Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć!
Tak jak w tytule, szukam gier do zabrania na wakacje, które uda się rozłożyć na względnie niezbyt wielkim stole (z czego pamiętam to Azul się mieścił raczej bez problemów).
Będziemy grać tylko w 4 osoby. Najmniej ograny gracz jest na poziomie terraformacji marsa (bez dodatków :P). Generalnie na nasz stół trafiają gry najróżniejsze: euraski, ameri jak również imprezówki, dlatego jestem bardzo otwarty na propozycje (mam silną potrzebę zrobienia zakupów - zresztą wiecie jak to jest :) ).
Przydałoby się coś co przy stosunkowo niewielkiej ilości elementów dawałoby spore pole do popisu; coś takiego przy czym trzeba pokombinować, najlepiej z syndromem jeszcze jednej partii i całkiem wysoką regrywalnością, gdyż pewnie trochę ów tytuł pomęczymy :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: seki »

Jeśli potrzebujesz coś średnio ciężkiego i na niewielkim stole to może być trudno. Musiała by to być gra, w której raczej nie stosuje się planszatek graczy ani żaden gracz niczego nie buduje. Odpada większość eurasow. Osobiście pomyślałem o Pięciu klanach. Poziom ciężkości niższy coprawda ale powinno dać satysfakcję i oprócz planszy głównej i kilkunastu kart wokół niej, większej powierzchni nie wymaga.

Ewentualnie może coś karcianego... Może by tak Innowacje, które ostatnio sam męczyłem trzyosobowo na malutkim stole?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Bartoszeg02 »

Nie no aż tak mało miejsca to na tym stoliczku nie będzie :P
Pamiętam że szeryfa rozegraliśmy nawet w 5 osób. 7 cudów na 4 też dało radę :)
Innowacje sprawdziłem ale wg. bgg jest to gra której ludzie na 4 osoby nie polecają...
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Jareks1985 »

Nie wiem jakiej wielkości jest stół, przyjąłem 80x140cm czyli plastikowa jakże popularna w Polsce wersja stołu ogrodowego

są karcianki, ale tego jest pełno i oczywiste, że zmieszczą sie na stole. Najlepiej szukać czegoś bez planszy gracza oraz rozbuchanej ilości komponentów.

imprezówki
Szeryf z Nothingham, Dekrypto
euro
Troyes, Marco Polo, Hansa Teutenica, Epoka Kamienia, zamki burgundii, mimo planszy gracza powinny sie zmieścić.
ameri
Survive escape from atlantis
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: McAron »

Może Cyklady? Plansza jest duża, ale gracz potrzebuje miejsce tylko na kilka kart i zasłonkę na zarobione złoto. Jeżeli udało się Wam rozegrać 7 cudów w cztery osoby to Cyklady powinny się zmieścić.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki za odpowiedzi!
Hansa Teutenica i zamki burgundii wydają się być ciekawą opcją.

Co do cyklad to obawiam się że są jednak zbyt duże to raz a większość osób twierdzi że ta gra działa tylko z dodatkiem a tego byłoby już trochę zbyt wiele :/
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Atk »

Podwodne Miasta
Teotihuacan
Everdell (ale nam ostatnio brakowało miejsca na niedużym stole)
Viticulture
Colt Express!!
O zamki Burgundii też dobra opcja
Świat dysku
My ostatnio dobrze się bawiliśmy przy Point Salat chyba najwięcej gier w tą grę rozbieraliśmy przez ostatni miesiąc
Wsiąść do pociągu
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Bartoszeg02 »

Atk pisze: 03 sie 2020, 22:16 Podwodne Miasta
Teotihuacan
Everdell (ale nam ostatnio brakowało miejsca na niedużym stole)
Viticulture
Colt Express!!
O zamki Burgundii też dobra opcja
Świat dysku
My ostatnio dobrze się bawiliśmy przy Point Salat chyba najwięcej gier w tą grę rozbieraliśmy przez ostatni miesiąc
Wsiąść do pociągu
Podwodne miasta - wg. bgg na 4 graczy absolutnie nie :/

Teotihuacan - poznałem w piątek i kompletnie się odbiłem : X

Everdell - 4 osoby z których każda ma 'ekran' 3x5 kart + spora plansza z drzewkiem -> chyba zbyt duzo miejsca

Viticulture - hmmm do przemyślenia. Nigdy tej gry nie rozważałem :)

Colt Express - mam i biorę :) !

Zamki - trochę już nam się przejadły

Świat dysku - chodzi Ci o ten? https://planszostrefa.pl/pl/p/Swiat-Dysku-Sekary/5311

Point Salat - chyba trochę za bardzo... jaskrawe :))

Wsiąść do pociągu - miałem i sprzedałem. Jakoś za bardzo pachniało loteryjką.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Atk »

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/swia ... 21813.html
Ala to trzeba z 2 ręki łapać albo pożyczać od znajomych
Ewentualnie jego zamiennik
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/nant ... 12815.html chyba jeszcze można dostać w miarę normalnej cenie

Co do Podwodne Miasta nie wiem jak bbg bo mnie mało obchodzi grałem od solo po 4 osoby dla mnie osobiście wyparło Terraformacje W każdym wariancie mi się podobało tak bardzo że to pierwsza gra do której siadłem solo

Dla teo trzeba dać więcej czasu Czym bardziej w las tym myślę że lepiej

Do Viti weźcie dużo wina na wakacje 😜

Co do Point Salat jak oglądałem i czytałem recenzje to zastanawiałem się kto to kupi Pojechałem na domek ziomek wyciągnął zagrałem wróciłem kupiłem Klepane było cały weekend Później zabrałem na delegację to chłopaki od nie grających po zaawansowanych chcieli grać praktycznie codziennie Miła szybka gierka

Może jeszcze fallout shelter Ziomek to ostatnio przyniósł na spotkanie i w sumie po paru partiach stwierdzam że nawet spoko Nie jest to krótka gra jak Point Salat
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: NestorZolo »

Podwodne miasta bardzo fajna gra, ale w cztery osoby na małym stole może być problem. Raczej taki stół nazwałbym przynajmniej średnim.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Wakacje -> mały stół -> 4 osoby -> poziom zaawansowania okolice terraformacji marsa

Post autor: Atk »

NestorZolo pisze: 04 sie 2020, 06:15 Podwodne miasta bardzo fajna gra, ale w cztery osoby na małym stole może być problem. Raczej taki stół nazwałbym przynajmniej średnim.
Racja może się nie mieści

Może little Town? Jeszcze nie grałem ale portal właśnie wrzucił tekst reklamujący grę i chyba pasuje we wszystkie wymagania więc tak mi się połączyło 😂

"Zdecydowany hit tegorocznych wakacji!
Little Town posiada niewielkie, poręczne pudełko, a w nim skryte są przepiękne komponenty oraz prosta, lecz mocno angażująca mechanika! Tytuł nie potrzebuje wielkiego stołu do grania oraz nadaje się do gry z planszowymi "świeżakami" 😉"
ODPOWIEDZ