Andromeda (Jan Zalewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Andromeda

Post autor: misioooo »

kaszkiet pisze:To nie jest tak, że uważam Andromedę za złą grę. Jest OK, ale są lepsze.
El Grande dla wyjadaczy. Andromeda jest świetna na start. To po prostu inna, lżejsza gra mająca podobne pewne mechaniki. Ale inna :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Andromeda

Post autor: pingus »

Jako autor bardzo serdecznie dziękuję Wam za miłe słowa jak i za konstruktywną krytykę, która zawsze jest mile widziana. Niezmiernie cieszę się, że w tytuł gracie i jesteście z niego zadowoleni, to największa nagroda dla projektanta. :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: Gizmoo »

Zakochałem się...

Rzadko mi się zdarza, że już po wytłumaczeniu zasad wiem, że gra będzie dobra.

Jeszcze rzadziej zdarza mi się po pierwszych dwóch rundach stwierdzić - ale to jest świetne!

Jeszcze rzadziej - po rozegranej partii natychmiast chcieć posiadać swój egzemplarz! :lol:

Zagrałem w poniedziałek i grę już zakupiłem. Nie szukałem okazji, chciałem natychmiast mieć nówkę ze sklepu. Tak bardzo mi zależało! Mechanicznie to jest tak świetnie wymyślone, że ja, który mam za sobą rozgrywki w setki różnych tytułów, byłem zaskoczony, że z draftu kości da się wycisnąć tyle frajdy i tyle ciekawych decyzji. Jednocześnie - jest mi niezmiernie przykro, że tak dobry tytuł popadł w zapomnienie! Galakta powinna to promować na lewo i prawo. Wstyd!

Mój jedyny problem - chciałbym do tego z miejsca dodatek! Chociaż kilka nowych, ciekawych kafli pomieszczeń i byłbym wniebowzięty! Mały minus za to, że te kafelki są zbyt ciemne. Weselsza oprawa graficzna, mogłaby lepiej sprzedać tą świetną grę!
pingus pisze: 28 sty 2018, 19:54 Niezmiernie cieszę się, że w tytuł gracie i jesteście z niego zadowoleni, to największa nagroda dla projektanta. :)
Janie, chylę czoła! Mam nadzieję, że będę grał częściej. A teraz, kiedy dojdzie mój egzemplarz mam zamiar pokazywać Andromedę jak największej ilości graczy! :)

No i czekam na kolejny, równie udany projekt! ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: BartP »

@Gizmoo, w ile osób grałeś?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: Gizmoo »

BartP pisze: 23 lip 2020, 07:46 @Gizmoo, w ile osób grałeś?

Graliśmy w trzyosobowym składzie. Było totalne przeciąganie liny i do ostatniej rundy nie było wiadomo kto wygra. Ostatnim ruchem wygrała osoba, która miała najmniej punktów z celów. Epicki finisz! ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: Tycjan »

Gra cały czas się broni. Lubię to zastosowane "zarządzanie" kośćmi.
Galakta ma na swoim koncie dwie gry, które niestety przepadły, właśnie Andromeda i Metallum.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: japanczyk »

Tycjan pisze: 23 lip 2020, 09:15 Galakta ma na swoim koncie dwie gry, które niestety przepadły, właśnie Andromeda i Metallum.
Brak dobrej promocji i wiary w projekt
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: Gizmoo »

Heh. Okazało się, graliśmy w Andromedę źle, czyli dobrze. :lol:

Rozmawiałem z moim kolegą, który był z jednym z testerów Andromedy i powiedział mi, że Galaktyka w ostatnim momencie zmieniła kluczową zasadę i popsuła sprawnie działającą machinę. Twórca podobno wymyślił tak, jak żeśmy grali, czyli bez dobierania dodatkowej kosteczki po przedstawieniu oferty. Wydawało się to bardzo na miejscu. To zostało zmienione, przez co gra stała się za lekka. To mocno ułatwia grę i decyzje podziału kostek są dużo mniej kluczowe.

Anyways, znajomy polecał, żeby grać właśnie w ten „pierwotny wariant”.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: walkingdead »

japanczyk pisze: 23 lip 2020, 09:19
Tycjan pisze: 23 lip 2020, 09:15 Galakta ma na swoim koncie dwie gry, które niestety przepadły, właśnie Andromeda i Metallum.
Brak dobrej promocji i wiary w projekt
Dodatkowo, obie gry nadal dostępne w sprzedaży za naprawdę niewielkie pieniądze.
Wielka szkoda, że Galakta bardziej nie wypromowała obu projektów,a przecież to solidne tytuły gwarantujące sporo emocji i rozkminy. I do tego, tak bardzo korzystne cenowo.
Zaprzepaszczony potencjał.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Andromeda (Jan Zalewski)

Post autor: Gizmoo »

Fun fact:

Zajrzałem w stopkę instrukcji do działu "testerzy". I co się okazało? Aż jedenastu moich znajomych jest wymienionych z imienia i nazwiska jako testerzy tej gry. Jestem w absolutnym szoku, że żadna z tych osób nie polecała mi wcześniej Andromedy i gdyby nie ta w sumie dość przypadkowa partyjka - nigdy bym o grze nie usłyszał. Teraz będę musiał do każdej z tych osób napisać na FB i dowiedzieć się o co chodzi? :lol:
ODPOWIEDZ