Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Na razie mam wydrukowaną instrukcję i karty żeby przetestować ten wariant automatycznego mrocznego władcy:

https://boardgamegeek.com/filepage/186674/raov-pl
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Grałem z tym wariantem i wpadłem na pomysł aby karty AMW potworów i furii zastąpić tabelkami z aplikacji i gra się całkiem przyjemnie.
Kto chce tabelki to proszę o podanie swojego maila na moją PW.

Tutaj są fonty do Descenta.
https://boardgamegeek.com/filepage/9905 ... nt-symbols
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

Potrzebuje waszej pomocy. Kupiłem używane podstawkę i dodatek "Cień Nerekhall". Wszystkie komponenty są wymieszanie w jednym pudełku a figurki w drugim. Chciałbym oddzielić elementy dodatku od podstawki. Czy elementy dodatku są w jakiś sposób oznaczone? Czy posiada ktoś dokładny spis podstawki i/lub dodatku. Czy macie pomysł jak to rozdzielić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: KrzysiekL »

Arek001 pisze: 21 sie 2020, 16:26 Potrzebuje waszej pomocy. Kupiłem używane podstawkę i dodatek "Cień Nerekhall". Wszystkie komponenty są wymieszanie w jednym pudełku a figurki w drugim. Chciałbym oddzielić elementy dodatku od podstawki. Czy elementy dodatku są w jakiś sposób oznaczone? Czy posiada ktoś dokładny spis podstawki i/lub dodatku. Czy macie pomysł jak to rozdzielić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Karty i kafle z dodatku mają oznaczenie -- jest o tym w instrukcji. Figurki są pokazane w każdej z instrukcji chyba (albo na podstawie kart można posortować).
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Zajrzyj tez na descent wiki tam masz wszystko per dodatek itd lub właśnie po ikonce na każdej karcie.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

Kafle terenu nie mają żadnego oznaczenia:-(
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Mają numery. Każdy dodatek dodawał pewien ich zakres.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

To wielka prośba, czy ktoś kto posiada podstawkę mógłby podać jakie numery kafli w niej się znajdują.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: everan »

Zajrzałem do pudła podstawki i nie znalazłem żadnego kafelka z numerem wyższym niż 30 ;) EDIT: są tam też te małe łączniki bez numeracji, a instrukcja mówi, że w sumie kafelków planszy jest 48.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

everan pisze: 25 sie 2020, 19:51 Zajrzałem do pudła podstawki i nie znalazłem żadnego kafelka z numerem wyższym niż 30 ;) EDIT: są tam też te małe łączniki bez numeracji, a instrukcja mówi, że w sumie kafelków planszy jest 48.
Zaglądnij tutaj: http://galakta.pl/download/Descent_FAQ.pdf. Na ostatniej stronie bedziesz miał spis wszystkich kafelków jakie sa do konkretnego dodatku.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

Dziękuję za pomoc. Tak sobie w sumie pomyślałem, że najlepsze by były zdjęcia wyprasek przez wyciśnięciem. Ciekawe czy coś takiego jest w internetach?
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yarzab »

Obejrzyj unboxing jakiś na youtubach. Stopklatka kiedy gość pokazuje wypraskę i już.
Ja tak robiłem jak rozdzielałem dodatki ;)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Ściągnij sobie CRRG https://descent-community.org/wp-conten ... _print.pdf - poszukaj tam lub

Descent Base Game - The Shadow Rune: 1-30

Lair of the Wyrm: 31-35, S1A

Labyrinth of Ruin: 36-43

The Trollfens: 43-49, S2A

Shadow of Nerekhall: 50-69

Manor of Ravens: 70-77
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Na stronie Galakty w FAQ jest rozpiska kafelków.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: chrislion73 »

Szukam opisu kampanii (tzw. Księga Przygód) "Run Cienia".
Ma ktoś PDF (w języku Polskim)?
W zamian mogę przesłać dodatkowe przygody do Magii i Myszy, czyli: Duch Zamku Andona oraz Kocia Kołyska (PDF).
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Jakby ktoś był zainteresowany Valyndrą za 57 złotych to jest na ebayu. Właśnie paczka doszła.

Obrazek

Minus tylko to przesyłka, ponad 100 zł. Teoretycznie 50, ale do polski z Kanady życzą sobie 50 więcej. Najbardziej opłaca się płacić z Revoluta.

Użytkownik: tistaminis. Ma jeszcze 3 sztuki.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: alpha »

Mam większość z Descenta, ale brakuje mi 5 LP i 4 H&M. Może być w dowolnej wersji językowej (chociaż oczywiście najlepiej w ENG). Może ktoś z obecnych tu osób podpowie gdzie można jeszcze dostać nowe (fabrycznie zamknięte). Może jakiś sklep w EU (lub w okolicach) ma coś takiego? Rzuciło się komuś w oczy takie coś? Może jakieś wspólne zakupy w kilka osób (w osobnym wątku oczywiście)?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2020, 15:12 przez alpha, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Sporo na eBayu jest. W różnych cenach, czasami okazje, czasami rozbój w biały dzień.
Czego Ci brakuje dokładnie?
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: alpha »

Grahf pisze: 29 sie 2020, 00:06 Czego Ci brakuje dokładnie?
Brakuje mi:
*** Hero & Monster pack ENG
a) Oath of the Outcast
b) Crown of Destiny
c) Guardians of Deephall
d) Shards of Everdark
*** Lieutenant pack ENG
a) Splig
b) Alric Farrow
c) Verminous (Szkodnik)
d) Tristayne Olliven
e) Zarihell
f) Ardus Ix'Erebus
Szukam też dużego dodatku w wersji PL:
a) Cień Nerekhall
To bym wolał w wersji PL, a już w ostateczności ENG, ale pewnie skończy się kiedyś na kupnie używanego.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

@alpha

Verminous jest jeszcze dostępny w sklepie FFG. Z tego co pamiętam koszty przesyłki nie są jakieś bardzo wysokie.

Alric Farrow jest dostępny w Fantasywelt.

Ardus Ix'Erebus jest dostępny w Spelshop i Sheepgames.

Przejrzyj sobie w tym sklepie: https://www.ludifolie.com/recherche?con ... &s=Descent
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

a) Splig - Tu Sporo dałem - bodajże 160 zł od jednego gościa z Australii, generalnie rzadszy z popleczników - szukaj na eBayu - jest kilka sztuk >200 zł z przesyłką
b) Alric Farrow - connexxion_24 na eBayu, kupiłem za 60 zł.
c) Verminous (Szkodnik)
d) Tristayne Olliven
e) Zarihell - connexxion_24 na eBayu, kupiłem za 60 zł.
f) Ardus Ix'Erebus - kupiłem na eBayu za 90 zł, ale niestety widzę ostatnia sztuka. Chodzą za >150 zł z przesyłką.

Cień Nerekhall - ceny szaleństwo, ale pojawiają się od czasu do czasu na Allegro. Kupiłem ostatnio, nie pytajcie nawet za ile, ze wszystkimi figurkami i 4 poplecznikami pomalowanymi.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Ostatnio dość mocno załapałem bakcyla na malowanie figurek z Descenta.
Maluję w ogóle pierwszy raz w życiu, więc może rezultaty nie są może powalające, ale chyba tragedii też nie ma :) :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Evokenx »

Znacie jakiś sposób na kupienie hero & monster packów, ale tak w miarę bez ryzyka? :)
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Masz pecha, chyba wczoraj na Allegro zakończyła się aukcja 3 lub 4 zestawów. Ceny chyba do 250 zł były jak patrzyłem na kilka godzin przed zakończeniem.
ODPOWIEDZ