Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xavris »

To dla równowagi coś w temacie, chociaż raczej nic nowego nie dołożę.
Z recenzji video w Polsce to jak dla mnie Gambit jest nie do doścignięcia. Przyznaję, kiedyś nie oglądałem ale od dłuższego już czasu (w zasadzie od kiedy stwierdziłem, że mamy podobny gust i poczucie humoru) oglądam wszystko, nawet recenzje gier, które mnie nie interesują. Drugim takim kanałem było/jest Granie w chmurach. Niegdyś mój top, dzisiaj ciut gorzej, chociaż nie potrafię powiedzieć czemu. Oglądałem jeszcze Geek Factora, ale od kiedy odszedł Maggot już nie, co jest chyba nietypową reakcją, bo z tego co tu czytałem większość to właśnie Maggot zniechęcał do kanału. W zasadzie tyle.
Z zagranicznych chyba nie mam takiego kanału, który oglądam jak leci. Jeżeli jest jakiś tytuł, który mnie interesuje to sprawdzam go u Rahdo i Dice Tower. Z innymi mi jakoś nie po drodze. Chociaż nie, jest jeden, którego nie widziałem, żeby ktoś tu o nim pisał (a przynajmniej nie wpadło mi w oko) a jest idealny do szybkiej weryfikacji tematu - 3 Minute Board Games https://www.youtube.com/channel/UCFkpP6 ... unmS3_64aQ. Polecam serdecznie.
Bardzo tu chwalicie podcast Pogramy. Muszę kiedyś dać szansę, chociaż jakoś mam problem z formami czysto słuchanymi. To samo z audiobookami, nie potrafię się do tej formy przełamać i znaleźć odpowiednich okoliczności na wykorzystanie właśnie takiej formy.
Ale najbardziej pasują mi recenzje pisane. Jeżeli miałbym wymienić jeden ulubiony blog to zdecydowanie Planszówki we dwoje. Głównie dlatego, że najczęściej gram z małżonką właśnie w 2 osoby i tam zawsze jest jak na dłoni napisane, czy warto czy nie warto :) Poza tym jest to bardzo przyjemna lektura. Ubolewam, że Pełną Parą już nie piszą tylko nagrywają, bo też mi się ich bardzo dobrze czytało. Do tego kilka innych blogów na znadplanszy, które również bardzo dobrze się czyta, a których nie chcę wymieniać, bo mogę o kimś zapomnieć i będzie nieelegancko.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

A właśnie co się dzieje z Piotrkiem z Granie w Chmurach? Kanał od miesiąca nic nie wrzuca i wogule jakoś mało ostatnimi czasy materiałów. Ja wiem ze miał na głowie kampanie Nanaki ale żeby aż tak go pochłonęło?
U mnie teraz w Top3 :
1-wookie
2-ontable
3-gambit

Trole spadły niestety bo zaczyna trącić pod publiczkę i żer na kase.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Dawno nic tu nie pisałem. Wymienię, co obecnie śledzę. Cenię sobie brak streszczania zasad w materiałach (poza minimum koniecznym do zrozumienia kontekstu) i niebanie się wydawania negatywnych opinii.

Z Polski:

Gradanie - słucham wszystkiego od początku. Denerwuje mnie ich tak mocne przywiązywanie wagi do wyglądu gier i dominacja "popierdółek" oraz euro wagi lekko-średniej, ale humor i chemia między chłopakami nie mają sobie równych. Zauważyłem, że ostatnio coś cykają się wystawiać zera i lawirują ;) ("dla mnie zero, ale z córką jeden" albo "zero, ale jak ktoś coś tam, to jeden"). "No bullshit" skala ocen była dla mnie plusem podkastu.

Gambit - sporadycznie sprawdzam, ograniczając się do podsuwowania. Jedno spostrzeżenie: obserwuję ten wątek i Gambitowi wyraźnie się wydaje, że każdy post nieprecyzujący recenzenta jest kierowany do niego/mówi o nim :lol:

https://kaimada.znadplanszy.pl - czytam Aperiodyki. Dzięki nim nie przeoczyłem kilku afer :lol:

Z zagranicy:

So Very Wrong About Games - jak dla mnie najlepsi. Słucham wszystkiego od początku. Cenię sobie złośliwo-ironiczny humor i walkę z hajpem.

Głównie gram w gry 18xx. Z podkastami na ich temat jest tak:

The Train Rush - dobre, ale niemal martwe ostatnio

Derailed
- dość dobre. Zazwyczaj pomijam pierwsze i ostatnie ~10 minut.

Driving Trains - gość wypuścił kilka odcników na początku roku, które mi się podobały. Niektóre odcinki koncentrują się na dość precyzyjnych rzeczach (typu konkrtne strategie w danej grze).

Wheel Tapping, Train Shuffling - ostatnio ograniczam się właściwie do wywiadów, bo prowadzący nic nie mają ciekawego do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1840 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Galatolol pisze: 01 wrz 2020, 13:07 Gambit - sporadycznie sprawdzam, ograniczając się do podsuwowania. Jedno spostrzeżenie: obserwuję ten wątek i Gambitowi wyraźnie się wydaje, że każdy post nieprecyzujący recenzenta jest kierowany do niego/mówi o nim :lol:
Mam nadzieję, że nie chodziło Ci o mnie :D
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Xavris pisze: 01 wrz 2020, 12:30 Bardzo tu chwalicie podcast Pogramy. Muszę kiedyś dać szansę, chociaż jakoś mam problem z formami czysto słuchanymi.
Gradanie. Chciałeś napisać Gradanie :) Naprawdę warto dać szansę, ja słucham na rowerze, w samochodzie, jak sprzątam w domu :)

Pogramy to nie podcast, to raczej taki silący się na poczucie humoru kanał yt nagrany w dość profesjonalny sposób. Kogoś może tam śmieszy, do mnie nie trafia. A próbowałem przekonać się kilka razy bo kiedy słucha się chłopaków w wywiadach (np. u Wookiego, raz jakąś topkę oglądałem u, tfu, trolli gdzie byli zaproszonymi gośćmi), kiedy wypowiadają się spontanicznie to przyjemnie się ich wtedy słucha. Ale ich recenzje dotrwam do pewnego momentu, kiedy stwierdzam - męczy mnie to. Mają swoją grupkę fanów, ale wiadomo, nie wszystko trafia do każdego.

Co do Geek Factora, to, jakkolwiek Kaczmar wydaje się, że jest bardzo sympatycznym gościem, tak recenzje oglądam tylko, jeżeli mało jest informacji o danej grze, nie trafiają do mnie, co innego wideo instrukcje - całkiem niezłe, chociaż do poziomu np. Jongetsgames trochę brakuje ;) . Odejście Maggota, który na filmikach odzywał się arogancko i w zarozumiały sposób, powinno tylko na dobre wyjść Kaczmarowi, był jednym z elementów, które totalnie mnie odrzucały od kanału.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xavris »

rav126 pisze: 01 wrz 2020, 14:39 Gradanie. Chciałeś napisać Gradanie :) Naprawdę warto dać szansę, ja słucham na rowerze, w samochodzie, jak sprzątam w domu :)
Dokładnie tak,Gradanie, przepraszam. Pogramy do mnie nie trafia w ogóle.
W samochodzie nie jestem w stanie. Próbowałem z audiobookami. Łapałem się na tym, że ani nie wiem o czym mówią ani nie wiem, co się działo przez ostatnie kilka kilometrów :p
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Audiobooków też nie dam rady, nie mogę się skupić, ale podcast to tak jak audycja radiowa. Inaczej mój mózg to odbiera :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

rav126 pisze: 01 wrz 2020, 16:37 Audiobooków też nie dam rady, nie mogę się skupić, ale podcast to tak jak audycja radiowa. Inaczej mój mózg to odbiera :)
Potwierdzam, Gradania w samochodzie słucha mi się bardzo przyjemnie, w przeciwieństwie do audiobooków. Nie trzeba śledzić dokładnie fabuły/bohaterów/opisów przyrody/etc..
rav126 pisze: 01 wrz 2020, 14:39
Spoiler:
Gradanie. Chciałeś napisać Gradanie :) Naprawdę warto dać szansę, ja słucham na rowerze, w samochodzie, jak sprzątam w domu :)
A na rowerze w zwykłych słuchawkach, z systemem pokroju hear through, czy z przewodnictwem kostnym (coś w stylu: AFTERSHOKZ)?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Witchma »

rav126 pisze: 01 wrz 2020, 16:37 Audiobooków też nie dam rady, nie mogę się skupić
Jak w większości przypadków, można się tego nauczyć, wystarczy odrobina pracy. W moim przypadku sprawdziło się słuchanie na początku książek, które już znałam. Wtedy nawet jeżeli się zdekoncentrowałam na jakiś czas, wiedziałam, co się dzieje. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez audiobooków, słucham przy sprzątaniu, na spacerach, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że w ciągu dnia robię tyle rzeczy niewymagających zaangażowania umysłowego, w związku z czym sporo czasu mogę przeznaczyć na "czytanie uszami". Za to do podcastów nie jestem się w stanie przekonać, wolę włączyć radio.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2020, 17:26
Potwierdzam, Gradania w samochodzie słucha mi się bardzo przyjemnie, w przeciwieństwie do audiobooków. Nie trzeba śledzić dokładnie fabuły/bohaterów/opisów przyrody/etc..
Czytam sobie to i chyba w następnej nagrywanej przez nas recenzji czy jakiejś topce, wrzucę opis przyrody dla Ciebie :)
A tak na serio, dzięki za miłe słowa,
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

windziarz44 ważne, żebyście nie przestali publikować indywidualnych topek w opisie filmu ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

windziarz44 pisze: 01 wrz 2020, 18:18 Czytam sobie to i chyba w następnej nagrywanej przez nas recenzji czy jakiejś topce, wrzucę opis przyrody dla Ciebie :)
Nad Niemnem - the game :wink:
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2020, 18:41 windziarz44 ważne, żebyście nie przestali publikować indywidualnych topek w opisie filmu ;)
jestem przeciw - to tak strasznie nas obnaża :)
krwlng pisze: 01 wrz 2020, 18:50 Nad Niemnem - the game :wink:
Może detaliczny opis planszy? Albo kart do Dixita?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

windziarz44 pisze: 01 wrz 2020, 18:53 Może detaliczny opis planszy? Albo kart do Dixita?
Jak na mnie wystarczy arcydzieło gatunku sci-fi - wstęp fabularny do zadań w Załodze ;)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

krwlng pisze: 01 wrz 2020, 18:57 Jak na mnie wystarczy arcydzieło gatunku sci-fi - wstęp fabularny do zadań w Załodze ;)
no tak, w końcu to dzieło Lenisława Stama :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Hej hej! Skończcie z tym offtopem. Wróćmy do meritum - jak lubię materiały Gradania, tak bywa, że uszy mogą mi urwać wybuchy śmiechu w nagraniu. Serio, przydałby się jakiś kompresor dźwięku albo limiter :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

windziarz44 pisze: 01 wrz 2020, 18:53
Spoiler:
jestem przeciw - to tak strasznie nas obnaża :)
O ile lubię słuchać was wszystkich, o tyle nie wszystkie gusta podzielam (no, może niektóre po prostu podzielam bardziej... :) )
windziarz44 pisze: 01 wrz 2020, 18:53 Może detaliczny opis planszy? Albo kart do Dixita?
Powoli (jeszcze 3 miesiące) zbliża się premiera Spirit Island, tam wojowniczej przyrody do opisywania będzie aż nadto...

Coby do końca bezczelnie nie offtopić:
- polecacie inne kanały z formatem zbliżonym do Gradania (PL/ENG)? Próbowałem Pełną Parą - jest nieźle, ale odniosłem wrażenie pewnej dysproporcji ekspresji (Syndrom lidera) co trochę mi przeszkadzało.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

rav126 pisze: 01 wrz 2020, 19:20 Hej hej! Skończcie z tym offtopem. Wróćmy do meritum - jak lubię materiały Gradania, tak bywa, że uszy mogą mi urwać wybuchy śmiechu w nagraniu. Serio, przydałby się jakiś kompresor dźwięku albo limiter :)
To jest działanie celowe żeby słuchacze przypadkiem nie zasnęli w trakcie ;)

A tak w temacie - około rok temu nauczyłem się słuchać podcastów, fajnie wypełniają ciszę przy czynnościach mało absorbujących słuch (np. przy wyciskaniu setek żetonów z wyprasek, koszulkowaniu kart czy sklejaniu insertów ;) ) oraz w samochodzie. Gradanie odkryłem jakieś 2-3 miesiące temu i teraz nowe odcinki umilają mi czwartkowe powroty z pracy :p
Z nowości w temacie podcastów polecę audycję Yosza - Zacznijmy z początku, naprawdę przyjemnie się tego słucha.

Edit: Mr_Fisq obczaj Dobry, zły i ostatni
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2020, 19:40
Coby do końca bezczelnie nie offtopić:
- polecacie inne kanały z formatem zbliżonym do Gradania (PL/ENG)? Próbowałem Pełną Parą - jest nieźle, ale odniosłem wrażenie pewnej dysproporcji ekspresji (Syndrom lidera) co trochę mi przeszkadzało.
Możesz rzucić uchem na nasz podcast. Co prawda do kolegów z Gradania nam daleko, ale rozkręcamy się :)

https://www.youtube.com/channel/UCfBmE9 ... N1OfK-9SgA
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: feniks_ciapek »

Mr_Fisq pisze: 01 wrz 2020, 19:40 - polecacie inne kanały z formatem zbliżonym do Gradania (PL/ENG)? Próbowałem Pełną Parą - jest nieźle, ale odniosłem wrażenie pewnej dysproporcji ekspresji (Syndrom lidera) co trochę mi przeszkadzało.
Zobacz Kości, Piony i Bastiony, może akurat ci podpasuje, chociaż merytorycznie naprawdę Gradaniu ciężko dorównać i boję się, że chłopaki z Kości... zaczną się znacznie szybciej powtarzać.

Game Brain jest też inny od większości podcastów, chociaż trochę się z gustami rozmijamy momentami, bo ja jednak bardziej Ameri lubię :)

So Very Wrong oczywiście, jeśli jeszcze nie słuchasz. The Thoughtful Gamer był podobnego kalibru, ale ostatnio nic się tam nie ukazuje.

Przez jakiś czas słuchałem Board Game Barrage, ale po pewnym czasie już było wiadomo, kto co powie.

Five Games for Doomsday miał ciekawy cykl wywiadów z twórcami (i nie tylko) - szukaj tam właśnie odcinków z tej serii i omijaj Guild szerokim łukiem :)

Quarter to Three Game Podcast był momentami interesujący, ale już nie jest kontynuowany.

Niezależnie od wszystkiego warto też momentami posłuchać Bishopa "Umie w gry".
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

feniks_ciapek pisze: 02 wrz 2020, 00:03
Zobacz Kości, Piony i Bastiony, może akurat ci podpasuje, chociaż merytorycznie naprawdę Gradaniu ciężko dorównać i boję się, że chłopaki z Kości... zaczną się znacznie szybciej powtarzać.
Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby do tego nie doszło!
A jak uznamy, że się wypaliliśmy to kończymy z nagrywaniem :D.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

feniks_ciapek pisze: 02 wrz 2020, 00:03
Niezależnie od wszystkiego warto też momentami posłuchać Bishopa "Umie w gry".
Oj tak :D zapomniałem o nim całkiem, a był świetnym kompanem do słuchania w pracy. Dziś sobie odpalę, zobaczę co takiego ciekawego nawinął ostatnio.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

krwlng pisze: 01 wrz 2020, 19:40 Z nowości w temacie podcastów polecę audycję Yosza - Zacznijmy z początku, naprawdę przyjemnie się tego słucha.
Spoiler:
Edit: Mr_Fisq obczaj Dobry, zły i ostatni
Spoiler:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Obejrzałem fragment dotyczący Black Lotusa i szczerze mówiąc nie rozumiem o co całe zamieszanie. Piotrek nie mówi w filmie, że to egzemplarz z lat dziewięćdziesiątych, mówi, że to perła w koronie kolekcji i, że może kiedyś Jego córka kupi sobie za tą kartę mieszkanie. Potem przytacza historię wejścia w posiadanie tego egzemplarza.

Nie pada więc informacja o tym ile karta jest warta, a jedynie, że kiedyś może być bardzo droga.

Zgadzam się, że ta wersja nie nabierze nigdy takiej wartości, ale wprowadzania kogokolwiek w błąd lub nieznajomości tematu to ja tu nie widzę.

Kasowanie komentarzy to inna para kaloszy. Jeżeli faktycznie miało to miejsce i były merytoryczne, a nie ad personam, to kiepsko.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Leviathan pisze: 02 wrz 2020, 15:03 Obejrzałem fragment dotyczący Black Lotusa i szczerze mówiąc nie rozumiem o co całe zamieszanie. Piotrek nie mówi w filmie, że to egzemplarz z lat dziewięćdziesiątych, mówi, że to perła w koronie kolekcji i, że może kiedyś Jego córka kupi sobie za tą kartę mieszkanie. Potem przytacza historię wejścia w posiadanie tego egzemplarza.

Nie pada więc informacja o tym ile karta jest warta, a jedynie, że kiedyś może być bardzo droga.

Zgadzam się, że ta wersja nie nabierze nigdy takiej wartości, ale wprowadzania kogokolwiek w błąd lub nieznajomości tematu to ja tu nie widzę.

Kasowanie komentarzy to inna para kaloszy. Jeżeli faktycznie miało to miejsce i były merytoryczne, a nie ad personam, to kiepsko.
Jeżeli ktoś zostawia takie coś na sam koniec jako krem dela krem dodatkowo zaznacza że jest to karta z marzeń każdego medżikowca, dodatkowo podsyca wartość o mieszkania w przyszłości dla córek i w komentarzach wypisuje że jest to tak cenne że nie trzyma tego w domu i uwaga na światło i tlen bo kolor z karty niczym z obrazów Picasso dostaną po dupie to sorry ale trzeba mieć w głowie siekę żeby jeszcze podważać i kasować to co pisali inni. W moich oczach Piotrek MEGA dużo stracił. Właśnie dla tego że nie jest facetem który przyjmuje na klatę porażkę. Ot zwykła youtubowa popierdułka która kliknięciem kasuje niewygodne komentarze.
ODPOWIEDZ