Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: myrmek »

japanczyk pisze: 26 sie 2020, 22:24
myrmek pisze: 26 sie 2020, 22:06 No i jednak przesyłki z dodatkami nie zostały wysłane dziś ze sklepów :(
Moja z czarna koza właśnie leci
Gdzie zamawiałeś?
byczeks
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:38

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: byczeks »

Czy jak teraz zamówię Na Allegro dodatek to dostanę go z brakującą planszą i instrukcją czy bez? Na Allegro jest oferta za 99,99 zł. Pytanie co jest w pudełku?
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: Portal_Games »

Nie miałem informacji o decyzji o wstrzymaniu wysyłek przez magazyn i nie wiem z czego wynika. Jednak dostałem zapewnienie, że WSZYSTKO związane z DMD zostanie wysłane najpóźniej na początku przyszłego tygodnia (1 i 2 września). Nie udajemy, że nie zostały popełnione błędy, bo zostały i uwierzcie mi, była w Firmie burza z tego powodu. Natomiast mam wrażenie, że zrobiliśmy i robimy wiele, aby naprawić tę sprawę. Raz jeszcze pozostaje mi przeprosić i zapewnić Was, że nikt w Portalu nie powiedział "ok, stało się".

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: japanczyk »

byczeks pisze: 26 sie 2020, 22:58 Czy jak teraz zamówię Na Allegro dodatek to dostanę go z brakującą planszą i instrukcją czy bez? Na Allegro jest oferta za 99,99 zł. Pytanie co jest w pudełku?
Jaki dodatek? Ryleh Rising?
byczeks
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:38

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: byczeks »

japanczyk pisze: 26 sie 2020, 23:11
byczeks pisze: 26 sie 2020, 22:58 Czy jak teraz zamówię Na Allegro dodatek to dostanę go z brakującą planszą i instrukcją czy bez? Na Allegro jest oferta za 99,99 zł. Pytanie co jest w pudełku?
Jaki dodatek? Ryleh Rising?
miałem na myśli dodatek Yog-Sothoth.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: japanczyk »

byczeks pisze: 26 sie 2020, 23:17 miałem na myśli dodatek Yog-Sothoth.
W tym dodatku niczego nie brakowalo :P
Cala rozmowa toczy sie nt dodatku przedpremierowego Przebudzenie Ryle'h. W Yogu I Czarnej Kozie nie ma zadnej planszy ani dodatkowej isntrukcji :D
byczeks
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:38

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: byczeks »

Dzięki Japanczyk za wyjaśnienie :) pogubiłem się trochę :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: strid3rr »

Portal_Games pisze: 26 sie 2020, 23:04 Nie miałem informacji o decyzji o wstrzymaniu wysyłek przez magazyn i nie wiem z czego wynika.
No właśnie, my też nie wiemy, bo jak się okazuje jednak wysyłka stanęła, a gdyby nie moje pytanie i odpowiedź kolegi Andrew495, to dalej nie wiedzielibyśmy na czym stoimy.
Dywagujemy wiec nad tym, co tym razem poszło nie tak i dlaczego.
Portal_Games pisze: 26 sie 2020, 23:04 Jednak dostałem zapewnienie, że WSZYSTKO związane z DMD zostanie wysłane najpóźniej na początku przyszłego tygodnia (1 i 2 września).
Więc nie wszyscy dostaną zamówienia przedpremierowe przed normalnymi sklepami, co po części nas smuci i złości zarazem. Jakby nie było, zakupy bezpośrednio w Portalu oznaczają wyróżnienie dla tych, którzy tam kupują, bo dostają gry przed innymi. Tak przynajmniej było do tej pory.
Portal_Games pisze: 26 sie 2020, 23:04 Nie udajemy, że nie zostały popełnione błędy, bo zostały i uwierzcie mi, była w Firmie burza z tego powodu. Natomiast mam wrażenie, że zrobiliśmy i robimy wiele, aby naprawić tę sprawę. Raz jeszcze pozostaje mi przeprosić i zapewnić Was, że nikt w Portalu nie powiedział "ok, stało się".
Przeprosiny oczywiście zostały już dawno przyjęte, bo CZEKAMY, ale czy "zrobiliśmy i robimy wiele", to ja osobiście tego nie odczuwam. Koniec końców nie wszystkie paczki wyszły, a dosłanie czy wymiana złych elementów to bardziej Portalu obowiązek niż nasz przywilej. Generalnie ja jako klient, nie dostałem żadnej oficjalnej informacji, chociażby mailem, o opóźnieniu w wysyłce. Jeden post na Facebooku, którego mogłem nie widzieć w ciągu dnia, bo w końcu nie muszę siedzieć w telefonie i odświeżać tablicy Portalu, to jednak za mało. Za to wieczorami docierają do mnie co chwila jakieś zdjęcia, na których inni chwalą się swoimi kopiami więc widzę, że coś tu nie gra i nie czuję się z tym dobrze (i nie tylko ja).

Ewidentnie ktoś ponownie zawalił, więc stąd nasze domysły, przypuszczenia i rozterki. W końcu jakoś musimy zabić czas w oczekiwaniu na nasze kopie. Przynajmniej część z nas...
Nie piętnuję, po prostu wydaje mi się, że czasem trzeba Portal kopnąć w tyłek żeby się obudził i wrócił do pionu.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: dispe »

Portal_Games pisze: 26 sie 2020, 23:04 Nie miałem informacji o decyzji o wstrzymaniu wysyłek przez magazyn i nie wiem z czego wynika. Jednak dostałem zapewnienie, że WSZYSTKO związane z DMD zostanie wysłane najpóźniej na początku przyszłego tygodnia (1 i 2 września). Nie udajemy, że nie zostały popełnione błędy, bo zostały i uwierzcie mi, była w Firmie burza z tego powodu. Natomiast mam wrażenie, że zrobiliśmy i robimy wiele, aby naprawić tę sprawę. Raz jeszcze pozostaje mi przeprosić i zapewnić Was, że nikt w Portalu nie powiedział "ok, stało się".

Pozdrawiam,
Michał
Nie myli sie tylko ten, kto nic nie robi. Ja dla odmiany podziękuję za świetną ofertę na "krasnala" i bonusowy scenariusz w dwóch kopiach (angielska i polska wersja), teraz mam już komplet i dosłownie wszystko co wyszło do tej gry, która stała się jedną z moich ulubionych i mam już że 30 rozgrywek na koncie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: strid3rr »

Doszły mi dzisiaj dodatki z innego sklepu, a podstawki z preorderu dalej nie widać ;)

Zmieniając już trochę temat - ciekawi mnie jedna rzecz, jak do tej pory, każdy nowy tytuł CMONu wydawany przez Portal, miał w preorderze jakiś fajny exclusive z KS w postaci figurki/-ek - The Others, Zomibicide, Blood Rage, a z C:DMD dostajemy tylko (dla mnie jest to "tylko") scenariusz do krasnala, którego w dodatku nie każdy ma. Jak sądzicie, relacje na linii CMON - Portal uległy pogorszeniu, czy minimalizowano koszty udostępnienia IP?
W idealnym świecie widziałbym w preorderze może Dagona albo przynajmniej scenariusz ze SG z Mi-Go i Yithianami.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: japanczyk »

W kampanii Cthulhu DMD nie było za bardzo co dorzucać, bo tamte produkty o ktorych mowisz to integralne czesci Unspeakable Boxa
Do Black Ops dodali cały gang sierot wiec watpie zeby cokolwiek uleglo pogorszeniu ;-)

A scenariusz Przebudzenie Cthulhu to jednak ciekawsza opcja (epickie zwienczenie kampanii) niz akurat scenariusz ktory tobie pasuje ze wzgledu na dodatkowe figurki ;-) Przebudzenia Ryle'h na rynku wtornym bys nie dostał, bo to byl absolutny KS ex (pamietja ze nie potrzebujesz figurki zeby zagrac w ten scenariusz), a UB spokojnie zgarniesz
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: wesolykowal »

Ja także zamówiłem w przedsprzedaży i napisałem w komentarzach żeby wysłali dopiero 30/08. Dostałem maila, że jutro wyjdzie już z przetłumaczonymi kartami PL
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: strid3rr »

japanczyk pisze: 27 sie 2020, 16:25 (...) a UB spokojnie zgarniesz.
No ja nie wiem, czy tak spokojnie dla mnie i dla mojego portfela :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: japanczyk »

Wciaz Unspeakable Box to jakies 350-400 zł, a masz w nim:
Yog Sothotha, ktory jest za 100 zł
Dagona, który jest niezbalansowany (jako przedwieczny licz 100 zł)
18 badaczy (czyli 2 razy tyle co w podstawce+) + 3 scenariusze - spokojnie warte tych 200, a nawet więcej zł ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: Yuri »

Pominę już przykusy woreczek w którym przysłano "Przebudzenie Rlyeh" i który powodował pogięcie jednej z najwazniejszych kart. Też tak macie ? :

Obrazek

Dziwię się, bo to az bije po oczach. Za to mimo "druku zastępczego" wszystko wydrukowano bardzo ładnie, nie odstaje od reszty elementów.

EDIT> I sytuacja jasna. Zostaniemy ze spitolonymi pod kątem translacji kartami:

" Zapadła decyzja, że nie będzie przedruku."

Podejrzewam, że tyczy się to nie tylko wskazanego przeze mnie elementu, ale całości druku.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2020, 16:38 przez Yuri, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: RUNner »

japanczyk pisze: 27 sie 2020, 18:37 Wciaz Unspeakable Box to jakies 350-400 zł, a masz w nim:
Yog Sothotha, ktory jest za 100 zł
Dagona, który jest niezbalansowany (jako przedwieczny licz 100 zł)
18 badaczy (czyli 2 razy tyle co w podstawce+) + 3 scenariusze - spokojnie warte tych 200, a nawet więcej zł ;-)
I jeszcze warto wspomnieć o całkiem funkcjonalnych planszetkach na karty badaczy :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: _leigam_ »

strid3rr pisze: 26 sie 2020, 14:40 ...ciekawi mnie czy to kwestia temperamentu Trzewiczka, czy kogoś/czegoś innego.
Trzewiczek potrafi się tłumaczyć z premiery sklepowej miesiąc później niż w jego sklepie, że przecież 2 tygodniowe opóźnienie to normalka. W momencie największego picku na planszówki prosi o wsparcie bo przez coronovirusa bardzo ucierpią. Potrafi w jednym filmie opowiadać jak to właśnie odsprzedał starą planszówke i narzekać że ludzie odsprzedają i prosić żeby tego nie robili bo branża kuleje. Mówi jak to nie wolno mu konkurować ze sklepami stacjonarnymi i jak to on je bardzo wspiera, a stara się wejść na kickstartera żeby ominąć sklepy (z jego największym hitem, nie z jakąś niszową grą). Uwielbiam jeszcze jak hejtuje "hejterów" (czyli każdego niezadowolonego), albo nazywa ludzi (?) głupolkami (?). Najeżdża publicznie na swoich koderów i zwala na nich opóźnienia (no bo kto sprawdzi?).

A jako bonus: Ciekawe jest jeszcze jego podejście do grania, jak sam opisuje (wraz z żoną czy tam partnerką) czyta co któreś zdanie w instrukcji, domyśla się reszty i tak grają... więc jakie może mieć podejście? (wywalone?, jakoś to będzie) :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: wesolykowal »

Przed chwilą dostałem swoją kopię od Portalu...
Najlepsze jest to, że nie dostałem planszy z Cthulhu do dodatkowego scenariusza na której można zaznaczać obrażenia...
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: KurikDeVolay »

Wiele osób jeszcze ich nie dostało. Czekamy na dosyłki dodruku...
jazzik
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwie 2020, 21:43
Has thanked: 1 time

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: jazzik »

Dostał ktoś już może brakujące elementy z promki?
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: Leinadus »

Yuri pisze: 28 sie 2020, 14:19 Pominę już przykusy woreczek w którym przysłano "Przebudzenie Rlyeh" i który powodował pogięcie jednej z najwazniejszych kart. Też tak macie ? :

Obrazek

Dziwię się, bo to az bije po oczach. Za to mimo "druku zastępczego" wszystko wydrukowano bardzo ładnie, nie odstaje od reszty elementów.

EDIT> I sytuacja jasna. Zostaniemy ze spitolonymi pod kątem translacji kartami:

" Zapadła decyzja, że nie będzie przedruku."

Podejrzewam, że tyczy się to nie tylko wskazanego przeze mnie elementu, ale całości druku.
Ja bym złożył na coś takiego pismo reklamacyjne
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: Yuri »

Wiem, że może tak powienienem zrobić, ale chyba sie juz starzeje. Jasno mi odpisali, że nie będą tego poprawiać, więc niech im na zdrowie wyjdzie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: lazarro »

Czy ktoś otrzymał brakujące plansze do bonusowego scenariusza?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: japanczyk »

Nie
StonePJ
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2020, 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games

Post autor: StonePJ »

Czy jest jeszcze ktoś kto nie otrzymał podstawki? Nie dostałem żadnej informacji o wysyłce...
ODPOWIEDZ