Zlot/spotkanie growe Forum?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

Witajcie!

Szukałem podobnego wątku na Forum, ale nie znalazłem stąd mój wpis. Otóż czy ludzie w dzisiejszych czasach "uprawiają" jeszcze takie spotkania, czy "zawracasz Pan du**, od tego mamy TTSa?"

Chętnie spotkałbym się w większym, forumowym gronie, pograł w mniej znane tytuły, może dał się przekonać do jakiegoś "eurasa" nawet, czy tez przekonał się, że "nie taki ten user* straszny jako go piszą" ? :)

Nie chcę by zabrzmiało to "mam pomysł - zróbcie", mam w głowie wstępną koncepcję, lokalowo-noclegowo również wiem o co byśmy sie mogli oprzeć, a w moich stronach spokojnie jestem w stanie "ogarnąć" dodatkowe atrakcje i w wersji zima i wersji lato ( by można było zabrać i Rodziny i też mieli co robić). Mam też całkiem spore doświadczenie w organizacji wydarzeń - od 3 uczestników (ja+kumpel+whisky), poprzez biegi górskie na paruset uczestników, po rekonstrukcje dla <10.000 widzów - i spokojnie mógłbym się zająć takim wydarzeniem. W nieodległym Krośnie działa prężnie Stowarzyszenie planszowkowe, wiem że również chętnie by się zaangażowali. Oczywiście nie chcę za to wynagrodzenia itd. Nie chciałbym tylko byście odebrali to jako również jakąś nachalną promocję regionu itd. Nie mam także z tego żadnych profitów, ani domku na wynajem :) Po prostu od dawna chodzi mi to po głowie.....
Tutaj kilka słów o proponowanej lokacji:

https://www.google.pl/maps/place/38-130 ... 21.6104056

http://www.gosir.frysztak.pl/2014/04/gm ... czady.html

Obrazek

Jeżeli ktoś proponowałby "swoją" miejscówkę to baaardzo chętnie przyjechałbym na gotowe, nie mam nic przeciwko. Celuję w fajne spotkanie, pogranie w nieczęsto spotykane tytuły i oczywiście możliwość zabrania Rodziny i atrakcje dla nich, by nie był to tylko "bonus" dla nas.

Byłby ktokolwiek zainteresowany? Nie chcę się zbytnio rozpisywać przed wybadaniem "gruntu", stąd w miarę lakoniczny ( jak na mnie :) ) opis.


* tu wstaw nick swojego arch-nemesis z forum :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: MichalStajszczak »

Kiedyś takie spotkania były (możesz znaleźć w tym dziale informacje o imprezach typu Mazurkon, Kaszubkon czy Bieszczadkon)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Markus »

MichalStajszczak pisze: 13 lip 2020, 20:49 Kiedyś takie spotkania były (możesz znaleźć w tym dziale informacje o imprezach typu Mazurkon, Kaszubkon czy Bieszczadkon)
A zaczęło się na Mazurkonie w hotelu Gwarek :-) ponad 10 lat temu.
Inicjatywy o których pisał Michał to były pełnoprawne wakacje/urlopy nd które przyjeżdżały całe rodziny na tydzień lub dwa.
Daaaawno temu organizował to Nataniel, potem chyba Skana
Jak sytuacja wygląda obecnie, nie wiem.
Jedno jest pewne. To były świetne imprezy.

Na rebelu przez 10 lat fotką pokazującą grę Bootleggers była fota z rozgrywki w Gwarku. Jak to tam wisiało tyle czasu (alko na fotce) to ja nie wiem :-)

Trzymam kciuki aby twoja inicjatywa wypaliła
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: japanczyk »

Inicjatywa bardzo spoko :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

Markus pisze: 13 lip 2020, 22:26 Daaaawno temu organizował to Nataniel, potem chyba Skana
Skanna do zeszłego roku organizowała wyjazdy do Wielenia( Wieleńkon).
Z racji pandemii, w tym roku tej inicjatywy nie ma, jednak co roku wyjazdy się odbywały.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Speedy_new »

Takie konwenty planszowkowe sie juz dzieja. Przykladem moze byc Rzut kostka, Planszowki na Narodowym, Portalcon itp. Ja osobiscie lubie jednodniowy Zgrany Wawer.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: E2MD »

Generalnie jestem na tak - zwłaszcza jeszcze w tym roku
Nie przyszedłem tutaj wygrać
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

Speedy_new pisze: 14 lip 2020, 22:56 Takie konwenty planszowkowe sie juz dzieja. Przykladem moze byc Rzut kostka, Planszowki na Narodowym, Portalcon itp. Ja osobiscie lubie jednodniowy Zgrany Wawer.
Coś mi się zdaje, że Yuri miał na myśli wydarzenie skupiające osoby z całej Polski. Inicjatywa super, chociaż sporo wyzwań przed Tobą Yuri.

Co do wydarzeń warszawskich, Wawer i Rzuć Kostką więcej robią szumu niż oferują.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

jakmis83 pisze: 19 lip 2020, 12:28 ...Inicjatywa super, chociaż sporo wyzwań przed Tobą Yuri...
Zdaje sobię sprawę :) Od dziś jestem na delegacji/wyjeździe i będę miał więcej czasu, by przełożyć myśli na post większy. Podzielę się swoim uszczegółowionym bardziej konceptem jeżeli byliby chetni to super. Nie - też okej, nic sie nie stanie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: japanczyk »

Speedy_new pisze: 14 lip 2020, 22:56 Takie konwenty planszowkowe sie juz dzieja. Przykladem moze byc Rzut kostka, Planszowki na Narodowym, Portalcon itp. Ja osobiscie lubie jednodniowy Zgrany Wawer.
Tylko ze Planszowki na Narodowym to raczej spotkanie z wydawcami i przy okazji gry - takie casualowe bardziej prywatne spotkanie byloby ciekawsze
W koncu użytkowników (aktywnych) forum jest zdecydowanie mniej niż kilka tys ktore sie pojawiają na takich konwentach
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 19 lip 2020, 13:32
Speedy_new pisze: 14 lip 2020, 22:56 Takie konwenty planszowkowe sie juz dzieja. Przykladem moze byc Rzut kostka, Planszowki na Narodowym, Portalcon itp. Ja osobiscie lubie jednodniowy Zgrany Wawer.
Tylko ze Planszowki na Narodowym to raczej spotkanie z wydawcami i przy okazji gry - takie casualowe bardziej prywatne spotkanie byloby ciekawsze
W koncu użytkowników (aktywnych) forum jest zdecydowanie mniej niż kilka tys ktore sie pojawiają na takich konwentach
Właśnie ja celowałbym w spotkanie na które można zabrać rodzinę+dzieci i do południa zwiedzać, spacerować, pływać, grać w tenisa, pływać kajakiem, czy iść na lody, a popołudniem/wieczorem spokojnie zagrać w większy np. jakiś tytuł, wiedząc, że dzieciaki mają zapewnioną rozrywkę i opiekę animatora np. od zajęć sportowych. To jest spokojnie do zrobienia tutaj. Czas byłby w zależności od naszych możliwości, nie chciałbym przesadzić na początek. No i atrakcje wszelkie widziałbym w formie "menu", czy wybieramy co nam pasuje, na co mamy ochotę, bez sztywnego planu dla wszystkich. Wszelkie Planszówki, Portalcony itd to bardziej impreza "dla nas", nie dla dzieci i Rodziny :) Zresztą... napiszę coś więcej jak wpomniałem jak tylko znajdę chwilkę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Gizmoo »

Ja byłbym bardzo chętny i inicjatywa jest zacna, ale dostrzegam jeden, jedyny problem... Lokalizacja.

Już kilka razy przerabiałem takie zloty forumowiczów i dobra lokalizacja ma mega znaczenie.

Po pierwsze - dobre połączenie komunikacyjne. To jest absolutna podstawa. Nie każdy może sobie pozwolić na podróż autem, nie każdy chce spędzić kilka godzin za kierownicą, czy wracać na kacu. Dlatego mega ważne są regularne połączenia i w miarę nie duża odległość do przystanku. Mnie to ryba, bo i tak wszędzie jeżdżę autem, ale przekonałem się, że dla ludzi ma to duże znaczenie.

Po drugie - najlepiej organizować takie spotkana w centralnej Polsce. To też z doświadczenia. Wybrzeże ma za daleko do gór i na odwrót. Do Polski centralnej - wszyscy nawet mieszkając gdzieś przy granicą - mają tak samo daleko. :lol: Ja wielokrotnie odpuszczałem konwenty, bo nie uśmiechało mi się jechać pięć-sześć godzin autem. A co dopiero jakbym miał jechać dłużej.

Jeżeli szukasz takiego miejsca, które dodatkowo jest mega atrakcyjnie turystycznie, to polecam tereny niedaleko Konina. Jezioro Gosławskie, Pątnowskie i Licheńskie. Świetny region z całkiem nieźle rozwiniętą turystyką. No i zalew Sulejowski, gdzie jest świetna baza turystyczna, campingi, domki, i świetny dojazd autem z każdej części Polski.

Oczywiście mogę się mylić i jak ktoś ma ciśnienie, to dojedzie w każdy zakątek Polski, ale niestety zazwyczaj przyjeżdżają na takie eventy gracze, którzy... Mają blisko.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Cyel »

Jeśli event wyglądałby w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=J2k3AFsgwMI

...to musiałbym powiedzieć, ze to niezwykle interesujące!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: skanna »

jakmis83 pisze: 14 lip 2020, 07:37
Markus pisze: 13 lip 2020, 22:26 Daaaawno temu organizował to Nataniel, potem chyba Skana
Skanna do zeszłego roku organizowała wyjazdy do Wielenia( Wieleńkon).
Z racji pandemii, w tym roku tej inicjatywy nie ma, jednak co roku wyjazdy się odbywały.
Skąd ten pomysł? Wieleńkon jak najbardziej się odbywa, choć fakt, że w związku z pandemią i niemożnością poszerzenia liczby uczestników (niezbyt duże sale do grania, bo największa została przeznacznona na stołówkę) został ograniczony głównie do uczestników trzech poprzednich Wieleńkonów (razem z dziećmi ma nas być ok.60 osób) . Niewykluczone, że jeśli za rok zmienimy miejsce, to znów będziemy się ogłaszać.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: skanna »

Gizmoo pisze: 24 lip 2020, 15:45
Oczywiście mogę się mylić i jak ktoś ma ciśnienie, to dojedzie w każdy zakątek Polski, ale niestety zazwyczaj przyjeżdżają na takie eventy gracze, którzy... Mają blisko.

No tu się zdecydowanie nie zgodzę. Jeździmy od kilkunastu lat - byliśmy i na Kaszubach i nad morzem i w Bieszczadach i na Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce - ludzie z Wrocławia, Warszawy, Przeworska, Kielc, Katowic, Poznania, Brzegu - jak widać, w zależności od lokalizacji jedni mieli blisko, drudzy daleko, ale zawsze dewiza jest jedna - jeśli towarzystwo jest dobre, to się dojedzie wszędzie. Oczywiście, skład się trochę zmieniał przez te lata, ale jednak jakoś się trzymamy od czasów Kaszubkonu, a już na pewno Bieszczadkonu (czyli 2010 i 2011)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

skanna pisze: 24 lip 2020, 22:07 Skąd ten pomysł? Wieleńkon jak najbardziej się odbywa, choć fakt, że w związku z pandemią i niemożnością poszerzenia liczby uczestników (niezbyt duże sale do grania, bo największa została przeznacznona na stołówkę) został ograniczony głównie do uczestników trzech poprzednich Wieleńkonów (razem z dziećmi ma nas być ok.60 osób) . Niewykluczone, że jeśli za rok zmienimy miejsce, to znów będziemy się ogłaszać.
No to wybacz, zmylił mnie brak ogłoszeń o wyjeździe...
Epidemia popsuła wszystko.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Curiosity »

skanna pisze: 24 lip 2020, 22:21 No tu się zdecydowanie nie zgodzę. Jeździmy od kilkunastu lat
No i masz odpowiedź. Jeśli impreza jest cykliczna i ekipa zgrana, to każdy dojedzie gdzie trzeba. A teraz postaw się na miejscu przeciętnego forumowicza, który jedzie na zlot po raz pierwszy. Nie wie kto przyjedzie, nie wie w co będzie grane, nie wie, czy ekipa mu podpasuje. W internecie wszyscy możemy być fajni, ale na żywo ten spoko gość, co najlepiej tłumaczy zasady do Nemesis, jest strasznym zamulaczem a inny nie potrafi przegrywać.

I teraz jedź sobie kilka godzin z bagażem gier tylko po to, żeby na miejscu się okazało, że nie masz z kim grać (bo np. są sami eurogracze, a Ty zabrałeś Magię i Miecz).

No chyba, że od razu jedziesz z dwójką znajomych z nastawieniem, że gracie głównie w swoim gronie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

skanna pisze: 24 lip 2020, 22:07 Skąd ten pomysł? Wieleńkon jak najbardziej się odbywa, choć fakt, że w związku z pandemią i niemożnością poszerzenia liczby uczestników (niezbyt duże sale do grania, bo największa została przeznacznona na stołówkę) został ograniczony głównie do uczestników trzech poprzednich Wieleńkonów (razem z dziećmi ma nas być ok.60 osób) . Niewykluczone, że jeśli za rok zmienimy miejsce, to znów będziemy się ogłaszać.
W sumie to trochę słabo, że zamykacie się tylko w gronie tych, co byli poprzednim razem. Bo Wy nie macie koronawirusa a ja mam?
Miałem duże szanse, żeby zabrać rodzinę na taki zjazd, może małżonka by się przekonała do planszówek, ale trudno.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: skanna »

jakmis83 pisze: 25 lip 2020, 10:55
skanna pisze: 24 lip 2020, 22:07 Skąd ten pomysł? Wieleńkon jak najbardziej się odbywa, choć fakt, że w związku z pandemią i niemożnością poszerzenia liczby uczestników (niezbyt duże sale do grania, bo największa została przeznacznona na stołówkę) został ograniczony głównie do uczestników trzech poprzednich Wieleńkonów (razem z dziećmi ma nas być ok.60 osób) . Niewykluczone, że jeśli za rok zmienimy miejsce, to znów będziemy się ogłaszać.
W sumie to trochę słabo, że zamykacie się tylko w gronie tych, co byli poprzednim razem. Bo Wy nie macie koronawirusa a ja mam?
Miałem duże szanse, żeby zabrać rodzinę na taki zjazd, może małżonka by się przekonała do planszówek, ale trudno.
Powtórzę - po dwóch latach w mniejszych salkach (na pierwszym wyjeździe okazało się, że duża jest niedoświetlona i nie ma odpowiedniej wentylacji), w tym roku dogadywałam się o udostępnienie dużej, już wyremontowanej i doświetlonej. Ale została przeznaczona na posiłki dla grup obozowych, więc zostają nam znów małe sale. Przy obostrzeniach powodujących, że w dużo większej niż nasze sale jadalni może przebywać jednocześnie tylko 50 osób, powiększenie naszej grupy i większe zagęszczenie w małych salach było dość ryzykowne. Nie chcemy, żeby ośrodek, z którym jesteśmy w świetnych stosunkach, miał przez nas problemy, tym bardziej ja, jako organizator, choćby społeczny, też nie chciałabym za to odpowiadać. Natomiast grupa jest zgodna, że najwyższa pora szukać innego miejsca, zatem w przyszłym roku pewnie będziemy jechać gdzie indziej, zwykle szukamy raczej dużego ośrodka, więc będziemy się znów ogłaszać. Inna sprawa, że zaskoczyło mnie wymienienie w tym wątku naszego zlotu, bo faktycznie, co roku tradycyjnie ogłaszałam, że jest wyjazd, ale odzew ze strony forum był niewielki (ale był) i myślałam, że raczej mało tu zainteresowanych.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Bruno »

@Yuri
A o jakiej perspektywie czasowej myślałeś? Jeszcze tego lata, czy dopiero jesienią/zimą?

@all:
Co do dyskusji o lokalizacji, to:

- argument o długości czasu dojazdu.na zlot (w kontekście tego, że towarzysko ktoś może się nie dopasować) ma o tyle małe znaczenie, że przecież to nie różnica tych 2 godzin jazdy będzie go najbardziej bolała, tylko zmarnowany urlop, wydana kasa (zakładam, że pobyt trzeba będzie zadatkować) etc.

- ... a lokalizacja zaproponowana przez Yuriego ma akurat tę zaletę, że to jest piękny region Polski, więc nawet jak komuś samo granie/towarzystwo nie podpasuje, to zawsze może bardziej nastawić się na pozwiedzanie okolicy, żeby nie mieć poczucia całkowicie "zmarnowanego" urlopu.

- co do uwagi, że zlot musi mieć miejsce tam, gdzie łatwo dojechać transportem publicznym: zakładam, że większość uczestników i tak pojawi się własnym samochodem (bo trzeba wziąć ze sobą gry, bo rodzina etc.), ale jeśli będą też chętni, dla których jedyną opcją dojazdu będzie pkp/pks itp., to nie widzę problemu, żeby przez forum umówili się z kimś na odebranie go z najbliższego dworca, czy nawet na wspólny dojazd na miejsce! W końcu zlot ma służyć integracji naszej społeczności. Ja w każdym razie, o ile sam będę mógł się wybrać, chętnie pomogę dotrzeć też innym :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

No to po kolei.
Bruno pisze: 25 lip 2020, 13:30 @Yuri
A o jakiej perspektywie czasowej myślałeś? Jeszcze tego lata, czy dopiero jesienią/zimą?
Raczej nawet.... w przyszłym roku. I tutaj dowolnie wiosna/lato/jesień/zima. Jak dla mnie osobiście góry są najpiekniejsze jesienią i tą porę roku polecam. W listopadzie mamy termin i przybywa nam nowy gracz w domu, więc realnie patrzę na sytuację i profilaktycznie chciałbym uniknąć sytuacji kiedy mogłoby mi braknąć czasu na organizację.
Bruno pisze: 25 lip 2020, 13:30 - ... a lokalizacja zaproponowana przez Yuriego ma akurat tę zaletę, że to jest piękny region Polski, więc nawet jak komuś samo granie/towarzystwo nie podpasuje, to zawsze może bardziej nastawić się na pozwiedzanie okolicy, żeby nie mieć poczucia całkowicie "zmarnowanego" urlopu.
Jak najbardziej biorę pod uwagę kwestię "niezgodności charakterów" stąd chciałbym zadbać właśnie o możliwość przełożenia wtedy dla każdego "środka ciężkości" na aspekt rodzinny. Atrakcji mamy w okolicy tyle, że może jutro skończę to spisywać w oddzielny post. Więc o to troszkę mniej się obawiam, będzie co oglądać/zwiedzać/smakować i blisko i dalej.
Bruno pisze: 25 lip 2020, 13:30 - co do uwagi, że zlot musi mieć miejsce tam, gdzie łatwo dojechać transportem publicznym: zakładam, że większość uczestników i tak pojawi się własnym samochodem (bo trzeba wziąć ze sobą gry, bo rodzina etc.), ale jeśli będą też chętni, dla których jedyną opcją dojazdu będzie pkp/pks itp., to nie widzę problemu, żeby przez forum umówili się z kimś na odebranie go z najbliższego dworca, czy nawet na wspólny dojazd na miejsce! W końcu zlot ma służyć integracji naszej społeczności. Ja w każdym razie, o ile sam będę mógł się wybrać, chętnie pomogę dotrzeć też innym :D
Jak najbardziej widzę to również w podobnym kształcie. Z doświadczenia wiem, że byłaby to pewno moja rola, ale spoko, pracowałem na tym "stanowisku" wiele razy, nie ma problemu. Dojazd swoją drogą publiczny jest b.dobrze rozwiązany, miejsce noclegowe znajduje się niemal idealnie przy Drodze Wojewódzkiej 988 i odległość od przystanków PKP/PKS/BUS <1km. Duża Biedronka analogicznie <1km, a w linii prostej to z 300m pewnie.
Generalnie po dostaniu się jakkolwiek do Rzeszowa (samolot/pociąg/bus/pks) co ok. 30m kursuje coś przejeżdżającego przez miejscówkę o której myślę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Grzdyll »

@Yuri, @skanna, a może po prostu połączcie siły i spróbujcie zrobić wspólnie taki zlot pod starym szyldem? Chyba znacznie lepiej rozwijać coś, co już istnieje niż zaczynać coś całkiem od nowa (i chcąc nie chcąc robić sobie konkurencję).

To oczywiście taka luźna myśl osoby raczej bezpośrednio nie zainteresowanej (choć przyznam nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle ma miejsce i w sumie brzmi to bardzo ciekawie).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

Grzdyll pisze: 25 lip 2020, 14:43 @Yuri, @skanna, a może po prostu połączcie siły i spróbujcie zrobić wspólnie taki zlot pod starym szyldem? Chyba znacznie lepiej rozwijać coś, co już istnieje niż zaczynać coś całkiem od nowa (i chcąc nie chcąc robić sobie konkurencję).

To oczywiście taka luźna myśl osoby raczej bezpośrednio nie zainteresowanej (choć przyznam nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle ma miejsce i w sumie brzmi to bardzo ciekawie).
Ja założyłem ten wątek wychodząc z założenia, że podobnej inicjatywy aktualnie po prostu nie ma. Zresztą jak widać po samym wątku, nie tylko ja. I osobiście bardzo chętnie pojadę "na gotowe" jak już pisałem tutaj :twisted:
Zobaczymy jak sie wszystko rozwinie, jeszcze przede mną przedstawienie spójnej wizji całego wydarzenia, więc na spokojnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: seki »

Być może będę osamotniony w tej opinii ale ja chętniej pojechał bym bez rodziny na jakieś całodzienne granie, jeden nocleg i powrót do domu. Po pierwsze z urlopem może być krucho, po drugie wyjazd z całą rodziną to większy koszt i przede wszystkim rozwodnienie czasu. I nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam wakacje rodzinne, zresztą zarówno żona jak i starsze moje dziecko to zaawansowani gracze, ale z rodziną jadę na wakacje w innym celu niż siedzenie przy stole i stanął bym przed dylematem, czy iść zwiedzać, czy grać. A jak grać to z żoną i synem, czy integrować się z forumowym towarzystwem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

seki pisze: 25 lip 2020, 17:31 Być może będę osamotniony w tej opinii ale ja chętniej pojechał bym bez rodziny na jakieś całodzienne granie, jeden nocleg i powrót do domu. Po pierwsze z urlopem może być krucho, po drugie wyjazd z całą rodziną to większy koszt i przede wszystkim rozwodnienie czasu. I nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam wakacje rodzinne, zresztą zarówno żona jak i starsze moje dziecko to zaawansowani gracze, ale z rodziną jadę na wakacje w innym celu niż siedzenie przy stole i stanął bym przed dylematem, czy iść zwiedzać, czy grać. A jak grać to z żoną i synem, czy integrować się z forumowym towarzystwem.
Ale Twoje podejście nijak nie stoi w sprzeczności z wstępnym założeniem. Po prostu wynajmujesz jedynkę i opierasz wyjazd głównie o gry. Taki problem to nie problem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ