Dlaczego wspieracie recenzentów?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Dlaczego wspieramy recenzentów

Post autor: Najemnik »

MichalStajszczak pisze: 30 sie 2020, 13:31 Nie rozumiem dlaczego w tytule czasownik "wspieramy" jest w pierwszej osobie, a nie w drugiej ("wspieracie")? Przecież założycielka uważa (podobnie jak kilka innych osób), że recenzentów wspierać nie należy, bo po pierwsze powinni robić to hobbystycznie, a po drugie czerpią korzyści ze sprzedaży gier, które otrzymali do zrecenzowania.
Ponieważ ten temat nie został przez nią założony, a jedynie poruszony w innym wątku i następnie wykrojony przez moderatora. (więc mamy przesłanki by sądzić, że tenże moderator należy do grupy wspierających recenzentów, albo z taką grupą się utożsamia ;) )
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: litk »

Widzę że ludzie rozumieją temat zbyt powieszchownie. Ja uważam, że jeśli ktoś chce dla kogoś robić coś dobrego, to liczy się to jedynie tylko wtedy kiedy robi to bezinteresownie, tylko wtedy jest to szczere i niesie chęć pomocy innym, forma recenzji gier myślę podchodzi pod ten temat. Proszę spojrzeć na ten aspekt poza planszówkowy. Skrajny przypadek tak zwannego dobroczyństwa to dofinansowywanie przez filantropów różnych akcji, czy innych zjawisk. Co z tego że gość wyłoży kasę na jakiś cel, ale to tak naprawdę go nic nie kosztuje, wykłada kasę którą w większości przypadków "ukradł" w taki czy inny sposób innym ludziom, oczywiśćie w świetle ówczesnego prawa "legalny", ale to nie jest żadna pomoc, że zlecił przelew księgowości na jakiś cel, jego pomoc byłaby uznana tylko wtedy gdyby sam zakasał rękawy i zrobił to czy tamto.
Nie bardzo wiem jak na to odpowiedzieć. To może napiszę tylko tyle, że poprawiłeś mojej żonie i dzieciakom humor z rana.
Myślę że twoja rodzina by bardziej skorzystała gdybyś poszedł z nimi spędzić rodzinnie w ten czas w jakikolwiek inny sposób, który poświęcasz na te recenzje, które zapewne kosztują cię masę czasu i poświęcenia, które tak naprawdę robisz etatowo i starasz się to rekompensować dofinansowywaniem.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dlaczego wspieramy recenzentów

Post autor: windziarz44 »

MichalStajszczak pisze: 30 sie 2020, 13:31 Po pierwsze: każdy może zostać recenzentem. Nie jest do tego wymagane ukończenie jakiegoś kursu czy zdanie odpowiedniego egzaminu. Oczywiście może to grozić sytuacją, że recenzentem zostanie osoba bez wiedzy fachowej i/lub kompetencji językowych. Ale rynek szybko takiego recenzenta zweryfikuje - nikt nie będzie go oglądał, a wydawcy nie dadzą mu gier do recenzji i problem zniknie.
Panie Michale, chciałbym żeby to tak działało. Ale mamy na scenie recenzenckiej osoby, które nie mają kompetencji językowych, a mimo to tworzą (nawet codziennie), dostają gry do recenzji i jakoś to się toczy.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Dlaczego wspieramy recenzentów

Post autor: krwlng »

windziarz44 pisze: 30 sie 2020, 20:04
Ale mamy na scenie recenzenckiej osoby, które nie mają kompetencji językowych, a mimo to tworzą (nawet codziennie), dostają gry do recenzji i jakoś to się toczy.
Ale robią to altruistycznie - nie oczekują od widzów pieniędzy tylko tworzą ku radości gawiedzi. Doceniam to jak bardzo są otwarci na krytykę, zwłaszcza tą konstruktywną... ;)


A tak w temacie - sam wspieram na patronite 3 recenzentów. Czemu? Bo robią naprawdę dobrą robotę popularyzując nasze hobby i jestem im za to wdzięczny, a mój grosz daje im napęd do dalszego działania. Czy robiliby to bez patronite? Pewnie tak - wystaczy cofnąć się w czasie o 2-3 lata kiedy system patronacki nie był jeszcze tak popularny, a oni i tak robili swoje.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: MichalStajszczak »

windziarz44 pisze: 30 sie 2020, 20:04
MichalStajszczak pisze: 30 sie 2020, 13:31 Po pierwsze: każdy może zostać recenzentem. Nie jest do tego wymagane ukończenie jakiegoś kursu czy zdanie odpowiedniego egzaminu. Oczywiście może to grozić sytuacją, że recenzentem zostanie osoba bez wiedzy fachowej i/lub kompetencji językowych. Ale rynek szybko takiego recenzenta zweryfikuje - nikt nie będzie go oglądał, a wydawcy nie dadzą mu gier do recenzji i problem zniknie.
Panie Michale, chciałbym żeby to tak działało. Ale mamy na scenie recenzenckiej osoby, które nie mają kompetencji językowych, a mimo to tworzą (nawet codziennie), dostają gry do recenzji i jakoś to się toczy.
Może zbyt optymistycznie napisałem "rynek szybko zweryfikuje". Raczej powinienem napisać "rynek po jakimś czasie zweryfikuje".
Ale skoro dostają gry do recenzji, to widać wydawcy uważają, że na to zasługują.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Curiosity »

litk pisze: 30 sie 2020, 19:28 Ja uważam, że jeśli ktoś chce dla kogoś robić coś dobrego, to liczy się to jedynie tylko wtedy kiedy robi to bezinteresownie (...)
Całe szczęście, że jesteś bardzo mocno odosobniony w swoich poglądach.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Gambit »

litk pisze: 30 sie 2020, 19:28 Myślę że twoja rodzina by bardziej skorzystała gdybyś poszedł z nimi spędzić rodzinnie w ten czas w jakikolwiek inny sposób, który poświęcasz na te recenzje, które zapewne kosztują cię masę czasu i poświęcenia, które tak naprawdę robisz etatowo i starasz się to rekompensować dofinansowywaniem.
Myślę, że nie powinieneś wypowiadać się o osobach, których nie znasz i pewnie nigdy na oczy nie widziałeś :) Ale podpowiem Ci jedną rzecz. Życie rodzinne polega na tym, że są momenty, w których rodzina robi coś razem, ale są też momenty, kiedy każdy członek rodziny robi to, na co ma sam ochotę. Tak właśnie funkcjonuje moja rodzina i jak na razie nikt nie narzeka :)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: windziarz44 »

MichalStajszczak pisze: 30 sie 2020, 20:31 Może zbyt optymistycznie napisałem "rynek szybko zweryfikuje". Raczej powinienem napisać "rynek po jakimś czasie zweryfikuje".
Ale skoro dostają gry do recenzji, to widać wydawcy uważają, że na to zasługują.
I to jest sedno sprawy. Tak naprawdę to wydawca decyduje co dla niego jest "opłacalne". Tu często merytoryka czy wiedza są nieważne. Zasięgi, kliki, like i subskrypcje często są znacznie ważniejsze.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: litk »

Całe szczęście, że jesteś bardzo mocno odosobniony w swoich poglądach.
Całe szczęście? To naprawdę musisz mieć ostro wypaczony system wartości.
Myślę, że nie powinieneś wypowiadać się o osobach, których nie znasz i pewnie nigdy na oczy nie widziałeś :) Ale podpowiem Ci jedną rzecz. Życie rodzinne polega na tym, że są momenty, w których rodzina robi coś razem, ale są też momenty, kiedy każdy członek rodziny robi to, na co ma sam ochotę. Tak właśnie funkcjonuje moja rodzina i jak na razie nikt nie narzeka
Nigdy na oczy nie widziałem? Przecież pokazujesz siebie, swoją żonę, swoje dzieci... Nie musisz mi mówić jak rodzina funkcjonuje, bo sam ją mam. A jeśli w twojej jest tak pięknie że każdy może robić to na co ma ochotę w swoim czasie to cieszę się razem z tobą. Cieszę się, że znajdujesz czas, bez poświęceń na robienie tego co kochasz, ale byłoby zdecydowanie według mnie milej gdy nie ciągnąć ludzkiej energii na swoją działalność. Bo może mało kto wie ale pieniądze to jest ludzka energia.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Golfang »

litk pisze: 30 sie 2020, 19:28 ...Skrajny przypadek tak zwannego dobroczyństwa to dofinansowywanie przez filantropów różnych akcji, czy innych zjawisk. Co z tego że gość wyłoży kasę na jakiś cel, ale to tak naprawdę go nic nie kosztuje, wykłada kasę którą w większości przypadków "ukradł" w taki czy inny sposób innym ludziom, oczywiśćie w świetle ówczesnego prawa "legalny", ale to nie jest żadna pomoc, że zlecił przelew księgowości na jakiś cel, jego pomoc byłaby uznana tylko wtedy gdyby sam zakasał rękawy i zrobił to czy tamto.
...
Czy ty jesteś "normalny"? Myślisz że każdy kto wspiera filantropijnie to ZŁODZIEJ? Proponuję udać się do lekarza bo nie wyglądasz na zdrowego! Może wg Ciebie każdy kto się dorobił to złodziej? Bo co zatrudnia innych - to ich okrada?
Mam pytanie pracujesz na etacie? TO nie daj się okradać - zwolnij się... idź na bezrobocie kto ci broni? Przecież będziesz miał tak pięknie. Może jednak prowadzisz działalność? To zamknij ją - bo jesteś złodziej! Idź na bezrobocie! Będzie okradał Państwo ale co tam - Państwowe czyli niczyje - można kraść?
----------------
10% flamberg.com.pl
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: litk »

Czy ty jesteś "normalny"? Myślisz że każdy kto wspiera filantropijnie to ZŁODZIEJ?
Heh, w takim razie mało wiesz o świecie na którym żyjesz.
Czy ty jesteś "normalny"?
Według twojego pojmowania rzeczywistości zdecydowanie nie.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2020, 21:19 przez litk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Curiosity »

litk pisze: 30 sie 2020, 21:02
Całe szczęście, że jesteś bardzo mocno odosobniony w swoich poglądach.
Całe szczęście? To naprawdę musisz mieć ostro wypaczony system wartości.
Nie wiem, czy to głupota czy naiwność, ale nie zazdroszczę tego momentu, w którym dorośniesz - zaboli bardzo mocno. Nie mów, że nie ostrzegałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: MichalStajszczak »

windziarz44 pisze: 30 sie 2020, 20:38 Tak naprawdę to wydawca decyduje co dla niego jest "opłacalne". Tu często merytoryka czy wiedza są nieważne. Zasięgi, kliki, like i subskrypcje często są znacznie ważniejsze.
To prawda. Dla wydawcy liczy się przede wszystkim efekt marketingowy. Nie jest istotne, czy recenzent zna tajniki "zazębiania mechanik" tylko to, czy ma wielu widzów, a co za tym idzie potencjalnych klientów. Oczywiście nie przeszkadza, jak recenzent mówi mądrze :lol: ale ważne jest, żeby to widzowie wybierali mądrze mówiących recenzentów, bo dopiero to przekona do nich wydawców.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Gambit »

litk pisze: 30 sie 2020, 21:02 Nigdy na oczy nie widziałem? Przecież pokazujesz siebie, swoją żonę, swoje dzieci... Nie musisz mi mówić jak rodzina funkcjonuje, bo sam ją mam. A jeśli w twojej jest tak pięknie że każdy może robić to na co ma ochotę w swoim czasie to cieszę się razem z tobą. Cieszę się, że znajdujesz czas, bez poświęceń na robienie tego co kochasz, ale byłoby zdecydowanie według mnie milej gdy nie ciągnąć ludzkiej energii na swoją działalność. Bo może mało kto wie ale pieniądze to jest ludzka energia.
Fakt. Zdjęcia mojej żony i kilka występów córki i syna w recenzjach powie Ci co myśli moja rodzina. Jedynie o mnie możesz cokolwiek wiedzieć, a i to nie jest pewne.

I jeszcze jedna rzecz. Nie ciągnę pieniędzy na moją działalność. Gdybym chciał to robić, powiedziałbym coś w stylu "Albo płacicie, albo zamykam kanał" lub po prostu schował ciekawsze materiały za paywallem, tak żeby tylko Patroni mieli do nich dostęp. Nikogo nie zmuszam do wspierania. Nie "szantażuję". Jeśli Patroni znikną, to kanał nadal będzie działał. Topki będą pojawiać się rzadziej i sam będę wymyślał ich tematy, ale to raczej jedyna różnica między tym co jest teraz, a co by było w takim scenariuszu. Ewentualnie będę wspominał w domowym zaciszu te piękne chwile, kiedy byli ludzie, którzy w tak materialny sposób dziękowali za to co robię.

Mam wrażenie, że sporo "wiesz" o świecie i życiu. Tylko nie wyczuwam krzty zwykłej ludzkiej empatii. Tego co sprawia, że po prostu chcesz raz na jakiś czas być fajny dla kogoś, bo po prostu masz na to ochotę. W sumie to tyle z mojej strony jeśli chodzi o tę rozmowę z Tobą. Proszę zostaw mnie i moją rodzinę w spokoju jeśli chodzi o Twoje rozmyślania. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Brylantino »

Uwielbiam jak niektórzy ludzie potrafią mieć duży problem, że INNI wydają SWOJE pieniądze na co chcą...

Czemu mam głupie wrażenie, że ci z największymi problemami o to sami tych pieniędzy zarabiać nie potrafią.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: litk »

Proszę zostaw mnie i moją rodzinę w spokoju jeśli chodzi o Twoje rozmyślania.
Czy ja się czepiam ciebie albo twojej rodziny? Sam wyjąłeś jako argument swoją rodzinę, więc się tylko do tego odniosłem. Tak samo jak sam się włączyłeś do tej polemiki.
Tego co sprawia, że po prostu chcesz raz na jakiś czas być fajny dla kogoś, bo po prostu masz na to ochotę.
Wcale tego nie ganię, wręcz przeciwnie, jednak jeśli chcesz tego szczerze rób to bezinteresownie, wtedy to docenię wielekrotnie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Gambit »

litk pisze: 30 sie 2020, 21:58
Tego co sprawia, że po prostu chcesz raz na jakiś czas być fajny dla kogoś, bo po prostu masz na to ochotę.
Wcale tego nie ganię, wręcz przeciwnie, jednak jeśli chcesz tego szczerze rób to bezinteresownie, wtedy to docenię wielekrotnie.
No tak, faktycznie nie ganisz tego, że ktoś chce wesprzeć recenzenta i podziękować mu w ten sposób za to co robi, skąd mogło mi to przyjść do głowy. Chociaż czekaj...
A wracając do tematu, to jeszcze płacić kasę żeby ktoś mógł sobie fundnąć wypas kamerę żeby potem zrobić jakąś topkę to naprawdę trzeba być skrzywionym.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: litk »

Chyba nie popieranie fundowania, nie jest tym samym co krytykowanie recenzowania? No chyba przecież nie krytykowałem twojej działalności recenzenckiej?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Gambit »

litk pisze: 30 sie 2020, 22:28 Chyba nie popieranie fundowania, nie jest tym samym co krytykowanie recenzowania? No chyba przecież nie krytykowałem twojej działalności recenzenckiej?
To może jeszcze raz powoli, bo nie załapałeś...
Mam wrażenie, że sporo "wiesz" o świecie i życiu. Tylko nie wyczuwam krzty zwykłej ludzkiej empatii. Tego co sprawia, że po prostu chcesz raz na jakiś czas być fajny dla kogoś, bo po prostu masz na to ochotę.
Pisząc o tej empatii miałem na myśli właśnie to, że nie wyczuwam w Tobie tego, co sprawia, że raz na jakiś czas masz ochotę zrobić coś fajnego dla innej osoby. Na przykład wesprzeć ją na Patronite. Albo wysłać grę, bo tak mi się wymyśliło. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, iż chciałbyś aby inni robili fajne rzeczy dla Ciebie - na przykład bezinteresownie recenzowali gry. A to już lekko zalatuje podwójnymi standardami.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Golfang »

litk pisze: 30 sie 2020, 21:18
Czy ty jesteś "normalny"? Myślisz że każdy kto wspiera filantropijnie to ZŁODZIEJ?
Heh, w takim razie mało wiesz o świecie na którym żyjesz.
Czy ty jesteś "normalny"?
Według twojego pojmowania rzeczywistości zdecydowanie nie.
Proszę o odpowiedź - pracujesz na etacie czy prowadzisz działalność?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: kaszkiet »

litk pisze: 30 sie 2020, 22:28 ...
Dawno już nie czytałem tutaj tak toksycznych wypowiedzi. Albo robisz to dla prowokacji albo jesteś dla mnie niepojętym człowiekiem, z którym nie znalazłbym żadnej płaszczyzny porozumienia.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: BOLLO »

Przejrzałem cały temat. Mam tylko jedną refleksję. Bardzo jest mi przykro i jednocześnie czuję wielki niepokój (aczkolwiek to już dawno wiedziałem) że są tak ograniczeni ludzie którzy żyjąc tu na Ziemi XX lat nadal nie wiedzą jak to działa....jak na niskim poziomie jest ich życiowa mądrość (nie mylić z inteligencją) i to również oni wybierają później ważne osoby w państwie , chodzą z czarnymi parasolkami, krzyczą hasła których kompletnie nie rozumieją i mają najwięcej do powiedzenia o czymś czego nigdy nie "dotknęli" no ale przecież jest demokracja i wolność słowa.
Praca/blogowanie/YT itd to nic innego jak poświęcanie siebie dla innych. Nikt nikomu nie każe za to płacić ale szykanować tych co to robią i samych twórców to już dno naprawdę. To tak jakby powiedzieć że misjonarze i ludzie którzy ich wspierają to głupota (nie chodzi tylko i wyłącznie o misje katolickie, są też misje różnego rodzaju). Ba posunę się nawet do tego że wspieranie celów charytatywnych to dla niektórych głupota bo matka chorej na raka córki zamiast biadolić i żebrać powinna iść na 2 etaty tyrać....
Ktoś kto nagrywa filmiki na YT o jakiejś nakierunkowanej treści (w tym wypadku planszówki) i robi to bardziej hobbistycznie niż zarobkowo (chyba tylko GTroll zarabia tak bynajmniej mówi i z Patronaita tak wnioskuję) nie oczekuje że ktoś będzie za to płacił,ale jak znajdą się osoby które to wesprą (czyt. docenią) to daje to kopa na kolejne odcinki. Pomaga to w rozwijaniu kanału ( sprzęt/jakość/treści). Przykre to że jednak są ludzie którzy tego nijak nie są w stanie zrozumieć.....
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: MichalStajszczak »

Ludzie mają różne pasje. Dla jednych pasją może być np. tworzenie recenzji gier. Dla innych pasją może być liczenie, ile inni zarabiają pieniędzy i dociekanie, dlaczego ktoś im płaci. :twisted:
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Asurmar »

Moim zdaniem pisanie czy nagrywanie recenzji jest jak najbardziej twórczą pracą. Nie mniej twórczą jak samo tworzenie gier, pisanie książek czy tworzenie muzyki. I chyba warto pochylić się nad tym jak bardzo słabo wynagradzane są zawody twórcze. Zwłaszcza w Polsce, gdzie dodatkowo prawa autorskie nie są respektowane, a ludzie chcieli by mieć wszystko za darmo. I jeszcze mało tego, są tacy co szydzą i krytykują ludzi którzy przekazują twórcy którego cenią 3 zł miesięcznie na patronite.
Chyba jasno i wyraźnie trzeba powiedzieć - żaden z recenzetnów nie zarabia na recenzowaniu. Co gorsza w Polsce nawet żaden z twórców gier nie zarabia na tworzeniu gier (wyjątkiem są tu twórcy-właściciele wydawnictw). Jeszcze bardziej smutne jest to, że w Polsce żaden z pisarzy SF nie jest w stanie utrzymać się tylko z pisania książek (wyjątkiem jest tu jeden pan, co ponoć wziął za licencję do gry pieniądze z góry).
Te wszystkie kalumnie i deprecjonowanie twórczości recenzentów w tym wątku jest smutne i trochę mi wstyd za to, że na tym forum do czegoś takiego dochodzi.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: BOLLO »

To jeszcze jedno żeby zwiększyć poziom gula:

Gambit-
101 patronów
2 131 zł miesięcznie
36 706 zł łącznie

GTTV

124 patronów
4 237 zł miesięcznie
57 830 zł łącznie

On Table
112 patronów
5 415 zł miesięcznie

Geek Factor

51 patronów
856 zł miesięcznie
16 753 zł łącznie

PoGramyTV

25 patronów
389 zł miesięcznie
11 621 zł łącznie

WojennikTV

2 patronów
42 zł miesięcznie
84 zł łącznie

Baniak Baniaka

2110 patronów
a kwota podana to ZERO :mrgreen:
ODPOWIEDZ