Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Więcej dodatków do mechaniki gry masz bezapelacyjnie w "Ulicach...". Eliksiry, ulepszenia cech i pare innych. Kilka stron wstecz jest chyba podsumowanie każdego z dodatków, opracowane w tym duchu. Sprawdź.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Też polecam Ulice Arkham. Tym bardziej, że w ten sposób będziesz zbierać dodatki po kolei. Ulice mają świetne scenariusze i fajnych badaczy (poza Dianą Stanley 🙂 ).
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

Phate pisze: 06 sie 2020, 14:47 Rewelacyjna wiadomość :)
W takim razie teraz pytanie - który z dużych dodatków kupić jako pierwszy ?
Przerażające podróże, Ścieżka węży czy Ulice Arkham ?
Który ma najfajniejsze scenariusze i najlepszy Content ? Oczywiście wiem, że najlepiej kupić "wszystkie" ;) Póki co jednak chciałbym wybrać jeden z nich ;p
Kontent porównywalny, jeśli chodzi o scenariusze to w moim subiektywnym odczuciu najfajniejsze są Przerażające Podróże, każda misja ma specyficzny, odmienny klimat, szczególnie scenariusz na statku z fajną mechaniką zdrajcy.
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Udało się przejść Ucieczkę z Innsmouth, chyba tylko dlatego, że badaczy było aż pięcioro. Częściowo znaliśmy scenariusz, bo już raz wcześniej go próbowaliśmy, a mimo to było niełatwo. Nie wyobrażam sobie przejścia w składzie mniejszym niż 4-5 osób. Nawet w piątkę skończyło się tak, że jeden z badaczy na samym końcu zginął. Co ciekawe, mimo dużej ekipy nie było żadnego odczucia, że faza mitów się za długo wlecze. Wniosek z tego taki, że to jednak zależy po prostu od tego, czy scenariusz jest dobrze napisany (ten jest rzeczywiście bardzo udany).
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Nam się udało w 3 osoby za trzecim razem :D
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

Ucieczkę z Insmouth udało nam się przejść w 4 osoby (chyba w trzecim podejściu), ale ocalał tylko jeden badacz
Spoiler:
:D Później graliśmy jeszcze ze trzy razy i nigdy nam się nie udało, chociaż niby już wiedzieliśmy co trzeba zrobić.
Squall927
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2020, 22:19
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Squall927 »

W 3 osoby za trzecim raziem przeszliśmy na luziku całkiem wiedząc już wszystko co należy w jakiej kolejności zrobić :)
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

U nas na końcu było wesoło, bo
Spoiler:
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Naro »

Ucieczka z Innsmouth:
W wersji 2 osobowej (po jednym badaczu każdy) dostaliśmy łupnia x razy..

Jak tak Was słucham to faktycznie zagramy po 2 badaczy każdy i wyjdzie jak w 4 osoby ;-)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2020, 08:10 przez Naro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 270
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Malibu »

Czy kto widział gdzieś jeszcze Przerażające podróże?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Po kilku latach postanowiłem się przeprosić z Posiadłością Szaleństwa.
Oprócz podstawki będę mieć również Za Progiem oraz Świątynię Świtu( ale przetłumaczyli...).
Jako że część scenariuszy z podstawki już znam, czy moglibyście polecić jeszcze jakieś rozszerzenie, wiem że są jeszcze trzy: niedostępne Przerażające Podróże, Ścieżka Węża oraz Ulice Arkham.
Co byście polecili i dlaczego?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bananek »

Malibu pisze: 13 sie 2020, 07:52 Czy kto widział gdzieś jeszcze Przerażające podróże?
Wyglada na to, że nakład jest ponownie wyczerpany. I-szop znajduje mi tylko jedna dostepna oferte i to juz za 300zl
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Markus »

Mam nadzieje ze Galakta w innych seriach wydawniczych zachowa sie rozsàdniej i zrobi dodruk w większym nakładzie (arkham lcg)
Dziwne czasy nastały- jak nie zrobi się preordera to nic się nie dostanie :-)
Powrót "talonów na malucha/dużego fiata" :evil:
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: theres »

Malibu pisze: 13 sie 2020, 07:52 Czy kto widział gdzieś jeszcze Przerażające podróże?
Kilka dni temu kupiłem na graal'u za 239 i z tego co widzę, dalej jest taka opcja. Chociaż cena raczej mocno taka sobie, dodruki ścieżki węża i ulic arkham można za ~185 kupić (w przedsprzedaży), ale tutaj nakład na wyczerpaniu więc się przemogłem.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: zajudzony »

Witam,
Mam tylko szybkie pytanie sama podstawka dużo zapewnia zabawy ? Czy 20 h i trzeba patrzeć za dodatkami ? Pozdrawiam i dzięki
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

zajudzony pisze: 20 sie 2020, 11:31 Witam,
Mam tylko szybkie pytanie sama podstawka dużo zapewnia zabawy ? Czy 20 h i trzeba patrzeć za dodatkami ? Pozdrawiam i dzięki
Podstawka zapewnia jakieś 10-12h grania. To 4 scenariusze.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Babik »

Zakładając, że każdy scenariusz traktujemy jednorazowo (cel- przejście) oraz nie bierzemy pod uwagę scenariuszy z Valkyrie. Jeśli uwzględnimy to, że każdy możemy trochę "pomielić" i posprawdzać różne kombinacje, a scenariusze z Valkyrie (nie wymagające dodatków) potraktujemy jako część podstawki, mamy więcej niż 20 godzin.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
kamilnwn
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016, 22:25

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: kamilnwn »

Zakładając, że nie kupi się dodatków co jest mało prawdopodobne. Ja też mówiłem mojej narzeczonej, że tylko podstawkę kupimy, a wczoraj doszły ostatnie dodatki do kolekcji. Na CDMD też mam ochotę, ale to musi trochę czasu upłynąć bo już i tak podpadłem mojej połówce :roll:
Awatar użytkownika
WeeZyR
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2020, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: WeeZyR »

Witam,
Kupiłem właśnie nowe pudełko Posiadłość szaleństwa 2ed PL i przy okazji wkładania kart w koszulki sprawdziłem ich stan w pudełku. Sugerując się liczbą zawartą w instrukcji a stanem w pudełku wydaje mi się że coś mi brakuje:
1. 40 kart Przedmiotów powszechnych - a w pudełku 36 kart z klamrą na rewersie i 4 karty z tą samą kolorystyką: rozbita butelka, belka, dynamit i pistolet sygnałowy (bez obrazkowego rewersu tylko opis działania)
2. 22 karty Przedmioty unikatowe (czasami w opisach w sklepach jest informacja o 24 kartach) - a w pudełku 20 kart z dziurką od klucza na rewersie czyli brakuje mi minimum 2 kart :(
3. 30 kart zaklęć - tu ok
4. 37 karty Stanów - a w pudełku 35 kart z zielonym wzorkiem na rewersie oraz 2 karty: kajdanki i lina (bez obrazkowego rewersu tylko opis działania) czy tak ma być
5. 40 kart Obrażeń - tu ok
6. 40 kart Przerażenia - tu ok
7. 12 kart Obłąkany których nie ma w instrukcji ale np na (https://www.rebel.pl/gry-planszowe/posi ... 03222.html) w opisie jest podany Zestaw Konwertujący Pierwszą Edycję czy może te karty to ta konwertacja?

Jeśli ktoś w ostatnim czasie zakupił tą podstawkę to proszę o podzielenie się informacją o stanie rodzaju kart w swoim pudełku, czy jest taki sam czy może inny. Może ktoś już się spotkał z takim problemem.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

WeeZyR pisze: 20 sie 2020, 19:11 Witam,
Kupiłem właśnie nowe pudełko Posiadłość szaleństwa 2ed PL i przy okazji wkładania kart w koszulki sprawdziłem ich stan w pudełku. Sugerując się liczbą zawartą w instrukcji a stanem w pudełku wydaje mi się że coś mi brakuje:
1. 40 kart Przedmiotów powszechnych - a w pudełku 36 kart z klamrą na rewersie i 4 karty z tą samą kolorystyką: rozbita butelka, belka, dynamit i pistolet sygnałowy (bez obrazkowego rewersu tylko opis działania)
2. 22 karty Przedmioty unikatowe (czasami w opisach w sklepach jest informacja o 24 kartach) - a w pudełku 20 kart z dziurką od klucza na rewersie czyli brakuje mi minimum 2 kart :(
3. 30 kart zaklęć - tu ok
4. 37 karty Stanów - a w pudełku 35 kart z zielonym wzorkiem na rewersie oraz 2 karty: kajdanki i lina (bez obrazkowego rewersu tylko opis działania) czy tak ma być
5. 40 kart Obrażeń - tu ok
6. 40 kart Przerażenia - tu ok
7. 12 kart Obłąkany których nie ma w instrukcji ale np na (https://www.rebel.pl/gry-planszowe/posi ... 03222.html) w opisie jest podany Zestaw Konwertujący Pierwszą Edycję czy może te karty to ta konwertacja?

Jeśli ktoś w ostatnim czasie zakupił tą podstawkę to proszę o podzielenie się informacją o stanie rodzaju kart w swoim pudełku, czy jest taki sam czy może inny. Może ktoś już się spotkał z takim problemem.
Kajdanki i Lina to przedmioty unikatowe.
Karty Obłąkania to normalne karty z drugiej edycji :D
Awatar użytkownika
WeeZyR
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2020, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: WeeZyR »

grzeslaw90 pisze: 20 sie 2020, 19:37 Kajdanki i Lina to przedmioty unikatowe.
Karty Obłąkania to normalne karty z drugiej edycji :D
Dzięki, czyli przedmioty Unikatowe tak jakby się zgadzały i Obłąkania też.

Co do kart Stanów z zielonym wzorkiem na rewersie to faktycznie mam ich 25 (chyba Cthulhu rzucił na mnie zaćmienie bo widziałem ich 35) + 12 kart bez rewersu kart Obłąkany co daje łączną sumę 37 kart Stanu

Czyli w pudełku jest wszystko ok, jak zwykle chyba każda instrukcja ma to do siebie że pokazuje stan daleki od rzeczywistości :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2020, 14:27 przez WeeZyR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

Dwustronne karty siłą rzeczy nie mają obrazka na rewersie. Rodzaj kart rozróżniasz po ramce na awersach i wtedy nic nie dobiega od rzeczywistości ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Próbowałem szukać odpowiedzi na moje pytanie, ale ciężko, albo coś nie ogarniam :) Ogólnie pytanie mam czy potrzebuje czegoś jeszcze żeby zagrać w Zakazaną Alchemię w drugiej edycji Posiadłości? Oraz jakie dokładnie elementy będę mógł wykorzystywać z Zakazanej Alchemii w drugiej edycji Posiadłości? ^^
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Evokenx pisze: 21 sie 2020, 18:29 Próbowałem szukać odpowiedzi na moje pytanie, ale ciężko, albo coś nie ogarniam :) Ogólnie pytanie mam czy potrzebuje czegoś jeszcze żeby zagrać w Zakazaną Alchemię w drugiej edycji Posiadłości? Oraz jakie dokładnie elementy będę mógł wykorzystywać z Zakazanej Alchemii w drugiej edycji Posiadłości? ^^
W samą zakazaną alchemię to nie zagrasz ale mając ją możesz odblokować JEDEN oficjalny scenariusz w drugiej edycji. Ogólnie korzystasz tylko z kafelków i figurek. Zestaw koncertujący zawiera elementy dla postaci i potworów z pierwszej edycji żeby były zgodne z drugą.
Więcej scenariuszy jest w aplikacji Valkyria - tamtejszy content jest tworzony przez społeczność i jest często zachwalany, że niektóre scenariusze dużo lepsze od oficjalnych.
Ogólnie to dla samego jednego oficjalnego scenariusza się nie opłaca zakazanej alchemii kupować - podobno jest bardzo średni.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

grzeslaw90 pisze: 21 sie 2020, 20:37 W samą zakazaną alchemię to nie zagrasz ale mając ją możesz odblokować JEDEN oficjalny scenariusz w drugiej edycji. Ogólnie korzystasz tylko z kafelków i figurek. Zestaw koncertujący zawiera elementy dla postaci i potworów z pierwszej edycji żeby były zgodne z drugą.
Więcej scenariuszy jest w aplikacji Valkyria - tamtejszy content jest tworzony przez społeczność i jest często zachwalany, że niektóre scenariusze dużo lepsze od oficjalnych.
Ogólnie to dla samego jednego oficjalnego scenariusza się nie opłaca zakazanej alchemii kupować - podobno jest bardzo średni.
Wprowadzasz kolegę Evokenx w błąd.
Zakazana Alchemia nie odblokowuje żadnego scenariusza! Z niej możesz tylko wykorzystać bohaterów i potwory (o ile masz 2ed. z zestawem konwertującym, bo już ponoć do nowych dodruków go nie dodają) oraz kafelki. Ewentualnie może coś jest w Valkyrii, ale nie w oficjalnej apce.

Jedynie mając podstawkę 1ed. odblokowujesz scenariusz - "Drodzy zmarli", a drugi - "Kult ze strażniczego wzgórza", tylko jeśli masz Zew Dziczy.
ODPOWIEDZ