Hyperborea

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Hyperborea

Post autor: Fojtu »

Ja bym raczej się skupił na opisie fortecy, gdzie jest napisane że chroni przed atakami. Przy ataku wręcz pewnie jest ten dopisek, bo jest on umijescowiony przed opisem fortecy w kolejności czytania.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Hyperborea

Post autor: fahrad »

Hej, to ponownie ja (po ponad roku :D ). Ponieważ dodatek w drodze, to postanowiłem odświeżyć sobie podstawkę i tak jak zawsze w przypadku tej świetnej pozycji pojawiły się wątpliwości co do zasad. Dotyczą one oczywiście kart technologii, a konkretnie karty "Weapons supremacy". Jak się ona ma np. do karty "Weapons mastery" (dwa mieczyki)? Akapit na stronie 13 mówi "z dodatkowego efektu gracz może uzyskać 1 punkt na aktywację" i jest podany przykład z PZ-ami. To rozumiem, ale.... Do tej pory graliśmy tak, że każdy mieczyk rozpatrywaliśmy jako oddzielny efekt ataku i przyjmowaliśmy, że uzyskujemy z tych kart 4 pkt ataku. Ale czy słusznie? W akapicie na stronie 12 stoi: "każdy efekt ataku zapewnia aktywnemu graczowi 1 punkt ataku". Pojawia się tu słowo punkt, no więc może 3 a nie 4? Jak wy się na to zapatrujecie (w końcu "1 punkt na aktywację")?
Jeszcze ciekawostka, a poniekąd plagiat :) . Jeden z użytkowników BGG zadał na forum (niestety nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi), pytanie o "legalność" ciekawego skądinąd silniczka złożonego z kart (wszystkie z efektem trwałym):
1. Marchant Guilds (za każdym razem gdy zdobywasz punkt, zdobywasz dodatkowy punkt)
2. Craftsmanship ( za każdym razem, gdy zdobywasz punkt przesuwasz się na torze rozwoju)
3. Council of Elders ( za każdym razem kiedy przesuwasz się na torze rozwoju, przesuwasz się na torze rozwoju dodatkowy raz)
No i jest ambaras, choć ja akurat uważam to za jak najbardziej "legalne". Mój bratanek zadał jednak jeszcze jedno ciekawe pytanie: czy jeśli z pierwszej karty w wyniku uzyskania punktu, dostaję drugi punkt, to czy druga karta , a w konsekwencji również trzecia aktywuje się raz, czy może dwa razy ( w końcu zdobyte zostały 2 punkty). Jestem bardzo ciekawy waszej opinii na te temat.
ODPOWIEDZ