Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: sirtepek »

Cześć, poszukuje gry solo w klimatach podobnych do niżej wymienionych gier, wymagającą i mózgożerną. Z rozgrywką chciałbym się zmieścić w max 2h.
Co byście wybrali z poniższej listy?
Również czekam na pozostałe propozycje.
Proszę o polecenie mocno regrywalnych tytułów, nie chcę po 2 tygodniach stwierdzić że znam grę na wylot.


1. This war of mine
2. Robinson
3. Lewis and Clark
4. Szklany szlak
5. Terraformacja Marsa
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: Zaan84 »

Jak to w klimatach niżej wymienionych gier?
Masz tam przygnębiającą grę o przetrwaniu wojny, grę o eksploracji wyspy, kolejną grę o eksploracji, grę o wycinaniu lasu i budowie domków i grę o kolonizowaniu Marsa... Ciężko znaleźć wspólny mianownik. Ponadto, wg tytułu chcesz grę dla średnio zaawansowanych gracza, a w poście piszesz o grze wymagającej i mozgożernej...
Abstrahując od tego wszystkiego... Gra którą chcesz kupić to Spirit Island. Pozdrawiam.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: mecenas »

sirtepek pisze: 14 lip 2020, 17:47 Cześć, poszukuje gry solo w klimatach podobnych do niżej wymienionych gier, wymagającą i mózgożerną. Z rozgrywką chciałbym się zmieścić w max 2h.
Co byście wybrali z poniższej listy?
Również czekam na pozostałe propozycje.
Proszę o polecenie mocno regrywalnych tytułów, nie chcę po 2 tygodniach stwierdzić że znam grę na wylot.


1. This war of mine
2. Robinson
3. Lewis and Clark
4. Szklany szlak
5. Terraformacja Marsa
Z tego co wymieniasz tytuły to tak...
This War of Mine/Robinson - dwa zbliżone do siebie tytuły gdzie próbujesz wygrać z bardzo trudna gra działając na podstawie tego co masz a zawsze będzie tego niewiele. Wybór zależy już bardziej od klimatu - czy wolisz coś lepszego przygodowego czy depresyjny klimat wojny. Ja wybrałem to drugie. Ale jedna uwaga - This War of Mine nie gra się w dwie godziny. Raczej do trzech.

Lewis and Clark - do solo odpuść. Cicho na ten temat raczej wszędzie by to był bardzo dobry tytuł pod solo.

Tera formacja/Szklany Szlak - teraformację sprzedałem po 30 partiach bo irytowała mnie losowo dociagu ale gra ma wielu fanów. Z drugiej strony szklany szlak jest szybką grą pod solo - do 30 minut. Jeżeli szukasz czegoś do płacenia zwojów to szybciej terraformacja aczkolwiek...

Ja bym Ci polecił z gier ekonomicznych Ucztę dla Odyna. Ogromne możliwości bo ponad 60 dostępnych akcji daje taka różnorodność że za każdym razem będziesz chcieć wyprobowac trochę innej strategii. Gra jest ogromna przez co sporo osób ja odrzuca aczkolwiek jak poznasz jest dość intuicyjna.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: rebuzus »

Robinson bardzo dobrze się sprawdza do grania solo pod warunkiem że masz dużą powierzchnię stołową, sporo czasu (choć myślę w 2h spokojnie się zmieścisz) i nie odstraszy Cię trudna do przebrnięcia instrukcja. Regrywalność jest zapewniona przez masę scenariuszy, sporo można znaleźć w necie. W dodatku nie są one jednorazowego użytku. Po rozgrywce zakończonej zwycięstwem spokojnie można do tego samego scenariusza zasiąść jeszcze raz, żeby wypróbować inna strategię. Co więcej Robinson ma niepowtarzalny klimat. Jest to prawdziwa przygodówka - opowiedziane przez grę historie zapadają bowiem w pamięć na długo :)
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: vikingowa »

Nie mieć Robinsona to grzech i hańba 😱
Jak szukasz mózgożernej gry do solo to ja polecam Paladynów... przepalą Ci się zwoje😂🤣
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: autopaga »

Dla średnio zaawansowanego polecam aeon's end, palladyni mają naprawdę dobrą automę, ale sporo jest jej obsługi. This war of mine i robinson są dosyć zbliżone mechanicznie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gra solo dla średnio zaawansowanego gracza.

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatnio wpadła mi w oko ciekawa topka gier solo:
https://emilbrett.github.io/SoloQuester/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ