Koziełło »

Na 3t już można zamawiać. Cena znacznie lepsza.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: vikingowa »

No i piękna cena się pojawiła - 318 zł za komplet:-) Ja podziękuję za plastik.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Usul »

Słuchajcie - gdyby tak zestawić Barrage oraz Teotichuacan. Oba cięższe euro na 3-4 osoby, die macher nie spełnił do końca oczekiwań i na coś go chcę zamienić. Mógłby ktoś może porównać w kilku słowach.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Co tu porownywac? Teo jest ok ale Barrage duzo lepsze, ciekawsze ale i znaczaco ciezsze. No i posiada negatywna interackje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Usul »

Ano wlasnie, a na liscie bgg Teo jest w okolicy 60 miejsca, a Barrage ok 117, wiec nie jest to mi oczywiste, stad prosba o opinie :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

Usul pisze: 16 cze 2020, 13:05 Ano wlasnie, a na liscie bgg Teo jest w okolicy 60 miejsca, a Barrage ok 117, wiec nie jest to mi oczywiste, stad prosba o opinie :)
Bardzo ciężko jest sensownie porównać tak różne gry. Barrage jest cięższy, ale dla mnie ciężar tych decyzji po części wynika ze sztucznych utrudnień, jak koło pracowników, średnio czytelna plansza itd. Sama gra pod względem ciężaru podejmowanych decyzji nie jest specjalnie trudna. Teotihuacan jest według mnie bardzo dobry, Barrage średni. Rozgrywkę pamiętam jako przydługą, nużącą i mało angażującą, a także irytującą wspomnianymi wcześniej sztucznymi utrudnieniami, a także punktowaniem, które każe gracza zamiast go nagradzać. Grałem raz, po tej partii na pewno nie kupię, ale może jeszcze kiedyś zagram, żeby zweryfikować wrażenia.
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Super »

Nie wydaje się Wam, że jednak jest trochę drogo? Nawet w tych tańszych sklepach z maksymalnymi zniżkami? Wiem, że jest dużo dobra w środku, a tendencja jeśli chodzi o ceny gier jest taka, a nie inna. Ale od zakupu wersji angielskiej powstrzymały mnie tylko plotki (a później już oficjalna zapowiedź) dotyczące polskiego wydania. No i to polskie wydanie jak się okazuje cenowo stoi na takim poziomie, że wcześniej angielską wersję można było kupić w tych pieniądzach. Dla mnie niemiłe zaskoczenie. Ktoś powie, że cebulactwo - ale jednak te nasze rodzime wydania są zazwyczaj tańsze (jak przypuszczam w pewnej części z powodów logistycznych), czasem całkiem sporo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Ciężkosc barrage wynika z ciaglej analizy do przodu bo tor ktorym poplynie woda non stop sie zmienia. Jest tez satysfakcja gdy postawieniem jednej budowli odetniemy maszynkę innego gracza by wyprodukowac prad i przeniesc krople do basenu w ktorym to ponownie my z tej kropli wyprodukujemy. Myslenia i planowania jest sporo oraz bardzo duzo interakcji. Motyw z kolem tez jest fajny bo nie wydajemy surowcow tylko sa zajęte na jakis czas. Ogolem gra ma swoj klimat.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2020, 21:35 przez brazylianwisnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

mat_eyo pisze: 16 cze 2020, 13:17 (...), a także punktowaniem, które każe gracza zamiast go nagradzać. (...)
Hmmm, możesz rozwinąć? Bo szukam w pamięci i nic nie przychodzi mi do głowy, co to by miało być.
A wg mnie Barrage to jedna z najlepszych gier jakie pojawiły się w ostatnim czasie, oczywiście w kategorii ciężkie euro. Do tego mechanika powiązana jest mocno z tematem, co jeszcze bardziej ułatwia zrozumienie zasad, które jak na tak ciężki tytuł są eleganckie i nieprzekombinowane (ja tu żadnych sztucznych utrudnień nie widzę).
Usul pisze:Ano wlasnie, a na liscie bgg Teo jest w okolicy 60 miejsca, a Barrage ok 117, wiec nie jest to mi oczywiste, stad prosba o opinie
O rankingu BGG powiedziane zostało już chyba wszystko, a przede wsystkim to, że jest to ranking popularności, a ta w przypadku Barrage spadła drstycznie po beznadziejnej kampanii na KS. Mnóstwo 1 wtedy na BGG gra dostała (niby z zaznaczeniem w komentarzu, że to 1 to dla wydawnictwa, ale...).
Ja nie mam wątpliwości, że to nie jest gra dla wszystkich i wielu może się od niej odbić. Dla mnie, jako entuzjasty ciężkiego euro, które podczas gry, stawia przede mną mnóstwo ciężkich i nieoczywistych wyborów i jeszcze posiada ogromną regrywalność, to jest TOP10 ever.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lothrain »

Ode mnie tylko dwa słowa w kwestii skalowalności. Jesli grasz samemu lub we dwoje lepszą opcją będzie Teotihuacan. W pełnym zestawie graczy bardziej podobał mi się Barrage ze względu na silniejszą interakcję między graczami.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: autopaga »

Na dwie osoby nadal jest bardzo duża interakcja, walko o neutralne tamy i pola akcji. Zdecydowanie wolę barrage na 2 niż teo.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: tomuch »

Na BGG wersję solo negatywnie oceniło ponad 60% głosujących. Jest aż tak źle?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

bogas pisze: 16 cze 2020, 17:11
mat_eyo pisze: 16 cze 2020, 13:17 (...), a także punktowaniem, które każe gracza zamiast go nagradzać. (...)
Hmmm, możesz rozwinąć? Bo szukam w pamięci i nic nie przychodzi mi do głowy, co to by miało być.
Z tego, co pamiętam, trzeba było zebrać odpowiednią liczbę punktów (w każdej rundzie wyższą), żeby w ogóle naliczyć je sobie na konto. Poniżej tej granicy wszystko przepadało. Dodatkowo ja lubię w grach poczucie rozwoju, w Barrage mi go zabrakło.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

mat_eyo pisze: 16 cze 2020, 20:00 Z tego, co pamiętam, trzeba było zebrać odpowiednią liczbę punktów (w każdej rundzie wyższą), żeby w ogóle naliczyć je sobie na konto. Poniżej tej granicy wszystko przepadało. Dodatkowo ja lubię w grach poczucie rozwoju, w Barrage mi go zabrakło.
Ale to nie jest kara tylko nagroda. W miarę ROZWOJU ;) infrastruktury, pozyskania lepszych technologii i większej liczby maszyn, powinno się z rundy na rundę coraz więcej energii produkować. Jeśli tu coś nie pykło i nie było rozwoju, a punktów z bonusów mało albo wcale, to faktycznie odczucia z gry mogły być kiepskie. To na pewno nie jest gra z sałatką punktową i trzeba produkować energię żeby realizować kontrakty, które dają konkretny rozwój, a energia to punkty. Nawet dodatek, który moim zdaniem jest świetny i czuć, że to od razu było razem projektowane, daje nowe możliwości rozwoju i ułatwienia żeby... produkować energię :) A energia w tej grze to woda. Walka i kombinacje z tym jak „pokierować” wodą to dla mnie jeden z lepszych aspektów tej gry.
PS. Qrcze, aż nabrałem ochoty na grę 8)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

Nie było tak, że odstawałem punktowo. Po prostu nie podobało mi się, że gra rzuca kłody pod nogi. Co dodatkowo z wspomnianymi przeze mnie wcześniej utrudnieniami sprawiło, że gra nie dawała mi frajdy z kombinowania. Nie jest to oczywiście tytuł zły czy niedopracowany, po prostu mocno nie trafił w mój gust.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

tomuch pisze: 16 cze 2020, 19:42 Na BGG wersję solo negatywnie oceniło ponad 60% głosujących. Jest aż tak źle?
Nie mam jakiegoś mega porównania z innymi grami, bo w tryb solo gram mało, ale może chodzić o to, że w Barrage automa wymaga sporej uwagi i skupienia przy jej obsłudze (zwłaszcza w pierwszych grach). Gra jest złożona, a autorzy zaserwowali automę, która nie ma tylko przeszkadzać i blokować, ale jest pełną symulacją gracza i to całkiem wymagającego. A w zasadzie graczy, bo można grać kilkoma automami, ale nie próbowałem, bo mój mózg nie jest jeszcze na to gotowy ;)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Chudej »

mat_eyo pisze: 16 cze 2020, 20:52 Nie było tak, że odstawałem punktowo. Po prostu nie podobało mi się, że gra rzuca kłody pod nogi. Co dodatkowo z wspomnianymi przeze mnie wcześniej utrudnieniami sprawiło, że gra nie dawała mi frajdy z kombinowania. Nie jest to oczywiście tytuł zły czy niedopracowany, po prostu mocno nie trafił w mój gust.
Nie grałem w Barrage, ale mnie interesuje ten tytuł, jednak po tym co tu przeczytałem brzmi jak moje odczucia z Terra Mystica. Czy ktoś, kto grał w obie gry jest w stanie się do tego jakoś odnieść? Wiem, że to z grubsza zupełnie inne gry, ale TM ma w sobie specyficzny rodzaj kombinowania, który nie jest zbyt przyjemny i pewnie przekreśliłby Barrage z mojej listy życzeń.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

TM i Projekt Gaja lubię. Mam tam poczucie, że odpowiednio zatroszczyłem się o surowce i zaplanowałem wszystko tak, że danej rundzie utopię się w rzece punktów. Natomiast w Barrage miałem cały czas odczucie, że kombinuję tylko po to, żeby to wszystko się nie rozlazło w szwach i nie pękło.

No i w TM czy PG masz rozwój, czego w Barrage bardzo mi brakowało.
Awatar użytkownika
mikwit
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2020, 08:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mikwit »

Super pisze: 16 cze 2020, 16:09 Nie wydaje się Wam, że jednak jest trochę drogo? Nawet w tych tańszych sklepach z maksymalnymi zniżkami? Wiem, że jest dużo dobra w środku, a tendencja jeśli chodzi o ceny gier jest taka, a nie inna. Ale od zakupu wersji angielskiej powstrzymały mnie tylko plotki (a później już oficjalna zapowiedź) dotyczące polskiego wydania. No i to polskie wydanie jak się okazuje cenowo stoi na takim poziomie, że wcześniej angielską wersję można było kupić w tych pieniądzach. Dla mnie niemiłe zaskoczenie. Ktoś powie, że cebulactwo - ale jednak te nasze rodzime wydania są zazwyczaj tańsze (jak przypuszczam w pewnej części z powodów logistycznych), czasem całkiem sporo.
Z jednej strony rzeczywiście sporo kosztuje, ale podejrzewam, że z racji na narzekania dotyczące jakości pierwszego druku, to koszty produkcji (oraz ewentualnych poprawek) sporo wzrosły. Oczywiście to tylko moje domniemania :D A, i aktualny kurs euro też robi swoje!
Awatar użytkownika
mikwit
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2020, 08:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mikwit »

vikingowa pisze: 16 cze 2020, 11:15 No i piękna cena się pojawiła - 318 zł za komplet:-) Ja podziękuję za plastik.
Fajnie, że będzie też możliwość dokupienia tych plastikowych kół osobno. Przynajmniej tak Grzegorz odpowiedział na moje pytanie w poniedziałek. Bo jak patrzyłem na jakieś recenzje/gameplaye na yt, to te koła z zasobami tak średnio wyglądały.
ODPOWIEDZ