Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: kucyk »

MgK1989 - dasz jakis namiar?
mam Skavenow z Shadespire, ale nie widze ich jakos na boisku...Tylko blitzer wygladalby przyzwoicie.
Z tego co szukalem to trafialem tylko na szemrane strony, bez zadnych komentarzy - praktycznie wysylasz w ciemno pieniadze marzac, ze cos przyjdzie.
40 za skavenow to jeszcze cena OK, za orkow to juz slabo - bo zestaw jest biedny, tutaj tylko single albo drugi box.
Tak myslalem, ze bedzie z tym licho...
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: MgK1989 »

AliExpress:
Sklep shop596415 Store- problem w tym, że otwiera się i zamyka.Zamawiałem z niego 4 razy i wszystko dotarło bez problemów ale trzeba upolować jak jest otwarty
Forum bloodbowl.pl :
Trzeba poszukać, szczególnie w dziale forgeworld osób, które robią odlewy. Jeśli nic nie znajdziesz dam Ci namiary na konkretne osoby-może pomogą😁
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

Niespodzianka, nowa edycja: https://www.warhammer-community.com/202 ... n-sighted/

Acz zmiany pewnie w zasadach kosmetyczne.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: donmakaron »

Cyel pisze: 04 sie 2020, 22:52 Niespodzianka, nowa edycja: https://www.warhammer-community.com/202 ... n-sighted/

Acz zmiany pewnie w zasadach kosmetyczne.
Bynajmniej! Nowa statystyka (Passing), nowe koszty zawodników, nowa drużyna (a najpewniej dwie) w podstawce, pozmieniane skille, zmiana w opisywaniu statystyk i funkcjonowaniu skilli (można mieć bonheada na 2+ a można na 3+, armor value podawany jest jako 8+ zamiast starego 7 przykładowo), zmieniona tabela kick off, rzut na casualty d16 zamiast 2d6, wprowadzone tiery dla drużyn i wiele wiele innych. Gra będzie mocno odmieniona, community jest podzielone w ocenie tych zmian.

Dla mnie wystarczy, że Blitz będzie już ruszał tylko d3+3 zawodników i jestem kupiony. Do tego ciekawi mnie podział na Agility i Passing - np. Gutter Runner nadal dodge'uje na 2+ ale już rzuca piłką na 4+.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: donmakaron »

No i właśnie wyciekła do neta kolejna nowa drużyna - Black Orcs (Troll, 6xBlack Ork i reszta Gobliny). Od razu z nowymi zdolnościami (Projectile Vomit i Brawler). Będzie się działo w tej nowej edycji.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: osa1908 »

Jestem zainterowany pozyskaniem tej gry czy jest moze gdzies dostepna wersja instrukcji pl do tej czwartej edycji.Kolejne pytanie do wyjadaczy tej gry, warto czekac do kolejnej edycji?, czy dla kompletnego goscia ktory nie gral w takie gry kupic wersje 4 edycji?.??
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: kucyk »

osa1908 pisze: 24 sie 2020, 07:51 Jestem zainterowany pozyskaniem tej gry czy jest moze gdzies dostepna wersja instrukcji pl do tej czwartej edycji.Kolejne pytanie do wyjadaczy tej gry, warto czekac do kolejnej edycji?, czy dla kompletnego goscia ktory nie gral w takie gry kupic wersje 4 edycji?.??
Figurki to figurki - w paczkach z druzynami sa po prostu modele do skladania i pare znacznikow. Zawsze masz lepsza lub gorsza specyficzna druzyne gotowa od razu do gry (po zlozeniu i pomalowaniu). Reszta to juz kwestia zasad, umow przedmeczowych, wlasciwosci turniejow czy dostepnosci figurek konkretnych zawodnikow.
Jak masz juz druzyne - mozesz grac w kazda edycje na stole, wystarczy wydrukowac sklad z odpowiednimi tabelkami.
A opcji do grania jest tyle co pomyslowych organizatorow - ja bardzo lubie grac w Blood Bowl 7's- siedmioosobowe sklady na zmienionym boisku grane wedlug zasad NAF lub lokalnie ustalanych na potrzeby turnieju. Jest tez Dungeonbowl, Street Bowl itp. Czesto gesto paczka z druzyna starcz na bardzo fajne granie, czasem bedziesz chcial dokupic druga, zeby zrobic superzwycieski sklad wedlug wlasnego pomyslu. Duzo ludzi gra bezkosztowo - figsami wlasnej produkcji na wlasnej roboty boisku, bardzo czesto wyglada to tak, ze skupiasz sie na detalach modeli a nie na sytuacji boiskowej :) Widzialem tez swietne boiska z lego :)

Wiec - jest to raczej system i pomysl niz gra pudelkowa.
Pieta
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2009, 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Pieta »

Jeśli nie zamierza się grać Czarnymi Orkami ani Imperialną Szlachtą, to nie ma sensu czekać do wydania nowej edycji. W nowym starterze figurki i tak nie będą ani kompletne ani gotowe do gry. Trzeba będzie dokupić parę modeli, wszystko posklejać i pomalować. Będą za to zasady do 21 drużyn. Najlepiej teraz wybrać sobie jedną czy dwie, popatrzeć jakie modele są potrzebne i skompletować. Przygotowanie drużyny zajmie trochę czasu. Gdy już wyjdzie starter, będzie można od razu zacząć grę.

Zasady gry do nowej edycji krążą po necie podobno w sposób "kontrolowany".
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

https://www.warhammer-community.com/202 ... -skirmish/ - wygląda na to, że nowe drużyny w podstawce będą fajnie rozbudowane - Big Guy i Star Player dla każdej od razu w pudełku. Nie jestem fanem tych ogromnych pióropuszy na chłopakach z Bogenhafen, ale z tego co widzę z łatwością będzie można je uciachać z kasków i mieć bardziej klasycznie wyglądającą ludzką drużynę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

https://www.warhammer-community.com/202 ... the-pitch/

Zoat jest fenomenalny. Ale to Forgeworld, strach myśleć ile będą sobie liczyć za taki model.

Treeman dla odmiany wygląda dość biednie i plastelinowo.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

A tymczasem nowy Blood Bowl został ponoć wyprzedany na pniu i szansa, że do Polski dotrą jakiekolwiek egzemplarze przed dodrukiem jest nikła :] Ależ ta gra jest kochana przez fanów...

Łezka się w oku kręci na widok tych Chaos Dwarfów https://www.warhammer-community.com/202 ... w-edition/
Miło też, że oficjalnie podzielono drużyny na poziomy pod względem siły. Mniejsza szansa, że nowych graczy spotka przykra niespodzianka, bo marzyło im się grać niziołkami... Nie, żebym nie wolał, by drużyny były po prostu dobrze zbalansowane od początku, no ale to w grach GW marzenie ściętej głowy.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Mr_Fisq »

Nowe modele na ogół bardzo mi się podobają - wyczekuję na pierwsze recenzje nowego sezonu... (grać pewnie i tak nie będę miał z kim... ale co tam ;) )
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

Mr_Fisq pisze: 14 lis 2020, 15:11 grać pewnie i tak nie będę miał z kim... ale co tam ;)
A skąd jesteś? Bo polska scena BB jest bardzo prężna (oprócz oczywistego faktu, że z powodu COVIDa wydarzenia sezonu 2020 są odwoływane... ale jak zerkniesz, to zobaczysz, że zapisywała się na nie masa ludzi https://bloodbowl.pl/forum/viewforum.php?f=29 )
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Mr_Fisq »

Cyel dzięki za informację, ale grywam z rodziną/znajomymi tylko. Na ligi/stałe zobowiązania planszówkowe nie mam czasu...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

Spoko, tak czy inaczej to co napisałem to przydatna informacja dla innych interesujących się grą, że to wcale nie jest żaden "martwy" tytuł i obiektywnie zdecydowanie JEST z kim grać ;) (o ile się nie mieszka w chatce w Bieszczadach)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Desaix1800 »

Cyel pisze: 18 paź 2020, 17:20 https://www.warhammer-community.com/202 ... -skirmish/ - wygląda na to, że nowe drużyny w podstawce będą fajnie rozbudowane - Big Guy i Star Player dla każdej od razu w pudełku. Nie jestem fanem tych ogromnych pióropuszy na chłopakach z Bogenhafen, ale z tego co widzę z łatwością będzie można je uciachać z kasków i mieć bardziej klasycznie wyglądającą ludzką drużynę.
Dla mnie dopiero ta ekipa wygląda na ludzką rodem z Imperium wkurzały mnie te druzyny do bólu wzorowane na współczesnych drużynach footballu amerykańskim. Chce z nich zrobić gosci z Kislevu z dalekiego RONsburga ;) w kolorach odpowiednich ;)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

Desaix1800 pisze: 26 lis 2020, 23:04
Dla mnie dopiero ta ekipa wygląda na ludzką rodem z Imperium wkurzały mnie te druzyny do bólu wzorowane na współczesnych drużynach footballu amerykańskim. Chce z nich zrobić gosci z Kislevu z dalekiego RONsburga ;) w kolorach odpowiednich ;)
Moje pudło właśnie dotarło. Mi też podoba się, że nowe modele Imperium mają imperialną stylistykę - bufiaste rękawy/nogawki, wąsy, kaski jak hełmy itp. Tylko te pióra są zbyt absurdalnie ogromne jak na mój gust, więc na pewno będzie grany nożyk modelarski. Operacja usunięcia piór w Photoshopie dała zadowalające rezultaty póki co :)

Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Cyel »

Zgodnie z powyższym postem - faktycznie okazało się, że pióropusze na kaskach są banalne do usunięcia. Mają tylko jeden punkt styku z kaskiem i nie łączą się z żadnymi innymi elementami figurek. Odcięcie ich i opiłowanie łączenia było bezproblemowe. Jeśli komuś podobają się modele, ale pióra im nie pasują, nie powinien się przejmować.

Poniżej rezultat - Middenheim Moguls, szlachta z Miasta Ulryka, wielu z nich to byli i obecni Rycerze Białego Wilka. Drużyna nazywana przez fanów pieszczotliwie Middenheim Mittens, ze względu na futrzane rękawice, które zakładają by trenować nawet przy najbardziej siarczystych mrozach :)


Obrazek

Spoiler:
(Szybka robota, większość powierzchni figurki załatwiona Contrastami Akhelian Green i Wyldwood)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Mr_Fisq »

Grywał ktoś więcej w mniejsze formaty? kucyk widzę zachwala sevens.
Polecacie, czy są już obecnie lepsze alternatywy (zależy mi na krótszym czasie rozgrywki, i nieprzeładowaniu dodatkowymi zasadami).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: kucyk »

Siodemki w miedzyczasie wyszly w ostatnim Death Zone jako oficjalna wersja gry. Maja rozpisane standardowe zasady, wydane zostalo boisko. Dostaly pelne wsparcie Games Workshop.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: Mr_Fisq »

Właśnie z tego źródła trafiłem na format, i zastanawiam się jak się sprawuje.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: kucyk »

Sprobuj raz chociaz :) jak dla mnie to najlepsza forma tej zabawy.
Szybka, zwarta, mecze trwaja po 45 minut a emocji i planowania jest tyle samo.
Brak przerzutow i rozwiniec zawodnikow oraz ograniczona liczba zdolnosci w grze ulatwia wchodzenie w to nowym.
ODPOWIEDZ