Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: MichalStajszczak »

feniks_ciapek pisze: 22 kwie 2020, 09:37 Jest w dużej mierze subiektywna, ale da się jakąś średnią z opinii wyciągnąć, nie jest całkowicie losowa, więc „zmierzyć” można raczej tylko statystycznie.
Może należałoby zatem wprowadzić pojęcie "wilgotności względnej" gry. Grę abstrakcyjną można by było uznać za całkowicie suchą (wilgotność względna 0%), natomiast wilgotności innych gier oceniać statystycznie, na podstawie tego, jak gracze ją oceniają. Np. połowa uzna za suchą - wilgotność 50% :D
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: feniks_ciapek »

Raczej suchość 100% :)

Nikt nie używa pojęcia „wilgotność” w odniesieniu do gier.
Awatar użytkownika
bober
Posty: 300
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Zambrów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: bober »

Moja recenzja Rune Stones
https://youtu.be/SFwK6Gs9ZMk
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: nikozja_dg »

Gra jest już dostępna w Graszkach:
https://graszki.pl/Rune-Stones-p2068
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: Ginet »

Zgadzam się z opiniami, że gra jest za długa jak na to co oferuje i po jakimś czasie staje się powtarzalna, ale przyznam, że twist związany z akcją wykorzystania zdolności kart jest bardzo ciekawy.

Zapraszam też do poczytania recenzji Rune Stones na GF - LINK 8)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: Mendaks »

No to ja zaproszę was na moją recenzję gry Rune Stones.

https://youtu.be/ju_P9tXxbhA
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: Dziami »

Grałem raz na trzy osoby i gra była całkiem przyjemna.
Jednym z większych plusów tej gry jest łatwość tłumaczenia zasad. Sama gra pozostawia jakieś pole do kombinowania, chociaż zwojów nie pali. Ale pewnie taka z założenia miała być.
Kolejnym plusem jest szybkość tur graczy, więc myślę, ze nawet w pełnym składzie będzie się płynnie grało.
Twist z odrzucaniem kart ciekawy, chociaż faktycznie różnorodność samych kart jest dosyć mała. Myślę, że dodatek to poprawi, chociaż boję się trochę jak będzie taka sporadyczna negatywna interakcja wyglądała.
Imho gra najbardziej potrzebuje nowych kamieni runicznych, żeby zachować jakąś żywotność. Jeśli dorzucimy drugie tyle z dodatku i będziemy je dobierali losowo to o regrywalność nawet przy małej różnorodności kart może być duża.
Co do kamieni to po jednej partii ciężko stwierdzić czy jest balans czy nie, ale wydawało się, że każdy kamień może mieć ciekawe zastosowanie i daje jakies nowe możliwość szczególnie w połączeniu z innymi kamieniami lub/i z odpowiednimi kartami.
Gra ma fajne tempo i jeśli każdy podejdzie do niej jak do wyścigu to czas rozgrywki nie zabije przyjemności z niej płynącej. Tutaj nie ma budowania silnika bo cały czas go rozwalamy (no może poza kamieniami, ale czy można to nazwać silniczkiem...), więc cały czas trzeba cisnąć do przodu, a pod koniec dzięki kamieniom gra przyśpiesza.
Ta pierwsza partia trwała może niecałe półtorej godziny z tłumaczeniem zasad. Jeśli da się zejść w tym składzie do godziny (a myślę, ze się da) to będzie ok.
Ciekawy jestem dodatków i może uda się następną partię odpalić z wszystkim co jest i wtedy zrewiduje pierwsze wrażenia.
Wadą takiego rozwiązania na pewno jest cena bo z kompletem dodatków ta gra będzie kosztować ponad 300pln. Czy jest tego warta to juz sprawa indywidualna.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: MichalStajszczak »

Mendaks pisze: 14 lut 2021, 09:25 No to ja zaproszę was na moją recenzję gry Rune Stones.

https://youtu.be/ju_P9tXxbhA
W prezentacji przepisów jest błąd (od 4'20"). W jednym ruchu można do pozyskiwania stworów (czyli zakupu kart) użyć tylko jednego koloru kart (plus karty jokerowe) ale można kupić kilka kart, o ile suma punktów na kartach na to pozwala
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Rune Stones (Rüdiger Dorn)

Post autor: Mendaks »

MichalStajszczak pisze: 10 mar 2021, 14:48
Mendaks pisze: 14 lut 2021, 09:25 No to ja zaproszę was na moją recenzję gry Rune Stones.

https://youtu.be/ju_P9tXxbhA
W prezentacji przepisów jest błąd (od 4'20"). W jednym ruchu można do pozyskiwania stworów (czyli zakupu kart) użyć tylko jednego koloru kart (plus karty jokerowe) ale można kupić kilka kart, o ile suma punktów na kartach na to pozwala
Racja przyznaję się do błędu. Zrobię sprostowanie napisami i dziękuję za zwrócenie uwagi :)
ODPOWIEDZ