Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Oto i obiecana recenzja Deep Madness na Wojennik TV:

Wojennik TV # 412: Deep Madness - recenzja (PL)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, 07:37 przez Leviathan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: louiscyphre »

Dobra wojennikowa robota - zarówno rozgrywka, jak i recenzja.
Drugą recenzję popełnił Humigraj https://youtu.be/LbpFLIAttOY

Największe zalety i wady zostały wymienione w obu filmach. Gra jest świetna ale trzeba podejść do niej w odpowiedni sposób:
1 - zapewnić sobie klimat, czyli wczytać się w fabułę, zagrać w odpowiednim miejscu (na głośnym konwencie dużo straci),
2 - grać z tą samą ekipą, która podążą za historią,
3 - nie zrażać się porażkami, bo te się zdarzają często (szczególnie w pierwszym scenariuszu i na zasadach z pierwszego druku),
4 - nauczyć się tej gry, trochę inaczej trzeba podejść niż do takiego Zombicie.

Początkowo wkurzała mnie ograniczona liczba rund i po 2h grania, 3 rundy do końca widać było, że nie ma szans na wygraną. Po kilku rozgrywkach zaczęło mieć to sens. Zmiana podejścia i sposobu gry spowodowało to, że każdy w ostatnich rundach stoi się na krawędzi.
Polecam sprawdzić.

p.s. Szykuje się kolejny reprint na koniec tego lub początek przyszłego roku.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Dhel »

Oooo, na słowo reprint aż mi się serduszko uśmiechnęło ( a portfel zapłakał :D ).
Jest jeszcze ich drugi projekt - Dawn of madness, bardziej w klimatach horroru, trochę mam skojarzenia z Etherfields, ciekawie wygląda, ale wolę poczekać na recenzje i dodruk i wtedy zdecydować.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam unboxing rozszerzenia Uncounted Horrors, w którym znalazły się dodatkowe elementy, odblokowane w trakcie kampanii na Kicku.

Wojennik TV # 441: Deep Madness - Uncounted Horrors - unboxing (PL)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, 07:37 przez Leviathan, łącznie zmieniany 3 razy.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Carmash »

Leviathan pisze: 06 lip 2020, 20:10 Oto i obiecana recenzja Deep Madness na Wojennik TV:

Wojennik TV # 412: Deep Madness - recenzja (PL)
Zachęcony Twoją recenzją, chciałbym nabyć ten tytuł, ale niestety nie jest on dostępny w retailu. Czy twórcy planują uruchomić trzecią zbiórkę na Kickstarterze?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: japanczyk »

Planują;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam jeszcze angielską wersję recenzji:

Wojennik TV # 460: Deep Madness - review (ENG)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, 07:36 przez Leviathan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Kolejny materiał o Deep Madness na Wojennik TV to recenzja rozszerzenia Uncounted Horrors.

Wojennik TV # 470: Deep Madness: Uncounted Horrors - recenzja (PL)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, 07:36 przez Leviathan, łącznie zmieniany 2 razy.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Carmash »

Nabyłem ten tytuł z drugiej ręki i przymierzam się do rozegrania wszystkich 8 scenariuszy w trybie solo.

Po przeczytaniu instrukcji jestem dobrej myśli. Liczę na emocjonujące rozgrywki i ciekawą historię. Dziwi mnie tylko, że ta gra spotkała się z tak słabym odbiorem w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Carmash pisze: 17 paź 2020, 20:10 Nabyłem ten tytuł z drugiej ręki i przymierzam się do rozegrania wszystkich 8 scenariuszy w trybie solo.

Po przeczytaniu instrukcji jestem dobrej myśli. Liczę na emocjonujące rozgrywki i ciekawą historię. Dziwi mnie tylko, że ta gra spotkała się z tak słabym odbiorem w naszym kraju.
To prawda. Wystarczy spojrzeć nawet na ten wątek. Mało kto to zagląda i wypowiedzi na temat gry jest niewiele. Szkoda bo to dobry tytuł.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Ja tam wszedłem "all-in" i wiem, że się nie zawiode. Gra musi tylko poczekać na pomalowanie, ale szybko pójdzie :)
Jak już pomaluje to słowo, ze że swojej strony pomogę ja promować w miarę skromnych możliwości to tu to tam:)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: louiscyphre »

Nie każdemu pasuje taki klimat i wykręcone figurki i historia. Taki Zombicide ma bardziej "chodliwy" dla mas świat. Poza tym ludkowie pewnie myśleli, ze to kolejny klon wspomnianego wyżej "Z".
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Kostaki »

Rozegrałem dopiero 2 scenariusze (dodatkowy z pdfa i pierwszy z instrukcji i jestem pod wrażeniem i klimatu i ciekawej mechaniki) - sporo z historii tworzy się nie przez czytanie z kart co się dzieje, ale z samej rozgrywki - to na duży plus - sam pomysł na powolne odkrywanie tajemnicy tego, co się wydarzyło w miejscu zdarzenia przy pomocy znajdowanych losowo zapisków / nagrań - jak w Bioshock nie przymierzając - jest mega fajny i nowatorski - przynajmniej na początku.

Zupełnie nie żałuję zakupu (choć nie mam czasu na granie :( ) i czekam teraz na Dawn of Madness :)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: louiscyphre »

Kostaki pisze: 18 paź 2020, 12:10 Rozegrałem dopiero 2 scenariusze
No to dopiero teraz zacznie najlepsze :wink: . Czytaj fabulane wstawki przed i po skonczonej misji. Da się grać bez tego ale stracisz połowę zabawy.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Kostaki »

Jako, że mam syndrom nieustającego Mistrza Gry czytam zawsze i na głos i nie wyobrażam sobie inaczej - za dużo tu dobrze w sensie pisarskim napisanych rzeczy - i na kartach i na wstawkach :)
Btw czy jest możliwość kupienia gdzieś tych dodatków (nie obejmujących Investigator Pledge) poza KSem?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Kostaki pisze: 19 paź 2020, 07:16 Jako, że mam syndrom nieustającego Mistrza Gry czytam zawsze i na głos i nie wyobrażam sobie inaczej - za dużo tu dobrze w sensie pisarskim napisanych rzeczy - i na kartach i na wstawkach :)
Btw czy jest możliwość kupienia gdzieś tych dodatków (nie obejmujących Investigator Pledge) poza KSem?
W zasadzie wszystko widziałem na ebayu, pozostaje jedynie kwestia ceny.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: japanczyk »

Kostaki pisze: 19 paź 2020, 07:16 Btw czy jest możliwość kupienia gdzieś tych dodatków (nie obejmujących Investigator Pledge) poza KSem?
Ma być kampania na 3rd print
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 19 paź 2020, 08:10
Kostaki pisze: 19 paź 2020, 07:16 Btw czy jest możliwość kupienia gdzieś tych dodatków (nie obejmujących Investigator Pledge) poza KSem?
Ma być kampania na 3rd print
Prawda. Jakoś końcem roku z tego co wieść gminna niesie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Sifron »

Czyli w końcu kupię sobie epic monstery i Facess of the sphere. To mi też przypomniało, że zapomniałem dać late pledge na Dawn of Madness...

Z innej paki: warto inwestować w boxy do przechowywania całości? Bo w sumie nie są tanie ani jakoś wybitnie ładne.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Jeżeli planujesz malować to obowiązkowo. W środku jest tyle pianek że jak porównać to z Feldherrem np to to bardzo dobra okazja. A i nowy KS Ci się tam zmieści. Pomine juz kwestie że masz wszystko ładnie posegregowane do gry.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Irr3versible »

A wracając do sedna, nadal brak szczegółów dodruku?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Irr3versible pisze: 02 gru 2020, 14:18 A wracając do sedna, nadal brak szczegółów dodruku?
Nic nie wiem, a śledzę mocno. Jedyne co sie dowiedziałem to to, że ze wzgl. na sytuację ogólnoświatową postanowili lekko opóźnić KSa, ale to tylko plotki były bez podania mat. źródłowego.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: strid3rr »

Posiadacie może wiedzę czy w pierwszym druku były jakieś błędy, które były poprawione przy drugim?
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sielus »

strid3rr pisze: 26 lut 2021, 15:01 Posiadacie może wiedzę czy w pierwszym druku były jakieś błędy, które były poprawione przy drugim?
Błędów istotnych nie ma w 1 druku, główna zmiana w instrukcji to uproszczenie pierwszego scenariusza aby nie był taki killerski dla nowych graczy,
Podczas zbierania/testowania wskazówek wystarczy jeden sukces aby podnieść wskazówkę ;)
ODPOWIEDZ