Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gromb »

Tak naprawdę, rozchodzi się o to, że jakiś forumowicz, strzelił z poślada, że Wydawnictwo kończy działalność po Western legends, a on już tam nie pracuje i tylko tak informuje przez grzeczność, a przy okazji na dodatek nie ma co liczyć. I tak mieli się ten news w głowach i ludzie się dopytują.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Majkel89 »

Na luty zaplanowano kolejny duży dodatek.


Ktoś słyszał coś na temat pierwszego dodatku w wersji PL?
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Rikonelli »

Czy w Waszych rozgrywkach też grubo przekraczacie 30 punktów?
Gramy do 20 punktów, po których osiągnięciu dogrywamy aktualną rundę do końca + potem od gracza rozpoczynającego każdy rozgrywa swoją ostatnią turę. Wraz z wariantem Celów Osobistych osiągamy czasami wyniki rzędu nawet 45 PL, wtedy po prostu przesuwamy znacznik z powrotem od 0, słusznie?
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: HUBertPL »

Tak, dobrze robicie. U nas też ostro "przekręcamy licznik" :)
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: dominGeS »

Tak. My też gramy do 20 pkt. Po podliczeniu celów osobistych wychodzi zwykle ponad 30pkt.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kilpopx »

Wciąż nie ma żadnych pogłosek na temat polskiego wydania dodatku?
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Majkel89 »

kilpopx pisze: 27 lip 2020, 22:44 Wciąż nie ma żadnych pogłosek na temat polskiego wydania dodatku?
Niestety ale nie będzie 😥

Podstawka słabo się sprzedała.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kilpopx »

Czyli lipa. Świetna gra, ale po kilku rozgrywkach zaczyna się czuć powtarzalność.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Zorak »

Majkel89 pisze: 28 lip 2020, 08:53
kilpopx pisze: 27 lip 2020, 22:44 Wciąż nie ma żadnych pogłosek na temat polskiego wydania dodatku?
Niestety ale nie będzie 😥

Podstawka słabo się sprzedała.
To jakieś potwierdzone info czy przypuszczenia ? Bo nic oficjalnego w tej sprawie nie widziałem.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
mikolajl
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:18
Lokalizacja: Piasseczno
Has thanked: 154 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: mikolajl »

Zorak pisze: 28 lip 2020, 13:43
Majkel89 pisze: 28 lip 2020, 08:53
kilpopx pisze: 27 lip 2020, 22:44 Wciąż nie ma żadnych pogłosek na temat polskiego wydania dodatku?
Niestety ale nie będzie 😥

Podstawka słabo się sprzedała.
To jakieś potwierdzone info czy przypuszczenia ? Bo nic oficjalnego w tej sprawie nie widziałem.
Właśnie. A jeżeli prawda, to szkoda, że nie było tej informacji wcześniej.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: bananek »

kilpopx pisze: 28 lip 2020, 12:53 Czyli lipa. Świetna gra, ale po kilku rozgrywkach zaczyna się czuć powtarzalność.
To albo świetna albo po kilku grach czuć powtarzalność :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: japanczyk »

mikolajl pisze: 28 lip 2020, 14:25 Właśnie. A jeżeli prawda, to szkoda, że nie było tej informacji wcześniej.
A kiedy mieli podac te informacje?

https://www.facebook.com/FuniversePL/ph ... =3&theater
Patrzac po tym poście każdy może ocenić czy gra się sprzedaje czy nie - widać to dosyć klarownie.
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: kilpopx »

bananek pisze: 28 lip 2020, 14:26
kilpopx pisze: 28 lip 2020, 12:53 Czyli lipa. Świetna gra, ale po kilku rozgrywkach zaczyna się czuć powtarzalność.
To albo świetna albo po kilku grach czuć powtarzalność :wink:
Tak jak napisałem, świetna ale po kilku grach czuć powtarzalność ;)
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: 612 »

Coś czuję, że z tego może wkrótce wyewoluować temat pt. "czy świetna gra może być powtarzalna?", za co przyznam trzymam kciuki!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Zorak »

japanczyk pisze: 28 lip 2020, 14:48
mikolajl pisze: 28 lip 2020, 14:25 Właśnie. A jeżeli prawda, to szkoda, że nie było tej informacji wcześniej.
A kiedy mieli podac te informacje?

https://www.facebook.com/FuniversePL/ph ... =3&theater
Patrzac po tym poście każdy może ocenić czy gra się sprzedaje czy nie - widać to dosyć klarownie.
No ja tam widzę że sporo osób się pyta o dodatek do WL :D
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Jacek_PL »

Jak dla mnie ta gra miała potencjał, ale zabrakło, przynajmniej mnie, jakichś scenariuszy czy bardziej ogólnych celów. WL można porównać do Firefly Board Game, obie gry są bardzo podobne, tj. taki asymetryczny sandbox. Główna różnica, którą zauważyłem to brak w WL takiego głównego celu, owszem gramy żeby zdobywać punkty, ale to tylko jeden jedyny cel i to trochę lamerski jak na ameritrasha. Cele osobiste były krokiem w dobrym kierunku, gdyby nie fakt, że właściwie po jednej partii było wiadomo kto ma jakie cele. Wiele z nich zresztą się pokrywała z celami innych postaci, moim zdaniem ciekawiej by było jak by byłą jakaś wspólna pula celów i z nich były by one losowane. W każdym razie granie na zasadzie róbta co chceta byle tylko ciułać punkciki jest faktycznie fajne dwa, trzy razy. O ile ciekawsze było by np. wydarzenie w stylu turnieju pokerowego coś jak w filmie Maverick, najpierw musimy uciułać kasę na wejściówkę (lub komuś zakosić :twisted: ), potem dotrzeć na miejsce i wygrać partię w pokera.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Albo konkretny cel albo wyścigowy sandbox. Wybierz jedno. Tak samo jest w M&M czy Xia. To właśnie scenariusze zarzynają tego rodzaju gry, bo co to za sandbox, w którym wszyscy mają robić to samo...
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: HUBertPL »

Ja chcę dodatek do mojego ulubionego ameri, nie zanudzajcie o wadach gry, jest mnóstwo gorszych gier tego typu...
Western jest super ale nie można podchodzić do tej gry na serio, mimo ciułania punktów nie jest to eurasek.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Jacek_PL »

rattkin pisze: 28 lip 2020, 21:11 Albo konkretny cel albo wyścigowy sandbox. Wybierz jedno. Tak samo jest w M&M czy Xia. To właśnie scenariusze zarzynają tego rodzaju gry, bo co to za sandbox, w którym wszyscy mają robić to samo...
Tyle tylko, że nie bardzo wyobrażam sobie jakiejkolwiek gry planszowej w formie czystego sandboxa, zawsze musi być jakiś cel, jakiś warunek który kończy grę, w Western Legnds są to punkty, a w Firefly wykonanie kolejnych celów scenariusza. To że każdy ma wykonać to samo zadanie nie przeczy idei sandboxa, bo ważne jest jak to zrobimy. Weźmy na przykład to co podałem jako przykład scenariusza, pierwszy cel to zdobycie funduszy na wpisowe, no faktycznie każdy to musi zrobić, ale już nie każdy musi w tym celu tyrać w kopalni złota, można przecież przeganiać bydło, zdobyć nagrodę za bandytów lub ograbić kogoś innego.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Jacek_PL pisze: 28 lip 2020, 21:55 Weźmy na przykład to co podałem jako przykład scenariusza, pierwszy cel to zdobycie funduszy na wpisowe, no faktycznie każdy to musi zrobić, ale już nie każdy musi w tym celu tyrać w kopalni złota, można przecież przeganiać bydło, zdobyć nagrodę za bandytów lub ograbić kogoś innego.
Skoro taka jest wytyczna scenariusza, to wszyscy pobiegną do kopalni - bo po co inaczej, ryzykując porażkę już na starcie? Skoro po drodze są jakieś płotki, które trzeba przeskoczyć, to zamiast sandboxa robi się zwykła eurooptymalizacja. Nie, to nie jest dobry design. To jest tylko życzeniowe myślenie graczy, którym się wydaje, że to, czego chcą, będzie dobre.

Zwykle nie jest.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Zorak »

Jak wszyscy nagle pobiegną do kopalni to faktycznie będzie nudny wyścig. A wystarczy że ktoś zacznie rabować graczy z złotem i nagle się okaże że dostaje więcej punktów. Następnie jego obecność "wymusi" pojawienie się szeryfa i tak to się wszystko balansuje. Nie traktujmy WL jak gry euro, to ma być zabawa a nie pełna optymalizacja.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Jacek_PL »

rattkin pisze: 28 lip 2020, 22:01 Skoro taka jest wytyczna scenariusza, to wszyscy pobiegną do kopalni - bo po co inaczej, ryzykując porażkę już na starcie?
Ale grałeś w Western Legends i wiesz że można kasę zarobić też w inny sposób, przecież wytyczne były zdobyć kasę, a nie nakopać złota i zawieźć do banku. Ja tu się nie upieram, że dodanie scenariusza uratuję tą grę, po prostu dla mnie Firefly właśnie dzięki scenariuszom jest grą o niebo lepszą. Ja sprzedałem Firefly, bo to jest duża i długa gra, kupiłem Western Legends bo na pierwszy rzut oka w założeniach mi Firefly przypominał, ale zajmowała trochę mniej miejsca i partia trwała krócej. Niestety tak jak wspomnieli inni wcześniej, gra szybko stała się powtarzalna, więc ją sprzedałem i odkupiłem grę Firefly, która też ma swoje wady ale granie w nią sprawia mi większą frajdę. Tak jak wspomniałem takim elementem który podnosił grywalność w Western Legends były cele osobiste, ale było ich za mało i może dodanie takich neutralnych celów by jakoś pomogło. Jest też taka możliwość, że ja po prostu nie dorosłem do grania w takie gry :D i lubię mieć jasno powiedziane co mam robić, a gra pozostawia mi tylko wybór ścieżki jaką ten cel osiągnę lub może zbyt często gram z optymalizatorami, którzy nawet zwykłą siekankę typu Descent zamieniają w eurasa z elementami losowości :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Zorak pisze: 28 lip 2020, 22:04 Jak wszyscy nagle pobiegną do kopalni to faktycznie będzie nudny wyścig. A wystarczy że ktoś zacznie rabować graczy z złotem i nagle się okaże że dostaje więcej punktów. Następnie jego obecność "wymusi" pojawienie się szeryfa i tak to się wszystko balansuje.
Ale to jest właśnie opis sandboxa bez scenariusza. Czyli opis tego czym WL jest. A może być tym, czym jest, właśnie dlatego, że nie jest obwarowana dodatkowymi ograniczeniami, które miałyby "tunelować" poczyniania graczy, a w konsekwencji chwiać tym delikatnym "ekosystemem".
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Atk »

U mnie chyba zależy od ekipy z jaką gram Fakt że rzadko kiedy ktoś na prawdę wczuwa się w postać i zamiast ganiać tych co biegają do kopalni to sam z nimi biega
Inni potrafią na start rush kapelusz i cała grę w pokera
Każdy tak gra bo każdy liczy i traktuje ta grę jak euro zamiast właśnie wkręcić się w klimat i klepać pkt inaczej niż zwykle każda postacią

Co by nie było jak się siada raz na jakiś czas to dużo frajdy zawsze jest Nawet jak zdążały mi się 3 wieczoru po 3 partie to nadal się dobrze bawiłem
TuriGuliano
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:13
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: TuriGuliano »

Pojawiają się pogłoski, że doczekamy się następnych dodatków do WL :D Wszystko jest na dobrej drodze! Liczę na Ante Up. Jakbym jeszcze do tego pojawił się Wild i Blood Money to byłby kosmos!
ODPOWIEDZ