Złożona gra do 45 min

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Złożona gra do 45 min

Post autor: Zefireq »

Cześć,
po dłuższej przerwie powróciły myśli o powiększeniu kolekcji. Zauważyłem potrzebę posiadania złożonej gry, która przepali mózg (albo przynajmniej mocno go zaktywizuje), a której rozgrywka zamyka się w 30-45 minutach, maks. 1h z rozłożeniem. Mam tu na myśli przeciętny czas gry, a nie 'ograne osoby potrafią zamknąć się w X minutach' ;)

Oczekiwania:
- musi mieć dobrze działający wariant na 2 osoby, ewentualnie może być czysta dwuosobówka
- najchętniej euro
- fajnie, jakby była niezależna językowo
- poziom myślenia co najmniej na poziomie średnio-ciężkiego euro typu Keyflower, Troyes

Macie jakieś propozycje? Generalnie jestem otwarty, nie interesują mnie natomiast abstrakcyjne gry logiczne.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Arachion »

Zagrywam "res arcana" - i słucham Państwa...

...45 minut bez wyciągnięcia i schowania - licząc dwa metry regału od stołu i prędkości transportu pudła stałą prędkością 20km/h oraz dwóch takich jak Ja bez przerw na szczanko i jedzenie oraz z zasadą "gramy bez biadolenia" daje brassa i zamykam licytacje
Sucharzysta
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: autopaga »

Ciężko będzie, w takim czasie o ciężkie euro. Jedne z najkrótszych to gah, 14 akcji na gracza i szklany szlak na 4 rundy. Z dwuosobówek polecam paryż miasto świateł.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: staniach21 »

Potwierdzam to co wyżej, po pierwszych zdaniach z wymaganiami Res Arcana od razu się narzuca
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: garg »

King of Siam (albo w nowej wersji The King is Dead). Mózg paruje, a rozgrywka szybciutka.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: jnowaczy »

Crisis
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Zefireq »

Arachion pisze: 21 cze 2020, 12:42 [...] Ja bez przerw na szczanko i jedzenie oraz z zasadą "gramy bez biadolenia" daje brassa i zamykam licytacje
A to ciekawe, którego konkretnie z Brassów masz na myśli?

Res Arcana wygląda nieźle, ale nieszczególnie mnie przekonuje do zamówienia na podstawie filmików. To jedna z tych gier, w które najpierw muszę zagrać, żeby się przekonać ;) Ale wypróbuję z chęcią.
W każdym razie chętnie przygarnę kolejne propozycje.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Terk »

40 min na 2 osoby i duzo glowkowania, to dla mnie: War Chest i Tash-Kalar. Ciezko powiedziec, ze to Euro, ale polecam sprawdzic. Res Arcana dobre, ale imo latwiejsze od reszty i w 2 os. Raczej krotsze niz 40 min.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Chudej »

Carpe Diem, na 2 osoby działa super, jak dla mnie to takie lżejsze Zamki Burgundii. Trochę tylko ciężko z dostępnością, ale niemiecki amazon zadziałał u mnie bardzo sprawnie w tym przypadku :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: detrytusek »

GAH na 45 to jak dla mnie stan niemożliwy. Tam można rozbudowane, nieoczywiste comba znaleźć ale trzeba nad tym pomyśleć.
Ja na stół rzucam Imhotepa. Nie jest to złożona gra pod względem ilości zasad ale trzeba pokombinować.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Zefireq »

Chudej pisze: 30 cze 2020, 11:30 Carpe Diem, na 2 osoby działa super, jak dla mnie to takie lżejsze Zamki Burgundii. Trochę tylko ciężko z dostępnością, ale niemiecki amazon zadziałał u mnie bardzo sprawnie w tym przypadku :)
Ojj nie lubię się bawić w gry trudno dostępne, to zawsze dodatkowe koszty a ja sknera jestem :D
detrytusek pisze: 30 cze 2020, 12:43 Ja na stół rzucam Imhotepa. Nie jest to złożona gra pod względem ilości zasad ale trzeba pokombinować.
BGG mówi ciężkość 2/5, gra rodzinna. Nie będzie trochę zbyt banalna?
Terk pisze: 30 cze 2020, 10:19 40 min na 2 osoby i duzo glowkowania, to dla mnie: War Chest i Tash-Kalar.
O, ekstra. War Chest byłby spoko gdyby ktoś go wydał w Polsce, uwielbiam żetony w grach :D Na prowadzenie wysuwa się Tash-Kalar, fajna cena. Przetestuję na BGA i może się przekonam, bo zaciekawił.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: detrytusek »

Zefireq pisze: 30 cze 2020, 16:19
detrytusek pisze: 30 cze 2020, 12:43 Ja na stół rzucam Imhotepa. Nie jest to złożona gra pod względem ilości zasad ale trzeba pokombinować.
BGG mówi ciężkość 2/5, gra rodzinna. Nie będzie trochę zbyt banalna?
Ciężkość 2 wynika z banalnych reguł ale dobrze w to grać nie jest tak prosto.
Przetestuj sobie na Yucata.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: Terk »

Zefireq pisze: 30 cze 2020, 16:19 O, ekstra. War Chest byłby spoko gdyby ktoś go wydał w Polsce, uwielbiam żetony w grach :D Na prowadzenie wysuwa się Tash-Kalar, fajna cena. Przetestuję na BGA i może się przekonam, bo zaciekawił.
W jednej rozgrywce używa się 1/2 tekstu przedstawionego na zdjęciu: https://boardgamegeek.com/image/4345753/war-chest, więc jeśli jedna osoba tylko zna angielski, to nie ma żadnego problemu, a nawet wrzucenie tego w google translate nie powinno sprawić kłopotu. Ogólnie obie gry bardzo polecam, Tash-Kalar na pewno wychodzi lepiej cenowo, ale za to War Chest jest świetny pod względem jak dużo głębi da się stworzyć minimalną ilością zasad.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Złożona gra do 45 min

Post autor: rebuzus »

Tash-Kalar to zdecydowanie tytuł wart polecenia. Pojedyncze rozgrywki są dość krótkie, ale zwoje mózgowe zdecydowanie muszą się przy nich napracować. Dobrze jest jednak znaleźć sobie stałego partnera do gry.
Niedawno nagrałem o tej grze krótki materiał: www.youtube.com/watch?v=Q1fIpkix0is Może pomoże w decyzji.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
ODPOWIEDZ