Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trikuba
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2013, 13:10
Has thanked: 5 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: trikuba »

Cześć,

czy Waszym zdaniem warto kupić Fenris Powstaje do rozgrywki solo?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: feniks_ciapek »

trikuba pisze: 29 cze 2020, 11:10 Cześć,

czy Waszym zdaniem warto kupić Fenris Powstaje do rozgrywki solo?
Zależy, co lubisz w solo. Ta kampania to trochę taki tutorial, który prowadzi cię za rączkę przez kolejne moduły dodawane przez ten dodatek. Da się grać w to samemu i nie wiem, czy aż tak wiele tracisz, o ile nie przywiązujesz się do wyniku punktowego samej kampanii, która jest raczej ewidentnie skonstruowana pod większą liczbę graczy. Sam dodatek bardzo urozmaica rozgrywkę i pozwala każdemu dopasować Scythe do takiej wersji, jaka mu się najbardziej podoba.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: VivoBrezo »

Hej.

Z okazji dodruku Scythe,(od 16 minuty) poświęciliśmy temu tytułowi najnowszy odcinek podcastu. Krótkie omówienie, plusy, minusy, kilka słów o dodatkach oraz podsumowanie.

Do usłyszenia :)

https://youtu.be/pqALRFh7hA4

https://open.spotify.com/show/3MkBUCotttCcC2LmohY418
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Gedono »

Czy tylko ja mam wrażenie że Scythe z tegorocznego dodruku ma nieco słabsze jakościowo figurki postaci i mechów? Sprawiają wrażenie dużo lżejszych od tych z poprzednich dodruków gry, tak jakby plastik był słabszej jakości..
Ktoś kupował teraz i ma podobne odczucia?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: miszczu666 »

Gedono pisze: 29 lip 2020, 12:00 Czy tylko ja mam wrażenie że Scythe z tegorocznego dodruku ma nieco słabsze jakościowo figurki postaci i mechów? Sprawiają wrażenie dużo lżejszych od tych z poprzednich dodruków gry, tak jakby plastik był słabszej jakości..
Ktoś kupował teraz i ma podobne odczucia?
A jak się ma szczegółowość modeli?

Malowałem 2 egzemplarze Scythe, i w obu jakość figurek znacznie się różniła.
Jeden z egzemplarzy wyglądał, jakby formy do figurek były nie do końca dobrej jakości, zjechane solidnie przez procesy produkcyjne.
Porównanie na zdjęciu widoczne najlepiej na sierści bizona. Ale we wszystkich figurkach jednego egzemplarza detale były dużo słabsze.
Dodam jeszcze, że to nie było zalane podkładem przed malowaniem, ale fabrycznie tak przyszło.
Spoiler:
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Gedono »

Do szczegółowości nie mozna się przyczepić, jedynie kwestia samej jakości materiału wydaje sie że uległa zmianie, niestety na niekorzyść..
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: bowie »

miszczu666 pisze: Malowałem 2 egzemplarze Scythe
obydwa z dodruku?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: miszczu666 »

bowie pisze: 29 lip 2020, 13:31
obydwa z dodruku?
Z dwóch różnych, ale wcześniejszych niż obecny.
I o dziwo, te lepszej jakości są z nowszego.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: playerator »

miszczu666 pisze: 29 lip 2020, 14:35 (...) o dziwo, te lepszej jakości są z nowszego.
Pewnie Jamey zainwestował w nowe formy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: rattkin »

Każda kolejna edycja po pierwszej miała ulepszone figurki. Było o to trochę rabanu, bo znów wspierający zostali zrobieni w jajco.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: longmen76 »

Popełniłem insert, który pomieści grę podstawową oraz następujące dodatki: Najeźdźcy z dalekich krain oraz Igrając z wiatrem.
Chętnych do zapoznania się z efektami zapraszam tutaj: Scythe
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Xavris »

Az wstyd przyznać, że przez tyle lat się nie zagrało w tak głośny tytuł, ale jakoś tak wyszło :p
Dzisiaj po robocie wdychałem swieżutki zapach farby drukarskiej i nie dalej jak pół godziny później przeczytałem, że kończy się nakład dodatku Najeźdźcy z dalekich krain. Warto brać go w ciemno póki jest i póki jest w normalnej cenie? Dużo wnosi do gry poza frakcjami? będziemy grać max w 5 osób.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: mecenas »

Xavris pisze: 12 sie 2020, 19:01 Az wstyd przyznać, że przez tyle lat się nie zagrało w tak głośny tytuł, ale jakoś tak wyszło :p
Dzisiaj po robocie wdychałem swieżutki zapach farby drukarskiej i nie dalej jak pół godziny później przeczytałem, że kończy się nakład dodatku Najeźdźcy z dalekich krain. Warto brać go w ciemno póki jest i póki jest w normalnej cenie? Dużo wnosi do gry poza frakcjami? będziemy grać max w 5 osób.
Pograj, sprawdź czy tytuł dla Ciebie, potem dopiero kup.
Dodruk na pewno będzie bo gra się sprzedaje, więc zdążysz kupić a może się okazać że tytuł może być nie do końca trafiony dla Ciebie zawsze (zwłaszcza że Scythe robi trochę wrażenie gry która w rzeczywistości nie jest)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Jareks1985 »

Xavris pisze: 12 sie 2020, 19:01 Az wstyd przyznać, że przez tyle lat się nie zagrało w tak głośny tytuł, ale jakoś tak wyszło :p
Dzisiaj po robocie wdychałem swieżutki zapach farby drukarskiej i nie dalej jak pół godziny później przeczytałem, że kończy się nakład dodatku Najeźdźcy z dalekich krain. Warto brać go w ciemno póki jest i póki jest w normalnej cenie? Dużo wnosi do gry poza frakcjami? będziemy grać max w 5 osób.
Praktycznie must have, jak by został wycięty z podstwki, jak zagrasz w podstawkę i się spodoba bierz.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: bogas »

mecenas pisze: 12 sie 2020, 19:16 (...) (zwłaszcza że Scythe robi trochę wrażenie gry która w rzeczywistości nie jest)
To jest generalnie norma w grach tego wydawnictwa. Scythe miał być grą wojenną, Tapestry cywilizacyjną, Wingspan bardziej zaawansowaną... ani jedna nie jest. Jednak przy odpowiednim podejściu i nastawieniu wszystkie te gry są w najgorszym wypadku spoko, a często bywa, że i bardzo spoko.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sin »

Xavris pisze: 12 sie 2020, 19:01 Dzisiaj po robocie wdychałem swieżutki zapach farby drukarskiej i nie dalej jak pół godziny później przeczytałem, że kończy się nakład dodatku Najeźdźcy z dalekich krain. Warto brać go w ciemno póki jest i póki jest w normalnej cenie? Dużo wnosi do gry poza frakcjami? będziemy grać max w 5 osób.
Co do zasady zgadzam się z mecenasem, warto najpierw rozegrać parę partii, żeby zobaczyć czy gra Wam podejdzie, szczególnie, że już masz podstawkę (nie sadzę, że dodatek rozejdzie się w ciągu najbliższych 24h). Do rozgrywki poza frakcjami i dwoma planszetkami gracza (i chyba monetami $50) nie wnosi nic - jednak zawartość skutkuje, oprócz zwiększeniem limitu graczy do 7 (co Was nie dotyczy), niezłym urozmaiceniem, szczególnie, że dodatkowe nacje są nieco bardziej nieszablonowe w stosunku do oryginalnych. Jeżeli więc pozycja się Wam spodoba to niezależnie od liczby graczy moim zdaniem warto zdobyć to rozszerzenie. Trzeba mieć w pamięci, że dodatek Igrając z Wiatrem będzie dodrukowany najszybciej w przyszłym roku (źródło), więc jeśli teraz Najeźdzcy z Daleka się wyprzedadzą, to pewnie trzeba będzie poczekać na nich też trochę dłużej.

EDIT: Jeszcze jedna rzecz dla nowego gracza, a której chyba nie ma w instrukcji - zgodnie z oficjalnym FAQ/erratą kombinacje Rozwiecji z planszetką przemysł oraz Chanatu Krymskiego z patriotyzmem są zbanowane.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Xavris »

sin pisze: 12 sie 2020, 19:30 Jeszcze jedna rzecz dla nowego gracza, a której chyba nie ma w instrukcji - zgodnie z oficjalnym FAQ/erratą kombinacje Rozwiecji z planszetką przemysł oraz Chanatu Krymskiego z patriotyzmem są zbanowane.
Tak informacyjnie - ten zapis już jest w instrukcji (tej z ostatniego dodruku). Chociaż przypuszczam, że przez pierwsze kilka ładnych partii można go będzie ignorować :)
Jedną rzecz mnie zaskoczyła, że wskaźniki siły są tylko dwa. Wiem, że nigdy nie potrzeba więcej, ale przy takiej cenie gry i chyba raczej stosunkowo niskim koszcie tych liczników nie bardzo rozumiem decyzję o ich wywaleniu z pudła. Jakby je zastąpili neutralnymi to luz, ale zostawili frakcyjne i wygląda to tak trochę słabawo. Zawartość pudła jest całkiem klimatyczna a to psuje efekt. Da się u nas gdzieś dokupić resztę?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Lolas »

Xavris pisze: 15 sie 2020, 01:01 Jedną rzecz mnie zaskoczyła, że wskaźniki siły są tylko dwa. Wiem, że nigdy nie potrzeba więcej, ale przy takiej cenie gry i chyba raczej stosunkowo niskim koszcie tych liczników nie bardzo rozumiem decyzję o ich wywaleniu z pudła. Jakby je zastąpili neutralnymi to luz, ale zostawili frakcyjne i wygląda to tak trochę słabawo. Zawartość pudła jest całkiem klimatyczna a to psuje efekt. Da się u nas gdzieś dokupić resztę?
Wskaźniki siły dla pozostałych frakcji funkcjonują jako "promki". Z tego co widzę, obecnie są trudno dostępne, ale nawet jeśli pojawią się w sprzedaży to cena nie będzie zachęcająca ;-)
Zgadzam się z Twoją opinią: w podstawce powinny być dwa neutralne wskaźniki :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: playerator »

Xavris pisze: 15 sie 2020, 01:01 (...) Jakby je zastąpili neutralnymi to luz, ale zostawili frakcyjne i wygląda to tak trochę słabawo. Zawartość pudła jest całkiem klimatyczna a to psuje efekt. Da się u nas gdzieś dokupić resztę?
Tylko kto by wtedy kupił te i te ... :mrgreen:
Zamailuj, pewnie jeszcze będą dostępne.

edit: zmiana linka
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 01:50 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Xavris »

playerator pisze: 15 sie 2020, 01:27 Tylko kto by wtedy kupił te ... :mrgreen:
Zamailuj, pewnie jeszcze będą dostępne.
Szukałem wcześniej z ciekawości, to znalazłem w Stanach za 5$, tyle że przesyłka 10 :p jakby było kilku chętnych to by wyszło całkiem tanio.
A, i jeszcze ten pionek do oznaczania akcji jak z chińczyka :p reszta wykonania 10/10, żeby nie było :)
To dwa elementy to oczywiście pierdoła, ale zupełnie niezrozumiała.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: playerator »

Xavris pisze: 15 sie 2020, 01:31 (...) ten pionek do oznaczania akcji jak z chińczyka :p (...)
Należyte pionki też się znajdą. I powiększona plansza. I modularna plansza. I mata zamiast planszy...
Xavris pisze: 15 sie 2020, 01:31 (...) to oczywiście pierdoła, ale zupełnie niezrozumiała.
Podaję definicję: potocznie nazywa się to dojeniem zimnymi dłońmi :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: wirusman »

Z tymi dodatkami yo nie jestem do końca pewien, czy będzie dodruk. Gdzieś czytałem takiego newsa na fb. Więc lepiej sprawdzić.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Breżniew »

Wg. Planszowych Newsów, dodruk "Igrając z Wiatrem" zaplanowany jest na przełom stycznia/lutego 2021 r. :D
Ja tam się cieszę, bo tylko tego mi brakuje w kolekcji (wyłączając większość dodatków pimpujących tę grę).
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: adrturz »

Breżniew pisze: 18 sie 2020, 10:56 Wg. Planszowych Newsów, dodruk "Igrając z Wiatrem" zaplanowany jest na przełom stycznia/lutego 2021 r. :D
Ja tam się cieszę, bo tylko tego mi brakuje w kolekcji (wyłączając większość dodatków pimpujących tę grę).
Tak, będzie dodruk "Igrania z Wiatrem". Z dużym prawdopodobieństwem w pierwszym kwartale.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sin »

Pojawiła się opcja zamówienia spolszczonej wielkiej księgi zasad od Phalanx w systemie P200 - link.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ