Wyspa skarbów

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Wyspa skarbów

Post autor: Grzegorzx »

Cześć,
Mam pytanko, czy w momencie gdy John Silver ucieka z więzienia to już w tej turze rusza się o 6 mil, czy dopiero od następnej jego tury.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Wyspa skarbów

Post autor: Neoptolemos »

Kiedy jakikolwiek pion miałby wejść na ostatnie pole (17 lub 19, zależnie od strony planszy) najpierw swój ruch wykonuje John Silver, a potem każdy kolejny pirat. Czyli w momencie ucieczki rusza się pierwszy.

Jestem jednak po 5 partiach i gorąco namawiam do grania w poprawiony wariant (zaproponowany przez twórcę na BGG, chyba jest też oficjalny w nowym wydaniu niepolskim), według którego John Silver po ucieczce nie wykonuje jednego ruchu o 6 pól, a 2 ruchy po 4 pola.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Treasure Island / Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera (Marc Paquien)

Post autor: kudlacz135 »

W instrukcji jest napisane, że np. przy dwóch piratach, każdy z nich używa dwóch pionków i nie ważne, którego użyje, może korzystać z umiejętności specjalnych pirata. Ale czy przy grze na trzech graczy, każdy z przeciwników Johna prócz żetonów dostaje też arkusz dwóch różnych piratów?

Mam wątpliwość, czy gracz używa dwóch zestawów specjalnych umiejętności.

EDIT:
Zostawię tu odpowiedź z innego wątku:
Atamán pisze: 16 lip 2020, 18:57 Korzystacie tylko z 1 arkusza, macie 1 zestaw specjalnych zdolności, jedynie pionków na planszy macie więcej. I te pionki są sobie równe (czyli ignorujcie to, że jeden z nich ma odpowiedni kolor, jak reszta waszych komponentów, a drugi jest w innym kolorze - traktujcie je jako 2 swoje pionki). W każdej turze musicie zadeklarować, którego pionka używacie i wszystkie akcje w turze wykonać tym wybranym pionkiem.

Przy wskazówkach bierzecie pod uwagę, że graczy jest np. 3, ale gdy wskazówka odnosi się do pionków (np wskaż 2 pionki, jeden z nich jest najbliżej skarbu), to każdy pionek traktuje się oddzielnie.
ODPOWIEDZ