Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Arkhon »

Trolliszcze pisze: 27 sie 2020, 13:51 Niemożliwość zrealizowania preorderów jest akurat winą sklepów, które uruchamiają je "w ciemno" (żeby mieć preorder szybciej niż inni) - a potem się okazuje, że egzemplarzy jest mniej niż zamówień. 3trolle od dawna prowadzą taką politykę, co bywa zresztą ryzykowne - przykładowo, preorder na talie badaczy do AH LCG był początkowo wyjątkowo tani, bo jeszcze nie było wiadomo, jaka będzie cena, a Galakta zażyczyła sobie znienacka więcej. I pewnie do tych "tanich" preorderów sklep musi teraz dołożyć (albo przynajmniej nie zarobi).
Zgoda, z malym "ale". Ceny dodatkow z nowymi postaciami AHLCG na zachodzie nie ulegly zmianie, to galakta sobie zaszalala w zestawieniu z innymi dystrybutorami lokalnymi. Mysle ze gdy glowny wydawca gry trzyma msrp a lokalny dystrybutor w kulki leci, to sklep ma mniejsze pole manewru, mniejszy wplyw na cene.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Nie wiem, jakie są powody zmiany ceny dodatków przez Galaktę, ale jedno jest pewne: nie można sugerować się MSRP gry w Stanach, bo Galakta cenę swoich produktów ustala sama - i czasem może być tak, że na jednym rynku trzeba z jakiegoś powodu tę cenę podnieść, a na innym nie trzeba. Sklepy na pewno to wiedzą i gdy 3trolle robią wczesny preorder, nie znając jeszcze polskiej ceny, to ryzykują (mam nadzieję, że świadomie). Zapewne w historii gier wydawanych przez Galaktę rzadko zdarzały się takie zmiany z zaskoczenia, ale to już nauczka dla sklepów. Choć idę o zakład, że 3trolle polityki nie zmienią, bo pewniej bardziej opłaca im się ryzykować i zbierać te preordery wcześniej od innych sklepów, a raz na jakiś czas parę groszy dopłacić.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

seki pisze: 27 sie 2020, 13:39 Tylko, że historia z innymi dodatkami np Kapitan Ameryka pokazała już wcześniej, że albo kupujemy w przedsprzedaży albo czekany na dodruk.
Z tego co czytam w powyżsyzch komentarzach, to jest jeszcze trzecia opcja. Kupujemy w przedsprzedaży, a potem i tak czekamy na dodruk, bo sklep dostał za mało egzemplarzy.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

W oczekiwaniu na Marvel's Avengers i paczkę od 3trolli z Thorem zagraliśmy z żoną i synem z MODOKiem. Damn, nie wiem czy on ma jakiś magnes, ale nawiedził nas 3 razy (raz musiałem już jako ojciec rodziny podjąć decyzję - "aw, Hell no" i odrzucić kartę) i za każdym razem w tej samej rundzie dostał odnowienie życia. To jego retaliate 2 potrafi napsuć krwi. Strasznie na jego kontrolę dużo czasu straciliśmy. Tak wiele, że graliśmy na krawędzi limtu scheme Rhino. To doświadczenie każe mi przypuszczać, że taki Loki, może być żenująco upierdliwy.

W każdym razie, miałem nie kupować Rise of Red Skull, ale bezrybie scenariuszów i perspektywa nieinteresujących mnie postaci w hero packach sprawia, że jednak się na niego szarpnę - jeżeli będzie dostępny :/. Liczę, że będzie tam jakiś mail Scheme powiązany z Hydrą (Red Skull) i zapakować wszystkie modular sety z Hydrą i zrobić giga scenariusz.

Pytanko 1: czy jak gracie w większa ilość osób (3/4) to używacie dodatkowych modular setów czy tylko 1-go? Ta dodatkowa postać to spokojnie ponad 8 kart pociągnie odrzuci z encounter decku.

Pytanko 2: Offtopowe. Szykuje się ktoś na granie we wspominane Marvel's Avengers? Pograłbym z kimś na PS4 przez neta, kto ogarnia nie tylko sterowanie ale i lore itp.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Podobna sytuacja co w aeons end, czasem warto olac miniony i bic bosa.
Gralem kilka razy z modokiem i moze z raz go zabiłem, dużo lepiej go ignorować jesli ofc nie wyszedl w 1 turze.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Red Skull unboxed (jak ktos nie chce wiedziec, prosze nie klikac w linka;) ):
Sorki za brak polskich znakow....
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Jools »

A deluxa jak nie ma, tak nie ma...
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

W planszostrefie jest do kupienie Red Skull: https://planszostrefa.pl/pl/p/Marvel-Ch ... kull/11851
Ja niestety sie złamałem 2 dni temu i zamówiłem z czech (drozej i nie wiadomo kiedy sie dokula)...

edit: skonczylo sie w około 10 minut
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

khuba pisze: 03 wrz 2020, 11:04 W planszostrefie jest do kupienie Red Skull: https://planszostrefa.pl/pl/p/Marvel-Ch ... kull/11851
Ja niestety sie złamałem 2 dni temu i zamówiłem z czech (drozej i nie wiadomo kiedy sie dokula)...

edit: skonczylo sie w około 10 minut
Serio!? Odświeżam co 1h i mnie minęło.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Podobna historia w AM76. Pojawiło się i znikło.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Czyli, ta "żywa" gra karciana, która jest u mnie martwa od ponad pół roku, bo od ponad tylu nie pojawił się żaden nowy scenariusz (a te 5 dostępnych zdążyły wynudzić wieki temu) - miała dostać w końcu dodatek który jakąś ją tam ma "ożywić", ale ten się zdążył wyprzedać zanim pojawił się w sklepach, więc znowu gra dla większości umiera na kilka miesięcy? No to niezłe "living" card game :wink:

No, bo chyba twórcy nie sądzą, że w między czasie czekając na dodruk będę dalej kupował pierdyliard nowych bohaterów by grać w Kanga + 5 scenariuszy z pierwszego cyklu w koło macieju? Prawda? ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Tworcy na podtsawie poprzenich doswiadczen zakladaja ze gracze najbardziej ekscytuja sie kartami gracza a nie spotkaniami. Dostawa Red Skull pewnie nie będzie trwac specjalnie dlugo.
Zreszta można odlozyc na polke i wrócić do gry za kilka miesięcy a w miedzyczasie ograc inne zaleglosci.

*Kanga i 6 scenariuszy(+1 ma wersje A i B villainow ;-))
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

brazylianwisnia pisze:Tworcy na podtsawie poprzenich doswiadczen zakladaja ze gracze najbardziej ekscytuja sie kartami gracza a nie spotkaniami.
No bo tak w sumie jest. Tylko, że to działa (przynajmniej w mojej skromnej opinii) dopiero jak już istnieje jakaś sensowna pula tych scenariuszy.
*Kanga i 6 scenariuszy(+1 ma wersje A i B villainow ;-))
Bo kang to też ma być jeden niby-bardziej rozbudowany scenariusz jak Wrecking Crew prawda?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

Ayaram pisze: 04 wrz 2020, 18:47
brazylianwisnia pisze:Tworcy na podtsawie poprzenich doswiadczen zakladaja ze gracze najbardziej ekscytuja sie kartami gracza a nie spotkaniami.
No bo tak w sumie jest. Tylko, że to działa (przynajmniej w mojej skromnej opinii) dopiero jak już istnieje jakaś sensowna pula tych scenariuszy.
+1
Moim zdaniem tym razem pojechali za mocno w karty graczy, a za mało w scenariusze.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

W lutym bedzie juz sporo zawartosci bo bedzie dostepne 17 scenariuszy, 19 postaci wiec ciezko bedzie to przerobić. Troche cierpliwosci ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ardel12 »

Szewa pisze: 04 wrz 2020, 18:58
Ayaram pisze: 04 wrz 2020, 18:47
brazylianwisnia pisze:Tworcy na podtsawie poprzenich doswiadczen zakladaja ze gracze najbardziej ekscytuja sie kartami gracza a nie spotkaniami.
No bo tak w sumie jest. Tylko, że to działa (przynajmniej w mojej skromnej opinii) dopiero jak już istnieje jakaś sensowna pula tych scenariuszy.
+1
Moim zdaniem tym razem pojechali za mocno w karty graczy, a za mało w scenariusze.
Podobne odczucia. Nowe postacie są ciekawe i przyjemnie się je ogrywa, ale jednak wolę sprawdzić jedną postać przeciw wielu scenariuszom, niż jeden scenariusz wieloma postaciami. Szkoda, że postacie zamiast wprowadzać swoich przeciwników jako bossów dają ich tylko jako przeszkadzajki do talii. Pula kart w sumie też mocno nie rośnie, bo wiele jest duplikatów w kolejnych dodatkach.

Na razie zbieram jak leci, choć na Reda się nie załapałem. Zastanawiam się czy już w 3t nie zamówić kolejnego dużego dodatku i nie stresować się dostępnością, bo to co się dziś odwaliło ze Skullem to parodia.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Hazegiant »

Ja się już nauczyłem, że w LCG wszystko się bierze jak tylko wejdzie pre-order i problemów brak. Red skull czeka na powrót z urlopu i cała reszta dodatków zamówiona.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Ardel12 pisze: 04 wrz 2020, 20:31 Zastanawiam się czy już w 3t nie zamówić kolejnego dużego dodatku i nie stresować się dostępnością, bo to co się dziś odwaliło ze Skullem to parodia.
To chyba FFG nawaliło z ilością egzemplarzy i preorder nic tu nie da - ja zamówiłem Red Skull w Trollach w lipcu i czekam.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Ktos wogole dostal juz Red Skull z trolli? Zamawialem w maju, nie dostalem info ze dla mnie zabraknie ale przesylki nie widac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

brazylianwisnia pisze: 05 wrz 2020, 11:56 Ktos wogole dostal juz Red Skull z trolli? Zamawialem w maju, nie dostalem info ze dla mnie zabraknie ale przesylki nie widac.
Też mam zamówienie z maja ale na razie paczka utknęła w inpoście na weekend . Dopiero w poniedziałek się okaże co Red Skull ma do zaoferowania.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: aryss »

Moja paczka w paczkomacie już, wybrałem opcję która na grupie FB się pojawiła by dopłacić do usługi paczkomatu w weekendy, normalnie paczki mają chyba w pon wyjść patrząc na tamtejsze informacje
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Ayaram pisze: 04 wrz 2020, 18:28 Czyli, ta "żywa" gra karciana, która jest u mnie martwa od ponad pół roku, bo od ponad tylu nie pojawił się żaden nowy scenariusz (a te 5 dostępnych zdążyły wynudzić wieki temu) - miała dostać w końcu dodatek który jakąś ją tam ma "ożywić", ale ten się zdążył wyprzedać zanim pojawił się w sklepach, więc znowu gra dla większości umiera na kilka miesięcy? No to niezłe "living" card game :wink:
Po drodze tak jakby wydarzyła się pandemia, jeśli ktoś jeszcze nie zauważył.
Raczej się nie zdarza, żeby FFG świadomie doprowadzało do tak długich przerw w wydawaniu produktów do ich nowych, popularnych linii.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Ktos wie gdzie mozna pobrac templaty do customowych kart?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: zaki850 »

brazylianwisnia pisze: 06 wrz 2020, 18:49 Ktos wie gdzie mozna pobrac templaty do customowych kart?
Tu masz linki:
https://drive.google.com/drive/folders ... WXxLyBt8V8
https://drive.google.com/drive/folders ... sp=sharing

A znalezc mozesz na discordzie Marvel Champions LCG Homebrew. Przypiete sa do kanalu “valhalla”.
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Radzio »

Zamówiłem sobie z Miniature Market https://www.miniaturemarket.com/ffgmc10en.html, mają dostępne. Z przesyłką do Polski wyszło mi 46.65$. Czyli w sumie jakieś parę zł więcej niż preorder na 3trollach łącznie z wysyłką. A nie chce mi się czekać na FFG i ich przedruki z ich komunikacją, a w zasadzie jej brakiem.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2020, 17:18 przez Radzio, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ