Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Sokles pisze: 11 lip 2020, 19:07
Szewa pisze: 05 cze 2020, 19:03 Podstawka: 2 pierwsze scenariusze (one są trochę tutariolowe), następnie pierwszy cykl Mirkwood. Potem KhazadDum. Czyli tak jak było to wydawane, sage polecam jak już będziesz miał x partii na koncie i będziesz się bawił budowaniem talii :)

Co do ciągłości historii to tylko saga.
To nie trzeba budować samemu talii na drugi scenariusz z podstawki? Spróbowaliśmy starter deckami i baty straszne...
Chyba że coś pokrecilismy z zasadami co jest możliwe, ale już startowy Troll był problemem
Jeśli wzięliście bohaterów i macie wysokie zagrożenie na start to tak może być. Zmieszajcie trochę bohaterów, aby mieć niższe zagrożenie i mieć czas na przygotowanie.

Mały tip:
Zagrajcie taliami Wiedzą z taktyka. Weźcie trolla w zwarcie i zagrajcie "Finta", w następnej turze zagrajcie na niego "Leśna pułapka" i pyk, wolni od ataków trolla.

Lub przywództwem. Karta "atak z zaskoczenia" zagracie Gandalfa niech zada mu 4 obrażenia i się obroni przed trollem. Czarodziej Wroci na rękę i w kolejnej turze normalnie go zagracie zadając kolejne 4 obrażenia :)

Lub znów Wiedzą z przywództwem. Jeśli będziecie mieć małe zagrożenie i troll zostanie w strefie przeciwności, to po atakach wrogów mozecie zagrać znów "atak z zaskoczenia" i umieścić "Syna Arnoru" w grze odpalając jego umiejętność. Troll wejdzie w zwarcie, ale już nie zaatakuje bo jest po atakach :) więc albo go teraz zabijecie, albo rzucicie w kolejnej turze "Leśna pułapka".
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Sokles
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, 18:45
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sokles »

Do części rzeczy doszlismy.

Ale mieliśmy startowe sltalie zagrożenie że od razu wchodził. Mialem ataki z zaskoczenia a wiedzą dawała mi Drawa ale dokopałem się do Gandalfa dużo za późno.

To byla nasza w sumie druga gra więc troll na start był dość brutalny ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: olsszak »

Cześć,
Jako właściciel całości PL bez koszmarków zastanawiam się co robić w kontekście najnowszego cyklu i najpewniej nie pojawienia się dużego dodatku „Shadow in the East” w wersji PL a co więcej blizej nieokreślonej szansy na cykl przygodowy z nim powiązany w naszej wersji językowej. Czy już kupowac te rzeczy w wersji angielskiej czy jeszcze poczekać ? I to samo w kwestii DNŻ cyklu przygód do Dzicz Rovanionu?

2) Czy coś wiadomo czy i kiedy dojdzie to co zamawialiśmy w ramach zapisów na Fellowship w zeszłym roku?

3) czy gdzies mozna przeczytac o przyszłości gry tj. Czy sa jakieś przecieki ile duzych i małych dodatkow jeszcze sie ukaże ?

Pozdrawiam
Krzysztof
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
carloz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:16
Has thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: carloz »

Potrzebuje porady.

Posiadam podstawkę + caly pierwszy cykl i dodatek Khazad-dum. Gra przeleżała w szafie 2lata.
Teraz chciałbym wrócić, jednak wysypało mnóstwo dodatków i nie wiem co dobrać.
Co polecacie z dużych dodatków dorzucić do kolekcji?
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Buchinsky »

Najczęściej niby zaleca się iść chronologicznie ale pojawia się problem z dostępnością:
- Cykl Dwarrowdelf nie do skompletowania w sklepie
- Spadkobiercy Numenoru są ale cykl Przeciwko Cieniowi też nie do skompletowania
- Głos Isengardu niedostępny za to cykl Twórca Pierścienia da się kupić z tym, że bez dużego rozszerzenia nie ma sensu
- Dopiero Zaginione Królestwo jest do kupienia w całości z cyklem
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

carloz pisze: 20 lip 2020, 15:01 Potrzebuje porady.

Co polecacie z dużych dodatków dorzucić do kolekcji?
Spadkobiercy Numenoru oraz Zaginione królestwo. Bo dobrych bohaterów dorzucają i niezłe karty.
Cykle kiedyś dokupisz.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

carloz pisze: 20 lip 2020, 15:01 Potrzebuje porady.

Posiadam podstawkę + caly pierwszy cykl i dodatek Khazad-dum. Gra przeleżała w szafie 2lata.
Teraz chciałbym wrócić, jednak wysypało mnóstwo dodatków i nie wiem co dobrać.
Co polecacie z dużych dodatków dorzucić do kolekcji?
Rozumiem że to co masz, ograłeś do bólu? Bo jeśli nie, to nic nie dokupuj. Z jakiegoś powodu gra leżała na półce i nie była grana, więc robienie zapasów nie ma sensu. Jeśli jednak czujesz, że będziesz w to sporo grał, to kupuj po kolei, to co jest jeszcze dostępne. Można też iść w same deluxy (najlepszy stosunek ceny do zawartości) żeby zobaczyć jakie nowe mechaniki zostały wprowadzone. Na szybko:
Spadkobiercy Numenoru - mechanika bitwy i obrony.
Głos Isengardu - mechanika czasu.
Zaginione Królestwo - zadania poboczne.
Szara Przystań - dwuwymiarowa przestrzeń dostępnych obszarów.
Piaski Haradu - mechanika temperatury.
Dzicz Rhovanionu - sporo kart z efektami dla postaci posiadających dodatki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Norbiii »

Witam,
czy jest spis polskich kart do LOTR lcg? Posiadam angielskie karty, a mój znajomy "nie lubi gier nie po polsku" choć angielski zna xd. Zrobiłbym jakieś wsuwki z tłumaczeniem ale samemu nie chce mi się ich tłumaczyć. Jakis excel/baza była by najlepsza :D
Pozdrawiam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Czy może ktoś podać linki do dobrych deckbuilderów online? Do tej pory używałem cardgamedb. Nie zawsze było tam wszystko aktualne ale filtry wyszukiwania były bardzo pomocne przy budowaniu decka. Teraz deckbuilder na cardgamedb nie działa i na prawdę trudno jest wymyśleć jakąś talię do grania. Próbuję też coś składać na ringsdb ale tam opcje wyszukiwania są ubogie chyba, że są tam jakieś ukryte opcje "pokaż wszystkie filtry" itp. Może hallofbeorn ma jakiś deckbuilding? Strona filtry ma dobre ale deckbuildera tam nie znalazłem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

ringsdb.com to jedyny słuszny. Z czym masz problem?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

rattkin pisze: 19 sie 2020, 22:33 ringsdb.com to jedyny słuszny. Z czym masz problem?
Już powoli znalazłem filtry. Z tego co widzę to trzeba je samemu wpisywać np. x:Hobbit. Najbardziej uwiera mnie dodawanie i odejmowanie kart z talii którą już tam jakoś ułożyłem. Na cardgamedb był znaczek "-" i "+" i tylko dodawałem i odejmowałem co potrzeba. Tutaj czegoś takiego nie widzę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

W samym deckbuilderze filtry wpisuje się ręcznie. Można też wybierać karty z zestawów. A po konkretne, to najlepiej szukać na https://ringsdb.com/search i można sobie potem filtry przekleić.

W edycji swojej talii klikasz na kartę i masz ekran, na którym wybierasz w ilu kopiach ma być ta karta.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Super tego właśnie mi brakowało. Dzięki :)

Swoją drogą jak deckbuilder na cardgamedb przestał działać to uświadomiłem sobie, że w LotRa nie dałoby się grać bez narzędzi online. Przeglądanie tysięcy kart, odkładanie potencjalnie przydatnych kart na bok czy robienie specjalnych zakładek przy robieniu decka to by zabierało tyle czasu, że sam gameplay nie byłby tego warty nie wspominając nawet o konieczności modyfikacji decka jakby się okazało, że jednak nie działa. Teraz z narzędziami online jak robię deck schodzi mi najmarniej godzina, a często po 2-3 i późniejsze modyfikacje. W sumie patrząc na Arkhama czy Marvela to tam póki co nie ma tego problmu, a w Marvelu gdzie każdy deck jakoś działa to może nawet w ogóle nie będzie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Jeśli zależy Ci na mega optymalizacji to faktycznie, ale spokojnie można mieć przygotowany jeden rdzeń na 90% scenariuszy i tym grać po nieznacznych modyfikacjach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

RingsDB pojawił się stosunkowo późno, bo powstal na kodzie NetrunnerDB. Rzeczywiście, przed jego powstaniem trochę się męczyłem. Był tylko upośledzony i rachityczny cardgamedb, a potrzeba deckbuildera online była duża.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Probe9 »

Po bardzo dobrych doświadczeniach z HwA, chciałbym zabrać się i do tego LCG. W związku z problemami z dostępnością polskiej wersji, zdecydowałem się na angielską. Tu chyba nie ma aż takich problemów ale masa jest tych dodatków. W związku z tym mam pytanie co brać :) Myślałem o 1 cyklu na początek + większych dodatkach - czym się różnią te wersje deluxe od sag, i które najlepsze ? :) Z deluxe dobre opinie czytałem o Khazad-dum.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

To ja mam pytanie, gdzie angielską wersję zamawiasz? Arkham mi nie podeszło, ale władca mi się podoba tylko właśnie ta dostępność...
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Probe9 pisze: 20 sie 2020, 17:43 czym się różnią te wersje deluxe od sag, i które najlepsze ? :)
W dużym uproszczeniu:
a) Saga - to wydarzenia opisane w książkach (Saga "Władcy pierścieni" oraz Saga "Hobbit")
b) Deluxe - historie wymyślone przez autorów gry, ale oparte na świecie Tolkiena (czasami historie, które mogły się wydarzyć przed Sagą)

Ile grających, tyle opinii :) Każdy doradzi co innego.
Na ile dodatków się nastawiasz? Niewiele, czy jednak chcesz większość lub wszystko?
To bardziej pomoże w odpowiedzi :)

Jeżeli Saga - to najlepiej skompletować pełne Sagi, bo inaczej to będą dziury w kampanii (chociaż można też grać wybiórczo każdy scenariusz).
Jeżeli Deluxe - to.... jw. na ile się nastawiasz dodatków :) Każdy Deluxe tworzy komplet z 6 małymi dodatkami. W sumie też tworzy jakąś tam historię w obrębie każdego Deluxe, no ale to już bardziej na luzie można podejść niż w Sagach.

Ja wybrałem drogę: po kolei względem wydawania dodatków. Czy to dobry pomysł? Jak dla mnie tak. Ale nie upieram się :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Probe9 »

Chyba pójdę w 1 cykl i potem się zobaczy :) Jak zrozumiałem pełen cykl to 6 małych dodatków i ten deluxe ? To w takim razie który deluxe jest właściwy dla cyklu Shadows of Mirkwood Cycle ? Pierwszym prezentowanym na stronie FFG jest Khazad-dum, ale to mi mało kolorystycznie pasuje do tego cyklu :) (bardziej do Dwarrowdelf pasuje).

Chociaż Sagi też wyglądają się fajnie. Saga WP to 4 cześci i do tego 2 części dla Hobbita, dobrze patrzę ? Czy pójście w sagę WP zamiast w 1 cykl ma sens ? Mam na myśli poziom trudności.

@Dhel

Chyba nie ma 1 miejsca, w którym trafisz wszystko. Więc dopiero jak będę wiedział co biorę to będę szukał w necie sklepów żeby to jakoś zoptymalizować :) Ale pewnie raczej zagraniczne sklepy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

alpha pisze: 20 sie 2020, 18:54 Ja wybrałem drogę: po kolei względem wydawania dodatków. Czy to dobry pomysł? Jak dla mnie tak. Ale nie upieram się :)
To jest najlepszy model kupowania i poznawania tej genialnej gry!

@Probe9
Saga WP liczy 6 pudełek, plus dwie przygody wydane osobno, które warto wpleść w kampanię: Stary Las i Mgły na Kurhanach.

Deluxem dla pierwszego cyklu jest po prostu coreset.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mnw »

Przydatna stronka dla ogarnięcia kolejności: https://boardgamegeek.com/wiki/page/Lot ... es_by_Date
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Jeszcze mam dwa pytania o ringsdb.
1. W deckbuilderze jest "sideboard". To jest obszar do którego sobie odkładam karty do przemyślenia na później?
2. Wyszukiwarka kart Other -> Previews [yes] [no] [only]. Do czego to służy?
I może jeszcze 3. Przy wyszukiwaniu bohaterów da się wyłączyć zbohaterzonych ally (tych z dopiskiem (MotK)?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

c08mk pisze: 23 sie 2020, 09:08 Jeszcze mam dwa pytania o ringsdb.
1. W deckbuilderze jest "sideboard". To jest obszar do którego sobie odkładam karty do przemyślenia na później?
2. Wyszukiwarka kart Other -> Previews [yes] [no] [only]. Do czego to służy?
I może jeszcze 3. Przy wyszukiwaniu bohaterów da się wyłączyć zbohaterzonych ally (tych z dopiskiem (MotK)?
1. Tak. Ewentualnie karty, które w czasie rozgrywki między partiami podmieniasz sobie karty w głównej talii.
3. Tak, podczas edycji masz taki przycisk "Sets", po rozwinięciu go na samym dole masz MoTK. Odznacz i nie będą się bohaterowie wyświetlać.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

Czy znajdę gdzieś w interneciech polskie tłumaczenia kart? Kupiłem 5 zestawów przygodowych z cyklu Dwarrowdelf w wersji angielskiej, chciałbym wrzucić tłumaczenie w koszulki, żeby nie było większego dysonansu, a wiem, że nie przetłumaczę tak dobrze, żeby zachować klimat.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Marcinus »

tomuch pisze: 30 sie 2020, 21:28 Czy znajdę gdzieś w interneciech polskie tłumaczenia kart? Kupiłem 5 zestawów przygodowych z cyklu Dwarrowdelf w wersji angielskiej, chciałbym wrzucić tłumaczenie w koszulki, żeby nie było większego dysonansu, a wiem, że nie przetłumaczę tak dobrze, żeby zachować klimat.
Index kart gracza w plikach BGG.
ODPOWIEDZ