Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Były gdzieś w wersji pnp. Tutaj są troszkę podkokszone https://www.thingiverse.com/thing:3933455
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ted »

Ta, znalazlem juz - update 39. Jest link do pnp.
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: keldorn »

Zastanawia mnie tylko sposób przyklejania do PLA kartki papieru, dodatkowo chyba trzeba było by drukowac tez w lustrzanym odbiciu aby z obu stron był obrazek. Ktos to juz wydrukował i zmontował?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

keldorn pisze: 23 lip 2020, 20:57 Zastanawia mnie tylko sposób przyklejania do PLA kartki papieru, dodatkowo chyba trzeba było by drukowac tez w lustrzanym odbiciu aby z obu stron był obrazek. Ktos to juz wydrukował i zmontował?
Normalnie magic albo podobny klej
tommyray
Posty: 1307
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

keldorn pisze: 23 lip 2020, 20:57 Zastanawia mnie tylko sposób przyklejania do PLA kartki papieru, dodatkowo chyba trzeba było by drukowac tez w lustrzanym odbiciu aby z obu stron był obrazek. Ktos to juz wydrukował i zmontował?
Plik PNP zawiera właśnie takie lustrzane odbicia każdej z "figurek".
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ted »

A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Tu jest podobnie jak w the7C, czyli kartonowe postacie spokojnie by wystarczyły.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pan_satyros »

pavel pisze: 24 lip 2020, 10:54
ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Tu jest podobnie jak w the7C, czyli kartonowe postacie spokojnie by wystarczyły.
Kupując wziąłem TG z figurkami, ale gdy w PMie dorzucili kolejne (drugie tyle), pożałowałem że w ogóle jakiekolwiek brałem :lol:
W TG figurki to ładna, ale wciąż ozdoba. Pełnią funkcję znacznie bardziej poboczną od takich np. z Nemesis (które swoją drogą są sporo za duże, ale to inna rzecz).
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Azel »

ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Jak szkoda ci wydawać kasy, to nie ma sensu brać.
Jak zwracasz uwagę na wizualny aspekt (sundrop figurek, figurka to jednak nie kartonik) to jak najbardziej warto.

Imo fajniej wygląda, jak po mapie hasa sobie figurkowy strażnik, który w przypadku kartonowego nie gryzie się wizualnie z pięknym figurkowym menhirem i postaciami graczy ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ted »

Takich odpowiedzi sie spodziewalem. Mam potwory, tylko zastanawiam sie czy ich potrzebuje. W 7k gram zielonym pionkiem i immersja 100 pro.

Ok, to jak komus brakuje potworow niech pisze pw ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 24 lip 2020, 10:54
ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Tu jest podobnie jak w the7C, czyli kartonowe postacie spokojnie by wystarczyły.
Tak jest w kazdej grze. Wszedzie gdzie sa figurki mozna uzyc kartonu. Pod tym katem to uzytecznosc jak wszedzie. Jak sama nazwa wskazuje sa dodatkiem kosmetycznym. Maja cieszyć oko i tyle.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pan_satyros »

Azel pisze: 24 lip 2020, 11:17
ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Jak szkoda ci wydawać kasy, to nie ma sensu brać.
Jak zwracasz uwagę na wizualny aspekt (sundrop figurek, figurka to jednak nie kartonik) to jak najbardziej warto.

Imo fajniej wygląda, jak po mapie hasa sobie figurkowy strażnik, który w przypadku kartonowego nie gryzie się wizualnie z pięknym figurkowym menhirem i postaciami graczy ;)
Naturalnie pod tym kątem masz pewnie rację. Wszytko pozostaje jak pisał pan Andrzej "kwestią ceny" :)
Mi zwyczajnie nie uśmiechało się płacić kolejne ~400 zł za dodatek "estetyzujacy" inny dodatek do gry za ~400 xD
Inna sprawa, że gdyby modele jakoś bardziej wynikały z fabuły i pełniły jako same postacie ciekawszą w niej rolę, to może bym się skusił chociaż na wersję bez sundropu.

Ale nie słuchajcie mnie - ja sprzedałem figurki z Kingdom Death Monster, by grać bez plastiku (co zabawne, figurki sprzedały się w cenie pełnej gry xD)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Są ciekawym dodatkiem, ale nie są niezbędne. Sam się zastanawiałem nad dokupieniem dodatkowych figsów, ale wydawanie kilkuset złotych szybko mnie zniechęciło. Figurki same w sobie są poprawne, poziom nemesisa, ale CMONowe są lepsze. Jak lubisz grać z figurkami to kup, może faktycznie podniosą trochę klimat gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Skad wy bierzecie te kwoty. Przeciez kosztowały znacznie mniej niz killaset zl. W zamówieniu grupowym to nawet poniżej 180zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 14:19 Skad wy bierzecie te kwoty. Przeciez kosztowały znacznie mniej niz killaset zl. W zamówieniu grupowym to nawet poniżej 180zl.
Mówią pewnie o https://3trolle.pl/17768-tainted-grail- ... re-pl.html
A one w grupówce kosztowały ~270

Same Monsters z podstawki to rzeczywiście był mały koszt (40 gbp różnicy między Core a Excalibur), ale te drugie kosztowały już 50 gbp...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

No ale te drugie sa wogole pomijalne bo w standardowej wersji gry nie beda jako guardians. Mozna tez zastapic innymi figurkami z pierwszego pakietu i gra. Figurki zawsze sa opcjonalne i sluza tylko do cieszenia oczu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: hadrian »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 14:37 No ale te drugie sa wogole pomijalne bo w standardowej wersji gry nie beda jako guardians. Mozna tez zastapic innymi figurkami z pierwszego pakietu i gra. Figurki zawsze sa opcjonalne i sluza tylko do cieszenia oczu.
Wszystko można. Tak jak już pisałem gdzieś wcześniej, AR mogli wykorzystać istniejące figurki potworów i dać alternatywne karty, ale uznali że wcisną nowy produkt olewając graczy przekonanych że kupili all-in. 1 zestaw jako kosmetyczny dodatek do gry która mi się podoba? Jasne czemu nie. 2 zestaw podbijający kosmetykę do ceny porządnej gry z KS? Słabo to sprzedali i tyle, a tłumaczenie "nie chcesz nie kupuj" do mnie nie przemawia w momencie gdy sprzedający przedstawił mi jakąś narrację w momencie sprzedaży (lub jak kto woli "shake-handu").
Nie żałuję, że wybrałem zestaw z potworami bo na unboxingach wyglądają rewelacyjnie, ale ile osób (w tym ja sam) zdecydowałoby się na potwory mając na uwadze że to połowa zestawu i na łączny koszt wszystkich w stosunku do ceny gry? Można tylko teraz gdybać.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Tringa »

Właśnie zamówiłam bez potworów i bardzo długo się zastanawiałam nad figurkami. Chciałam już pisać organizatorowi grupówki, że raz się żyje i biorę figurki, kiedy weszło info o drugim zestawie. To mnie definitywnie odrzuciło od kupna figurek. W sumie za oba pakiety figurek wyszłoby ok. 500zł.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

hadrian pisze: 24 lip 2020, 15:55
brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 14:37 No ale te drugie sa wogole pomijalne bo w standardowej wersji gry nie beda jako guardians. Mozna tez zastapic innymi figurkami z pierwszego pakietu i gra. Figurki zawsze sa opcjonalne i sluza tylko do cieszenia oczu.
Wszystko można. Tak jak już pisałem gdzieś wcześniej, AR mogli wykorzystać istniejące figurki potworów i dać alternatywne karty, ale uznali że wcisną nowy produkt olewając graczy przekonanych że kupili all-in. 1 zestaw jako kosmetyczny dodatek do gry która mi się podoba? Jasne czemu nie. 2 zestaw podbijający kosmetykę do ceny porządnej gry z KS? Słabo to sprzedali i tyle, a tłumaczenie "nie chcesz nie kupuj" do mnie nie przemawia w momencie gdy sprzedający przedstawił mi jakąś narrację w momencie sprzedaży (lub jak kto woli "shake-handu").
Nie żałuję, że wybrałem zestaw z potworami bo na unboxingach wyglądają rewelacyjnie, ale ile osób (w tym ja sam) zdecydowałoby się na potwory mając na uwadze że to połowa zestawu i na łączny koszt wszystkich w stosunku do ceny gry? Można tylko teraz gdybać.
No to akurat bylo słabe zagranie ale ja kupilem w drugim PM w zamowieniu grupowym gameplay allin, olalem nowe potwory i nie zaluje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 11:22
pavel pisze: 24 lip 2020, 10:54
ted pisze: 24 lip 2020, 10:41 A jak oceniacie przydatność / praktyczność figurek? Hit czy kit? Oczywiście nie pytam o jakość ;) Ale warto?
Tu jest podobnie jak w the7C, czyli kartonowe postacie spokojnie by wystarczyły.
Tak jest w kazdej grze. Wszedzie gdzie sa figurki mozna uzyc kartonu. Pod tym katem to uzytecznosc jak wszedzie. Jak sama nazwa wskazuje sa dodatkiem kosmetycznym. Maja cieszyć oko i tyle.
Nie prawda. Sam ogrywam bitewniaki i jak widzę twarze, pyski figurek Warhammera to jest miód na serce i te postacie, stwory to jak cała historia. Nie widzę opcji na karton, na makietach, czy planszach z elementami 3D i postacie z papieru? Albo chociażby taki W.Blackstone Fortress. Tam figurki i ich dynamika, wygląd to spora dawka klimatu. W TG co innego buduje klimat, figsy są jej najmniejszą częścią.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

pavel pisze: 24 lip 2020, 22:12
brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 11:22
pavel pisze: 24 lip 2020, 10:54

Tu jest podobnie jak w the7C, czyli kartonowe postacie spokojnie by wystarczyły.
Tak jest w kazdej grze. Wszedzie gdzie sa figurki mozna uzyc kartonu. Pod tym katem to uzytecznosc jak wszedzie. Jak sama nazwa wskazuje sa dodatkiem kosmetycznym. Maja cieszyć oko i tyle.
Nie prawda. Sam ogrywam bitewniaki i jak widzę twarze, pyski figurek Warhammera to jest miód na serce i te postacie, stwory to jak cała historia. Nie widzę opcji na karton, na makietach, czy planszach z elementami 3D i postacie z papieru? Albo chociażby taki W.Blackstone Fortress. Tam figurki i ich dynamika, wygląd to spora dawka klimatu. W TG co innego buduje klimat, figsy są jej najmniejszą częścią.
No ale nie mozna by uzyc kartonu? Moznaby i gameplay pozostalby taki sam. Dlatego figurki sa elementem kosmetycznym jak wiele innych elementow. Niejednokrotnie kolorowy token wygladalby lepiej niz szary plastik.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Cyel »

brazylianwisnia pisze: 25 lip 2020, 00:10
No ale nie mozna by uzyc kartonu? Moznaby i gameplay pozostalby taki sam. Dlatego figurki sa elementem kosmetycznym jak wiele innych elementow. Niejednokrotnie kolorowy token wygladalby lepiej niz szary plastik.
Można też użyć kapsli i wykałaczek i gameplay też pozostałby taki sam ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Jest gdzieś już do pobrania finalna instrukcja Pl?
Że strony oficjalnej AR pobiera się hiszpańska wersja :(
Weźże chodźże grać BGG
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Aadaan »

addekk pisze: 26 lip 2020, 10:51 Jest gdzieś już do pobrania finalna instrukcja Pl?
Że strony oficjalnej AR pobiera się hiszpańska wersja :(
Polska wersja instrukcji jest pod linkiem do niemieckiej :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Aadaan pisze: 26 lip 2020, 11:53
addekk pisze: 26 lip 2020, 10:51 Jest gdzieś już do pobrania finalna instrukcja Pl?
Że strony oficjalnej AR pobiera się hiszpańska wersja :(
Polska wersja instrukcji jest pod linkiem do niemieckiej :)
Dzięki wielkie! Widziałem juz masę komentarzy z tym pytaniem to będę mógł pomóc+pobrać by mieć pod ręką :)

Swoją drogą macie może rady dla osoby, która pierwszy raz będzie grała w tego typu grę?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ