The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pawelw »

Moim zdaniem nie ma problemu z miejscem w grze 3 osobowej. Zwykle wszystko się kumuluje w środku i rogi planszy i tak są wolne. Bo po co ktoś miałby tam iść, jeśli tam nic nie ma. Ja tam trzymałem dice traya :P

Co do standardowych talii, to ja to traktuję jako wprowadzenie do gry. Raz zagrać, żeby poznać mniej więcej frakcję, albo wytłumaczyć komuś zasady. Później budujesz swój deck. I właśnie wtedy gra się robi najciekawsza :)
wajdzik83 pisze: 29 cze 2020, 10:19 Czy można ten tytuł gdzieś kupić w wersji PL ?
Na OLX jest jeden egzemplarz za 1400pln. I inne w wersji all-in za grube miliony monet ;)
Fojtu pisze: 29 cze 2020, 11:45 Właśnie ciężko robić zmasowany atak na gościa, którego ktoś dopalił. Jeżeli ma wyższą inicjatywę, to spuszcza wpierdziel zanim jesteś w stanie coś zrobić. Na razie wszystkie moje rozgrywki sprowadzały się raczej do wyżynania słabszych oddziałów, bo po prostu to było najpewniejszym źródłem punktów.
Tylko że jak ten dopakowany koleś pada, to jest po grze, bo delikwent nie ma już czym walczyć. Nie mówię, że jest łatwo to ubić ale jednak ;)
Tak jak napisałeś, alternatywą jest wybijanie słabszych jednostek. Ewentualnie można próbować takiego delikwenta otoczyć żywopłotem (Reborn) czy poprowadzić mu shrine Rha-Zaka ;)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Fojtu »

Pawelw pisze: 29 cze 2020, 11:49
Fojtu pisze: 29 cze 2020, 11:45 Właśnie ciężko robić zmasowany atak na gościa, którego ktoś dopalił. Jeżeli ma wyższą inicjatywę, to spuszcza wpierdziel zanim jesteś w stanie coś zrobić. Na razie wszystkie moje rozgrywki sprowadzały się raczej do wyżynania słabszych oddziałów, bo po prostu to było najpewniejszym źródłem punktów.
Tylko że jak ten dopakowany koleś pada, to jest po grze, bo delikwent nie ma już czym walczyć. Nie mówię, że jest łatwo to ubić ale jednak ;)
No dla mnie subiektywnie jest to zdecydowanie wada, wolę gry gdzie gra zmusza mnie to wyciągnięcia maksa z wielu jednostek, nawet tych słabszych, niż robienie przekoksa, który jak padnie jest po grze. Ale oczywiście kto co tam lubi :)
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pawelw »

Fojtu pisze: 29 cze 2020, 12:06 No dla mnie subiektywnie jest to zdecydowanie wada, wolę gry gdzie gra zmusza mnie to wyciągnięcia maksa z wielu jednostek, nawet tych słabszych, niż robienie przekoksa, który jak padnie jest po grze. Ale oczywiście kto co tam lubi :)
A mi się to właśnie podoba w tej grze. Można dostosować swoją taktykę do przeciwnika oraz wybrać swoje karty do decku w zależności od tego jak lubisz grać. Multum możliwości :)
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Revol »

Pawelw pisze: 29 cze 2020, 11:49 Moim zdaniem nie ma problemu z miejscem w grze 3 osobowej. Zwykle wszystko się kumuluje w środku i rogi planszy i tak są wolne. Bo po co ktoś miałby tam iść, jeśli tam nic nie ma. Ja tam trzymałem dice traya :P
wajdzik83 pisze: 29 cze 2020, 10:19
No właśnie moja żonka chowa sie po tych rogach xD ale juz przy 3 rozgrywce ładnie blokowała mi kopalnie kryształów. Jeszcze kilka partii i bd z niej dobra dowódczyni xD ps. Jak mozecie zerknać na temat the edge dawnfall pytania o zasady... bo nie czaje jednej karty z fracles ,;)
Pozdro
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ajvven »

Cześć,

właśnie dotarła do mnie przesyłka. Jeszcze nie grałem, na razie sprawdzam sobie zawartość.

Mam pytanie odnośnie dodatki z Bossami. W pudełku są tylko figurki i karty. Nie ma żadnej instrukcji. Z opisu BGG wynika, że ten dodatek wnosi dodatkowe tryby do gry. Gdzie one są opisane ?

"Take part in the special dedicated solo system where player controlled factions fight against Huge Bosses controlled by A.I"

Dodatkowo patrząc na zawartość na stronie kickstartera czy nie powinny tam znajdować się karty scenarios ? Chyba, że one są wielkości zwykłych kart ? Na grafikach wygląda to inaczej (są mniej więcej 2-3 razy większe).

Z góry dziękuje za pomoc.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

ajvven pisze: 10 lip 2020, 10:35 Mam pytanie odnośnie dodatki z Bossami. W pudełku są tylko figurki i karty. Nie ma żadnej instrukcji. Z opisu BGG wynika, że ten dodatek wnosi dodatkowe tryby do gry. Gdzie one są opisane ?

"Take part in the special dedicated solo system where player controlled factions fight against Huge Bosses controlled by A.I"

Dodatkowo patrząc na zawartość na stronie kickstartera czy nie powinny tam znajdować się karty scenarios ? Chyba, że one są wielkości zwykłych kart ? Na grafikach wygląda to inaczej (są mniej więcej 2-3 razy większe).
Wszystko masz w instrukcji do zawartości dodatkowej, która jest w pudełku z SG.
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Tilgor »

Udało mi się nareszcie sprawdzić całość zestawu. Przeglądnąłem temat i dziwne że nikt nie zwrócił uwagi na ilość sztandarów, totemów, bomb i reliktów. Odpowiedź z contact.gamefound dostałem taką że liczba podana w instrukcji jest błędna i powinno być 2 sztandary, 4 totemy, 3 bomby i 3 relikty. Nikt inny tego nie zgłaszał?
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

A to nie jest uzależnione od wersji gry jaką się zamawiało. Jak dobrze pamiętam to tam w instrukcji na pierwszej/drugiej stronie u dołu jest to napisane.
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Tilgor »

ThunderFantastic pisze: 23 lip 2020, 10:21 A to nie jest uzależnione od wersji gry jaką się zamawiało. Jak dobrze pamiętam to tam w instrukcji na pierwszej/drugiej stronie u dołu jest to napisane.
Tak, tylko że dla wersji all-in (warchest) zapis jest taki: 4 sztandary, 8 totemów, 2 bomby i 2 relikty
Dziwi mnie to że nikt inny tego nie zauważył.
Spoiler:
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Tyle tego dobra jest, że nikt nie zliczy. Ja dopiero po miesiącu przejrzałem zawartość Nemesisa a i tak nie jestem pewien czy jest wszystko :roll:. Człowiek się zacznie czepiać podczas gry gdy mu czego zabraknie...a może i nie :wink:
tomolem
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:32
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: tomolem »

Hej, w pudle ze stretch goalami (kawaleria) w lewym górnym rogu znajduje się figurka z szarą podstawką (trochę inny odcień niż RHA-ZACK). Nie widzę do niej karty i zgłupiałem, bo nie wiem gdzie ją podpiąć. Z góry wielkie dzięki za oświecenie:-)
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pawelw »

Tilgor pisze: 23 lip 2020, 03:45 Odpowiedź z contact.gamefound dostałem taką że liczba podana w instrukcji jest błędna i powinno być 2 sztandary, 4 totemy, 3 bomby i 3 relikty. Nikt inny tego nie zgłaszał?
Ja mam tyle ile napisałeś 2 sztandary, 4 totemy i po 3 bomby i relikty. W angielskiej instrukcji też jest błąd w takim razie. Osobiście nawet tego nie sprawdzałem bo pewnie i tak z tym nie zagram:P
tomolem pisze: 24 lip 2020, 09:26 Hej, w pudle ze stretch goalami (kawaleria) w lewym górnym rogu znajduje się figurka z szarą podstawką (trochę inny odcień niż RHA-ZACK). Nie widzę do niej karty i zgłupiałem, bo nie wiem gdzie ją podpiąć. Z góry wielkie dzięki za oświecenie:-)
Chodzi Ci o tego słynnego "world eater heart" :) on jest jak rozumiem tylko do kampanii i jest do niego osobna karta tylko trochę inna. Przeszukaj deck :)
Obrazek

Obrazek
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: suibeom »

prośba o radę, mam problem z figurkami żyrobotów z klanu Dvergarów. W jednym podstawka jest nie przyklejona a w dwóch pozostałych trzymają się ledwo na ślinę. Czym byście je przykleili? Pytam, bo nie chciałbym uszkodzić tych klimatycznych figurek
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pawelw »

suibeom pisze: 24 sie 2020, 11:22 prośba o radę, mam problem z figurkami żyrobotów z klanu Dvergarów. W jednym podstawka jest nie przyklejona a w dwóch pozostałych trzymają się ledwo na ślinę. Czym byście je przykleili? Pytam, bo nie chciałbym uszkodzić tych klimatycznych figurek
Ja miałem ten sam problem. Zgłosiłem reklamację i przysłali mi nowe. Także reklamuj moim zdaniem.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Superglue. Zrób zdjęcia przed sklejeniem w razie czego abyś mógł prosić o dosłanie jak nie wyjdzie. To jest żywica i superglue nie powinien jej zniszczyć. Tylko najpierw spuść trochę kleju na ręcznik papierowy aby nie zalać modelu. Przy nowym kleju może się zdarzyć, że na początku nie leci a później leci za dużo. Jak się boisz to kropla kleju na szpilke lub wykałaczke a z niej na elementy do sklejenia.
Edit: Miej w pogotowiu ręcznik papierowy aby zebrać nadmiar kleju w razie czego. Nie wycieraj bo papier zostanie na figurce. Tylko dotknij do nadmiaru kleju a ręcznik papierowy wchłonie. Jak nie wystarczy to kolejnym suchym rogiem ręcznika.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2020, 12:19 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Fenrisek83 pisze: 24 sie 2020, 12:11 Superglue. Zrób zdjęcia przed sklejeniem w razie czego abyś mógł prosić o dosłanie jak nie wyjdzie. To jest żywica i superglue nie powinien jej zniszczyć. Tylko najpierw spuść trochę kleju na ręcznik papierowy aby nie zalać modelu. Przy nowym kleju może się zdarzyć, że na początku nie leci a później leci za dużo. Jak się boisz to kropla kleju na szpilke lub wykałaczke a z niej na elementy do sklejenia.
To nie jest żywica. Mimo wszystko nie zniszczy, bo miałem ten sam problem. Gorzej z ustawieniem ich w odpowiedniej pozycji i 'ładnym' sklejeniem...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

grzeslaw90 pisze: 24 sie 2020, 12:18
Fenrisek83 pisze: 24 sie 2020, 12:11 Superglue. Zrób zdjęcia przed sklejeniem w razie czego abyś mógł prosić o dosłanie jak nie wyjdzie. To jest żywica i superglue nie powinien jej zniszczyć. Tylko najpierw spuść trochę kleju na ręcznik papierowy aby nie zalać modelu. Przy nowym kleju może się zdarzyć, że na początku nie leci a później leci za dużo. Jak się boisz to kropla kleju na szpilke lub wykałaczke a z niej na elementy do sklejenia.
To nie jest żywica. Mimo wszystko nie zniszczy, bo miałem ten sam problem. Gorzej z ustawieniem ich w odpowiedniej pozycji i 'ładnym' sklejeniem...
Najpierw trzeba dopasować na "sucho" i jak już się wie jak ustawić to wtedy kleić. Ma modele pewnie sklejone na wzór albo zdjęcia z neta możne ogarnąć.
Dlatego też proponuję najpierw zrobić zdjęcia do reklamacji jak coś nie wyjdzie. ;)
Jak nie masz dłoni jak bochenki chleba albo nie trzęsą ci się jak u alkoholika z 20 letnim starzem to nie powinno być problemu. Oni to kleją taśmowo i tak trochę na odwal przynajmniej takie modele miałem w hellasach i nemesisie więc wystarczy trochę uwagi i na pewno gorzej nie będzie. ;)
Bez pprzesady tu chodzi o przyklejanie do podstawki. Ogarnąłem zdjęcia i wg. mnie nie powinno być problemu. ;)
tomolem
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 22:32
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: tomolem »

Cześć, czy da się grać w dodatek "Father of the sun" w trybie GvsG? Nie gram solo, a figurki pomalowane i szkoda żeby się kurzyły. W instrukcji znalazłem tylko informację, że grając z tym dodatkiem trzeba użyć tych 3 jednostek plus 2 innych do stworzenia bandy, ale to chyba odnosi się właśnie do trybu solo. Z góry dziękuję za odpowiedź. pzdr
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

tomolem pisze: 26 sie 2020, 21:14 Cześć, czy da się grać w dodatek "Father of the sun" w trybie GvsG? Nie gram solo, a figurki pomalowane i szkoda żeby się kurzyły. W instrukcji znalazłem tylko informację, że grając z tym dodatkiem trzeba użyć tych 3 jednostek plus 2 innych do stworzenia bandy, ale to chyba odnosi się właśnie do trybu solo. Z góry dziękuję za odpowiedź. pzdr
FotS jest tylko solo
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: kiniol1 »

A jak wygląda wasz model Anathemy? Mój jest mocno wykrzywiony (cieniutkie nóżki nie dają rady utrzymać masywnego cielska) przez co nie stoi poprawnie na planszy.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: suibeom »

kiniol1 pisze: 03 wrz 2020, 14:02 A jak wygląda wasz model Anathemy? Mój jest mocno wykrzywiony (cieniutkie nóżki nie dają rady utrzymać masywnego cielska) przez co nie stoi poprawnie na planszy.
Który to model? Bo jakoś nie kojarzę. Bezlica, u mnie stoi prosto i stabilnie.
Pawelw
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2020, 23:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pawelw »

kiniol1 pisze: 03 wrz 2020, 14:02 A jak wygląda wasz model Anathemy? Mój jest mocno wykrzywiony (cieniutkie nóżki nie dają rady utrzymać masywnego cielska) przez co nie stoi poprawnie na planszy.
U mnie krzywo stał ten z niebieską podstawką. Reklamowałem i dostałem nowy.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Czy są tu jacyś fani tego tytułu z Trójmiasta? Szukam współgraczy choćby do kampani.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rafal75 »

Ktoś coś może wie na cos na temat wznowienia gry lub gdzie mozna kupić.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Rafal75 pisze: 06 gru 2020, 16:06 Ktoś coś może wie na cos na temat wznowienia gry lub gdzie mozna kupić.
Z kampanii wynikało, że ma nie być reboota
ODPOWIEDZ