Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
maro24h
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2020, 10:13

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: maro24h »

Witam. Jestem wielkim fanem gier serii Detektyw i poszukuję scenariusza oraz kart w wersji pdf do Detektyw: Przyczyny naturalne. Proszę o pomoc w ich znalezieniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Harun »

Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Bruno pisze: 16 cze 2020, 01:28
Dzięki za opinię i wrażenia! Mechanicznie, rozumiem, jest gorzej niż we wcześniejszych odsłonach, ale jak z intrygą? Wciągająca, trudna? (ogólnie, bez psucia zabawy :wink: ). No a walor literacki? Uznany autor, więc zakładam, że jest lepiej, ale czy znacząco lepiej? (tłumaczenie bez bólu zębów?).
Mechanicznie nie jest gorzej, tak jak pisałem 2 nowe mechaniki zdecydowanie na plus. Po prostu nie podoba mi się kastrowanie bazy Antares, która w realiach lat 70-tych staje się już mało użyteczna i czytelna.
Sama intryga jak dla mnie była trochę dziwna, nie była przesadnie trudna i pozostawiła mnie dość obojętnym. Nie mogę tego uzasadnić bez spoilerów :)
Językowo też nie odbiega od dotychczasowego standardu, jest mniej pitu pitu o jedzeniu pączków, za to pojawiają się sugestie odnośnie słuchanych utworów muzycznych (np. że jedzie się samochodem przy dźwiękach piosenki Hotel California) :wink: Stylistyka zbliżona do LA Crimes z akcentami amerykańskiej prowincji (akcja toczy się w Arlington).
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Shodan pisze: 16 cze 2020, 11:27
Bruno pisze: 16 cze 2020, 01:28 ... Mechanicznie, rozumiem, jest gorzej niż we wcześniejszych odsłonach....
Mechanicznie nie jest gorzej, tak jak pisałem 2 nowe mechaniki zdecydowanie na plus. Po prostu nie podoba mi się kastrowanie bazy Antares, która w realiach lat 70-tych staje się już mało użyteczna i czytelna.
Sama intryga jak dla mnie była trochę dziwna, nie była przesadnie trudna i pozostawiła mnie dość obojętnym. Nie mogę tego uzasadnić bez spoilerów :)
Językowo też nie odbiega od dotychczasowego standardu, jest mniej pitu pitu o jedzeniu pączków, za to pojawiają się sugestie odnośnie słuchanych utworów muzycznych (np. że jedzie się samochodem przy dźwiękach piosenki Hotel California) :wink: Stylistyka zbliżona do LA Crimes z akcentami amerykańskiej prowincji (akcja toczy się w Arlington).
Chodziło mi o to, że to mi, nie Tobie (choć na podstawie Twojego posta), mechanika wydaje się nieco gorsza :wink: No to szkoda, że fabuła też nie porywa... Ten pomysł Portalu na pojedyncze scenariusze uważam za kiepskie rozwiązanie, bo teraz nawet przez myśl mi nie przeszło, by kupować dodatkowo portrety postaci (w przypadku podstawki i Zbrodni LA obowiązkowo brałem je w przedsprzedaży). Bez portretów mapa myśli nie będzie już taka sama, ale szkoda mi kasy i... zużycia surowców :wink: , jak na trzy/cztery godziny jednorazowej zabawy. No i fabularnie gra na tym zyskać raczej nie może. Dobra kampania wciąga jak serial, a na pojedynczy seans trudniej się zmotywować.
Pozytyw: jest gorące lato, więc klimat scenariusza, o którym piszesz, może nawet pasować do tego co za oknem :D
Pewnie i tak kupię ten dodatek, ale niekoniecznie od razu i już bez tej ekscytacji, która towarzyszyła dwóm pierwszym odsłonom Detektywa.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: polwac »

Umie ktoś wyjaśnić tok rozumowania Portal Games?
Jak można wydać nowy dodatek z tylko trzema sprawami z czego jedna już wcześniej była do kupienia?
Tłumaczyli to może na jakimś ich livestreamie? :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 13:19 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

polwac pisze: 22 sie 2020, 17:11 Umie ktoś wyjaźnić tok rozumowania Portal Games?
Jak można wydać nowy dodatek z tylko trzema sprawami z czego jedna już wcześniej była do kupienia?
Tłumaczyli to może na jakimś ich livestreamie? :D
Spoiler:
To nie jest produkt kierowany do geeków śledzących planszowe nowości non-stop :wink:
Wg Trzewika to wydanie ma być takim 'gatewayem' do systemu Detektywa dla nowych, mniej doświadczonych graczy. Dlatego są tu dość proste sprawy, m.in. takie, które już wcześniej miały promować ten tytuł (tym razem ze wszystkimi akcesoriami towarzyszącymi).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: polwac »

Tylko co to ma do rzeczy?
Byłem zadowolony, że w końcu wyjdzie zestaw zawierający różne scenariusze bez kampanii.
Męczy i ciągnie mi się strasznie tak kampania z podstawki. Dużo bardziej wolę osobne scenariusze na krótsze posiedzenia w różnym gronie osób.
No ale raczej nie kupię tego Sezon 1, bo nie dość, że mało scenariuszy to jeszcze jeden już mam ograny, więc to jest totalnie bez sensu.
Mam nadzieję, że te dwa pozostałe będą kiedyś osobno do kupienia.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KrzysiekL »

polwac pisze: 22 sie 2020, 18:00 Tylko co to ma do rzeczy?
Byłem zadowolony, że w końcu wyjdzie zestaw zawierający różne scenariusze bez kampanii.
Męczy i ciągnie mi się strasznie tak kampania z podstawki. Dużo bardziej wolę osobne scenariusze na krótsze posiedzenia w różnym gronie osób.
No ale raczej nie kupię tego Sezon 1, bo nie dość, że mało scenariuszy to jeszcze jeden już mam ograny, więc to jest totalnie bez sensu.
Mam nadzieję, że te dwa pozostałe będą kiedyś osobno do kupienia.
Zawsze możesz spróbować jeden odsprzedać. Nawet przy dwóch scenariuszach wychodzi 35 pln za scenariusz (biorę pod uwagę cenę z ulubionego sklepu), co wydaje mi się całkiem ok -- za wyjście do kina w dwie osoby często płaci się wiecej, a tu dochodzi satysfackja z rozwiązania sprawy. :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: polwac »

Można tak próbować, aczkolwiek tu już nie o cenę chodzi tylko o to, że mam wrażenie, że ktoś tutaj próbuje nas zrobić w balona scenariuszem z recyklingu i nie mam zamiaru za to płacić :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 22 sie 2020, 19:37 Można tak próbować, aczkolwiek tu już nie o cenę chodzi tylko o to, że mam wrażenie, że ktoś tutaj próbuje nas zrobić w balona scenariuszem z recyklingu i nie mam zamiaru za to płacić :)
Cała seria to jedno wielkie robienie w balona.
Kazdy dodatek wypluty w innym stylu, Signature Series ktore mialo byc taka druga podstawka Detektywa okazalo sie pojedynczymi sprawami sprzedawanymi oddzielnie... skok na kasę
Świetnie to Trzewik zmonetyzowal, ale ja nie wspieram
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

polwac pisze: 22 sie 2020, 19:37 Można tak próbować, aczkolwiek tu już nie o cenę chodzi tylko o to, że mam wrażenie, że ktoś tutaj próbuje nas zrobić w balona scenariuszem z recyklingu i nie mam zamiaru za to płacić :)
Zupełnie nie masz racji. Osoby które przeszły ten scenariusz mają 30% rabat na ten season one.
Ta część jest skierowana do osób które nie grają w planszowki. Taki prezent dla teściowej która lubi kryminaly albo do pogrania ze znajomymi którzy nie grają w gry i podstawka jest dla nich za ciężka.
Jest to powiedzmy produkt empikowy
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: polwac »

shuji pisze: 22 sie 2020, 20:26
polwac pisze: 22 sie 2020, 19:37 Można tak próbować, aczkolwiek tu już nie o cenę chodzi tylko o to, że mam wrażenie, że ktoś tutaj próbuje nas zrobić w balona scenariuszem z recyklingu i nie mam zamiaru za to płacić :)
Zupełnie nie masz racji. Osoby które przeszły ten scenariusz mają 30% rabat na ten season one.
Ta część jest skierowana do osób które nie grają w planszowki. Taki prezent dla teściowej która lubi kryminaly albo do pogrania ze znajomymi którzy nie grają w gry i podstawka jest dla nich za ciężka.
Jest to powiedzmy produkt empikowy
Jak to działa? Skąd sklep będzie wiedział, że mi się należy rabat?

Edit: Pewnie 30% od SCD w ich sklepie...to w sumie żadna promocja :)
Wyjdzie drożej niż nawet normalna cena w sklepach z planszówkami.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: p_olo86 »

japanczyk pisze: 22 sie 2020, 19:54
polwac pisze: 22 sie 2020, 19:37 Można tak próbować, aczkolwiek tu już nie o cenę chodzi tylko o to, że mam wrażenie, że ktoś tutaj próbuje nas zrobić w balona scenariuszem z recyklingu i nie mam zamiaru za to płacić :)
Cała seria to jedno wielkie robienie w balona.
Kazdy dodatek wypluty w innym stylu, Signature Series ktore mialo byc taka druga podstawka Detektywa okazalo sie pojedynczymi sprawami sprzedawanymi oddzielnie... skok na kasę
Świetnie to Trzewik zmonetyzowal, ale ja nie wspieram
Skąd pomysł że Signature Series miało być drugą podstawką ? Od pierwszych zapowiedzi jakie kojarzę na Portalconie było jasno mówione że będą to pojedyncze sprawy.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

p_olo86 pisze: 22 sie 2020, 20:41 Skąd pomysł że Signature Series miało być drugą podstawką ? Od pierwszych zapowiedzi jakie kojarzę na Portalconie było jasno mówione że będą to pojedyncze sprawy.
Problem w tym, że sprawa "Drugie dno" jest po prostu dość słaba, a wprowadzone w niej mechaniki kontrowersyjne...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

p_olo86 pisze: 22 sie 2020, 20:41 Skąd pomysł że Signature Series miało być drugą podstawką ?
Wiesz co, chyba mi się utrwaliło to, ze w pewnym momencie pokazywali mockup pudelka Detective Sugnature Series bliźniaczego do podatawki
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Shodan pisze: 22 sie 2020, 20:59 Problem w tym, że sprawa "Drugie dno" jest po prostu dość słaba, a wprowadzone w niej mechaniki kontrowersyjne...
Mam zupełnie odmienne zdanie, np. Przesłuchanie to fajna mechanika, na pewno nie jest idealna (lista słów kluczowych i dialogów mogłaby być bogatsza), ale jednak dodaje nieco interakcji. Jazda 'na gazie' niby drobiazg, ale pozwala pozbyć się nadmiaru żetonów autorytetu. Sama fabuła może nie wgniata w fotel, natomiast dostarcza tego czego spodziewam się właśnie po tej serii, w sam raz na te 2/3 godziny. Jedyne co mnie zastanawia to poziom trudności, porównując do pozostałych spraw nie uważam by ta należała do tych trudniejszych.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

Tak, 30% od ceny w ich sklepie. Wychodzi 35 zł za sprawe. Moim zdaniem ok jeśli tylko jest to dla Ciebie (szukasz krótkich prostyszch spraw).
Nie rozumiem czemu cały czas wypowiadasz się tak jakby ktoś cię namawiał do kupienia tej gry. Nawet trzewik mówi wprost - jeśli podobała ci się podstawka i oczekujesz duzych spraw w kampanii to kup sobie LA, czekaj na Vienna connection, jeśli chcesz sprawy dłuższe ale bez kampanii kupuj signature series.
Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia. Wszyscy ci tu mówią że to nie dla Ciebie łącznie z wydawcą, a i tak odpowiadasz w stylu "chcą mnie okraść". Bez jaj. To jakbyś kupił passata w kombi i mowil potem że volkswagen to złodzieje bo sprzedają polówke dla ludzi którzy szukają miejskiego auta a ciekawe jak ty masz tam trójkę dzieci z bagazmi zapakować

Co do dig deeper to sprawa wydawała mi się łatwa, nie wiedziałem że ma opinię trudnej. Mi osobiście to cofanie w czasie nie bardzo pasuje i chciałbym zobaczyć kontynuację przygód bohaterów z podstawki ale raczej tego prędko nie doczekam jeśli w ogóle. Druga sprawa SS ma być współcześnie i bez kombinacji z antaresem, więc dla mnie na plus.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pan_satyros »

Nasza audioRecenzja "Sezonu 1", bez spoilerów.
/edit
W związku z nieporozumieniem dotyczącym trwającego do 1 września embargo na recenzje, musimy naszą tymczasowo zdjąć z YT.
Pojawi się ponownie w niezmienionej formie 1.09
Ostatnio zmieniony 25 sie 2020, 11:12 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 3 razy.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

pan_satyros pisze: 24 sie 2020, 13:20 Nasza audioRecenzja "Sezonu 1", bez spoilerów.
https://youtu.be/UuuZF-rKbT4
Fajnie się słuchało! No i chyba rzeczywiście ta indywidualna ocena zależeć będzie od tego czy Sezon 1 będzie pierwszą grą zagraną z rodziny portalowego Detektywa (wtedy mocno zyskuje), czy też będzie w głowie to odniesienie do pierwowzoru. Przy czym trzeba przyznać, że wydawca wszędzie podkreśla, że to jest jednak 'Detektyw light' no i chodzi o przyciągnięcie nowych fanów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pan_satyros »

pcyzm pisze: 24 sie 2020, 18:07
pan_satyros pisze: 24 sie 2020, 13:20 Nasza audioRecenzja "Sezonu 1", bez spoilerów.
https://youtu.be/UuuZF-rKbT4
Fajnie się słuchało! No i chyba rzeczywiście ta indywidualna ocena zależeć będzie od tego czy Sezon 1 będzie pierwszą grą zagraną z rodziny portalowego Detektywa (wtedy mocno zyskuje), czy też będzie w głowie to odniesienie do pierwowzoru. Przy czym trzeba przyznać, że wydawca wszędzie podkreśla, że to jest jednak 'Detektyw light' no i chodzi o przyciągnięcie nowych fanów.
Dlatego mimo pewnej dozy rozczarowania scenariuszami, podkreślamy fakt przystępności w materiale ;)
Niemniej jako "zaproszenie do serii" i zważywszy na niespecjalną długość spraw, IMO lepiej by to wyszło gdyby było ciut tańsze.
Nie mam pojęcia na ile poszczególne elementy wpływają na cenę, ale drukowane portrety pamięciowe są właściwie zbędne (może gdyby same sprawy wymagały większej liczby notatek byłby z nich jakiś pożytek), płytki ról też, bo formalnie nie dają nic, a żetony możnaby zastąpić czymkolwiek - choćby kolejnym torem na planszetce miasta.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:06 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

Co do portretów to trzewik mówil że tego się nauczyli po podstawce że koniecznie powinny być i nie zdawali sobie sprawy jak to będzie ważne, a patrząc na feedback było bardzo. Tym razem nie ma zdjęć tylko ilustracje ale w głównej serii nadal będą foto
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pan_satyros »

shuji pisze: 24 sie 2020, 19:15 Co do portretów to trzewik mówil że tego się nauczyli po podstawce że koniecznie powinny być i nie zdawali sobie sprawy jak to będzie ważne, a patrząc na feedback było bardzo. Tym razem nie ma zdjęć tylko ilustracje ale w głównej serii nadal będą foto
Co kto lubi. Dostaliśmy portrety, a za to z bazy korzystamy sporadycznie, wpisy są w niej znacznie mniej interesujące / rozbudowane (poza tymi przygotowanymi dla wcześniej wydanej sprawy), do tego akt osobowych jak na lekarstwo i nie posiadają ilustracji. Dla mnie portrety może i byłyby fajne w podstawce, gdzie tych powiązań była masa, acz i bez nich radziliśmy sobie świetnie i nie czuliśmy że "musimy je dokupić".
Ale skoro to wola ludu - wierzę ;) Niemniej w samej recenzji S1 nie skupiliśmy się na kosztach, portretach czy wykonaniu, uznając je za najmniej istotne detale całości.

Co do ceny nie chcę aż tak mocno wchodzić w dyskusję, ile co jest warte, bo dla każdego będzie to inna kwota. Dla nas po ograniu 3 spraw, czyli po około 4h zabawy, te 70+ zł to ciut za dużo (jak na zawartość i jej dopracowanie, w tym pustki w Anatares), szczególnie gdy spojrzeć na to, że pierwowzór kosztował 100 zł czyli zaledwie 30 więcej.
A i trzeba dodać, że skoro gra ma być tą bardziej "empikową" odsłoną, to na pewno na 70 zł nie stanie, a bliżej SCD
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Co do portretów - to muszą być obowiązkowo (przynajmniej w mojej ekipie).

Natomiast sezonu 1 i tak nie zamierzam kupować :wink:
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Shodan pisze: 24 sie 2020, 20:30 Co do portretów - to muszą być obowiązkowo (przynajmniej w mojej ekipie).

Natomiast sezonu 1 i tak nie zamierzam kupować :wink:
To ja z innej strony :) Preorder zamówiony i z premedytacją spróbuję zagrać z kimś kto nie grał wcześniej w Detektywa albo w ogóle jest nieobeznany w planszówkach.
ODPOWIEDZ