Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Babik »

Irr3versible pisze: 31 lip 2020, 19:36
A nie był już wtedy szefem zespołu projektantów?
Opracował pierwszą edycję PS, przy drugiej był projektantem wykonawczym - opracowanie drugiej - Nikki Valens. Na temat nadzoru głównego nad całym projektem nie widziałem wiadomości ale możliwe, że masz bardziej aktualne. Nie zmienia to jednak faktu, że głównym projektantem była Nikki. Corey niewątpliwie maczał palce, a nawet garście, w drugiej edycji Descenta, nad którą wachałem się długo, długo, a teraz wacham się jeszcze bardziej. Odpuściłem pierwszą, czego trochę żałowałem, a teraz podobnie mam, tylko nadzieje większe. :)
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: tomekmani3k »

Niestety prezentacja byla unboxingu TI. Nie oglądałem całości ale czy ktoś wie czy cokolwiek o descencie było powiedziane?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gribbler »

A tak z ciekawości... Skoro to nowy produkt, ale wciąż o nazwie Descent, to będzie ją w Polsce wydawać Galakta, a nie Rebel?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: karawanken »

Raczej na pewno będzie to wydawać Rebel. Nowego Władce pierścieni wydaje Rebel a przecież Galakta wydawała inne gry z tym tytułem. Dla FFG nowa edycja jest właściwie nowym tylulem
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

karawanken pisze: 01 sie 2020, 11:07 Raczej na pewno będzie to wydawać Rebel. Nowego Władce pierścieni wydaje Rebel a przecież Galakta wydawała inne gry z tym tytułem. Dla FFG nowa edycja jest właściwie nowym tylulem
Prosiłem w wątku wydawniczym Rebela o puszczenie oczka w sprawie Descenta. Puścili, więc na pewno Rebel a nie Galakta.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gribbler »

Pytałem ze względu na tłumaczenie. Jeśli robi je nowa firma, nazewnictwo i terminologia świata Terrinoth znane do tej pory graczom będą zupełnie inne.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

Gribbler pisze: 01 sie 2020, 12:11 Pytałem ze względu na tłumaczenie. Jeśli robi je nowa firma, nazewnictwo i terminologia świata Terrinoth znane do tej pory graczom będą zupełnie inne.
Rebel to profesjonalny wydawca. Może się po prostu zgłosić do osób, które tłumaczyły dla Galakty.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gribbler »

Tłumaczenie jest własnością Galakty. Nawet jeśli będą je wykonywać ci sami ludzie, nie mogą używać tej samej terminologii bez zgody Galakty.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: japanczyk »

Gribbler pisze: 01 sie 2020, 13:00 Tłumaczenie jest własnością Galakty. Nawet jeśli będą je wykonywać ci sami ludzie, nie mogą używać tej samej terminologii bez zgody Galakty.
terminologii mogą uzywac, nie mogą uzywac fragmentów tlumaczenia galakty, ale skoro to nowy produkt to nie ma problemu

jak to sobie wyobrazac,ze to samo slowo beda tlumaczyc inaczejbo ktos inny je wczesniej rpzetlumaczyl? xD
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

Widzę, że nawet komuś chciało się do skomentować. Ja darowałem i tak pewnie wie lepiej.
A na Descenta czekamy z ekipą. . . Oby jak najszybciej pojawiły się informacje pokazujące co w środku i dlaczego pudło takie duże
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gribbler »

Mam na myśli nazwy własne. Oczywiście "door" będą drzwiami a "treasure" skarbem, ale "Jain Fairwood" już niekoniecznie "Jainą z Jasnej Kniei". Cóż, zobaczymy, a off topic tutaj już zakończmy.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: stary gracz »

A propos nazw własnych.

Czy nowy Descent musi być w Terrinoth?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: kozz84 »

Nie wyobrażam sobie, żeby nie był w Terrinoth. Jak nie w tym świecie, to w jakim? Stworzyliby nowy na potrzeby tej gry?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: vaski »

Obrazek
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

Juz teraz wiem jak sie czuł mój kolega posiadajacy descenta 1 edycje jak pojawiła sie edycja 2.

Jesli bedzie choc podobny do 2 to wszystko będzie moje. Oby tylko dało wykorzystac edycje 2 aby za pomoca Conversion Paków mozna było wciagach postacje z 2 ed.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim zobaczymy wersję PL, więc mogę grać spokojnie w 2 ed.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: TuReK »

keldorn pisze: 01 sie 2020, 20:18 Juz teraz wiem jak sie czuł mój kolega posiadajacy descenta 1 edycje jak pojawiła sie edycja 2.

Hmm, podstawka 2 była bardzo biedna w porównaniu do 1.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Acererak »

TuReK pisze: 01 sie 2020, 23:42 Hmm, podstawka 2 była bardzo biedna w porównaniu do 1.
Zależy pod jakim kątem. Bo na przykład misji w księdze przygód jest więcej niż 9 z pierwszej edycji, rozgałęziają się one (w 1 ed. była liniowa kampania) no i nie było łażenia po mapie. Było mniej generycznych kafelków. Przy czym fakt, mniej kości i mniejsze pudło. Teraz pudło znowu rośnie, więc może pod względem zawartości będzie pośrednia sytuacja? (choć patrząc na Władcę Pierścieni bym nie liczył na to, ale kto to wie)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: SuCHaR »

Spoiler:
Czy tylko mi to przypomina Diablo :D?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Mr_Fisq »

Mi bardziej z Hydraliskiem.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Xian »

SuCHaR pisze: 03 sie 2020, 09:04
Spoiler:
Czy tylko mi to przypomina Diablo :D?
Mi rowniez. Taki bezpieczny/przystepny art style z gierek na telefony :D
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: TuReK »

Acererak pisze: 02 sie 2020, 22:44 Zależy pod jakim kątem. Bo na przykład misji w księdze przygód jest więcej niż 9 z pierwszej edycji, rozgałęziają się one (w 1 ed. była liniowa kampania) no i nie było łażenia po mapie. Było mniej generycznych kafelków. Przy czym fakt, mniej kości i mniejsze pudło. Teraz pudło znowu rośnie, więc może pod względem zawartości będzie pośrednia sytuacja? (choć patrząc na Władcę Pierścieni bym nie liczył na to, ale kto to wie)
Ciężko mówić o kampanii w podstawce D1, za to misje były ogromne, mnóstwo potworów, bohaterów, przedmiotów i umiejętności a sama rozgrywka to była epicka młócka na 6h a nie kameralne przekomarzanie się z overlordem 😁
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: 13thSON »

Może większe pudło, bo figurki będą w większej skali i tym razem wszystkie, a nie zamiast bossa kapselek ? Chociaż żeby była taka skala jak w imperium atakuje.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Chudej »

Skoro na pudełku widnieje napis "act 1", to myślę że to może być jakiś legacy "spin-off", a nie 3 edycja.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: kozz84 »

Gencon się skończył i nic nie pokazali... Strasznie jestem zawiedziony, ponieważ oprócz tej gry i arkham horror lcg nic mnie nie zainteresowało od ffg w tym roku :(
ODPOWIEDZ