Inserty do gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Inserty do gier

Post autor: Wojtimen »

Inserty - sklejka czy wydruk 3d? Polecani producenci?

Zamierzam wyposażyć się w inserty do niektórych gier (na pewno Martwa Zima: Długa Noc i Terraformacja) i zastanawiam się który rodzaj insertów jest Waszym zdaniem lepszy / bardziej praktyczny i których producentów polecacie.
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Inserty do gier

Post autor: Neysmeey »

Ja do gier z figurkami używam pianek Feldherr, a do gier typu Terraformacja Marsa czy 51 Stan Master Set drewnianych insertów GeekMod lub Warbox.
Ogólnie jestem zadowolony, inserty przyspieszają przygotowanie, problem pojawia się gdy planowany jest dodatek, a insert tego nie uwzględnia więc polecam do "zamkniętych" w kolekcji tytułów kupować wkładkę gdyż to nie jest tania inwestycja. Drewniane inserty słabo sprawdzają się z grami figurkowymi (miałem do Blood Rage i Zakazanych Gwiazd) gdyż pianka lepiej zabezpiecza te plastikowe i często delikatne elementy, a w sklejce stoją one wolno lub są mocowane w dość karkołomny sposób. Co do kwesti druku 3D posiadałem taki insert do Runebound i również byłem zadowolony. Dla mnie podstawa to miejsce na karty w koszulkach premium i ewentualne dodatki, które posiadam, w innym wypadku wkład często równowartości gry mija się z celem. A wytrzymałościowo i sklejka i druk 3D i pianka da radę. Nigdy nie używałem tańszych insertów od Folded Space, jakoś przyzwyczajony jestem do wybranych przeze mnie dwóch materiałów tj. drewna i pianki.
Profil na: Boardgamegeek
ODPOWIEDZ