Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: kempy »

Nie tylko z netrunnerem. Podobny problem zauwazylem w starym L5R. Karty z niektorych printingow powodowaly "odbicie" (niewielkie wybrzuszenie) na koszulce jakiegos elementu graficznego. W przypadku L5R chodziło o znak pieciu kręgów.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: Skid_theDrifter »

rattkin pisze: 30 maja 2020, 19:17 Nie bardzo sobie potrafię wyobrazić problem. Jak karta może robić miejscowe wybrzuszenie na koszulce?
Wygląda to tak:
Spoiler:
Moja pierwsza myśl była taka, że może tusz jest inny, ale żadnych obserwowalnych różnic, nie ma to najmniejszego sensu generalnie. Musi zachodzić jakaś reakcja chemiczna z tymi Eclipse, ale nie mam pojęcia jaka, bo nie znam ich procesu produkcji i nie wiem jak robią te przyciemniane plecki. Te karty pochodzą z późniejszego dodruku Lunar, bo paczki były już w plastikowym blisterze. Mam też kilka z wcześniejszych druków, które były jeszcze w kartonie - w najbliższym czasie sprawdzę czy też tak robią.

Dziwne to. Dragon Shieldy znów najbardziej niezawodne. A szkoda, bo lubię te Eclipsy. Ech.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tapczanik420 »

Hej, chciałem kupić większą ilość koszulek m.in. na Brzdęk w Kosmosie, Root, Everdell - ogólnie wszystko standard CCG. Dużo osób poleca Sloyca i już miałem zamawiać 10 paczek premium ale czy one na szerkość są większe od Rebeli? Lubię dopasowane koszulki i nie chcę mieć zbyt dużych marginesów po bokach.

Everdella mam zakoszulkowanego w Rebel standard CCG i wymiarowo jest ok, natomiast sklejają się karty stąd myślałem o przesiadce na Sloyca premium. Będę wdzięczny za foto z porównaniem.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Osobiście wole sloyca niże rebel'a, mam wrażenie że sloycki są trochę sztywniejsze. Pewnie do sprawdzenia jakimi obiektywnymi metodami.
Wg mnie kup do jednej gry Sloyca do drugiej Rebel i sam ocen. Obie są jakościowo ok.

Klejenia się koszulek nie zauwazyłem.
Może komuś bardzo pociły się dlonie ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

tomp pisze: 03 cze 2020, 22:46 Klejenia się koszulek nie zauwazyłem.
Może komuś bardzo pociły się dlonie ?
Premium podobno się mniej klei od spoconych dłoni? Prawda to? Sam nie mam jak sprawdzić. Jeśli tak to może nie tyle konieczna jest przesiadka z rebel->sloyca co rebel standard->rebel premium :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

paracelsus444 pisze: 03 cze 2020, 23:25 (...) może nie tyle konieczna jest przesiadka z rebel->sloyca co rebel standard->rebel premium :)
Premium się nie kleją.
Znaczy się, wiadomo, że może się zacząć robić tak ze jakiegoś powodu zaczną się kleić ale generalnie używam tylko grubych koszulek (przy każdej marce) i grube koszulki tego problemu nie mają.

Sloyca premium są sztywniejsze od Rebel premium, bo maja grubość 110 mikronów, a Rebel 90.
Nie używałem Sloyca wiec z autopsji nie znam, ale ich standardowe koszulki maja grubość 70 mikronów, wiec 20 mikronów więcej nic Rebel Classic. A 70 to już jest rozsądna grubość.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: staniach21 »

Czy dostęp do koszulek zawsze był tak ograniczony. Pomijam rebela, bo tam na dodruk czekają, ale chciałem zamówić Sloyca pod GWT Everdell Brzdek i NWS czyli potrzebuje 3 rozmiarów, 56 x..., 63.5x88 I 70x110 nie mogę znaleźć sklepu gdzie wszystkie 3 bylyby dostępne. Jeden rozmiar w tym drugi w tamtym przy kosztach przesyłek nieopłacalny biznes.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

To chyba nie ma znaczenia jaka firma, przez koronawirusa były problemy z drukowaniem wszelkich koszulek więc każda firma ma braki. Na allegro ze Smartem wyjdzie najtaniej i duży wybór więc pewnie znajdzie się sklep który ma wszystkie.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Seykan »

Tak dla informacji forumowiczów, na karty w grze Coimbra idealnie pasują Sloyca Standard American 56x87mm. Na Rebelu np. radzą 57,5x89mm, ale akurat te Sloyca są super dopasowane :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: neutrino »

Czy ktoś może polecić koszulki podobne do R.I.P. koszulek FFG? Bardzo lubię ich look'n'feel. Przede wszystkim chodzi mi o Standard Card Game.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Zajrzyj do spoilera w poście.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: neutrino »

Zapomniałem dodać, że czarne :) To już by pewnie zrobiło różnicę.

Dobra, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chcę dopasowywać czegoś do istniejąych koszulek FFG. Mogę zakoszulkować całego LCG w nowe koszulki. Tylko szukam czegoś równie dobrego. O ile zazwyczaj więszość planszówek w chwili obecnej pakuję w koszulki Rebel premium, o tyle do karcianek mi nie odpowiadają. Są mniej klarowne niż FFG, za krótkie, za grube. FFG mają ostrzejsze krawędzie i lepiej się je tasuje.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

neutrino pisze: 15 cze 2020, 12:27
Spoiler:
Gamegenic są bardzo podobne jakościowo do FFG, przynajmniej te przezroczyste, nie wiem jak z kolorowymi, niektórzy polecają jeszcze UltraPro, ale mnie wkurza ich hologram na każdej koszulce... Warto sprawdzić jeszcze Dragon Shieldy, ale to droga zabawa ;)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Czy ktoś korzysta już z koszulek Gamegenic i może potwierdzić (lub zaprzeczyć), że faktycznie są krótsze o ok. 2 mm niż stare FFG? Tak mnie poinformowano w Rebelu i jestem strasznie rozczarowany. Przecież długość koszulek FFG, obok jakości, była ich największą zaletą - dzięki temu karty nigdy nie wysuwały się na zewnątrz w czasie intensywnego tasowania.

Szukam kolorowych koszulek (zwłaszcza czarnych) i liczyłem na to, że wreszcie będę mógł zamienić kolorowe UltroPro Matte na inne, z których będę zadowolony i który będą dostępne od ręki. A tu zonk.

Czyżby zostawały tylko Dragon Shieldy?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Acownik pisze: 17 cze 2020, 17:09 Czy ktoś korzysta już z koszulek Gamegenic i może potwierdzić (lub zaprzeczyć), że faktycznie są krótsze o ok. 2 mm niż stare FFG? Tak mnie poinformowano w Rebelu i jestem strasznie rozczarowany. Przecież długość koszulek FFG, obok jakości, była ich największą zaletą - dzięki temu karty nigdy nie wysuwały się na zewnątrz w czasie intensywnego tasowania.

Szukam kolorowych koszulek (zwłaszcza czarnych) i liczyłem na to, że wreszcie będę mógł zamienić kolorowe UltroPro Matte na inne, z których będę zadowolony i który będą dostępne od ręki. A tu zonk.

Czyżby zostawały tylko Dragon Shieldy?
Potwierdzam, są ok. 2 mm krótsze, sprawdziłem to na Standard CCG (co prawda przezroczystych), Standard American i Standard European. Mi się to bardziej podoba niż 4-5 mm marginesu w FFG :P
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

W grach, w których mało tasuje się karty jest to bez znaczenia. Ale gdy tasuje się (jak w deckbuilderach) bardzo intensywnie, to już te dodatkowe 2 mm ratują karty przed ciągłymi otarciami. Nie wiem, czy się doczekam produktu, który mnie zadowoli.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Spróbuj Dragon Shieldy, są odrobinę dłuższe.
Nie wiem jak tasujesz ale przy mojej technice tasowania kart bokiem jakoś nie odczuwam dyskomfortu związanego z nadmierną eksploatacją koszulek :p
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: neutrino »

Zawsze uważałem, że koszulki FFG są minimalnie za długie, własnie o te 1-2mm. Dlatego też chętnie wypróbuję Gamegenic.
Co do tasowania również nie widzę problemu: bok + dolny narożnik.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Chyba mnie źle zrozumieliście. Nie napisałem, że koszulki się nadmiernie eksploatują, tylko karty nie są dobrze chronione. Jeśli koszulki są tylko odrobinę dłuższe niż karty, a tasowanie jest częste i intensywne (jak np. w Star Realms, gdzie w trakcie parominutowej rozgrywki karty mogą być tasowane nawet kilkanaście razy), to karty wysuwają się delikatnie z koszulek. W innych grach to właściwie nie przeszkadza. Żałuję więc, że z nieco dłuższych kolorowych koszulek pozostały na naszym rynku chyba tylko strasznie drogie Dragon Shieldy.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Tencz »

Dwie nietypowe koszulki, czy coś polecacie:
1. Podwójne CCG. Heroclix mają składane do formatu CCG karty, które po rozłożeniu mają dwa razy taką wielkość jak CCG.
2. Pojedynek Superbohaterów, jakie koszulki na postacie?
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Tencz pisze: 23 cze 2020, 20:52 2. Pojedynek Superbohaterów, jakie koszulki na postacie?
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem2916302
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: staniach21 »

Z tym sloyca 63,5x88 to jakiś żart od tygodnia szukam i ich dostępność to żart. Ktoś wie na kiedy zaplanowany jakieś większy dodruk???
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

staniach21 pisze: 24 cze 2020, 13:12 Z tym sloyca 63,5x88 to jakiś żart od tygodnia szukam i ich dostępność to żart. Ktoś wie na kiedy zaplanowany jakieś większy dodruk???
Na allegro widzę jedną aukcję, ponad 40 szt. dostępnych:
Koszulki CCG Premium S 635x88mm 100szt SLOYCA
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: staniach21 »

[/quote]
Na allegro widzę jedną aukcję, ponad 40 szt. dostępnych:
Koszulki CCG Premium S 635x88mm 100szt SLOYCA
[/quote]
Pomijając fakt, że premium podobno za grube są i lepszy standard to chodzi mi o to, że tam gdzie ceny gier są najlepsze tam tych koszulek brak, jeśli koszulki są to firma z kolei ma zawyzone ceny gier. Fajnie by było skompletować wszystko w jednym miejscu, a niestety obserwuję się ciągle rynkowe niedobitki. Na oficjalnej stronie też brak dlatego pytam kiedy jakas większą dostawa do Polski i czy gdzieś wgl można znaleźć info na ten temat
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: staniach21 »

Wziąłem te sloyca premium 110 mikronów tak jak kolega polecił, bo dostępność zwykłych uciążliwa. Czy bardzo będę żałował tej decyzji przy talii do tasowania ok 150-170 kart?
ODPOWIEDZ