Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brutusss »

addekk pisze: 02 cze 2020, 09:11 Działają tylko z podstawką ale chcąc zagrać w untold 2 warto mieć untold 1 bo korzysta się z części elementów
Do Untold 1 były żetony dodatkowe, czy Untold 2 ma osobne czy korzysta z tych z pierwszej części (mam okazje tanio kupić sam komiks drugą część) ?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

brutusss pisze: 02 cze 2020, 10:08
addekk pisze: 02 cze 2020, 09:11 Działają tylko z podstawką ale chcąc zagrać w untold 2 warto mieć untold 1 bo korzysta się z części elementów
Do Untold 1 były żetony dodatkowe, czy Untold 2 ma osobne czy korzysta z tych z pierwszej części (mam okazje tanio kupić sam komiks drugą część) ?
Korzysta z tych z untold 1 ale możesz zastąpić to głupimi znacznikami z tektury i opisanymi długopisem albo kośćmi k6
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thorus197 »

Kupował z was ktoś może insert do tej gry od thedicetroyers albo e-raptora ? Warto ?

Bo przyznam szczerze że to oryginalne opakowanie strasznie drażni i jest straszliwy ból przy składaniu gry po rozgrywce..
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020, 00:26 przez thorus197, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10926
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

thorus197 pisze: 05 cze 2020, 00:18 Kupował z was ktoś może insert do tej gry od thedicetowers albo e-raptora ? Warto ?

Bo przyznam szczerze że to oryginalne opakowanie strasznie drażni i jest straszliwy ból przy składaniu gry po rozgrywce..
Czesc osob tutaj zamawiala od Siam Labs, wyszedł całkiem spoko z tego co czytałem
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thorus197 »

japanczyk pisze: 05 cze 2020, 00:21
thorus197 pisze: 05 cze 2020, 00:18 Kupował z was ktoś może insert do tej gry od thedicetowers albo e-raptora ? Warto ?

Bo przyznam szczerze że to oryginalne opakowanie strasznie drażni i jest straszliwy ból przy składaniu gry po rozgrywce..
Czesc osob tutaj zamawiala od Siam Labs, wyszedł całkiem spoko z tego co czytałem
O! I w sumie od Saim Labs to jest wersja All in (wraz z dodatkami) co w sumie najbardziej przemawia do mnie.
U The Dicetroyers podobały mi się najbardziej holdery (?) na karty przedmiotów i uporządkowanie tego.

Ale przyznam szczerze że Siam Labs bije wszystko na głowę.
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pieter1989 »

Mam pytanie odnośnie poprawionego zestawu kart (9 w sumie). Kilka kwestii chciałbym się upewnić:
1.karta pilota - błąd dotyczy tylko zapisu słowa 'druh' prawda?
2.karty ogień osłonowy (sztuk 3) oraz karta Rozkaz - zmieniona treść na karcie czy coś jeszcze?
3.karty gracza intruz (sztuk 3) - tylko zmniejszona ilość dobieranych kart z 3 na 2?
4.cel korporacyjny 'niespodziewana okazja' - nie wiem gdzie szukać różnicy...czym się ona różni od swojej pierwszej wersji?

Dzięki
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gosiek »

Pieter1989 pisze: 05 cze 2020, 17:32 4.cel korporacyjny 'niespodziewana okazja' - nie wiem gdzie szukać różnicy...czym się ona różni od swojej pierwszej wersji?
"od" zamiast "ot".
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pieter1989 »

Ja myślałem, że może jakieś odcienie, tła etc.:D
czyli jednak miałem przeczytać całą kartę :)
a resztę rozumiem, tak jak powinienem? czy jeszcze coś ważniejszego przeoczyłem?
Zolwik
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:22
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zolwik »

Odebrałem swoje pudełko z SG, w którym był pakiet naprawczy kart. Mam pytanie co do błędów na kartach akcji intruza. Dostałem 3 karty z efektem "Pościg", które wskazują kierunek ruchu 1, 2 i 3, jednak w talii jest jeszcze taka z dowolnym korytarzem na której jest "dobierz 3 karty...". Czy ta karta taka ma zostać i wszystko się zgadza co na niej jest napisane czy jednak mieli ją też wymienić na poprawioną?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gothik »

Ktoś orientuje się, czy Aftermath/Voidseeders będą normalnie w retailu w wersji PL, czy jedyną drogą ich nabycia jest KS Lockdownu?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Chyba najlepiej pytac o to Rebel.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4475
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Gothik pisze: 07 cze 2020, 18:03 Ktoś orientuje się, czy Aftermath/Voidseeders będą normalnie w retailu w wersji PL, czy jedyną drogą ich nabycia jest KS Lockdownu?
Ostatni update jaki miałem od rebel w kwestii dodatków jest ze stycznia i jeśli dobrze pamietam brzmiał , że "może wydadzą".
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

Gothik pisze: 07 cze 2020, 18:03 Ktoś orientuje się, czy Aftermath/Voidseeders będą normalnie w retailu w wersji PL, czy jedyną drogą ich nabycia jest KS Lockdownu?
Kto wie co przyniesie przyszłość, ale na dzisiaj najbezpieczniej kupić na KS, bo potem można zostać na lodzie. Poza tym cena w retailu na 99% nie będzie lepsza.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć

Jeśli lubicie słuchać podcastów, to nagraliśmy ponad godzinny odcinek o Nemesis. Mniej więcej od 57 minuty gadamy o dodatkach, a ostatnie 10 minut to nasze luźne spojrzenie na Lockdown.

https://youtu.be/SjdxvF1FhX0

https://open.spotify.com/show/3MkBUCotttCcC2LmohY418

Ps: Jeśli słuchasz podcastów gdzieś indziej, to też prawdopodobnie tam jesteśmy.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

Po blisko roku (od dostania swojego egzemplarza z KS) wreszcie rozegrana - od razu kilkukrotnie. Gra jest mega :) i chyba się skuszę na Lockdown (chociaż patrząc na obecną kampanię to AR poszło mocno na skróty). Tak czy siak chwyciłem za "pędzel" - mój Terrain Pack nie miał sundropa więc go zrobiłem, dodałem też trochę krwi na obcych (bardzo soft'owo), efekt końcowy no i można grać dalej :D :

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

Hejka! Z tego, co pamiętam kart do korekty było więcej, niż zostało dodane do polskiego pudła Aftermath. Zostało to jakoś wyjaśnione?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Tak, zostały wysłane paczki z 9 kartami.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Bary pisze: 24 cze 2020, 13:17 Hejka! Z tego, co pamiętam kart do korekty było więcej, niż zostało dodane do polskiego pudła Aftermath. Zostało to jakoś wyjaśnione?
Jak się nie mylę w późniejszej fazie rozsyłania dorzucali już pełny zestaw kart na podmiankę (w pudełko w którym wysyłali dorzucane były karty, bo w Pokłosiu został ten "mniejszy" set oczywiście).
Sam zamawiałem oddzielnie te karty bo ich nie miałem (przez założenie zgłoszenia u nich w systemie) - w sumie to po praktycznie miesiącu (?) dostałem info o wysłaniu kart (acz od razu jak odpowiedzieli dostałem informację, że wysyłka może około miesiąca potrwać). Mam nadzieję, że w tym tygodniu dotrą :D

Ps. Ani w przypadku silników, ani tych kart nie musiałem wysyłać żadnych zdjęć, numerów z pudełka itp., kontakt w miarę szybki, czekania jak pisałem - trochę było, ale uprzedzili o tym.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4475
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Dodatek karnomorphy (oraz Lockdown, Terrain) pojawiły się w aleplanszowki. Daty wysyłki wrzesien 2021 (dla carno również). Gorzej, że wszedłem od razu jak pojawiło mi się na email, ze produkt dostepny i cena 169 zł (albo cos koło tego), a teraz 30 min pozniej juz 219 xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Hej. Chcielibyśmy może rozszerzyć podstawkę Nemesisa i któryś z dodatków. Nie bardzo jednak wiem co jest w którym dodatku i który najlepiej wybrać.
Jest Carnomorph, aftercośtam i voud seeders.
Poratujecie jakimś krótkim opisem lub linkiem do opisu zawartości ?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Phate pisze: 08 lip 2020, 12:57 Hej. Chcielibyśmy może rozszerzyć podstawkę Nemesisa i któryś z dodatków. Nie bardzo jednak wiem co jest w którym dodatku i który najlepiej wybrać.
Jest Carnomorph, aftercośtam i voud seeders.
Poratujecie jakimś krótkim opisem lub linkiem do opisu zawartości ?
Wejdz na stronę Kickstarterową z pierwszej kampanii Nemesisa, tam w opisie masz pełen skład każdej wydanej pierdoły.
Ewentualnie na BGG każdy dodatek ma własną podstronę z opisem.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Phate pisze: 08 lip 2020, 12:57 Hej. Chcielibyśmy może rozszerzyć podstawkę Nemesisa i któryś z dodatków. Nie bardzo jednak wiem co jest w którym dodatku i który najlepiej wybrać.
Jest Carnomorph, aftercośtam i voud seeders.
Poratujecie jakimś krótkim opisem lub linkiem do opisu zawartości ?
Najlepiej wejsc na KS jak pisal kolega ale tak w skrocie:
Aftermath i Voidseeders sa w jednym pudelku(w przyszlosci to sie zmieni). Aftermath(u nas Pokłosie) to tryb epilogu do Nemesis oraz 5 nowych postaci. Voidseeders(Koszmary) to nowa rasa obcych zamiast tej z podstawki
Carnomorphs to nowa rasa obcych. Oczywiscie inna od tej z koszmarow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Jak wygląda łączenie nowych postaci z nowymi przeciwnikami? Prawdopodobnie będą to Koszmary. Założenie jest takie, że gramy normalny tryb, a nie Pokłosie. Pytam, bo instrukcja sugeruje, że nowe postacie to w zasadzie tylko do Epilogu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Curiosity pisze: 14 lip 2020, 11:00 Jak wygląda łączenie nowych postaci z nowymi przeciwnikami? Prawdopodobnie będą to Koszmary. Założenie jest takie, że gramy normalny tryb, a nie Pokłosie. Pytam, bo instrukcja sugeruje, że nowe postacie to w zasadzie tylko do Epilogu.
Ja grałem medyczką i łowcą nagród z koszmarami i karnomorfami. Działało to dobrze. Koszmary to chyba najłatwiejsi przeciwnicy z 3 ras. Tam sie manipuluje zetonami eksploracji przy rozkładaniu gry. Kilka sie przed gra usuwa i doklada leża. Pamiętaj, że żetony eksploracji kładzie się dodatkowo w maszynowniach. Jak dokladasz wieżyczki to wywal 3 losowe znaczniki eksploracji ale zostaw koniecznie 3 leża.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4475
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Curiosity pisze: 14 lip 2020, 11:00 Jak wygląda łączenie nowych postaci z nowymi przeciwnikami? Prawdopodobnie będą to Koszmary. Założenie jest takie, że gramy normalny tryb, a nie Pokłosie. Pytam, bo instrukcja sugeruje, że nowe postacie to w zasadzie tylko do Epilogu.
Przeszukałem neta, instrukcje i nigdzie nie widzę, że nie można łączyć (nowymi postaciami normalne rozgrywki i Carno grałem wielokrotnie), ale z tyłu głowy mam coś, że niby postacie z Pokłosia są tylko do intruderów. Ale skad mam to z tyłu głowy nie wiem. Ja bym grał i się nie przejmował
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ