Zlot/spotkanie growe Forum?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

Curiosity pisze: 09 sie 2020, 16:14 Znakomity pomysł w dobie pandemii. Już sam pomysł spotykania się z OBCYMI osobami w chwili, gdy rejestruje się kilkaset przypadków nowych zachorowań dziennie jest kuriozalny. Ale skoro wszyscy mają się od siebie pozarażać na zlocie, to w sumie co za różnica, czy zarażą się już na etapie wspólnej podróży?

Rok temu sam bym się chętnie wybrał na takie spotkanie, ale teraz? Szczerze mówiąc, to chyba komuś brakuje wyobraźni. Od wczoraj w kilkunastu gminach w Polsce zwiększono obostrzenia. Powstają żółte i czerwone strefy z różnym poziomem restrykcji. Ale cooo tam, przecież wspólne granie jest najważniejsze.

Moi drodzy, bardzo, ale to bardzo mocno odradzam jakiekolwiek spotykanie się z obcymi ludźmi w większym gronie. To nie są żarty.
Zgadzam się z Tobą co do zachowania ostrożności.
Cała reszta......
Równie dobrze możesz się zarazić w pracy, kościele czy w Biedronce.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Curiosity »

Relo pisze: 09 sie 2020, 21:10 medialnego wirusa.
Byłoby to nawet zabawne, gdyby nie było boleśnie prawdziwe. Jeśli zamierzasz dyskutować w ten sposób o koronawirusie, to może znajdź sobie odpowiedniejsze do tego forum, np. dla płaskoziemców albo dla antyszczeponkowców i przeciwników 5G. Tam na pewno spotkasz się z pełnym zrozumieniem.

W weekend miał się odbyć w Warszawie mecz o Superpuchar Polski. Spotkanie Mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski, prestiżowy mecz. Nie odbył się, a wiesz czemu? Bo MASAŻYSTA jednego z zespołów miał PODEJRZENIE koronawirusa. Nie daje Ci to zupełnie nic do myślenia? Cały Polski Związek Piłki Nożnej oraz dwa wielkie ekstraklasowe zespoły zrezygnowały z udziału w dużej imprezie i lekką ręką odrzuciły spore pieniądze ze sprzedaży biletów i praw telewizyjnych. Trochę dziwne zachowanie jak na wirusa, którego wymyślili sobie dziennikarze.

A to przecież tylko jeden mały przykład. Na wiosnę mieliśmy wydarzenie bez precedensu - zatrzymana została gospodarka na półtora miesiąca. Straty pieniędzy, inflacja, dziura budżetowa. Przełożone wybory prezydenckie. Tysiące ludzi straciły pracę. A jednak decyzja została podjęta. Czy Twoim zdaniem ktoś tam w rządzie nie myśli? Nikt nie analizował bilansu zysków i strat?

Kojarzysz tymczasowe namioty dla chorych przed szpitalami? Szpitale polowe, bo brakowało łóżek dla wszystkich chorych. Lekarze pracowali po kilkanaście godzin na dobę. Zbiórki pieniędzy na sprzęt, maseczki. Po co to wszystko? Bo dziennikarze wymyślili wirusa?

Może po prostu zostaw swoje rewelacje o "medialnym wirusie" dla siebie, okay?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Relo »

Curiosity pisze: 10 sie 2020, 21:42
Relo pisze: 09 sie 2020, 21:10 medialnego wirusa.
Byłoby to nawet zabawne, gdyby nie było boleśnie prawdziwe. Jeśli zamierzasz dyskutować w ten sposób o koronawirusie, to może znajdź sobie odpowiedniejsze do tego forum, np. dla płaskoziemców albo dla antyszczeponkowców i przeciwników 5G. Tam na pewno spotkasz się z pełnym zrozumieniem.

W weekend miał się odbyć w Warszawie mecz o Superpuchar Polski. Spotkanie Mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski, prestiżowy mecz. Nie odbył się, a wiesz czemu? Bo MASAŻYSTA jednego z zespołów miał PODEJRZENIE koronawirusa. Nie daje Ci to zupełnie nic do myślenia? Cały Polski Związek Piłki Nożnej oraz dwa wielkie ekstraklasowe zespoły zrezygnowały z udziału w dużej imprezie i lekką ręką odrzuciły spore pieniądze ze sprzedaży biletów i praw telewizyjnych. Trochę dziwne zachowanie jak na wirusa, którego wymyślili sobie dziennikarze.

A to przecież tylko jeden mały przykład. Na wiosnę mieliśmy wydarzenie bez precedensu - zatrzymana została gospodarka na półtora miesiąca. Straty pieniędzy, inflacja, dziura budżetowa. Przełożone wybory prezydenckie. Tysiące ludzi straciły pracę. A jednak decyzja została podjęta. Czy Twoim zdaniem ktoś tam w rządzie nie myśli? Nikt nie analizował bilansu zysków i strat?

Kojarzysz tymczasowe namioty dla chorych przed szpitalami? Szpitale polowe, bo brakowało łóżek dla wszystkich chorych. Lekarze pracowali po kilkanaście godzin na dobę. Zbiórki pieniędzy na sprzęt, maseczki. Po co to wszystko? Bo dziennikarze wymyślili wirusa?

Może po prostu zostaw swoje rewelacje o "medialnym wirusie" dla siebie, okay?
Nie chciałbym dyskutować w tym temacie dotyczącym ciekawego pomysłu na spędzenie czasu o koronawirusie. Jednak ad vocem zamknięcia gospodarki na całym świecie to okazuje się, że to był, według mnie, błąd spowodowany nie do końca sprawdzonymi informacjami z WHO, które to sprokurowało zamknięcie gospodarek wielu krajów. Noszenie maseczek, które przed żadnym wirusem nie chronią oraz zamykanie ludzi w domach (zamknięcie lasów i parków to są kuriozalne pomysły rządu), nie dają mi prawa przypuszczać, że dbają o moje zdrowie. Koronawirus jest znany na świecie już kilkadziesiąt lat i do tej pory nie powodował takiej lawiny aspołecznych zachowań ludzkich.
Medialny wirus, rozumiem natomiast jako propagowanie w niemal wszystkich mediach na całym świecie, jako wirusa, który uśmierca każdego kogo spotka na swojej drodze, a tak przecież nie jest (szczególnie jeśli chodzi o bezobjawowego wirusa - taka nowinka, która tylko czeka żeby zaatakować, jak już nasz układ immunologiczny będzie osłabiony).
Nie obrażajmy się, tylko dokonajmy analizy faktów. Ile osób umiera rocznie na inne choroby : nowotwór, układy krążenia (podobno cały czas rośnie współczynnik umieralności mimo zwiększonego propagowania zdrowego stylu życia) a ile na Covid? Jaka jest średnia wieku umierających i dziwnym trafem większość jak nie wszystkie osoby miały choroby współistniejące?

Osób nieprzekonanych do mojego zdania nie przekonam, lecz chciałem zwrócić uwagę, że środowisko lekarskie jest zastraszone, aby mówić prawdę i są skazywani na niemożność wykonywania zawodu np. dr Anna Martynowska. Polecam zapoznać się ze zdaniem tej kobiety na temat tego wirusa.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: skanna »

Curiosity pisze: 10 sie 2020, 21:42
A to przecież tylko jeden mały przykład. Na wiosnę mieliśmy wydarzenie bez precedensu - zatrzymana została gospodarka na półtora miesiąca. Straty pieniędzy, inflacja, dziura budżetowa. Przełożone wybory prezydenckie. Tysiące ludzi straciły pracę. A jednak decyzja została podjęta. Czy Twoim zdaniem ktoś tam w rządzie nie myśli? Nikt nie analizował bilansu zysków i strat?
Jeśli chodzi o rząd, to tak, uważam, że tam ktoś nie myśli. W obliczu wciąż niewielkiego zagrożenia zatrzymano cały kraj, a jedyny efekt jaki osiągnięto, to zyskanie trochę czasu na przygotowanie kraju, czego z kolei nie zrobiono, bo zamiast rzetelnie zaopatrywać szpitale i inne placówki w niezbędne sprzęty, dano zarabiać krewnym i znajomym królika. W efekcie to, co miało się zdarzyć w marcu, zdarza się teraz, za to jest problem, bo drugi raz kraju nie da się tak zatrzymać, żeby nie groziło to totalnym bankructwem. Poza tym, przypominam, że to premier ogłaszał, że wirusa nie trzeba się już bać. Zatem dokładnie tak jest - w rządzie nie myślą, a raczej, myślą tylko o sobie.
Wchodzisz w wątek o przyszłorocznym wyjeździe i wypowiadasz się nie na temat, bo Ty masz fobię. Masz prawo, ale nie projektuj jej na innych. Świat nie stanął w miejscu, nie stanął też nigdy ani z powodu którejkolwiek wojny, ani z powodu epidemii hiszpanki, ani żadnej innej epidemii. Nie da się siedzieć rok czy półtora w domu w strachu przed wirusem, zwłaszcza, jeśli byłoby to z powodu czyjegoś strachu, a nie własnego. Ale żadna z tych opcji nie robi dobrze na psychikę. Zatem proponuję wrócić do tematu, a jeśli ktoś jest niezainteresowany wyjazdem, to nie weźmie w nim udziału - proste?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: detrytusek »

Zgadzam się z Tobą.
Projektowanie przyszłości na rok z góry nie ma większego sensu i tu na miejscu Curiosity bym nie wszczynał dyskusji, natomiast jak ktoś pisze o tzw. epidemii to tu już z góry dyskusja się zakończyła zanim się rozpoczęła i to pewnie ww wzburzyło jak i kilka innych osób.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Iwona333
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2020, 18:31
Has thanked: 1 time

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Iwona333 »

skanna pisze: 11 sie 2020, 11:37
Nie da się siedzieć rok czy półtora w domu w strachu przed wirusem, zwłaszcza, jeśli byłoby to z powodu czyjegoś strachu, a nie własnego. Ale żadna z tych opcji nie robi dobrze na psychikę. Zatem proponuję wrócić do tematu, a jeśli ktoś jest niezainteresowany wyjazdem, to nie weźmie w nim udziału - proste?
Popieram w 100% i również proponuję wrócić to tematu spotkania, w którym również chętnie wezmę udział o ile termin będzie pasował. A że zlot nie jest obowiązkowy to każdy sam zdecyduje czy chce brać udział czy nie.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

Yuri pisze: 09 sie 2020, 17:36 Tylko proszę nie kłóćmy się i tutaj :) Jeżeli za ponad rok w przód o tej porze nadal sytuacja będzie patowa to oczywiście nikt nikomu nie będzie proponował partyjki w "Twilight Imperium" w wariancie 8 osobowym. Niemniej jeżeli wszystko byłoby okej to też szkoda obudzić się dopiero wtedy i na m-c przed wydarzeniem zacząć myśleć/organizować. Część "teoretyczną" sądzę można "odpracować" bezpiecznie na forum, zebrać wstępnie zainteresowanych, skonsultować pomysł itd. Wydaje mi się zresztą, że też tak to robimy w tym momencie.

Nikt tu nikomu nie chce zrobić krzywdy.
Yuri pozwolę sobie odgrzebać temat. Czy nadal myślisz o tym evencie i czekamy na normalniejsze czasy czy już temat nie aktualny ? Bardzo fajna inicjatywa, i jak tylko się zaszczepię (realnie pewnie przyszły rok, ale kto wie), chętnie wziąłbym udział!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

Ja zaszczepiony w styczniu i też ciągle myślę o tym evencie. Troszkę po urodzinach syna musiałem się skupic na sprawach rodzinnych, ale jak pisałem to wydarzenie jest mi nadal bliskie.
Plus jest taki, że calutki czas jest rozbudowywana oferta turystyczna u nas i ostatnio poszerzono segment tras rolkowych i nartorolkowych. Tak że cały czas coś się dzieje.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

Yuri pisze: 12 mar 2021, 08:51 Ja zaszczepiony w styczniu i też ciągle myślę o tym evencie. Troszkę po urodzinach syna musiałem się skupic na sprawach rodzinnych, ale jak pisałem to wydarzenie jest mi nadal bliskie.
Plus jest taki, że calutki czas jest rozbudowywana oferta turystyczna u nas i ostatnio poszerzono segment tras rolkowych i nartorolkowych. Tak że cały czas coś się dzieje.
To może skoro jest teraz na to czas, to warto byłoby dopracować formułę, a jak będzie możliwość to odpalić temat? Np. z założeniem, że to jesień tego roku, albo wiosna przyszłego? Ale nie wiem, ja nie mam doświadczenia w organizacji takich rzeczy, więc tylko mówię pomysł - z tego co pisałeś Ty masz :)
Jeśli w czymś mogę pomóc, to chętnie. Jeśli miejscówka pozwala na spacery piesze z małym dzieckiem, to tym bardziej jestem chętny i przyjechałbym z rodziną
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Hardkor »

Wydaje mi się, że bezpieczniej będzie, gdy program szczepień trochę lepiej ruszy i wtedy robić zlot.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

Ja bym się nie śpieszył z eventem. Na pewno jak się sytuacja unormuje, zwłaszcza że znowu wszystko zamykają i chyba nie wiadomo na jaki okres.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

Chyba niejasno się wyraziłem. Chodzi mi o zorganizowanie formuły, okreslenie dla kogo to jest, co będzie zapewnione i w jakiej formie, wybranie miejscówki, może jakiś wstępny termin, wstępne ceny, wstępna lista zainteresowanych.
Tak, żebyśmy mogli swoim rodzinom przedstawić "ofertę" :)
A z zaliczkami/potwierdzeniem terminu i samego uczestnictwa czekamy aż sytuacja na to pozwoli. Jeśli program szczepień ruszy szybciej, to mamy wtedy wszystko gotowe i jesteśmy świetnie zorganizowani :)

Rozumiem pesymizm, ale zobaczcie, że na koniec roku szczepionek nie było wcale. Teraz się to ślimaczy, ale już jest kolejny producent, może to rzeczywiście ruszy. Szczególnie, że nie załatwiają tych szczepionek nasi geniusze dyplomacji tylko UE, ale to już offtopic.
Oprócz tego do rozważenia np. uwzględnienie w kosztach wyjazdu testu na covid na wejściu i możliwe izolowanie się grupy (ale to kontrowersyjne, wiem - pozatym te tanie testy za 5 dyszek są podobno o kant tyłka rozbić, ale może będą lepsze?).
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: gregoff »

Pewnie w 2022 roku będzie szansa na spotkanie. Ja jestem zainteresowany bo można by to połączyć ze swiętowaniem końca Pandemii.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Grzdyll »

gregoff pisze: 13 mar 2021, 06:59 Pewnie w 2022 roku będzie szansa na spotkanie. Ja jestem zainteresowany bo można by to połączyć ze swiętowaniem końca Pandemii.
A co, znika ze sklepów i nie będzie dodruku?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Bruno »

Grzdyll pisze: 13 mar 2021, 10:58
gregoff pisze: 13 mar 2021, 06:59 Pewnie w 2022 roku będzie szansa na spotkanie. Ja jestem zainteresowany bo można by to połączyć ze swiętowaniem końca Pandemii.
A co, znika ze sklepów i nie będzie dodruku?
A co - tak nie lubisz tej gry, że chętnie będziesz świętował jej zniknięcie ze sklepów? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: morthi »

Na dzień dzisiejszy takie spotkanie to wyłącznie dla osób, które w aplikacji zaszczepieni mają kolor zielony i pokażą kartę potwierdzającą że przyjęły dwie dawki szczepionki. Inaczej to proszenie się o zarażenie się i jak będzie miał ktoś pecha to umrze na Covid albo w wyniku powikłań...
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

morthi pisze: 13 mar 2021, 20:22 Na dzień dzisiejszy takie spotkanie to wyłącznie dla osób, które w aplikacji zaszczepieni mają kolor zielony i pokażą kartę potwierdzającą że przyjęły dwie dawki szczepionki. Inaczej to proszenie się o zarażenie się i jak będzie miał ktoś pecha to umrze na Covid albo w wyniku powikłań...
Ludzie czy wy czytacie tylko nagłówek tematu i odrazu piszecie ?
Pisałem o tym, żeby organizacyjnie dograć temat już teraz, a zrealizować w momencie jak pozwolą na to warunki - np pod koniec roku, początku następnego lub jeszcze później jeśli będzie trzeba
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Yuri »

Melduję, że nie zapomniałem o temacie. Miejscówkę o której myślę ciągle w okresie Covidu rozbudowują (aktualnie kończą np. siłownię krytą) i mają przygotować kompletna ofertę wszystkich atrakcji na stronę www, bo teraz wszystko porozrzucane. Co nie ukrywam mnie cieszy, bo odpadnie mi sporo pracy 😉

Będę Was tutaj informował i bliżej końca pandemii, może uda się zaproponować jakiś konkretny termin.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

Yuri pisze: 22 kwie 2021, 11:35 Melduję, że nie zapomniałem o temacie. Miejscówkę o której myślę ciągle w okresie Covidu rozbudowują (aktualnie kończą np. siłownię krytą) i mają przygotować kompletna ofertę wszystkich atrakcji na stronę www, bo teraz wszystko porozrzucane. Co nie ukrywam mnie cieszy, bo odpadnie mi sporo pracy 😉

Będę Was tutaj informował i bliżej końca pandemii, może uda się zaproponować jakiś konkretny termin.
ja podtrzymuje zainteresowanie. Temat jest chyba bliższy niż nam się wydawało - przy zachowaniu aktualnego tempa szczepień do końca czerwca wszyscy chętni będą zaszczepieni. Jesień wydaje się być zatem realna?
Tylko tutaj też pojawia się pytanie do Ciebie Yuri - czy możliwość zapisania się będzie warunkowana pokazaniem potwierdzenia zaszczepienia się? Uważam, że powinna...
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: jakmis83 »

shuji pisze: 22 kwie 2021, 15:34
Yuri pisze: 22 kwie 2021, 11:35 Melduję, że nie zapomniałem o temacie. Miejscówkę o której myślę ciągle w okresie Covidu rozbudowują (aktualnie kończą np. siłownię krytą) i mają przygotować kompletna ofertę wszystkich atrakcji na stronę www, bo teraz wszystko porozrzucane. Co nie ukrywam mnie cieszy, bo odpadnie mi sporo pracy 😉

Będę Was tutaj informował i bliżej końca pandemii, może uda się zaproponować jakiś konkretny termin.
ja podtrzymuje zainteresowanie. Temat jest chyba bliższy niż nam się wydawało - przy zachowaniu aktualnego tempa szczepień do końca czerwca wszyscy chętni będą zaszczepieni. Jesień wydaje się być zatem realna?
Tylko tutaj też pojawia się pytanie do Ciebie Yuri - czy możliwość zapisania się będzie warunkowana pokazaniem potwierdzenia zaszczepienia się? Uważam, że powinna...
Ja pomimo zainteresowanie wspaniałą inicjatywą kolegi Yuri wciąż będę namawiać do zachowania ostrożności.
I tak ja bym się wstrzymał z eventem w tym roku. Czy chcemy czy nie, covid trwa.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Hardkor »

jakmis83 pisze: 22 kwie 2021, 15:45
shuji pisze: 22 kwie 2021, 15:34
Yuri pisze: 22 kwie 2021, 11:35 Melduję, że nie zapomniałem o temacie. Miejscówkę o której myślę ciągle w okresie Covidu rozbudowują (aktualnie kończą np. siłownię krytą) i mają przygotować kompletna ofertę wszystkich atrakcji na stronę www, bo teraz wszystko porozrzucane. Co nie ukrywam mnie cieszy, bo odpadnie mi sporo pracy 😉

Będę Was tutaj informował i bliżej końca pandemii, może uda się zaproponować jakiś konkretny termin.
ja podtrzymuje zainteresowanie. Temat jest chyba bliższy niż nam się wydawało - przy zachowaniu aktualnego tempa szczepień do końca czerwca wszyscy chętni będą zaszczepieni. Jesień wydaje się być zatem realna?
Tylko tutaj też pojawia się pytanie do Ciebie Yuri - czy możliwość zapisania się będzie warunkowana pokazaniem potwierdzenia zaszczepienia się? Uważam, że powinna...
Ja pomimo zainteresowanie wspaniałą inicjatywą kolegi Yuri wciąż będę namawiać do zachowania ostrożności.
I tak ja bym się wstrzymał z eventem w tym roku. Czy chcemy czy nie, covid trwa.
Wyjaśnij proszę jakie mamy zagrożenie, jeśli wszyscy będą zaszczepieni? Szczepionka 100% skuteczności nie ma, ale 97% chyba? Ewentualnie rozwiń, jeśli dostałem złe informacje :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Witchma »

Hardkor pisze: 22 kwie 2021, 15:48 Wyjaśnij proszę jakie mamy zagrożenie, jeśli wszyscy będą zaszczepieni? Szczepionka 100% skuteczności nie ma, ale 97% chyba? Ewentualnie rozwiń, jeśli dostałem złe informacje :)
Nie jestem lekarzem i może źle zrozumiałam, ale 97% odnosi się do ciężkiego przebiegu i śmierci, a nie do możliwości zakażenia jako takiego.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Hardkor »

Witchma pisze: 22 kwie 2021, 15:57
Hardkor pisze: 22 kwie 2021, 15:48 Wyjaśnij proszę jakie mamy zagrożenie, jeśli wszyscy będą zaszczepieni? Szczepionka 100% skuteczności nie ma, ale 97% chyba? Ewentualnie rozwiń, jeśli dostałem złe informacje :)
Nie jestem lekarzem i może źle zrozumiałam, ale 97% odnosi się do ciężkiego przebiegu i śmierci, a nie do możliwości zakażenia jako takiego.
Chodzi mi o skuteczność szczepionki. Już sprawdziłem i w przypadku mRNA jest to koło 90 % (wektorowe już 73 i 66 jak mnie pamiec nie myli), wiec zakładając te pierwsze szanse zarażenia są minimalne, gdy wszyscy są zaszczepieni. A nawet jeśli ktoś zaszczepiony byłby zarażony to dalej zmniejsza się możliwość zarażenia innych osób niż gdyby był on niezaszczepiony. O tym mówię :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: shuji »

Przy założeniu że wymogiem do udziału w imprezie jest bycie zaszczepionym. Tutaj pytałem Yuriego czy tak będzie, bo dla mnie osobiście to ważne. Podobno 40% ludzi nie zamierza się szczepić. Wielkich wymagań nie mam co do takiego wyjazdu i jestem bardzo na tak, ale musiałbym mieć pewność że wszyscy obecni są zaszczepieni...
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Zlot/spotkanie growe Forum?

Post autor: Matti_C »

shuji pisze: 22 kwie 2021, 19:46musiałbym mieć pewność że wszyscy obecni są zaszczepieni...
aktualnie nie ma zarejestrowanych szczepionek dla dzieci :(
ODPOWIEDZ