On Mars (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: pan_satyros »

Yavi pisze: 26 cze 2020, 22:40 Mam On Mars jeszcze właściwie niewypanczowane. O co chodziło z tymi żetonami? We wszystkich kopiach błąd?
Ogólnie wersja polska KS ma wszystko w porządku czy coś trzeba przed przystąpieniem do grania wymieniać/reklamować/drukować?
Coś takiego się działo. Tu masz moje fotki, to samo mieli znajomi ;/
Ale zgłosiłem i mają dosłać poprawki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Yavi »

Uu, to niefajnie. Muszę moje wypanczować w takim razie i zobaczyć. A był kiedyś też jakiś temat z kartami pomocy, których Hobbity nie dały/nie przetłumaczyły? Czy coś sobie ubzdurałem.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Wojtek.k »

Yavi pisze: 26 cze 2020, 23:46 A był kiedyś też jakiś temat z kartami pomocy, których Hobbity nie dały/nie przetłumaczyły? Czy coś sobie ubzdurałem.
Przetłumaczyli, ale nie wydrukowali i trzeba to zrobić samemu - https://www.hobbity.eu/repository/PomocGracza.pdf
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Nowe żetony zajechaly😃po wstępnym wyciskaniu jest lepiej👍
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: BartoszK »

cCAMILOOo pisze: 03 lip 2020, 07:46 Nowe żetony zajechaly😃po wstępnym wyciskaniu jest lepiej👍
Długo czekałeś?
Można to jeszcze zgłaszać?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: eveni »

cCAMILOOo pisze: 03 lip 2020, 07:46 Nowe żetony zajechaly😃po wstępnym wyciskaniu jest lepiej👍
Wrzucisz fotkę? Bo zastanawiam się czy jest sens reklamować?
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Czekałem trochę ponad miesiąc na wysyłkę i z dwa tygodnie na odpowiedź po wysłaniu maila. Jak powyciskam wszystko, bo nie miałem kiedy to poślę foty. Pozdr
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Przypuszczam że można cały czas reklamować bo gra jest ciągle w sprzedaży. Podziękowania dla pan satyros bo doradził mi jak to ogarnąć. Polecam kanał na YT PEŁNĄ PARĄ znad planszy
Molfar
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2015, 20:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Molfar »

Mam nieco dziwne pytanie. Z czego bierze się tak niezwykle wysoka cena On Mars? To już prawie jest pułap Twilight Imperium 4ed, a nie jawi się jako walizka elementów. Ponadto, czy jest jakieś info o czym, czy miałaby być wersja retailowa, tym samym tańsza?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: malekith_86 »

Molfar pisze: 05 lip 2020, 19:26 Mam nieco dziwne pytanie. Z czego bierze się tak niezwykle wysoka cena On Mars? To już prawie jest pułap Twilight Imperium 4ed, a nie jawi się jako walizka elementów. Ponadto, czy jest jakieś info o czym, czy miałaby być wersja retailowa, tym samym tańsza?
bez wdawania się w szczegóły w przypadku On Mars zawartość ekstra w wersji KS to jedynie 19 kart i dodatkowa plansza na te karty
więc dość skromnie
z tego powodu prawdopodobnie Hobbity zrezygnowały całkowicie z wersji nie KS

a co do ceny gry to EGG dyktuje ceny, a polskie wersji od Hobbitów gier od EGG [szczególnie tych w ostatnim czasie] to jedynie dokładana instrukcja i w sumie zazwyczaj nawet kilka złotych droższe były niż wersja angielska więc w tym wypadku nie ma "polskiej ceny"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Molfar pisze: 05 lip 2020, 19:26 Mam nieco dziwne pytanie. Z czego bierze się tak niezwykle wysoka cena On Mars? To już prawie jest pułap Twilight Imperium 4ed, a nie jawi się jako walizka elementów. Ponadto, czy jest jakieś info o czym, czy miałaby być wersja retailowa, tym samym tańsza?
Jesli pamiec mnie nie myli to wersje "retail" gier Lacerdy sa drozsze niz kupno z KS. Zawartość jest konkretna. Wszystko wykonane naprawde dobrze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Lisboa wersja KS kupiona podczas KS 380zl
Wersja retail 440zl
Escape Plan KS 330zl
Retail 460zl
On Mars KS 360zl
Retail 460zl(w PL nawet nie ma w ofertach sklepow)
Vinhos Deluxe KS 380zl
Vinhos retail 380zl

Takze z Lacerda w retail zaplacisz wiecej za mniejsza zawarosc. Takie kampanie KS maja wlasnie największy sens i najlepiej wtedy wspierac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Yavi »

7 lipca wysłałem zgłoszenie, bo jednak po wypanczowaniu część żetonów się strzępiła. 8 lipca dostałem info, że kontaktowali się już z drukarnią i podejmują działania, by takie rzeczy się nie powtórzyły. Poprosili o adres do wysyłki - jak mają nadzieję - lepszych żetonów.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: _leigam_ »

Ci co reklamowali, braliście przez hobbity czy bezpośrednio z ks? reklamowaliście bezpośrednio do głównego wydawcy?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Johnny731 »

_leigam_ pisze: 29 sie 2020, 01:48 Ci co reklamowali, braliście przez hobbity czy bezpośrednio z ks? reklamowaliście bezpośrednio do głównego wydawcy?
Ja brałem u Hobbitów, ale reklamowałem bezpośrednio u głównego wydawcy. Od dwóch dni (po 3,5 miesiącach od wysyłki) jestem posiadaczem repair-pack'a.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: bowie »

Ja brałem bezpośrednio od wydawcy. Zamienniki dostałem jeszcze w czerwcu
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Do mnie również doszły jakiś czas temu - kupowałem przez Hobbity, reklamowałem bezpośrednio u EGG.
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: skadam »

Korona całkowicie rozmontowała moją grupę. Z regularnego grania przeszedłem w tryb regularnego oglądania rozgrywek na kanale Heavy Cardboard i Before You Play. Wszedłem w tryb Lacerdy i zanim wydałem krocie zdecydowałem się namówić towarzystwo na rozgrywkę na Tabletopii. Jeju jakie to było dobre. Pierwsza rozgrywka w On Mars i pierwsza rozgrywka na Tabletopii. Skończyło się na 4 godzinach i wcale mi z tym źle nie było. Pyszna gra. Aaaa no i na Tabletopii nie rozwarstwiają się żetony :wink:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Jools »

Czy coś bliżej wiadomo o dodruku On Mars?
I czy cena ok 500 zł to cena standardowa za wersję PL KS?
Bo cena wydaje się być ogroooomna. Aż tyle tego, w tym w sumie nie dużym pudle, jest?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: krwlng »

Jools pisze: 01 lis 2020, 13:19 Czy coś bliżej wiadomo o dodruku On Mars?
I czy cena ok 500 zł to cena standardowa za wersję PL KS?
Bo cena wydaje się być ogroooomna. Aż tyle tego, w tym w sumie nie dużym pudle, jest?
Zbliża się termin premiery Kanbana EV, więc jest szansa na dodruk ale to lepiej hobbity.eu pytać - polonizacja polega na załączeniu instrukcji i kompendium. Zerknąłem po sklepach i jeszcze jest dostępna wersja polska za ok. 470 pln w aleplanszówkach. Grę (KS PL) kupiłem kilka dni przed premierą za ok. 430 pln, raczej w tych widełkach cena będzie oscylować - tak jak w przypadku większości gier V. Lacerdy.
Pudło jest wbrew pozorom całkiem duże, a jakość komponentów jest na bardzo wysokim poziomie. Gra wg mnie jest absolutnie warta swojej ceny.

Edit: właśnie zauważyłem, że w aleplanszówkach przedsprzedają dodruk zaplanowany na IV kwartał 2020, czyli wychodziłoby na to że spodziewają się go wraz z Kanbanem EV (listopad-grudzień).
A w 3trollach mają od ręki - po 7% rabacie 454,77 zł
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: Jools »

Czy ta gra jest tak niszowa że takim małym echem w Polsce się niesie?
Wszystkie Lacerdy chyba tak mają.
Powody? Cena, brak wydań PL, brak dostępności, ogrom złożoności gry (większość ludzi jest chyba na poziomie Everdella)?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Jools pisze: 05 lis 2020, 13:36 Czy ta gra jest tak niszowa że takim małym echem w Polsce się niesie?
Wszystkie Lacerdy chyba tak mają.
Powody? Cena, brak wydań PL, brak dostępności, ogrom złożoności gry (większość ludzi jest chyba na poziomie Everdella)?
Gry Lacerdy maja PL. On Mars ma. Bardziej cena i skomplikowanie. Malo osob lubi ciezkie gry jak Uczta dla Odyna a On Mars jest oczko wyzej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

Uwielbiam gry Lacerdy. Kanban to mój TOP1, Vinhos jest w TOP5, Gallerist pewnie w TOP15. On Mars jest też bardzo dobrą grą, ale mam jakiś problem z nią. Nie ciągnie mnie jakoś do niej. Mam za sobą 5 rozgrywek i nie czuję potrzeby więcej...sam jeszcze analizuję z czego to wynika ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

W tym roku nabyłem i 'ograłem' Gallerist, Vinhos, Escape Plan, On Mars :wink:
Kanban EV zamówiony, a Lisboa mam nadzieję, że pojawi się na półkach wraz z najnowszym dzieckiem Lacerdy.
Wszystkie pozycje zostają w kolekcji, a ja czekam na dodatki do Marsa i Escape plan. Dla estetów i fanów cięższego euro (ale z klimatem), pozycja obowiązkowa :!:
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: On Mars (Vital Lacerda)

Post autor: buhaj »

Zdecydowanie najbardziej lubię The Gallerist - genialna gra: elegancka, pieknie wykonana, znakomity temat i wspaniala mechanika. Dodatkowo sporo klimatu jak na euro. Nieznacznie niżej podąża Vinhos. Później Kanban i Escape plan (ta gra odbiega trochę od ciężkości ostatnich gier Lacerdy i dobrze jej to zrobilo) On Mars mam na poziomie Lizbony i właśnie niezbyt mnie do nich ciągnie. Sam do konca nie wiem dlaczego. Za On Mars powinienem dac sie pokroic bo i temat swietny a i mechanika promu znakomita. Wyglad palce lizac. Ale tak jak w prxypadku Lizbony mam wrazenie przesytu zasad. Troche "mniej" zrobiloby "wiecej" Z CO2 SC mam tak, że bardzo lubię solo Ale niezbyt rywalizacyjnie.
ODPOWIEDZ