Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Ant Man i Wasp wydają się ciekawi.
Jednak bardzo dziwi mnie drugi deluxe. GotG to bardzo dziwny wybór, gdy gracze błagają o X-Menów i Fantastyczną Czwórkę. Dobrze, że wyrywamy się z kręgu Avengers, jednak powiedziałbym, ze GotG to ostatni wybór jaki bym podjął z wymienionej trójki.

Największy pożytek z tego streama taki, że powiedzieli, ze X-meni będą ale pewnie nie wcześniej niż za rok. A może i dopiero w lutym 2022.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 12:05 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Z X-Menami wychodzi inna gra (Insurrection), pewnie nie chcą sobie podkradać klientów (fanów X-Menów grających casualowo). Co do Fantastycznej Czwórki - może jakieś hocki-klocki z licencją, FF nie ma w MCU.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Gdzieś tam w odmętach podcastów była pokazana postać ally Warlock z traitem X-Factor także pierwszy X-Men w grze już jest.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

MsbS pisze: 31 lip 2020, 11:48 Z X-Menami wychodzi inna gra (Insurrection), pewnie nie chcą sobie podkradać klientów (fanów X-Menów grających casualowo). Co do Fantastycznej Czwórki - może jakieś hocki-klocki z licencją, FF nie ma w MCU.
FFG zapowiadając tych kostkowych X-Men pokazało, że licencje MCU nie są dla nich ograniczeniem. Poza tym koleś potwierdził, że będa X-Men w MC ale jeszcze nie teraz. PAdło coś w deseń "it will be huge" co by mogło sugerować, ze może już pracują na Xami. FF też by mnie wreszcie zmusiło do sięgnięcia po portfel.

Ta X-Menowa gra to moim zdaniem strzał w kolano. Tak samo nie widziałem nigdy sensu Elder Sign, był AH, była Posiadłość i AH:tcg moim zdaniem nie było tu miejsca na kolejną grę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

szczudel pisze: 31 lip 2020, 11:42 Ant Man i Wasp wydają się ciekawi.
Jednak bardzo dziwi mnie drugi deluxe. GotG to bardzo dziwny wybór, gdy gracze błagają o X-Menów i Fantastyczną Czwórkę. Dobrze, że wyrywamy się z kręgu Avengers, jednak powiedziałbym, ze GotG to ostatni wybór jaki bym podjął z wymienionej trójki.

Największy pożytek z tego streama taki, że powiedzieli, ze X-meni będą ale pewnie nie wcześniej niż za rok. A może i dopiero w lutym 2022.
Wybor jest bardzo dobry bo przygoda Guardianow ma duzy potencjal. Mysle ze zanim dojdziemy do Xmen bedzie jeszcze deluxe spidermana (Octopus lub symbioty), Defenders, Thanos i wtedy pewnie F4 doctor doom a po nich Xmen. Nie ma co sie goraczkowac. Tak zrobia ze pewnie kilkanascie cykli wycisna z Marvel Champions ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

brazylianwisnia pisze: 31 lip 2020, 13:01
szczudel pisze: 31 lip 2020, 11:42 Ant Man i Wasp wydają się ciekawi.
Jednak bardzo dziwi mnie drugi deluxe. GotG to bardzo dziwny wybór, gdy gracze błagają o X-Menów i Fantastyczną Czwórkę. Dobrze, że wyrywamy się z kręgu Avengers, jednak powiedziałbym, ze GotG to ostatni wybór jaki bym podjął z wymienionej trójki.

Największy pożytek z tego streama taki, że powiedzieli, ze X-meni będą ale pewnie nie wcześniej niż za rok. A może i dopiero w lutym 2022.
Wybor jest bardzo dobry bo przygoda Guardianow ma duzy potencjal. Mysle ze zanim dojdziemy do Xmen bedzie jeszcze deluxe spidermana (Octopus lub symbioty), Defenders, Thanos i wtedy pewnie F4 doctor doom a po nich Xmen. Nie ma co sie goraczkowac. Tak zrobia ze pewnie kilkanascie cykli wycisna z Marvel Champions ;-)
Prorokuje, że za 8 lat będą ogłoszenia: "sprzedam całą kolekcję za 7k PLN tanio, okazja !".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Moim zdaniem teraz mamy taki etap, że przyjmujemy każde postacie z otwartymi ramionami i czekamy z niecierpliwością na ulubione. Wydaje mi się, że w pewnym momencie nasyci się pula postaci i ich kart i bardziej nas (przynajmniej mnie) będą interesować scenariusze.

Nie widzę siebie gdy już uzbieram z 20 postaci (trzon Avengers, FF, X-Meni) abym kupowal kolejne Hero Packi. Wtedy tylko scenariusze będą mnie interesować bo będę je rozgrywał ulubionymi zespołami bardziej jak Role-Playe niż jak realne karciane Co-Opy. Takie podejście w Grze O Tron określane było archetypem Ned.
Zwroć uwagę, że w drugim cyklu znowu są 4 postacie
Moim zdaniem to może być ostatni tego typu cykl, potem proporcje się odwrocą. W Guardianach dadzą zapewne 3 postacie a potem będą schodzić do 2.

Mocno na streamie akcentowali MCU, ale w nim nie ma więcej drużyn do odkrycia (bo Eternals chyba nikogo). Po Guardians się wypstrykali i będą musieli szukać nowych. Szybki Przegląd:
-Avengers (MCU) : Thor, Iron-Man, Kapitan, Czarna wdowa , Hawkeye, Hulk
-Doktor Dziwny
-Czarna Pantera
-Kpt. Marvel
-Wanda (będzie miała serial z Visionem, więc może jego gdzieś wcisną)
-She Hulk - podobno będzie serial
-Bucky i Falcon będą mieli serial - może coś dostaną jednak budowanie pod nich Deluxe'a byłoby nierozważne, szczególnie, że około kapitanowy Deluxe już był.

Aby realnie obudzić społeczność trzeba wyskoczyć z czymś nowym. Strażnicy to na pewno taka próba, szkoda, ze jednak ewidentnie podyktowana jak to sami określili "wielomiliardową darmową reklamą".

Obstawiam jakieś duże uderzenie FF z Doomem - które pasuje idealnie na na duży Deluxe, a potem tylko X-Meni. OCzywiście można jeszcze gdzieś wcisnąć Inhumans. Nie wiem jak ich fanbase, ale przez chwilę marginalizowano Mutantów właśnie na ich korzyść. Potem przyszedł Hickman i zrobił House of X, które było najlepiej sprzedającym się komiksem od lat, więc chyba X-Meni wrócą do łask na kazdym froncie.
Nie można jeszcze zapominać o Spidermanie jako marce. Nie ma za wiele postaci towarzyszących w pająku, ale można zrobić coś w klimacie Street Thugs (Kingpin) i wtedy DareDevil czy Luke Cage mogliby się dołączyć obok oczywistego Milesa Moralesa (który na 100% będzie skoro już jest Ms. Marvel).

Przy pierwszym spadku sprzedaży Deadpool będzie oczywistym kandydatem na hero pack. Chociaż on to pewnie i Deluxa by w pojedynkę sprzedał.

Jak widać możliwości jest sporo. Drugi deluxe jest bezpiecznym zagraniem - drużyna z MCU z zapowiedzianym filmem. Pierwszy DE to, moim zdaniem, rozwinięcie Core Seta więc nie chcieli marnować bomby, która w 3/4 roku może odnowić cały produkt. Każdy z nas za pewne rzuciłby się jak na ciepłe bułeczki na FF czy X-Men, ale jak gra trochę straci pędu, to wtedy taki DE może przyciągnąć do gry na nowo.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 13:33 przez szczudel, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Pewnie tak bedzie. Jak gra bedzie sie rozwijac, wciaz bedzie cos nowego, jakosc rozgrywki bedzie przy tym isc do gory to stanie sie kultowa karcianka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Hazegiant »

Ja zbieram wszystko. Widząc co się dzieje z dostępnością LCG po latach, to jest chociażby dobra inwestycja :P
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

Oficjalny print and play modulat set od FFG, Ronan the Accuser:
https://hallofheroeslcg.com/ronan-the-accuser/

Spoiler:
“Dosyć” mocny. 😀
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Jools »

Force interupt Ronana - to jest atak dodatkowy czy standardowy wynikający z fazy Villians?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Tam nie ma nic o ataku, jest tylko o engage.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Jools pisze: 04 sie 2020, 15:34 Force interupt Ronana - to jest atak dodatkowy czy standardowy wynikający z fazy Villians?
Nie jest to atak tylko wymuszone działanie na początku fazy villana a polegające na tym, że musisz go przyłączyć do bohatera z najniższym życiem. Atak nastąpi (lub nie) w fazie ataku minionow.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Jools »

A no tak, Engage != Attack. Zmyliło mnie troszkę.
bool
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2010, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: bool »

szczudel pisze: 31 lip 2020, 12:09
MsbS pisze: 31 lip 2020, 11:48 Z X-Menami wychodzi inna gra (Insurrection), pewnie nie chcą sobie podkradać klientów (fanów X-Menów grających casualowo). Co do Fantastycznej Czwórki - może jakieś hocki-klocki z licencją, FF nie ma w MCU.
FFG zapowiadając tych kostkowych X-Men pokazało, że licencje MCU nie są dla nich ograniczeniem. Poza tym koleś potwierdził, że będa X-Men w MC ale jeszcze nie teraz. PAdło coś w deseń "it will be huge" co by mogło sugerować, ze może już pracują na Xami. FF też by mnie wreszcie zmusiło do sięgnięcia po portfel.

Ta X-Menowa gra to moim zdaniem strzał w kolano. Tak samo nie widziałem nigdy sensu Elder Sign, był AH, była Posiadłość i AH:tcg moim zdaniem nie było tu miejsca na kolejną grę.
Od kiedy Disney kupił część FOX-a posiada on licencje zarówno na Fantastyczną czwórkę jak i na X-men.
Poza Disneyem pozostaje tylko (o ile mi wiadomo) część uniwersum oparta na Spider-manie. A i tak mówimy tu tylko o licencjach na ekranizacje, licencje na gry, Marvel (należący do Disneya) ma chyba na wszystko, a wstrzymywanie wydawania np. Fantastic Four (w serii Legendary: A Marvel Deck Building Game przez długi czas nie było dodruków dodatku FF) było raczej spowodowane chęcią nie inwestowania w tytuły z których z filmów Marvel nie miał zysków. Podobno nawet chcieli wstrzymać wydawanie niektórych komiksów.

A z X-menami raczej czekają aż ci będą mieli się pojawić w MCU. wtedy jest duża szansa na większa sprzedaż.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Wiadomo, co się dzieje z Red Skull? W 3Trollach i Rebelu nie jest już widoczne jako preorder, tylko jako produkt niedostępny.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

MsbS pisze: 27 sie 2020, 10:17 Wiadomo, co się dzieje z Red Skull? W 3Trollach i Rebelu nie jest już widoczne jako preorder, tylko jako produkt niedostępny.
3trolle miały dawno preorder, zamknęli teraz.
Rebel wystawił bodajże jedną lub dwie sztuki i zniknęło w ciągu chwili.

Jest słabo z tym dodatkiem coś..
Rebel 6% (trójmiasto)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: SuCHaR »

FFG obcięło ilość dostępnych sztuk na Polske. Może być tak, że nawet ci co zamawiali w pre order nie dostaną swoich egzemplarzy.
Pzdr
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Nie kumam tego. Niby prosta karcianka do lajtowego grania z chwytliwym tematem, a dostępność - pożal się Boże. Może im to tak dobrze schodzi na ich własnym rynku, że już niewiele zostaje na eksport?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

Trolliszcze pisze: 27 sie 2020, 11:38 Nie kumam tego. Niby prosta karcianka do lajtowego grania z chwytliwym tematem, a dostępność - pożal się Boże. Może im to tak dobrze schodzi na ich własnym rynku, że już niewiele zostaje na eksport?
Ja tłumacze sobie wszystkie braki z obecną sytuacją na świecie. Dodatkowo w stanach hype na Marvel / DC i wszelkiego rodzaju powiązane produkty, bardzo szybko znajdują nowych właścicieli.
Wysokie miejsce miejsce na bgg, niedoszacowany nakład => 2 do 2 => niższa ilość (żadna) egzemplarzy poza stanami.

(Trochę ironizując, dla 51 stanu powinien być jakiś specjalny przydział :evil: )
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

SuCHaR pisze: 27 sie 2020, 10:58 FFG obcięło ilość dostępnych sztuk na Polske. Może być tak, że nawet ci co zamawiali w pre order nie dostaną swoich egzemplarzy.
Pzdr
3trolle już potwierdziły na facebookowej grupie gry, że ok polowy złożonych preorderow u nich nie będą mogli zrealizować....

Jakkolwiek głupio to brzmi - trzeba czekać na dodruk 😔
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Markus »

Nas rodzice mieli talon na malucha i czekali na auto latami.
My mamy kickstartery i inne niedoszacowane nakłady :D :D :D
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Radzio »

No kurde, ta gra mnie nieustannie zaskakuje pod tym względem od zakupu w kwietniu, ale tego to zdecydowanie się nie spodziewałem. To znaczy że zniknie mi możliwość preorderu przed premierą i że zapowiada się, że nie dostanę w momencie premiery. Wyskoczyły mi niespodziewane wydatki, a planszówkowy budżet wydałem na wejście w Arkham Horror LCG i takie rzeczy. Czekanie znowu na dodruk, produktu, który nawet nie miał jeszcze premiery...słabo.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Tylko, że historia z innymi dodatkami np Kapitan Ameryka pokazała już wcześniej, że albo kupujemy w przedsprzedaży albo czekany na dodruk. Mnie obecny stan nie zdziwił i z premedytacją będę czekał bo sam nie kupiłem. A sam nie kupiłem bo zastanawiam się jak to będzie w Red Skull z poziomem trudności czy brak małych dodatków nie sprawi że Red Skull będzie zbyt trudny. Kupować mam zamiar tylko wybranych bohaterów więc czekam na wrażenia co do poziomu trudności dużego dodatku.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Niemożliwość zrealizowania preorderów jest akurat winą sklepów, które uruchamiają je "w ciemno" (żeby mieć preorder szybciej niż inni) - a potem się okazuje, że egzemplarzy jest mniej niż zamówień. 3trolle od dawna prowadzą taką politykę, co bywa zresztą ryzykowne - przykładowo, preorder na talie badaczy do AH LCG był początkowo wyjątkowo tani, bo jeszcze nie było wiadomo, jaka będzie cena, a Galakta zażyczyła sobie znienacka więcej. I pewnie do tych "tanich" preorderów sklep musi teraz dołożyć (albo przynajmniej nie zarobi).
ODPOWIEDZ