Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

litk pisze: 09 maja 2020, 07:13 (...) czy wydadzą One Deck Dungeon: Abyssal Depths?
Myślę że nie, bo to by spowodowało powrót tematu poprawionych kart do pierwszej części :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: litk »

playerator pisze: 09 maja 2020, 12:29
litk pisze: 09 maja 2020, 07:13 (...) czy wydadzą One Deck Dungeon: Abyssal Depths?
Myślę że nie, bo to by spowodowało powrót tematu poprawionych kart do pierwszej części :mrgreen:
W 3 kwartale zeszłego roku mówili że będą je dodawać do premiery gry Noises at Night, której chyba w ogóle nie było. Co za firma.
mormakil
Posty: 129
Rejestracja: 05 cze 2017, 20:28
Lokalizacja: tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: mormakil »

litk pisze: 09 maja 2020, 22:32
playerator pisze: 09 maja 2020, 12:29
litk pisze: 09 maja 2020, 07:13 (...) czy wydadzą One Deck Dungeon: Abyssal Depths?
Myślę że nie, bo to by spowodowało powrót tematu poprawionych kart do pierwszej części :mrgreen:
W 3 kwartale zeszłego roku mówili że będą je dodawać do premiery gry Noises at Night, której chyba w ogóle nie było. Co za firma.
Przynajmniej nie skłamali :mrgreen:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: ariser »

mormakil pisze: 19 maja 2020, 01:19
litk pisze: 09 maja 2020, 22:32
playerator pisze: 09 maja 2020, 12:29

Myślę że nie, bo to by spowodowało powrót tematu poprawionych kart do pierwszej części :mrgreen:
W 3 kwartale zeszłego roku mówili że będą je dodawać do premiery gry Noises at Night, której chyba w ogóle nie było. Co za firma.
Przynajmniej nie skłamali :mrgreen:
W mojej rodzinie krąży taka anegdotka.
Pewien wujek miał w zwyczaju pożyczać znaczne sumy pieniędzy od rodziny. Kiedy w końcu ktoś upomniał się o swoje wywiązywał się dialog:
- Kiedy oddasz mi moje pieniądze?
- Gdy tylko wrócę z Radomia. - odpowiadał wujek.
- A kiedy wracasz?
- Póki co się tam nie wybieram.
Kurtyna.

Przepraszam za offtop, tak mi się jakoś skojarzyło. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Ta karczma “Rzym” się nazywa!
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: ariser »

Trudno nie dostrzec inspiracji. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Tommy »

Ja osobiście przestałem wspierać na polskich platformach po cyrku jaki zgotowali swoim klientom przy okazji Klanów Kaledonii.
Błędy błędami, ale ciągłe okłamywanie ludzi, bzdurne tłumaczenie się, do dziś nie dostarczenie wszystkiego za co zapłaciłem... no i komunikacja utrzymana w tonie jaki obecnie jest nie do pomyślenia. Mówi się na to chyba zwykłe, pospolite chamstwo.
Nigdy więcej nic od tego wydawnictwa. Wypada mieć odrobinę szacunku do samego siebie.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Tringa »

Bardzo chciałam kupić YGGDRASIL: KRONIKI, ale jak zobaczyłam, że Czacha to wydaje to zrezygnowałam. Słaba jakość komponentów, chamstwo w komunikacji, brak szacunku dla swoich klientów, problemy ze zobowiązaniami wspieraczkowymi, wszechobecne kłamstwa... Nie będę wspierała tego wydawnictwa, nawet grą z drugiej ręki. Po prostu nie i koniec.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Jareks1985 »

a ja dla odmiany napiszę: Polecam!

Kupiłem Endeavor wiek żagli wraz z dodatkiem w przedsprzedaży za 319zł z darmowa wysyłką i co?, i dostałem. Zawartość jak i jakość komponentów robi wrażenie. Tłumaczenie bardzo dobre, aż musiałem sprawdzić kto tłumaczył - okazało się, że Ciuniek a korektę robił Windziarz z gadania :D. Przyznam, że jestem zadowolony z obsługi, ponieważ pudełko, wypraska i plansze gracza były obite w transporcie, wymienili mi wszystko na nowe. Jestem zadowolony
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: autopaga »

Mam 3 gry od czachy i nie widzę różnicy w jakości porównując do innych wydawców. Faktycznie literówki w instrukcjach się zdarzają, ale same instrukcje dobrze się czyta. Ostatnio dużo bardziej zawiódł mnie portal z dodatkami do teo, nic się nie zgrywa z podstawką, ani drewno, ani kolory kafli ani rodzaj papieru dużych kafli, a skasowali jak za zboże.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Jareks1985 »

Owszem trudno spasować wydania jak są drukowane w innych fabrykach, z tego co słyszałem podstawka drukowana była w Chinach a dodatki tu w Polsce, sam sobie odpowiedz, jak to się ma do tego co dostałeś. Taki sam błąd popełniła Czacha wydając dodatki do Wojowników z Midgardu, ten sam błąd, ale nic z tym nie zrobili. Czy Portal dośle Wam kompatybilne komponenty? to sie okaże.

Literówki owszem zdarzają się u wszystkich od Rebela po Czachę, jednak nie to liczy się ostatecznie kto ile błędów popełnił, ale jak je naprawił. Dla mnie Portal przy całej miłości jaka ich darzę, wygląda blado, mimo, że biją się w pierś i starają się naprawić co nie wyszło. Czacha raczej nie ma szans na poprawki o ile nie zlecą ich u nas na podwórku, bo ich zamówienia na druk w Chinach są jedno strzałowe.

Pamiętam jak zaczynałem przygodę z planszówkami, wszyscy wieszali psy na Galakcie za skopane tłumaczenia Wojny o Pierścień, Rebeli, Posiadłości Szaleństwa, Eldrich Horror, Arkham Horror LCG, dzisiaj grając w ich gry i czytając rzekę tekstu jakie musieli przetłumaczyć, jestem pod wrażeniem, jak mało błędów popełniają. Nie znam innego wydawnictwa, które tłumaczy tyle tekstu co Galakta.

Reasumując Czacha faktycznie w rankingu ohów nie należy ale nie mozna ich nie nawidzić za to, że ich projekty obarczone są błędami których często nie da sie naprawić. Bo to w końcu małe rodzinne wydawnictwo, które niemal hobbystycznie wydaje gry. Kłamstwa i matactwa tłumacze sobie nieumiejętnym radzeniem sobie z problemami. A gre u nich kupiłem tylko dlatego, że jest nie zależna językowo a wydawnictwo zapewniło mnie, że druk jest organizowane przez oryginalne wydawnictwo :D. Chodź koniec końców jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: detrytusek »

autopaga pisze: 19 maja 2020, 13:55 Mam 3 gry od czachy i nie widzę różnicy w jakości porównując do innych wydawców. Faktycznie literówki w instrukcjach się zdarzają, ale same instrukcje dobrze się czyta. Ostatnio dużo bardziej zawiódł mnie portal z dodatkami do teo, nic się nie zgrywa z podstawką, ani drewno, ani kolory kafli ani rodzaj papieru dużych kafli, a skasowali jak za zboże.
Możliwe, że świetnie się to czyta tylko (z tego co kojarzę) nie czyta się tego co się powinno czytać bo zostało źle przetłumaczone/pominięte itp itd.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Atk »

Wie ktoś może czy Endeavor będzie miało dodruk Zdaje mi się że gdzieś widziałem info o 2021 ale nie jestem pewien czy o tą grę chodziło


Dobra znalazłem Nie jest jeszcze potwierdzone bo jeszcze myślą ale jeśli się wogole zdecydują to nie szybciej jak 2021
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Largo »

Cytując Planszowe Newsy: "Coś bardzo fajnego zaproponowało wydawnictwo Czacha Games przy okazji wydania polskiej edycji gry Rallyman GT!

W sklepie wydawcy prowadzona będzie przedsprzedaż podstawki, dodatków oraz pakietów, a każdy Wasz zakup będzie miał wpływ na odblokowanie ekstra SG, które dostępne były na KS! Super sprawa!

Wydanie gry z dodatkami jest pewne od samego początku, tak więc wydawca organizuje klasyczną przedsprzedaż z tą różnicą, że kupując w przedsprzedaży każdy gracz ma wpływ na odblokowanie SG, mimo że nie mamy kampanii wspieraczkowej!

Produkcja gry planowana jest na wrzesień, tak aby była już u wydawcy w listopadzie"

Czyli rozumiem, że grę wydamy tak jak wszystkie ostatnie, czyli w minimalnym nakładzie, bez dodruków itp, ale żeby więcej nam się jej sprzedało to będziemy dorzucać SG w ramach kampanii, która kampanią nie jest. Jakieś dziwne cuda zaczynają wymyślać w tym wydawnictwie. To jest chyba ich wymarzony model sprzedaży, bo SG będą łaskawie dorzucone, czyli de facto nikt nie może później mieć pretensji o cokolwiek, bo to z dobroci serca dostanie. Nie płacą nikomu prowizji, bo to przecież nie kampania gdzieś.tam. Nikomu nigdzie nie muszą się tłumaczyć.
Zaczynam się już gubić w tych wszystkich modelach pseudo-wydawniczych.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Leinadus »

[...]

Nie wróżę sukcesu - nie jest to wspieraczka, a ich kijowy sklep. Sami też mają dużo niższą siłę przebicia. Nawet jak zdobędą 100%, to potem mogą skasować, tak jak to zrobili przy kampanii All Out War
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Leinadus pisze: 19 cze 2020, 11:48 Nie wróżę sukcesu - nie jest to wspieraczka, a ich kijowy sklep. Sami też mają dużo niższą siłę przebicia. Nawet jak zdobędą 100%, to potem mogą skasować, tak jak to zrobili przy kampanii All Out War
Ale tutaj nie ejst to kampania

Jest to forma rozszerzonej przedsprzedazy, gdzie przy wystarczajacej skali będą w stanie dorzucić gratisy
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Leinadus »

japanczyk pisze: 19 cze 2020, 12:00
Leinadus pisze: 19 cze 2020, 11:48 Nie wróżę sukcesu - nie jest to wspieraczka, a ich kijowy sklep. Sami też mają dużo niższą siłę przebicia. Nawet jak zdobędą 100%, to potem mogą skasować, tak jak to zrobili przy kampanii All Out War
Ale tutaj nie ejst to kampania

Jest to forma rozszerzonej przedsprzedazy, gdzie przy wystarczajacej skali będą w stanie dorzucić gratisy
Tak, tak. Wiem, ale do wspieraczki jak najbardziej można porównać i sądzę, że jak zamówień będą mieli mało (poniżej jakiegoś tam założonego przez nich progu), to pewnie anulują wydanie.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Largo »

Dokładnie. Gra i dodatki mają być, a sukces przedsprzedaży da SG. Grę chciałbym bardzo kupić, ale Czacha...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Largo pisze: 19 cze 2020, 12:13 Dokładnie. Gra i dodatki mają być, a sukces przedsprzedaży da SG. Grę chciałbym bardzo kupić, ale Czacha...
... od Klanów Kaledonii nie popełniła żadnego babola

Serio, jest limit ile mozna narzekać :P Ewidentnie biora sie za wydawanie gier, które sa mocno niezależne, lub maja małe nakłady tłumaczeniowe, wiec ciezko cos skopac
Endeavour spoko, Feudum jakies pojedyncze błędy, W Pogodnii za szczesciem cisza

Anulowac nic nie anuluja - zadeklarowali, ze zamowili okrelsony naklad, nie wycofaja sie z tego - wydaja gre w takim samym modelu jak Endeavour - przedsprzedaz, tyle, ze tutaj sa mozliwe do odblokowania gratisy
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: TTR_1983 »

Najłatwiej narzekać, że Czacha to, Czacha tamto. Prawda jest taka, że wydają dobre gry, często pewnie takie po które inny wydawca by nie sięgnął. Owszem, mają swoje za uszami ale każdy wydawca ma. Przy każdej nowej zapowiedzi jest "Czacha, pas". Serio? Tak jak ktoś wyżej napisać widać poprawę i kolejne zapowiedziane gry też super się zapowiadają.
W kwestii Rallymana- wydanie jest pewne i nic nie będzie odwołane.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

Też zauważam poprawę u Czachy (a też narzekałem). To już czepianie się dla czepiania.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Largo »

Nie chodzi o babole, bo podobno tych już nie robią, ale samo podejście do klienta i model biznesowy.
Nie mam zamiaru wspierać firmy, której model biznesowy bardzo żeruje na FOMO, wydawanie gier jest najczęściej "jednostrzałowe" (brak dodruków). Do tej pory też kontakt z klientem w ich wykonaniu był delikatnie mówiąc słaby. Ale to tylko moje osobiste zdanie :) Oby im się wiodło skoro już są taką porządną firmą ;)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

Czy ja wiem czy to granie na FOMO? Raczej racjonalne podejście, już chyba przejechali się parę razy na za dużym nakładzie, który wyprzedawali i za to im się oberwało.

Mailowy kontakt bardzo dobry, na FB już chyba nie walą w klientów.

Klient planszówkowy jest wymagający (czasem roszczeniowy).
Sam kupiłem u nich dodatki do Feudum, reklamowałem - bardzo dobra obsługa, szybka wysyłka.

Najbardziej bolą mnie naprawy w wikingach czy karcianych podziemiach (wystawiłem niskie oceny w kampanii, marudziłem tutaj) i wcześniejsze wypowiedzi na temat inteligencji klientów.
Rozumiem zniechęcenie, ale warto ocenić ostatni rok. Wg mnie jest zauważalna poprawa.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

FOMO? XD
Znaczy Largo, nie obraz się, ale oni nie żerują na FOMO
Po prostu wydają tyle ile uważają za rentowne, spora część gier wyprzedaja, ewidentnie np. Feudum było niższe zainteresowanie niż przewidywali

Zresztą przy okazji endeavour już myślą o dodruk
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Andy »

konrad.rymczak pisze: 19 cze 2020, 12:44Najbardziej bolą mnie (...) wcześniejsze wypowiedzi na temat inteligencji klientów.
Może inteligencja klientów wzrosła do satysfakcjonującego wydawcę poziomu? :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ