Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

shaigan pisze: 23 lip 2020, 13:08 Tak i trzeba się tylko upewnić czy to ma już karty o których napisałem w edycji poprzedniego posta. Nie dopuszczam myśli że obecnie wysyłają niekompletny, ale..
Te o których pisałeś dodają za 0.01 dolara w ich sklepie. Gdybym brał "update pack" to wziąłbym i to. Czyli najwiekszy pledge z 1KSa + ten podwójny update z ich strony i jesteśmy na bieżąco ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: shaigan »

Tak jak wspomniałem nie mam świadomości żeby były jeszcze jakieś różnice pomiędzy 1 i 2 KS-em w kwestii zasad i aktualizacji zawartości z 1 edycji, ale to już by było nieprzyzwoite, gdyby było coś jeszcze, te KSy i tak są wystarczająco zagmatwane.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 62 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

Ktoś z was wspierał The Fall of the Spire? Z ostatniego update'u wynika, że wysyłka ma się niedługo zacząć.
Osobiście długo bilem się z myślami czy wesprzeć, ale jednak zrezygnowałem. Liczę, że tak jak podstawka z pierwszym dodatkiem, tak i ten trafi do retaila przynajmniej w kilku sztukach.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 17 sie 2020, 16:23 Ktoś z was wspierał The Fall of the Spire? Z ostatniego update'u wynika, że wysyłka ma się niedługo zacząć.
Osobiście długo bilem się z myślami czy wesprzeć, ale jednak zrezygnowałem. Liczę, że tak jak podstawka z pierwszym dodatkiem, tak i ten trafi do retaila przynajmniej w kilku sztukach.
Jest nas dwóch zatem. Spokojnie, na bank trafi na Ebay.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, 06:00 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Irr3versible »

Czekam, dostawa do portu w EU dzisiaj miała mieć miejsce.
Duże zaskoczenie, kilka miesięcy przed czasem - nie narzekali specjalnie na covid, samą grę obiecali na grudzień. Wszedłem all-in, Beastmaster.
Z folklore nie mimiałem jednak więcej styczności niź trochę pnp, dużo czytnia i recenzji. Tak że nie prędko dodatek pojawi się na stole, jeśli jednak pojawią się jakieś pytania, śmiało.
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: ootbak22 »

Pozwole sobie na krótką opinie (na razie dopiero po 1 porażce, przeczytaniu instrukcji oraz obejrzeniu recenzji polskiej + gameplaya z Meet me at the table) - czyli po ok.7h z grą :)
mam wersję retail + Dark Tales expansion, tez retail. Wersja 2 czyli bez figurek. Zagrałem solo (2 postaci z dodatku Woodsman i Illusionist)
Niestety przegapiłem wszystkie Kickstartery , bo zainteresowałem się wątkiem jak Folklore wpadł do nowości w jednym ze sklepów.

Plusy
1. Dziwię się, że ta gra jest tak mało popularna, fabularnie i klimatycznie (solo) nie grałem chyba w nic lepszego (może Tainted Grail ale tylko fabularnie). Świetnie opisane zdarzenia, wybory, testy które wynikają z fabuły, całość historii wciąga.
2. Dużo różnego rodzaju kart, dużo wyborów, dużo przeciwników itp. Spory zestaw kości.
3. Mechaniki podróżowania po mapie, przełączanie się z mapy świata na adventures...
4. Dużo ciekawych wyborów w miastach, zróżnicowanie akcji dla konkretnych postaci - takich rzeczy nie widziałem do tej pory w żadnej grze. Pogłoski w tawernie, interesujące, trudne.
5. To naprawdę jest gra, którą można nazwać rpg na planszy i właśnie tego szukałem, tylko, żeby te historie się nie nudziły to jedna musi się pojawić trochę materiału fanowskiego. Na BGG już widziałem kilka scenariuszy, natomiast z czasem liczyłbym też na coś po polsku...
6. Gra jest dość trudna, nawet na najłatwiejszym poziomie, przy dobrych układach kości (tak mi sie wydawało) zginąłem w Chapterze II pierwszego scenariusza... Na pewno zachęca to do optymalizacji i eksploracji w inny sposób.

Minusy
1. Instrukcja wg mnie taka sobie, po jej jednorazowym przeczytaniu nie wiedziałem do końca od czego zacząć, ale po uzupełnieniu video z gameplayem i setupem , okazało się, że gra nie jest bardzo złożona w obsłudze. Głównym problemem myślę jest to, że tak naprawdę Misja nr 1 jest samouczkiem dobrze podsumowującym zasady i flow, więc i tak chyba nie obejdzie się bez obejrzenia gameplaya, lub rozegraniu scenariusza.
2. Rozszerzenie Dark Tales mnie rozczarowało zawartością, oczywiście są nowe postacie oraz przeciwnicy, ale w cenie podstawki spodziewałem się większej zawartości
3. Ciężko zaznaczyć wszystko na kartach postaci, co chwila zdobywamy jakieś złoto, statusy itp, trzeba skrupulatnie to notować, a później przełożyć to na statystyki w encounterach... Np. pamiętać że ktoś ma złą aurę itp. Na razie traktuję to chyba jako największy minus, że ciężko zapanować nad kartą postaci, oraz, że trzeba zmazywać, notować ołówkiem, drukować karty postaci (lub kupić...)

Takie inne drobiazgi
1. Nie do końca wiem, dlaczego po mapie chodzimy małym meeplem :) Skoro mapa jest planszą na którą patrzymy większość czasu, to może chociaż drużynowy standee byłby lepszy... Ponieważ na tej mapie nic się nie dzieje, to można spokojnie rozłożyć potyczki.
2. Liczniki życia i punktów power od razu zastąpiłem licznikami kościanym, bo wygodniej mi było trzymać itemy obok kart postaci, zamiast tych liczników.
3. Ciężko zapanować nad wszystkimi elementami gry tzn znacznikami, wrogami - bez insertu, (lub pudełka osobnego) się nie obejdzie.
4. Najzabawniejszy jest fakt, że ani razu nie szukałem standee wrogów, zastąpiłem je po prostu kośćmi k20 chodzącymi po mapach. Skoro i tak wszystko bazuje na statystykach, rzutach kośćmi, jak w starych rpg komputerowych, to nie traciłem czasu na poszukiwania standee. Co oznacza, że raczej nie kupię miniatur...
5. Ciekawi mnie czy da się ukończyć scenariusz bez kleryka... Nie znalazłem wielu sposobów na leczenie.

A teraz czas na kolejna partyjke... :)
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: ootbak22 »

Pozwolę sobie jeszcze dorzucić wrażenia po rozgrywce (solo) dla 4ch bohaterów. (Archeologist, Slayer, Madman, Exorcist)
Było super ! To jest gra, którą raczej trzeba przechodzić w drużynie. Exorcist jest prawdopodobnie najważniejszą postacią w grze, chyba, że jakaś inna postać też potrafi leczyć, ale nie zauważyłem. Slayer to też ciekawa postać.
Tym razem pełen sukces, dużo pozwiedzałem, w miastach głownie leczyłem się za pieniądze (bo na nic innego mnie nie było stać).

Z nowych obserwacji
1. Było sporo łatwiej na 4ch bohaterów niż na 2ch.
2. Czas gry jest bardzo długi, pierwszy rozdział przechodziłem 5h, ale w międzyczasie zrobiłem też pogłoskę (myślę, że zajęła 1h). Ale nie żałuję ani minuty.
3. Gra zajmuje dużo miejsca na stole. Gdyby wyjąć elementy gry jak rekomenduje instrukcja, to raczej bym ich nie pomieścił...
4. Trzeba spisywać wszystkie statystyki postaci po skończeniu scenariusza, lub zostawiać grę na stole. (a jeszcze lepiej, zrobić kopię, w przypadku porażki)
5. Nie znalazłem żadnej lepszej broni niż początkowe wśród Itemów, co oznacza, że pewnie 2gi scenariusz da mi w kość. Chyba dość ciężko znaleźć mocne przedmioty (mam 2 artefakty, ale nie zrobią różnicy w walkach)
6. Tym razem już użyłem meeplów + kostek(i szukanie ich było długotrwałe, jak się spodziewałem :), chyba warto poukładać alfabetycznie).

Kwestia regrywalności ... Wydaje mi się, że przejście całości Core Set + Dark Tales to ponad 50h, na dzień dzisiejszy miałbym ochotę 3ci raz zagrać 1szy scenariusz, ale myślę, że raczej spróbuję przejść wszystkie scenariusze i potem będę liczył na fanowskie scenariusze...
Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 17 sie 2020, 16:23 Ktoś z was wspierał The Fall of the Spire? Z ostatniego update'u wynika, że wysyłka ma się niedługo zacząć.
Osobiście długo bilem się z myślami czy wesprzeć, ale jednak zrezygnowałem. Liczę, że tak jak podstawka z pierwszym dodatkiem, tak i ten trafi do retaila przynajmniej w kilku sztukach.
Trafi do retaila, ale zamiast Creature Crate będą takie ala "książki" w 4 tomach do przechowywania figurek. Chyba na fanpejdżu gry na FB widziałem w jednej z wrzutek Julie Ahern z GBG. Moja paka dzisiaj przyszła z UK. Oczywiście "second-hand", bo nie załapałem się na 3ciego KSa.

Obrazek

Ma w środku niestety ( jak wszystkie) troszkę tego grzyba o którym głośno, ale nie jest to nic z czym bym sobie nie poradził. Wcześniej udało mi się odkupić od Simone Romano (serio :) ) 1 i 2 KSa, z 3cim mam wreszcie komplet. Jak tylko pomaluję wszystkie figurki to czuję, że często w dziale o naszych rozgrywkach będziecie oglądać/czytać moje relacje z tej pozycji. Z tego co widzę i czytam w instrukcjach to będzie rewelacyjna pozycja.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Irr3versible »

Yuri, możliwe że będzie całkowity reprint (w najgorszym wypadku będą nowe kartony) - nie zrywaj kontaktu ze sprzedającym. GBG prosiło wypełniać formularze dla wadliwych zamówień.
PS. Moja paczka została wstrzymana (tylko fragment zamówień europejskich został wysłany), najprawdopodobniej dostanę dopiero po korektach.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Irr3versible pisze: 12 paź 2020, 18:30 Yuri, możliwe że będzie całkowity reprint (w najgorszym wypadku będą nowe kartony) - nie zrywaj kontaktu ze sprzedającym. GBG prosiło wypełniać formularze dla wadliwych zamówień.
PS. Moja paczka została wstrzymana (tylko fragment zamówień europejskich został wysłany), najprawdopodobniej dostanę dopiero po korektach.
Spokojnie, mam to dograne :) Co do całkowitego reprintu to obecnie wysłali próbki do analizy w US i czekają na odzew z laboratorium. Może być tak, że to nic groźnego, a może faktycznie powysyłają nowe pudełka jedynie. Na drugi, pełny egzemplarz gratis, raczej nie liczę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Lipa »

Sprawa z grzybem dotyczy tylko pudełka od dodatku, czy też pudełka z szufladami na figurki? Przyznam, że nie śledziłem całej sprawy na KSie, a swoją przesyłkę odebrałem w czwartek i zastanawiam się co robić.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Irr3versible »

Lipa pisze: 12 paź 2020, 21:30 Sprawa z grzybem dotyczy tylko pudełka od dodatku, czy też pudełka z szufladami na figurki? Przyznam, że nie śledziłem całej sprawy na KSie, a swoją przesyłkę odebrałem w czwartek i zastanawiam się co robić.
Dedykowanego pudła na figurki również, tu można poczytać więcej
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 62 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 12 paź 2020, 16:03 Trafi do retaila, ale zamiast Creature Crate będą takie ala "książki" w 4 tomach do przechowywania figurek. Chyba na fanpejdżu gry na FB widziałem w jednej z wrzutek Julie Ahern z GBG. (...)Oczywiście "second-hand", bo nie załapałem się na 3ciego KSa.
Jak trafisz na zdjęcie to podrzuć, bo nie widziałem.

Za ile udało ci się kupić second-handa?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 12 paź 2020, 22:24 ...Jak trafisz na zdjęcie to podrzuć, bo nie widziałem...
Chwilę zeszło, ale mam! Znalazłem :) Jak dla mnie wyglądaja baaardzo fajnie i super sie na półeczce zaprezentują. No inna kwestia to ściągnij to z US z ich sklepu ;p

Obrazek
strid3rr pisze: 12 paź 2020, 22:24 Za ile udało ci się kupić second-handa?
Za cenę z KSa, coś około 400zł plus oczywiście wysyłka. Dla mnie idealna opcja, bo szukałem właśnie Excecutioner Pledge, by uzupełnić to co juz posiadam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Paskuder »

Nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Paskuder pisze: 12 paź 2020, 23:11 Nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę :mrgreen:
Sam sobie zazdroszczę, bo spoooooro się oklikałem żeby znaleźć tego pledgea :) Figurki są fenomenalne i nie mogę się doczekać, aż pomaluje zlecenia i usiądę do malowania tej gry. Mocno też ubogaca podstawkę o Town Eventy (zupełnie nowa mechanika) jak i "pasie" mocno decki Rumours, Off-Road i Road Events (po ok. 40-50% zwiększa ilość kart). Ciekawym rozwiązaniem jest też zupełnie nowy system walki.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 62 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

Całkiem fajnie to wygląda, nawet bym powiedział, że lepiej niż ten duży box z KS. Liczę po cichu, że będzie to też dostępne w EU w normalnych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 12 paź 2020, 23:40 Całkiem fajnie to wygląda, nawet bym powiedział, że lepiej niż ten duży box z KS. Liczę po cichu, że będzie to też dostępne w EU w normalnych pieniądzach.
Bardzo fajnie wygląda. Jednak Creature Crate jest po prostu - takie mam pierwsze wrażenie - cholernie praktyczny. Stawiasz pudliszcze i w szufladkach masz wszystko, nie musisz żonglować pudełkami. Które - przyznam - wyglądają super :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Mała aktualizacja, jeszcze cieplutka:

Obrazek

Co ciekawe w print-screenie mamy zwrot "full reprint", obecnie zmieniono na "reprint". Wydaje mi się, że Ci co wyrzucili swój fracht w pierony ( a było ich sporo ) nie wykonali zbyt mądrego ruchu. Firma pewno uzyska z Chin opcję na wymianę darmową elementów kartonowych, ale raczej nie mają co "Janusze Zachodu" liczyć na drugą, darmową kopie na sprzedaż. Osobiście dałem się napić tym kilku plamkom jakie miałem w środku troszku alkoholu i od wczoraj dorzuciłem im permanentne 48h solarium i wszystko wydaje się w porządku. Chyba dopadła ludzi jakaś lekka paranoja epidemiczna.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Nie obserwowałem ostatniej kampanii, więc lamersko zapytam: teraz był dodatek Fall of the Spire oraz możliwosć dokupienia tej kozackiego kontenera na wszystkie dodatki?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Paskuder »

Tak ale była też opcja kupienia wszystkiego co do tej pory wyszło.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Paskuder pisze: 15 paź 2020, 15:46 Tak ale była też opcja kupienia wszystkiego co do tej pory wyszło.
Przy okazji lektury BGG natrafiłem na ciekawy wątek, który sądzę może zainteresować osoby których ten tytuł przykuł uwagę. Otóż najnowsza "allina" z ich 3 KS-a, czyli tzw. Beastmaster Pledge, jest odrobinkę uboższy od swojego odpowiednika z 1 i 2 KS-a. Oczywiście pomijając "Fall of the Spire", Creature Crate, Shadow Pack i nowe elementy, brakuje w nim:
- Ghost Pack - wersja figurek reprezentująca nasze 12 postaci w duchowej formie.
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... tures-pack
- Terrain Pack - zarzucono całkowicie ich produkcje, a szkoda. Jak ktoś nie ma to proponuje kupić resztki w sklepie póki są. Oferuje bramy, wrota, nagrobki i wszelkie krypty w postaci elementów 3d, oraz dodatkowe 4 figurki ożywionych Strachów na Wróble zamiast jednej, która nie jest wystarczająca, plus figurka Affliction o nazwie bodajże Book of Dark Dimensions. W innym przypadku zastępujemy je tokenami.
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... tures-pack
- Neoprene Player Mats - baaaardzo fajne maty neoprenowe do "obsługi" kart postaci naszych i ekwipunku zdobytego. Już ich nie ma na stronie i nie będą oferowane.
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... yer-mat-2e
- Neoprene World Map - obecnie oferowana jest już "tylko" Canvas World Map. Ta neoprenowa jest kilkukrotnie większa od standardowej, tekturowej, oferowanej w core-setcie.
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... rld-map-2e
Metal Leader Token - bajerancki metalowy token pierwszego gracza
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... n-dice-bag

Łącznie po cenie producenta, bez cła i transportu to 120$, więc całkiem sporo.

Tutaj wątek z którego pozyskałem powyższe info:
https://boardgamegeek.com/thread/217511 ... er-vs-prev
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Na stronie producenta gry czyli GreenBriar Games jest promocja -45% na asortyment Folklore i m.in. kompletny zestaw z 2ed KS. Nalicza po dodaniu do koszyka. Polecam szczerze. Gdyby ktoś brał to wziąłbym od nich jedna, mała rzecz.

https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... affliction
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Goldberg »

1; Yuri nienawidzę cie tak bardzo....bardzo...bardzo.... :P
2; mozna to dostac gdzies jeszcze? Na olx jest ogloszenie ale JAK MOZNA LAMINOWAC karty....moje ocd nie zniesie tego
3; czemu ja tego nie mam?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Goldberg pisze: 02 gru 2020, 14:26 1; Yuri nienawidzę cie tak bardzo....bardzo...bardzo.... :P
2; mozna to dostac gdzies jeszcze? Na olx jest ogloszenie ale JAK MOZNA LAMINOWAC karty....moje ocd nie zniesie tego
3; czemu ja tego nie mam?
Napisz do Japańczyka, tyle mogę zdradzić 8) Wersja z OLX nie ma sensu wg. mnie. Tak jak piszesz, laminowanie jest bleeee....
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ