Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

Jakieś przemyślenia, opinie o dodatku i nowej kampanii?

Póki co nie kupiłem, czekam na jakieś testy.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RaYell »

Nowej kampanii jeszcze nie grałem, ale to co zauważyłem po kilku partiach odkąd aktywowałem dodatek, to że komponenty od niego pojawiają się nawet w kampanii, która rozpoczęła się przed jego wydaniem. W każdej misji odkąd aktywowałem dodatek miałem jakiś przeciwników z Cienistych Ścieżek i nawet parę z kafelków z najnowszego rozszerzenia już było wykorzystywanych w kampanii z podstawki.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: niwgnip »

Też nie zacząłem nowej kampanii. Musimy wpierw dokończyć DLC ;) Nowi wrogowie się pojawiają - fajne urozmaicenie. Największy plus na ten moment dla mnie to nowe przedmioty + nowe ulepszenia przedmiotów które były w podstawc a na 2 poziom miały do wyboru tylko 1 rozwiązanie. Obecnie na 2 poziom "miecza" jest np. miecz, którym można robić test na mądrość - w końcu Aragorn może pociagnąć 4 karty na test ataku ;p.

EDIT: w moim egzemplarzu mam 36 figurek - 6 dodatkowych tych nowych goblinów z włócznią ;p razem 12. Ktoś ma podobnie?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Chyba dostałeś gratisik! :D Ja mam standardowo: 6 małych pająków, 1 duży, 2 trolle, 3 kościotrupów z mieczem, 6 goblinów oszczepników, 3 z biczem, 3 wormy, Balroga i 5 bohaterów.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: niwgnip »

Pójdą dla chrześniaków do malowania ;D bo chyba nie miałbym siły malować 12 takich samych postaci ;)
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szoker »

Czesc. Mam pytanie czy w rebelu są juz moze poprawione karty, ktore byly w erracie czy jak kupie teraz to nadal beda z bledami? I jak to wyglada z dodarkiem? Sa jakies błędy na kartach czy nie?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Irr3versible »

W kontekście zapytań o dodatek.

W najnowszym dodatku zakończyliśmy już 3 misję, wybraliśmy Eleanorę, Arwenę i Gandalfa innymi słowy pełne skupienie na nowej zawartości. Gramy we trzy osoby, dwie dorosłe oraz syn (prawie 9 lat), tryb normalny. A jak się gra? Hmmm... Ciężko powiedzieć bez spoilerów, więc pozostawię tylko kilka luźnych przemyśleń.

- Zaskoczyło mnie, że część bohaterów ma 2 takie same karty - są jednak numerowane osobno. I tak np Arwena posiada Gwizadę wieczorną x2 (karta 4 i 5 w decku imiennym). Z jednej strony to wskazuję na mocne strony postaci, ale jednak pozostaję trochę wrażenie, że FFG poszło na skróty.

- Nowe przedmioty dodają różnorodności, przynajmniej te z którymi miałem kontakt.
Jednak nic się nie zmieniło w kwestii ich pozyskiwania. Nadal ilość mocno ograniczona, a przynajmniej na tą chwilę nie ma możliwości żonglowania brońmi przed misjami. Naturalnie rozwijamy zdobyte przedmioty wraz ze wzrostem wiedzy. Nigdy nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania, ale zaakceptowałem fakt że misja fabularnie wprowadza nas w zdobywanie skarbów... a to przekłada się na podniesienie kilku punkcików w statystykach. Trochę szkoda, ale to mały minus który pozostanie już do końca z nami.

- Odnoszę wrażenie, że dużo więcej nacisku na mielenie oraz przygotowanie kart i współpracę.
Sukcesy nadal są istotne, ale to przygotowane umiejętności są mocniejsze niż w podstawowej grze. Tu przykład karty Eleanory (imienny deck, 2) gdzie karta pozwala zamienić wszystkie listki z testu na sukcesy - mocniejsza wersja Trudnych czasów, gdzie warunek konieczny to brak sukcesów w teście. Gandalf ma jeszcze mniej sukcesów niż inne postaci, ale karty jeszcze ciekawsze - np odrzuć kartę aby zamienić deck odrzuconych na deck aktywnych.

- Misję i różnorodność, jak wspomniałem nie chcę zdradzać za dużo. Dodam jednak, że w 3 pierwszych misjach jest różnorodność, są wybory, pojawiły się elementy jakich nie było w 2 pierwszych kampaniach (fajne elementy!). To więcej tego samego z urozmaiceniem, jest dobrze. Grę uruchomiliśmy w trybie normalnym i... już po chwili Arwena wykonywała test przetrwania na strach. Były trudniejsze momenty, jednak wygraliśmy każdą ze wspomnianych 3.
Zdarzyły się też drobne luki logiczne/fabularne, jeden wywołał drobny uśmiech politowania - ale to nic nad czym należałoby się rozwodzić. Na ten moment jest dobrze, ale nie znacząco lepiej :)

- Spaczenie, trudny teren.
za mało by powiedzieć coś więcej niż: pierwsze może odgrywać ciekawą rolę, drugie irytuję ale jest tematyczne i można sobie z tym radzić na różne sposoby (przedmioty, akcję)

Gra zajmuję 2/3 stołu rodzinnego od 4 dni, skoro nie składamy to chyba ocena czy się podoba jest jednoznaczna, jest dobrze.

Ps. pierwsze dwie kampanie nam się podobały (Korona Żaru w mojej opinie jest lepszą z tych dwóch).
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Czyli optymistycznie, im dalej w las tym lepiej :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

a same misje? Czy są w nich jakieś mechaniczne twisty? Czy po prostu idziesz przed siebie i rąbiesz wszytko co się rusza?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: hadrian »

Skończyliśmy kampanię podstawową jakoś w maju i czekaliśmy z Koroną Żaru na dodatkową zawartość z drugiego pudełka. I teraz pytanie, czy warto odpalić najpierw wzbogaconą Koronę Żaru czy Cieniste Ściezki?
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Irr3versible »

Bartoszeg02 pisze: 15 lip 2020, 12:39 a same misje? Czy są w nich jakieś mechaniczne twisty? Czy po prostu idziesz przed siebie i rąbiesz wszytko co się rusza?
Ja osobiście nie lubię wiedzieć zbyt wiele, nie chciałem zatem dawać opisów żadnej z trzech rozegranych misji. Zaznaczyłem jednak, że pojawia się coś czego nie doświadczyliśmy i w mojej opinii jest to fajny element :)

Więcej w spoilerze.
Spoiler:
:D
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hobold »

Ufff dobrnąłem do ostatniej strony wątku. Wasze spory dotyczące wyższości kości nad kartami i odwrotnie poskutkowały zamówiłem dwóch dużych pudeł. Serdecznie dziękuję :)

Pytanie do zawodowców. Czy lepiej odblokować od razu całą kolekcję w aplikacji, czy może poczekać z dodawaniem zawartości do czasu aż bedę rozpoczynał kampanię poraz kolejny?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RaYell »

Odblokuj od razu
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Hobold pisze: 19 lip 2020, 08:46
Pytanie do zawodowców. Czy lepiej odblokować od razu całą kolekcję w aplikacji, czy może poczekać z dodawaniem zawartości do czasu aż bedę rozpoczynał kampanię poraz kolejny?
Ja bym starał się na maxa wykorzystać wszystko co się da, więc od razu wszystko bym odblokował.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hobold »

RaYell pisze: 19 lip 2020, 08:49 Odblokuj od razu
polwac pisze: 19 lip 2020, 08:49 Ja bym starał się na maxa wykorzystać wszystko co się da, więc od razu wszystko bym odblokował.
Dzięki, tak zrobię.
Czyli nie ma też jakichś fabularnych przeciwskazań by przykładowo Gandalfa wygnać na szlak pierwszej kampanii.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: niwgnip »

Nie ma :) chociaż patrząc jak jego postać działa może być ciężej szczególnie na początku, dopóki nie ogarnie się co warto a czego :)
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hobold »

niwgnip pisze: 19 lip 2020, 09:29 Nie ma :) chociaż patrząc jak jego postać działa może być ciężej szczególnie na początku, dopóki nie ogarnie się co warto a czego :)
No spojler jak nic. Na pierwszy ogień pójdzie Gandalf - muzyk :D
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Matiel »

Ja mam wrażenie, że postaci i klasy z podstawki są jednak nieco "prostolinijne" i opłaca się je dwuklasować. Natomiast przeglądając "na sucho" karty tych z dodatku wyglądają na nieco bardziej "kombinatorskie" i mocno premiujące kombosowanie się postaci w drużynie, a także zachęcające do wyciągnięcia maxa ze swojej roli, a nie skakania po klasach ( bo każda klasa ma szerszy zakres słów kluczowych i czaderskich umiejek na kartach- z Gambalfem-mąciwodą na czele).

Pewnie zweryfikuję to jeszcze w praniu i po przejściu nowej kampanii, ale widzę tutaj fajniejszy podział ról i pojawienie się archetypów w stylu healer, support czy trickster. W podstawce, grając różnymi postaciami miałem wrażenie istnienia dwóch klas- wojownika i ekploratora (oczywiście z drobnymi odchyłami). Dopiero dwuklasowanie dawało jako tako uczucie większych różnic w stylu gry czy odgrywanie jakiejś konkretnej roli w drużynie.
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: bombastik »

Cześć,

Przymierzam się do zakupu podstawki i chciałem zapytać czy w grze można rozróżnić zapisy gry. Chciałem grać w 2 ekipach i tak żeby nie nakładały się na siebie zapisy jest to możliwe w aplikacji?
Drugie pytanie czy Cieniste ścieżki lepiej kupić od razu czy rozegrać wszystko do tego dodatku a następnie dokupić te rozszerzenie?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

bombastik pisze: 21 lip 2020, 11:05 Cześć,

Przymierzam się do zakupu podstawki i chciałem zapytać czy w grze można rozróżnić zapisy gry. Chciałem grać w 2 ekipach i tak żeby nie nakładały się na siebie zapisy jest to możliwe w aplikacji?
Drugie pytanie czy Cieniste ścieżki lepiej kupić od razu czy rozegrać wszystko do tego dodatku a następnie dokupić te rozszerzenie?
1. Jest klika miejsc na zapisy gier, sam mam rozpoczętą kampanię w 3 różnych składach :)
2. Według mnie lepiej kupić od razu Cieniste ścieżki i włączyć je do gry. Dodatek kupiłem, dodałem go w aplikacji do kolekcji i już w kolejnym scenariuszu pierwszej kampanii z podstawki pojawiali się wrogowie, plansze mapy czy też karty ekwipunku z dodatku.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

bombastik pisze: 21 lip 2020, 11:05 Cześć,

Przymierzam się do zakupu podstawki i chciałem zapytać czy w grze można rozróżnić zapisy gry. Chciałem grać w 2 ekipach i tak żeby nie nakładały się na siebie zapisy jest to możliwe w aplikacji?
Drugie pytanie czy Cieniste ścieżki lepiej kupić od razu czy rozegrać wszystko do tego dodatku a następnie dokupić te rozszerzenie?
drugie -> moim zdaniem warto kupić oba zestawy ale przy pierwszym przechodzeniu podstawki nie zaznaczaj tego że masz dodatek. Przechodzenie po raz drugi z zaznaczonym dodatkiem będzie o wiele ciekawsze :)
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Jestem po pierwszym scenariuszu. Brat gra Balinem a ja Gandalfem. Generalnie scenariusz utrzymany w klimatach tych poprzednich (dla mnie trochę -) ale po nieco dłuższej przerwie grało nam się bardzo przyjemnie. Jak na mój gust to postacie są zdecydowanie na +; w podstawce były troszkę takie na oklep a tutaj musieliśmy bardzo dużo kombinować (szczególnie granie gandalfem posiadającym tylko 2 sukcesy w talii jest wyjątkowo wymagające pomyślunku).
Planujemy rozgrywać sobie po 1 scenariuszu na tydzień i myślę że będzie to bardzo zdrowe tempo :)
monia_kamyk
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:39
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: monia_kamyk »

Witam, chciałabym się zapytać czy jest jakiś problem z aplikacją, czy tylko ja tak mam. Po wyborze postaci i ich ekwipunku pojawia się tekst wprowadzający do przygody (który powinien być odczytany przez lektora a nie jest) klikam w Wyrusz i nic się nie dzieje. Jakieś 2 tygodnie temu grałam już w nową kampanię i nie było problemu. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Raz tak miałem i restart aplikacji pomógł.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
monia_kamyk
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2015, 21:39
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: monia_kamyk »

Ok musiałam nie tylko restartować ale i odklikać lektora i znowu wklikać lektora i poszło. Uff
ODPOWIEDZ