Gry imprezowe online

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Gry imprezowe online

Post autor: Cyel »

Hej,

tym razem nietypowa i w sumie raczej luźno powiązana z planszówkami sprawa.

Żona moja, jako świadkowa, jest zobowiązana zorganizować swojej przyjaciółce wieczór panieński. Grupa dziewczyn będzie raczej mało liczna. Z powodów głównie pandemicznych jednakże, dziewczyny spotkają się na popijawie video-konferencyjnej ;)

No i wywołuje to w mojej żonie spory stres, bo nie tylko nie przepada za organizowaniem rzeczy i odpowiedzialnością za takie sprawy, ale też liczba imprezowych gier i zabaw nadających się do zagrania online jaka przychodzi nam do głowy jest dość krótka.

Czy znacie jakieś strony z tego typu zabawnymi i niekoniecznie mądrymi imprezówkami za darmo? A może znacie jakieś gry i zabawy towarzyskie, które nie wymagają od grających przebywania w jednym pomieszczeniu ? Czy gdzieś są np klony Cards Against Humanity (dla bezpieczeństwa lepiej w wersji polskiej) online w wersji wyszukiwarkowej? Wyszukiwanie mnie zawiodło w tej kwestii...

Z góry dzięki!
Ostatnio zmieniony 04 sie 2020, 16:17 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: tomp »

Tabletopia ma Secret Hitler.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: Cyel »

Czy jest dostępna "z marszu", bez instalacji, logowań itp ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: Babik »

Cyel pisze: 04 sie 2020, 16:10 Czy gdzieś są np klony Cards Against Humanity (dla bezpieczeństwa lepiej w wersji polskiej) online w wersji wyszukiwarkowej?
Proszę bardzo: Coś jest i własną rozgrywkę utworzyć można ale w wersji angielskiej. Nie trzeba się logować, do (chyba) 10 osób można grać, tylko wszystkie powinny być na jednym serwerze. Są różne decki do wyboru ale samej gry nie sprawdziłem, gdyż nie mam z kim.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: xCronoxPL »

Interface jest po angielsku, ale da radę wybrać polskie karty. Na boardgamearenie jest np. światowy konflikt, colt Express, sabotażysta. Wymagana jedynie rejestracja.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: mecenas »

Na początku pandemii dorwałem taki pliczek. Widzę, że spełni wszelkie oczekiwania, więc zapraszam do lektury :)
(17 stron gier planszowych/karcianych/imprezowych/escape room'ów do pogrania przez sieć)


https://docs.google.com/document/d/10iO ... FvU5ciRFY0
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry imprezowe online

Post autor: Cyel »

mecenas pisze: 07 sie 2020, 07:11 Na początku pandemii dorwałem taki pliczek. Widzę, że spełni wszelkie oczekiwania, więc zapraszam do lektury :)
(17 stron gier planszowych/karcianych/imprezowych/escape room'ów do pogrania przez sieć)


https://docs.google.com/document/d/10iO ... FvU5ciRFY0
Pozwolę sobie podziękować cytatem od żony
Ale to jest za******e!!!! Dziękuję!!! :*
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ