Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: EsperanzaDMV »

Rebelu, właśnie odebrałem pakiet naprawczy trzech kart do pierwszego druku "Na skrzydłach" - bardzo dziękuję!
Przy okazji dopytam się jeszcze o kartę z dodatku "Ptaki Europy" - Raniuszek zwyczajny ma brakującą informacje o rozpiętości skrzydeł, powinna być 18 cm a widnieje na niej pustka. Czy ta karta też będzie kiedyś dosłana dla właścicieli pierwszego druku dodatku?
I jeszcze na sam sam już koniec, czy coś wiadomo nt. tego mini-dodatku do "Na skrzydłach", czy jest w ogóle w planach wydanie go w wersji polskiej...?
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Copercore »

Drogi Rebelu, czy premiera dodruku Everdell na drugą połowę czerwca jest pewna, czy będzie jakieś opóźnienie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: japanczyk »

Copercore pisze: 19 cze 2020, 18:38 Drogi Rebelu, czy premiera dodruku Everdell na drugą połowę czerwca jest pewna, czy będzie jakieś opóźnienie?
Pewna
Dzisiaj pokazali że dotarlo
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: GrzeL »

Przypominam, że jest to temat o planach wydawniczych i wydawnictwie, a nie o sklepie.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Kwestor »

GrzeL pisze: 21 cze 2020, 23:01 Przypominam, że jest to temat o planach wydawniczych i wydawnictwie, a nie o sklepie.
Jakby się sklep nazywał inaczej i może miał inne logo niż wydawnictwo, to byłoby ludziom łatwiej ogarnąć, że to nie to samo ;)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: SuCHaR »

GrzeL pisze: 21 cze 2020, 23:01 Przypominam, że jest to temat o planach wydawniczych i wydawnictwie, a nie o sklepie.
Jeśli Rebel jest oficjalnym dystrybutorem gry, która nie ma PL wersji, to czy nie podpina się to pod plany wydawnicze?
Pzdr
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Tringa »

Rebel,

Planujecie może dodruk Pandemic Cthulhu? :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Wiem Lepiej

Obrazek

Gra quizowa? Część z Was zerwała się do ucieczki, ale zachęcamy by jednak chociaż chwilę pozostać i przeczytać ten krótki opis, bo być może tym razem zainteresuje również bywalców forum.

Czym Wiem Lepiej różni się od pozostałych quizów? Wprowadza proste elementy taktyczne, które umiejętnie wykorzystane skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub odciągają od niego naszych przeciwników).

Z woreczka z kategoriami losujemy płytki dla naszej drużyny, ale wspólnie ustalamy w jakich kategoriach (losujemy z 20 dostępnych) czujemy się mocni i dostaniemy za prawidłowe odpowiedzi więcej punktów, a w których czujemy się słabsi i otrzymamy tych punktów mniej (przedział od 1 do 4 punktów). Oprócz tego każda drużyna posiada płytki "wiem lepiej" - pozwalające przejąć pytanie przeciwników oraz "zamiana", która pozwala zamienić im miejscami płytki, by za kategorie, w których czują się mocniejsi, dostali mniej punktów. Gramy jako drużyna i staramy się odpowiedzieć prawidłowo na jak największą ilość pytań (lub tych najwyżej wycenionych), aby zdobyć największą ilość punktów i zwyciężyć.
150 kart z pytaniami, na każdej 20 z różnych kategorii daje nam łącznie 3000 pytań.
Dodatki? Seria ma świetny pomysł na wprowadzanie małych dodatków tematycznych, które mogą niemal w nieskończoność poszerzać pulę pytań.
Obrazek

Uwielbiasz wszelkiego rodzaju quizy, chętnie odpowiadasz na pytania i masz zdanie na każdy temat? A może podczas oglądania teleturniejów co i rusz masz wrażenie, że WIESZ LEPIEJ? Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach i sprawdź, czy rzeczywiście przewyższasz (albo Twoja drużyna przewyższa :wink: ) wiedzą swoich znajomych!

Instrukcja: https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... lepiej.pdf

Planowana data premiery: 2020 r.
Sugerowana cena detaliczna: 199,95 zł

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
poxi pisze: 18 cze 2020, 13:06 Czy zestaw kart promocyjnych #5 będzie zawierał 3 zmienione karty z podstawki TM wraz z nowymi żetonami specjalnymi? Czy przy okazji jest planowany dodruk zestawu #3?
Nie będzie ich zawierał, to będą tylko karty.
Dodruk wszystkich zestawów kart jest zaplanowany na przełom III i IV kwartału, razem z dodrukiem gry podstawowej.

VonBarnaky pisze: 18 cze 2020, 16:46 Dzień dobry - czy będzie szansa np. podczas dodatku Oceanii do Wingspan - wydać taki mały dodatkowy zestaw kart do tej gry ?
Pozdrawiam serdecznie
O jaki mały dodatek chodzi? Jeśli o "Swift Start" to odpowiedź poniżej.

EsperanzaDMV pisze: 19 cze 2020, 14:39(...) czy coś wiadomo nt. tego mini-dodatku do "Na skrzydłach", czy jest w ogóle w planach wydanie go w wersji polskiej...?
Nic jeszcze nie wiadomo. Chcielibyśmy mieć go w polskiej edycji, ale żadne finalne decyzje jeszcze nie zapadły. Damy znać gdy uda się coś ustalić.

EsperanzaDMV pisze: 19 cze 2020, 14:39 Rebelu, właśnie odebrałem pakiet naprawczy trzech kart do pierwszego druku "Na skrzydłach" - bardzo dziękuję!
Przy okazji dopytam się jeszcze o kartę z dodatku "Ptaki Europy" - Raniuszek zwyczajny ma brakującą informacje o rozpiętości skrzydeł, powinna być 18 cm a widnieje na niej pustka. Czy ta karta też będzie kiedyś dosłana dla właścicieli pierwszego druku dodatku?
Na chwilę obecną tylko powstaje errata.

Kin@a pisze: 18 cze 2020, 19:29
tomp pisze: 18 cze 2020, 19:13 Pytanie do REBEL.pl
Czy zastanawiacie się nad wydaniem dodatków do "Mroczny Zamek" ?
Też mnie to ciekawi, na pewno uatrakcyjni to podstawkę.
W tym roku na pewno nie zmieszczą się w planie wydawniczym, ale nie jest tak beznajdziejnie z tym Mrocznym Zamkiem jak dawało się wyczytać w komentarzach w social mediach. Dodatki są na celowniku, ale pewnie będzie to bardziej 2021 rok, gdyż chcemy jeszcze trochę gry podstawowej sprzedać nim się pojawią, a pewnie pojawią się z dodrukiem.

gPapryk pisze: 18 cze 2020, 21:30 Ja czekam na dodatki do Odjechane Jednorożce. Czy wiadomo może już kiedy mniej więcej mogły by się ukazać w sklepach?
Coś w tym roku, co nieco w przyszłym - ale na więcej informacji trzeba jeszcze poczekać. Raczej IV kwartał 2020 roku oraz pierwsza połowa roku 2021-go. Jesteśmy tutaj uzależnieni od planów dodruku oryginalnego wydawcy i ich nie przeskoczymy.

japanczyk pisze: 19 cze 2020, 19:31
Copercore pisze: 19 cze 2020, 18:38 Drogi Rebelu, czy premiera dodruku Everdell na drugą połowę czerwca jest pewna, czy będzie jakieś opóźnienie?
Pewna
Dzisiaj pokazali że dotarlo
Tak, Everdell i małe dodatki już są dostępne.

SuCHaR pisze: 23 cze 2020, 11:47
GrzeL pisze: 21 cze 2020, 23:01 Przypominam, że jest to temat o planach wydawniczych i wydawnictwie, a nie o sklepie.
Jeśli Rebel jest oficjalnym dystrybutorem gry, która nie ma PL wersji, to czy nie podpina się to pod plany wydawnicze?
Pzdr
To nie pytanie o plany wydawnicze, raczej pytanie o dostępność. Trochę staramy się unikać tego typu pytań w tym miejscu, gdyż nasze plany wydawnicze i tak są dość duże, zrobi się tłoczno. Zawsze pytanie o dostępność tytułów dystrybuowanych można wysłać na adres sklepu internetowego: sklep@rebel.pl

Tringa pisze: 23 cze 2020, 13:09 Rebel,

Planujecie może dodruk Pandemic Cthulhu? :)
Tak, wróci do oferty w IV kwartale tego roku.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2020, 15:23 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Tringa »

W Q4 mój portfel chyba weźmie ze mną rozwód. Tyle wspaniałych zapowiedzi! Dzięki Rebel! :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: michaldz1 »

Drogi Rebelu. Szykuje się nowy Sherlock Holmes Consulting Detective https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... et/credits czy Rebel zastanawia się nad wydaniem Polskim? Wiem, że poprzedniczka po Polsku było dość problematyczna z wydawniczego punktu widzenia. Także może wspieraczka?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Harun »

Miły mój Rebelu,
- przyłączam się do powyższego pytania,
- przy okazji widzę, że Cieniste Ścieżki masz już jako wydane, a w sklepach preordery, czy wiadomo kiedy będą w sprzedaży?
- nadto co z krasnoludami w ciemności? Jeśli nie możesz odpowiedzieć, to poniżej pytanie teoretyczne, absolutnie niedotyczące LOTR,
- teoretycznie gdyby do jakiejś tam gry wychodził dodatek duży i mały, to według Ciebie Rebelu, wychodziłyby równocześnie?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: mikeyoski »

Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż Rebel wyda tego Sherlocka :-) Za dużo przy tym roboty i angażowania mnóstwa ludzi ;-)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

michaldz1 pisze: 29 cze 2020, 08:51 Drogi Rebelu. Szykuje się nowy Sherlock Holmes Consulting Detective https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... et/credits czy Rebel zastanawia się nad wydaniem Polskim? Wiem, że poprzedniczka po Polsku było dość problematyczna z wydawniczego punktu widzenia. Także może wspieraczka?
Zastanawia, i tak, wydanie tego jest dość czasochłonne, trzeba to zrobić kosztem kilku innych rzeczy niestety. Wspieraczka odpada na pewno.

Harun pisze: 29 cze 2020, 17:23 Miły mój Rebelu,
(...)
- przy okazji widzę, że Cieniste Ścieżki masz już jako wydane, a w sklepach preordery, czy wiadomo kiedy będą w sprzedaży?
Premiera odbędzie się 10 lipca. Do wydanych "przeskoczyła" porzedwcześnie, przeniesiemy ją z powrotem do zapowiedzi.

Harun pisze: 29 cze 2020, 17:23 (...)- nadto co z krasnoludami w ciemności? Jeśli nie możesz odpowiedzieć, to poniżej pytanie teoretyczne, absolutnie niedotyczące LOTR,
- teoretycznie gdyby do jakiejś tam gry wychodził dodatek duży i mały, to według Ciebie Rebelu, wychodziłyby równocześnie?
To zależy od tego jaki plan ma na to wydawca. Jeśli produkt "duży" jest oficjalnie zapowiedziany, ma ustaloną datę premiery i pełną galerię zdjęć, a drugi jest jakąś eteryczną wzmianką, o której słyszało niewielu i nie ma żadnych orficjalnych materiałów to słusznym jest powątpiewać w ich równoczesną premierę.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: KQuest »

REBEL.pl pisze: 30 cze 2020, 07:14
michaldz1 pisze: 29 cze 2020, 08:51 Drogi Rebelu. Szykuje się nowy Sherlock Holmes Consulting Detective https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... et/credits czy Rebel zastanawia się nad wydaniem Polskim? Wiem, że poprzedniczka po Polsku było dość problematyczna z wydawniczego punktu widzenia. Także może wspieraczka?
Zastanawia, i tak, wydanie tego jest dość czasochłonne, trzeba to zrobić kosztem kilku innych rzeczy niestety. Wspieraczka odpada na pewno.
Jeśli zbieracie gdzieś podpisy od osób, które chcą polskich wydań kolejnych Sherlocków, to ja się podpisuję! Obojętnie jakim sposobem byście to mieli wydać :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: detrytusek »

Rebelu czy planujecie wydać Alma Mater?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: kmd7 »

Rebelu - ja wiem, że to nic nie znaczy, ale również zakupię swoją kopię Sherlocka, jeśli wydacie ją po polsku :).
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

detrytusek pisze: 30 cze 2020, 10:21 Rebelu czy planujecie wydać Alma Mater?
Czekamy na prototyp do zagrania.

KQuest pisze: 30 cze 2020, 09:51
REBEL.pl pisze: 30 cze 2020, 07:14
michaldz1 pisze: 29 cze 2020, 08:51 Drogi Rebelu. Szykuje się nowy Sherlock Holmes Consulting Detective https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... et/credits czy Rebel zastanawia się nad wydaniem Polskim? Wiem, że poprzedniczka po Polsku było dość problematyczna z wydawniczego punktu widzenia. Także może wspieraczka?
Zastanawia, i tak, wydanie tego jest dość czasochłonne, trzeba to zrobić kosztem kilku innych rzeczy niestety. Wspieraczka odpada na pewno.
Jeśli zbieracie gdzieś podpisy od osób, które chcą polskich wydań kolejnych Sherlocków, to ja się podpisuję! Obojętnie jakim sposobem byście to mieli wydać :)
Podpisuję? Obojętnie jakim sposobem? Lucy, zostaw te paczki i ho no na chwilę, jest jeden chętny!

Obrazek

kmd7 pisze: 30 cze 2020, 12:53 Rebelu - ja wiem, że to nic nie znaczy, ale również zakupię swoją kopię Sherlocka, jeśli wydacie ją po polsku :).
Żeby tak zupełnie nic nie znaczyło to nie, coś tam znaczy... kropla w morzu, ale jak mawiają: "kropla drąży skałę", "kropla do kropli...", "kropla z wozu, wydawcy lżej" i takie tam :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: AFM »

REBEL.pl pisze: 30 cze 2020, 13:09
kmd7 pisze: 30 cze 2020, 12:53 Rebelu - ja wiem, że to nic nie znaczy, ale również zakupię swoją kopię Sherlocka, jeśli wydacie ją po polsku :).
Żeby tak zupełnie nic nie znaczyło to nie, coś tam znaczy... kropla w morzu, ale jak mawiają: "kropla drąży skałę", "kropla do kropli...", "kropla z wozu, wydawcy lżej" i takie tam :)
To i ja dorzucę swoją kropelkę :) Również kupię i to już pierwszego dnia przedsprzedaży! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Tringa »

To i ja kupię, a co! :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: szukasz »

kolejnego Sherlock Holmes Consulting Detective od REBELa również biorę jak tylko by się pojawił.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Tringa »

No, to już macie 5 chętnych. To więcej niż Lucrum zamawia Brzdęka na dodruki (oni po 4 sztuki biorą ;) )! Czyli co, nastawiać się, że będzie? :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Polzcount »

Mam pytanko o "Wielki połów" bliżej mu października czy grudnia z wydaniem ? :P
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: erpe »

Rebelu, drobne pytanie - czy jest jakaś możliwość, że w sprzedaży pojawiłyby się u Was osobne, dodatkowe zestawy kości do Zony?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Mixthoor »

Najlepiej z samymi "+"...
Awatar użytkownika
MajkPascal
Posty: 28
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: MajkPascal »

REBEL.pl pisze: 30 cze 2020, 13:09 [...]
Żeby tak zupełnie nic nie znaczyło to nie, coś tam znaczy... kropla w morzu, ale jak mawiają: "kropla drąży skałę", "kropla do kropli...", "kropla z wozu, wydawcy lżej" i takie tam :)
Żeby tylko kolejnym w zestawieniu powiedzeniem nie było "gdzie kropel sześć, tam nie ma w co grać" ;)
Zablokowany