Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

Hardkor pisze: 16 lip 2020, 17:14 Wkłady się błędy z ekscytacji i pisania na telefonie (chwilowo jestem bez PC), ale już poprawione. Dzięki za czujność. A jak komuś się nie podoba, że staram się dawać aktualne update co się dzieje w związku z grą oraz prowadzę o tym rozmowę to proponuję mnie zablokować.
Przejdź do działu viewtopic.php?f=57&t=58751&start=375 i nie zaśmiecaj wątku aktualnościami o stanie wysyłki.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Lukić »

Pierwsze wrażenia pod otwarciu:

1. Największe wrażenie zrobiły na mnie planszetki graczy. Są naprawdę grube, dobrze spasowane z wkładem postaci, a do tego genialnie zadrukowane.
2. W ogóle jakość wydruku na bardzo wysokim poziomie.
2. Dopiero jak zobaczyłem menhiry na żywo, dotarło do mnie jak one są wielkie.
3. Całość jest stosunkowo ciężka.
4. Instrukcja jest duża. Z jednej strony plus, bo bardziej czytelna, z drugiej strony minus, bo mało poręczna.
5. Pudełko jest nieco większe niż stosowany najczęściej rozmiar pudełek kwadratowych.
6. Jedyny słaby punkt to plastikowe monety-liczniki. Cyfry na nich są naprawdę mało czytelne. Potrzebny będzie shade&drybrush.
7. Do pudełka był dołączony list z podziękowaniem za wsparcie. Zdziwiło mnie, że akurat tego nie przetłumaczyli.

Generalnie jakość materiałów przerosła moje oczekiwania.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Dostaliście planszetkę bohatera dla Niamh czy tylko kafelek? Reszta planszetek kolorystycznie jest dopasowana do bohaterów dlatego pytam.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 16:24 Dostaliście planszetkę bohatera dla Niamh czy tylko kafelek? Reszta planszetek kolorystycznie jest dopasowana do bohaterów dlatego pytam.
A wystarczyło zerknąć na poprzednią stronę wątku :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

DarkSide pisze: 17 lip 2020, 16:26 A wystarczyło zerknąć na poprzednią stronę wątku :wink:
To wciąż nie jest odpowiedź na moje pytanie. Na kickstarterze jest wyraźnie zaznaczone, że będzie dla niej osobna planszetka. I się zastanawiam czy o tym zapomnieli, czy mój egzemplarze gry jej nie dostał, czy co.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 17:02
DarkSide pisze: 17 lip 2020, 16:26 A wystarczyło zerknąć na poprzednią stronę wątku :wink:
To wciąż nie jest odpowiedź na moje pytanie. Na kickstarterze jest wyraźnie zaznaczone, że będzie dla niej osobna planszetka. I się zastanawiam czy o tym zapomnieli, czy mój egzemplarze gry jej nie dostał, czy co.
Komponenty na Kickstarterze nie są wiążące i mogą ulec zmianie w trakcie developingu gry

W jednym z update pisali ze zrezygnowali z oddzielnej planszetki
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vikingowa »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 17:02
DarkSide pisze: 17 lip 2020, 16:26 A wystarczyło zerknąć na poprzednią stronę wątku :wink:
To wciąż nie jest odpowiedź na moje pytanie. Na kickstarterze jest wyraźnie zaznaczone, że będzie dla niej osobna planszetka. I się zastanawiam czy o tym zapomnieli, czy mój egzemplarze gry jej nie dostał, czy co.
Wszędzie był ten temat wałkowany na okrągło, że Niamh NIE dostanie planszetki tylko osobny kafelek, który można włożyć w dowolną dostępną planszetkę.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

japanczyk pisze: 17 lip 2020, 17:02
Komponenty na Kickstarterze nie są wiążące i mogą ulec zmianie w trakcie developingu gry

W jednym z update pisali ze zrezygnowali z oddzielnej planszetki
Ooo to o tym nie wiedziałem. Najwyższa pora przestać wpierać. Naładować SG w takcie kampani, żeby kaska się zgadzała, a potem odejmujemy, odejmujemy. Nie szanuję za takie coś.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Mixthoor »

Ty tak na poważnie? Rozumiem, że przez to nie jesteś w stanie rozpocząć gry, prawda? Napisz zażalenie na GameFound, może ktoś rozpatrzy Twój problem.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Oczywiście, że poważnie. Co w tym złego? I tak napisałem już do nich ticketa.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Dobra dobra ktoś już ogrywał wersję PL ? Jak tłumaczenie ? Stróżówka już jakaś się pojawiła? Czy napisane jest składnie i da się czytać tekst? Jak wrażenia przeciętnego odbiorcy który nie liczył na niewiadomo co (bo mam nadzieję są tacy )?
Na swoją jeszcze kopie poczekam niestety:(
PS. Moja składnia jest dokładnie tym czego nie chciałbym uświadczyć w grze, tak sobie myślę gdy przeczytałem jeszcze co napisałem
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 18:07
japanczyk pisze: 17 lip 2020, 17:02
Komponenty na Kickstarterze nie są wiążące i mogą ulec zmianie w trakcie developingu gry

W jednym z update pisali ze zrezygnowali z oddzielnej planszetki
Ooo to o tym nie wiedziałem. Najwyższa pora przestać wpierać. Naładować SG w takcie kampani, żeby kaska się zgadzała, a potem odejmujemy, odejmujemy. Nie szanuję za takie coś.
Rzeczy ktore dodali mimo ze nie obiecali to juz sie nie zauwaza, co nie? Znalezli lepsze rozwiazanie z tymi wkładami dzieki czemu wystarcza 4 planszetki i 13 wkladow zamiast 13 planszetek. Mniejsze pudelka, mniej kosztow, mniejsza waga a budzet poszedl na inne rzeczy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: cCAMILOOo »

Kolejna gra od AR prezentująca super jakość i dopracowanie. Po otwarciu pudla jest efekt wow, a sandrop moim zdaniem jest genialny. Ja figurek nie maluję więc za niewielka cenę figurki wyglądają super. Ale po niektórych postach widzę że ludzie, choćby nie wiem jaki super produkt był to i tak będą narzekać.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 18:55 Oczywiście, że poważnie. Co w tym złego? I tak napisałem już do nich ticketa.
Tzn. że złożyłeś pledga i zapomniałeś o sprawie? Żadnych update nie czytales? Zwłaszcza, że jasno zaznaczali o możliwych zmianach gry na głównej stronie.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vikingowa »

jediwolf pisze: 17 lip 2020, 18:07
japanczyk pisze: 17 lip 2020, 17:02
Komponenty na Kickstarterze nie są wiążące i mogą ulec zmianie w trakcie developingu gry

W jednym z update pisali ze zrezygnowali z oddzielnej planszetki
Ooo to o tym nie wiedziałem. Najwyższa pora przestać wpierać. Naładować SG w takcie kampani, żeby kaska się zgadzała, a potem odejmujemy, odejmujemy. Nie szanuję za takie coś.
:lol: Pan to z jakiej choinki się urwał, że nagle po ponad 1.5 roku od końca kampanii, z 51 updejtami na KS, livem co tydzień na FB, info na tym forum, się obudził z jakimiś nie wiem skąd żądaniami i jeszcze obraża AR? To ja w tym momencie Pana nie szanuję...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Dajcie panu spokój, jechanie po ar jest dzisiaj modne, można się wybić w internetach prawie tak samo dobrze jak na blackwashing.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Azel »

addekk pisze: 17 lip 2020, 18:59 Dobra dobra ktoś już ogrywał wersję PL ? Jak tłumaczenie ? Stróżówka już jakaś się pojawiła? Czy napisane jest składnie i da się czytać tekst? Jak wrażenia przeciętnego odbiorcy który nie liczył na niewiadomo co (bo mam nadzieję są tacy )?
Wczoraj wieczorem rozegraliśmy z żoną pierwszy rozdział. Eksploracja pełną gębą, pomimo mechanik euro klimat wylewa się z każdego elementu gry, a teksty jak dla mnie są napisane bardzo dobrze (choć dziwy zamiast wyrdness jakoś tak... dziwnie brzmiało na początku ;)). Lubię, gdy gra jest hybrydą euro z ameri i bierze z każdego rodzaju najciekawsze elementy. Oczywiście ciężko stwierdzić, czy grind po czasie nie zacznie męczyć, a walka/dyplomacja nie stanie się upierdliwa (dla porównania jesteśmy gdzieś w połowie Gloomhaven i dorwał mnie kryzys). Na tę chwilę są emocje i główkowanie podczas pojedynków, elektryzująca niewiadoma i ciekawe decyzje podczas odkrywania historii - zdecydowanie ciągnie do kolejnej partii.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: teschen »

To ja mam pytanie do tych którzy już troche wiecej pograli. Czy to jest gra dla dorosłych? Nie chodzi o mechanike, czy ilustracje, czy nawet samo zabijanie, ale czy w opisach są jakieś większe odpały. We wszystkie gry gramy z córką i przed rozgrywką chcialbym wiedzieć czy jest tam coś bardziej hardcorowego.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sin »

teschen pisze: 18 lip 2020, 12:40 To ja mam pytanie do tych którzy już troche wiecej pograli. Czy to jest gra dla dorosłych? Nie chodzi o mechanike, czy ilustracje, czy nawet samo zabijanie, ale czy w opisach są jakieś większe odpały. We wszystkie gry gramy z córką i przed rozgrywką chcialbym wiedzieć czy jest tam coś bardziej hardcorowego.
Rahdo w swojej recencji wspominał, że przedstawiony świat jest dość brutalny i dotyka trudych tematów, za przykład podając gwałt. Więcej można poczytać na BGG, w wątku wypowiadało się też AR. W mojej ocenie jeżeli córka jest poniżej 14-15 roku życia to raczej bym odpuścił.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Przeglądając aktualny faq zawuwazyłem, że nie poprawili jednego błędu w księdze eksploracji (PL). Pozostałe są poprawne.
Location 112, Verse 3 – the correct ranges for this table are: 0-1, 2, 3-4, 5+. - to nie jest poprawione!
• Location 136, Verse 4 – the narrative section in this Verse was accidentally doubled. Ignore the first narrative paragraph.
• Location 140, Verse 1 – the narrative section in this Verse comes from another Verse and should be ignored. Verse 1 shouldn’t contain any narrative.
• Location 140, Verse 11 – the second paragraph starting with “CONGRATULATIONS!” was accidentally doubled and should be ignored.
• Location 142, Verse 5 – Party members should only gain the Exp and Food reward if they didn’t already have statuses granted by this Verse.
• Location 153, Verse 2 – the correct ranges for this table are: 1-3, 4-5, 6-7, 8+.
• Location 190, Verse 17 – the part of this Verse that asks you to discard a Secret card is an error and should be ignored. The verse should not
remove this Secret card from players!
• Book of Secrets, Verse 174 – the second narrative Section in this Verse should read:
The Fore-dwellers have been gone from Avalon for six hundred years! The fact that one of them appeared here is the worst
omen you could have possibly imagined.
• Book of Secrets, Verse 520 – the second choice in this Verse should read:
Change your mind and attempt to draw the sword – pick a Character who will attempt this and place a Quest token on their
Character Tray to mark your choice. Go to Verse 508.
• Book of Secrets, Verse 643 – “Secret E (316)” should instead read: “Verse 316”, and “Secret A (521)” should instead read: “Verse 521.”
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... .8_ENG.pdf
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sin »

Dzięki aduko, z rozpędu sprawdziłem resztę FAQ i wszystkie pozostałe elementy (lista poniżej) również zostały uwzględnione w polskim wydaniu.
Spoiler:
Jeżeli przy okazji tłumaczenia nie powstały żadne nowe błędy to wygląda to naprawdę dobrze, z tej perspektywy opóźnienie (nawet większe w stosunku do zadeklarowanego) między wersjami angielską a naszą zdaje się być wręcz korzystne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Phate »

Orientujecie się o co chodziło z tym problemem w Rozdziale 7 ?
Piszecie, że "Wydarzenie Fabularne - rozdział 7" zostało w wersji PL naprawione a recenzenci (pewnie mieli wersję Eng) dużo wypowiadali się nt. kilku - kilkunastogodzinnym przechodzeniu właśnie tego rozdziału (i związanej z tym frustracji).
Czy to co zostało poprawione w wersji PL dla rozdziału 7, naprawia ten mankament z recenzji ?
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pawianlsm »

Z chęcią też dowiem się o co chodziło z rozdziałem 7 😉. Wiadomo kiedy apka do TG ma wyjść po polsku, nie ukrywam, że poprawiłoby to jeszcze bardziej odczucia z gry 😉.
Xkier
Posty: 22
Rejestracja: 26 maja 2020, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Xkier »

Pytanie do tych, którzy już przeszli TG.
Czy wszystkie 5 postaci, są tak samo dobrze zbalansowane?
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ted »

A co ze standees potworow? Kojarze, ze mialy byc, ale nie widze. Co przeoczylem?
ODPOWIEDZ