Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bartoszeg02 »

Ooooo dzięki Monia - ja wczoraj się zastanawiałem dlaczego nie ma lektora :D... czyli muszę zacząć od nowa :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamron6 »

U mnie ostatnia misja w kampanii (finałowa) zbugowana - echhhhh, ostrzegam dla tych którzy grają na androidzie bo mają szansę się rozczarować. Dokładniej: fabuła nie posuwa się naprzód w około połowie misji (wydarzenia są normalnie, brakuje jakieś żetonu oddziaływania / zagrożenia / kafelka). Wersja v1.2.1(424)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Irr3versible »

Za przekazem ffg z gen con online.
Nowe kampania DLC w aplikacji oraz mini dodatek z figurkami już w październiku. Rodzinna rozgrywka w cieniste ścieżki już zakończona, z przyjemnością przywitam nową zawartość.
PS. W 2021 wybieramy się na wojnę w nowym dużym dodatku!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: VivoBrezo »

Widze, ze jeszcze nikt nie wrzucił tego info. Ma byc nowe DLC, plus nowy mini dodatek.

26:40 https://youtu.be/10qOUFfWU4g
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hobold »

Z chęcią podpisałbym petycję o zmiany w aplikacji, tak by możliwe było usuwanie i dodawanie bohaterów podczas kampanii. Jestem dopiero na progu ale już czuję, że ten brak elastyczności da o sobie znać.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kretilla »

Hobold pisze: 30 lip 2020, 11:16 Z chęcią podpisałbym petycję o zmiany w aplikacji, tak by możliwe było usuwanie i dodawanie bohaterów podczas kampanii. Jestem dopiero na progu ale już czuję, że ten brak elastyczności da o sobie znać.
Dlatego masz kilka stanów gry na różne drużyny. Trochę roboty z pilnowaniem, która drużyna co ma, ale da się ogarnąć.
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Hobold »

Kretilla pisze: 30 lip 2020, 11:21 Dlatego masz kilka stanów gry na różne drużyny. Trochę roboty z pilnowaniem, która drużyna co ma, ale da się ogarnąć.
Ta opcja nie rozwiązuje kłopotu permanentnego wypadnięcia jednego z graczy chwilę przed rozpoczęciem dziesiątego rozdziału historii.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Wtedy ostatecznie inny gracz może poprowadzić dwóch bohaterów. Szkoda trochę faktycznie, że takiej opcji nie ma.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Phate »

Jak tam oceniacie nowy dodatek i na ile zmienia (na plus) sama grę? Zastanawiam się nad zakupem dużego dodatku do MoM lub WP:PpŚ. WP wygrywa zawartością i kampania zamiast pojedynczych scenariuszy. MoM jednak podoba się bardziej mojej żonie że względu na klimat i rozwiązania mechaniczne wykorzystujące kafelki (jak w opisie jest coś o papierach na stoliku to ten stolik jest na planszy).
To jak oceniacie ten nowy dodatek ?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Phate pisze: 02 sie 2020, 14:38 MoM jednak podoba się bardziej mojej żonie że względu na klimat i rozwiązania mechaniczne wykorzystujące kafelki (jak w opisie jest coś o papierach na stoliku to ten stolik jest na planszy).
To jak oceniacie ten nowy dodatek ?
Ostatnio grałem w WP i specjalnie patrzyłem jaki jest opis w aplikacji i co jest na dalnym kafelku terenu. Praktycznie zawsze widziałem na nim to o czym była mowa, więc tytaj też nie jest tak źle :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ravenone »

Podczas najnowszej kampanii natrafiliśmy z żoną na dość dużego buga w aplikacji. Rozdział szósty (kolejność pewnie może się zmieniać, w zależności od wyborów):
Spoiler:
Czy ktoś z was też natrafił na taki błąd?
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: bombastik »

Witam,

Dotarł dzisiaj do mnie komplet gry.
Chciałem was zapytać jakie inserty polecacie do podstawki jak i dodatku?

Ogólnie w planach mam pomalować figurki i nie chciałbym ich trzymać w woreczkach strunowych potem. Z tego co widzę to marne szanse na schowanie wszystkich tak żeby się nie zniszczyły :(
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

bombastik pisze: 05 sie 2020, 21:57 Chciałem was zapytać jakie inserty polecacie do podstawki jak i dodatku?

Ogólnie w planach mam pomalować figurki i nie chciałbym ich trzymać w woreczkach strunowych potem. Z tego co widzę to marne szanse na schowanie wszystkich tak żeby się nie zniszczyły :(
Ja właśnie pod pomalowane figurki do podstawki i pierwszego małego dodatku kupowałem tę gąbkę:
https://3trolle.pl/14192-gabka-do-wladc ... iemie.html

Już pytałem w 3trollach, czy ściągną taką samą do Cienistych Ścieżek i potwierdzili, że tak. :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: bombastik »

Dzięki za info.

Ja na te wszystkie piedzielniki kupiłem skrzynkę w Castoramie, ale figurki ważniejsze ;)

A wiadomo kiedy się pojawi taka gąbka?
Ogólnie jaram się Balrogiem tak że bym go nie chował, ale jednak do transportu potrzebuje on odpowiedniej ochrony :D
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Andarist »

Czy orientujecie sie, czy Rebel robil juz poprawiony dodruk podstawki? Kojarze, ze bylo kilka kart z bledami oryginalnie.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Polzcount »

Mam pytano odnośnie złożoności zasad. Czy zasady, kooperacja z aplikacja i sama rozgrywka nie jest nużąca? Ile mniej więcej czasu trwa rozgrywka? Zastanawiam się czy żona wytrzyma :P.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Scamander »

Ja bym powiedział, że nużące jest wachlowanie tymi kafelkami których szukamy i dopasowujemy do terenu przez całą grę. Krytyki względem apki też jest sporo bo używamy jej do wszystkiego (dociąg kafelków, walka, eksploracja, żetony) także należałoby zadać sobie pytanie na ile jest to jeszcze gra planszowa i czy nam to nie przeszkadza.

No i druga sprawa, ale tutaj już zdania będą podzielone nużąca może być sama rozgrywka bo mechanika jest bardzo prosta (choć nie prostacka) a klimat moim zdaniem nie nadrabia (na tym polu lepiej radzi sobie chociażby Posiadłość szaleństwa i gdybym miał wybierać między Władcą a Posiadłością to osobiście wybrałbym Posiadłość).
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Neysmeey »

Polzcount pisze: 14 sie 2020, 14:52 Mam pytano odnośnie złożoności zasad. Czy zasady, kooperacja z aplikacja i sama rozgrywka nie jest nużąca? Ile mniej więcej czasu trwa rozgrywka? Zastanawiam się czy żona wytrzyma :P.
Sama rozgrywka ogólnie opisując nie jest nużąca, warstwa fabularna jest ciekawa, a gdy już wszystko sobie przygotujemy (w czym żona może, ale pomagać nie musi) gra wypada jeszcze lepiej.
Natomiast mechanicznie zabawa kartami jest upierdliwa, gdyż talię trzeba mielić dość często. I o ile jestem zwolennikiem euro, tak uważam, że przyjemna spersonalizowana kość bije na głowę ten mechanizm. Sama aplikacja jest przyjemna i intuicyjna, natomiast faza cienia może się dłużyć gdy na planszy pojawi się już dużo przeciwności losu (takie same jednak odczucia miałem w przypadku Posiadłości Szaleństwa). Generalnie gra ma swoje momenty, w których może się narazić, jednak ogólny odbiór daleki jest od znużenia o ile chcemy poznawać historię, rozwijać postać i trochę się wczuć w świat bazujący na prozie Tolkiena.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Scamander pisze: 14 sie 2020, 15:04 Ja bym powiedział, że nużące jest wachlowanie tymi kafelkami których szukamy[...]
Wystarczy je ułożyć po kolei i wtedy po prostu wyciągasz odpowiedni kafelek i kładziesz na stole we wskazanym miejscu. Ja tam nie widzę nic nużącego.

U mnie jednak WP wygrało z PS. Ciągłość scenariuszy tworzących kampanię i ogólnie krótsze scenariusze bardziej mi pasują. Do tego wolę jednak złościć się na karty niż na kości z tego co zauważyłem w grach :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kyuzo666
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:26
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Kyuzo666 »

Cześć, jestem po pierwszej rozgrywce i gra wybitnie mi się podoba, jednak mam problem z rozróżnieniem wrogów, w pewnym momencie miałem z 7 grup wrogów i nie miałem pojęcia która grupa ma być aktywowana, przyznam otwarcie zirytowało mnie to troszkę, jest jakiś sposób którego nie znam lub nie doczytałem żeby mi dokładnie pokazało którą grupę przeciwników mam ruszyć ?
Awatar użytkownika
amandor
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2015, 10:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: amandor »

Kyuzo666 pisze: 17 sie 2020, 16:34 jest jakiś sposób którego nie znam lub nie doczytałem żeby mi dokładnie pokazało którą grupę przeciwników mam ruszyć ?
Każda grupa wrogów ma w aplikacji przypisany sztandar który wystawiasz razem z figurkami na planszę.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Golfang »

Czy ktoś zna maksymalne ilości elementów scenerii, które pojawiają się w przygodach tych taktycznych?
Wicie chodzi mi o te murki, rzeczki itp?
Chcę wydrukować sobie te elementy 3D - i tylko nie chcę mieć tego za dużo - żeby do pudła się mieściło (no bo po co mi drukować 10 murków skoro np używa na raz się maks 6).
----------------
10% flamberg.com.pl
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RaYell »

Ponieważ każdy scenariusz ma losowo generowaną mapę (łącznie z przeszkodami na walkach taktycznych) myślę że możesz założyć że prędzej czy później będziesz ich potrzebował tyle ile żetonów.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Golfang »

RaYell pisze: 20 sie 2020, 13:51 Ponieważ każdy scenariusz ma losowo generowaną mapę (łącznie z przeszkodami na walkach taktycznych) myślę że możesz założyć że prędzej czy później będziesz ich potrzebował tyle ile żetonów.
Serio? Myślałem że te scenariusze taktyczne mają stałe rozmieszczenie przeszkód... a może chociaż ilość jest zawsze ta sama
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: ram »

Chciało się już komuś zrobić zdjęcia/skany/spis kart ekwipunku czy roli? Bo mnie (jeszcze?) nie, a przeglądanie tych 200+ małych kart przy jest mało wygodne.
W ogóle mogliby dodać galerię kart do aplikacji.
47
ODPOWIEDZ