Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Piaskoryb »

Yuri pisze: 23 lip 2020, 22:46
Piaskoryb pisze: 23 lip 2020, 22:38
Szewa pisze: 23 lip 2020, 22:32
Wiadomo kiedy będzie dostępny u nas?
nie wiem, puściłem w świat swój zestaw Unmatched więc raczej oleje newsy kolejne :D
Ej, no ... nie wierzę :) Co było nie tak z tą grą? Przecież wyglądało na to, że mocnoooo Ci/Wam się podoba.
Owszem to fajna giereczka jest ;D Taka nawalanka do piwka/szklaneczki whisky z lodem i cytrynka z odrobinką taktyki nawet. Utrzymała się u nas naprawdę długo biorąc pod uwagę niektóre inne tytuły (fang :lol: ), ale jakoś tak, postanowiliśmy ją puścić w świat, ciężko dostępne i tak, niech ktoś inny ma okazję się pobawić :) Ostatecznie to tylko gra przecież ;p
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: superfunktor »

Opublikowano okładkę oraz "skład osobowy" nowego zestawu - Buffy the Vampire Slayer:

https://boardgamegeek.com/boardgame/315 ... ire-slayer

Premiera w październiku.
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

superfunktor pisze: 27 lip 2020, 10:50 Opublikowano okładkę oraz "skład osobowy" nowego zestawu - Buffy the Vampire Slayer:

https://boardgamegeek.com/boardgame/315 ... ire-slayer

Premiera w październiku.
Setting, który na szczęście bez bólu głowy odpuszczę. No chyba, że mechanicznie mnie zaciekawi i zauroczy. Podobają mi się te bardziej ukierunkowane tematycznie zestawy jednak dotychczasowe wybory (zarówno Jurassic jak i Buffy) są całkowicie poza moim obszarem zainteresowań. Pozostaje mi czekać na kolejną zapowiedź mieszanki znanej już z Cobble & Fog oraz Battle of Legends.
Profil na: Boardgamegeek
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: shaigan »

Unmatched będzie miało europejską wersję:
https://boardgamegeek.com/thread/248077 ... difference
Na stronie https://www.iello.fr/index.php/co.uk jest jest banner zapowiadający volume one i robin hooda na 20 października.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: zsuedama »

A czy ktoś coś wie o Cobble i Fogu w którymś z polskich sklepów?
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

shaigan pisze: 10 sie 2020, 23:04 Unmatched będzie miało europejską wersję:
https://boardgamegeek.com/thread/248077 ... difference
Na stronie https://www.iello.fr/index.php/co.uk jest jest banner zapowiadający volume one i robin hooda na 20 października.
Fatalnie, pudełeczka z nowym logo nie zgrają się idealnie na regale :?, no ale będzie łatwiej z dostępnością i zapewne prędzej czy później jakiś zbiorczy box wyjdzie, więc jestem spokojny.
zsuedama pisze: 11 sie 2020, 09:10 A czy ktoś coś wie o Cobble i Fogu w którymś z polskich sklepów?
3trolle powiadomiły o opóźnieniu ze strony producenta, planowana przedsprzedaż na koniec sierpnia (przesunięcie z przełomu lipiec-sierpień)
Spoiler:
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Atopos »

W temacie Cobble & Fog dalej cisza? Nie mogę nigdzie znaleźć niczego nowego o dacie premiery
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

Atopos pisze: 03 wrz 2020, 15:49 W temacie Cobble & Fog dalej cisza? Nie mogę nigdzie znaleźć niczego nowego o dacie premiery
zoax pisze: 31 sie 2020, 15:28
Neysmeey pisze: 31 sie 2020, 15:24
zoax pisze: 28 sie 2020, 11:12

Według dystrybutora nasze zamówienie ma wyjechać w przyszłym tygodniu do nas.
A kiedy ruszy przedsprzedaż?
Jak otrzymamy informacje, że już do nas jedzie.
Taka tam, moda na sukces... albo jak kto woli, never ending story
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

zoax pisze: 09 wrz 2020, 20:09
Gatherey pisze: 09 wrz 2020, 13:23 Wiadomo coś na temat Gloomhaven: Jaws of the Lion?
W przyszłym tygodniu dojedzie do nas razem z Unmatched Battle of Legends Cobble and Fog, w weekend ruszy przedsprzedaż.
Niestety ciągnę wątek związany z dostępnością w sklepach i preorderem, ale kwestia myślę dla niektórych istotna i problematyczna przy tym tytule.
Osobiście co prawda zdążyłem kupić w planszomania.pl (w sumie to nie zdążyłem, a serdeczni Panowie zaklepali mi pudełko :lol:),
ale dla chętnych wrzucam, bo wydaje mi się, ze dla wszystkich zainteresowanych tych pudełeczek to może zabraknąć. Powodzenia.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

już dostępne w planszomania.pl Cobble & Fog
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: szyimon »

lesar pisze: 10 wrz 2020, 14:55 już dostępne w planszomania.pl Cobble & Fog
Było. Człowiek śledzi, czeka, a gdy się pojawi to zaraz znika :|
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Szewa »

szyimon pisze: 10 wrz 2020, 21:19
lesar pisze: 10 wrz 2020, 14:55 już dostępne w planszomania.pl Cobble & Fog
Było. Człowiek śledzi, czeka, a gdy się pojawi to zaraz znika :|
Planszomanie prowadzi rowny gość, warto napisac do nich wczesniej maila z prosba o rezerwacje :) to tak na przyszlosc pisze
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

Szewa pisze: 10 wrz 2020, 22:01Planszomanie prowadzi rowny gość, warto napisac do nich wczesniej maila z prosba o rezerwacje :) to tak na przyszlosc pisze
No właśnie, i tu pojawia się ciekawe zagadnienie: czy taka rezerwacja jest etyczna? Czy tzw. produkty spod lady albo chomikowanie limitowanych produktów dla rodzin sprzedawców jest OK? Dla mnie np. to nie świadczy o tym, że sprzedawca to "równy gość" ;)

Oczywiście nie wieszam na nikim psów, zachęcam raczej do dyskusji i refleksji.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

Rezerwacje są jak najbardziej etyczne! Zawszę mogę złożyć zamówienie mailowo z prośbą o rezerwację i tak robię, o jakim braku etyki my tu mówimy?
Nieetyczne to jest sprzedawanie rodzinie czegokolwiek drożej lub po znacznie zawyżonej cenie.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

Uwaga czas start....dzisiaj ma być dostawa Cobble & Fog do 3trolle, piszcie, rezerwujcie......
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

lesar pisze: 11 wrz 2020, 11:27 o jakim braku etyki my tu mówimy?
No właśnie, być może jestem w mniejszości, ale chodziło mi o rozróżnienie kilku przypadków:
Długofalowa przedsprzedaż/kickstarter jest ok - płacisz za to, żeby Ci coś domówiono - ile osób zarezerwuje, tyle sztuk przyjedzie.
Odkładanie dostępnego towaru na bok, po obietnicy zapłaty jest jak najbardziej ok - Ty pierwszy towar zauważyłeś, nie masz przy sobie pieniędzy, prosisz o rezerwację - ew. w sklepie internetowym dodajesz towar do koszyka, finalizujesz zamówienie, ale jeszcze nie opłacasz - bo tylko deklarujesz chęć zapłaty. Nie widzę w tym nic dziwnego.
Natomiast przypadek gdzie jest towar w limitowanej promocji (np. ogłoszonej kilka dni wcześniej) albo towar jest już zamówiony i będzie limitowana liczba sztuk, to już priorytetyzacja konkretnych osób, co nie jest fair (tutaj też mam na myśli przypadki takie jak np. kiedyś była w znanej sieci sklepów promocja na jakieś tablety i w zasadzie w pierwszym dniu promocji nic już nie było, bo "wykupione" - chyba nie tak powinna działać "promocja").

Ale tak jak mówię, zupełnie mi wisi kto jak się zachowuje, reakcje tego typu są bardzo ludzkie - chciałem tylko sprawdzić czy ktoś podziela mój punkt widzenia ;)

PS: Być może nie wziąłem jeszcze jednego przypadku pod uwagę: być może osoba zamawiająca towar, który jest niedostępny skłoniła sprzedawcę do zainteresowania się tym towarem i w związku z tym sprzedawca ściąga więcej sztuk, gdzie jedna z nich jest już zarezerwowana - w takim razie też nie widzę tutaj problemu. Ale raczej o takim przypadku nie rozmawiamy.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

Już jest na 3trollach jak by co :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

Cobble & Fog już rozpakowane i czeka na pierwsze rozgrywki, dlatego post wyedytuję gdy już to nastąpi (prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem). Piszę jednak już w tym momencie z pochwałą dla producenta gdyż jeszcze bardziej dopracował kwestię wypraski i zrobił miejsce chociażby na żeton zmiany postaci Jekylla & Hyda. W Volume One żetonik Alicji był wolno ułożony. Drobnostka, ale cieszy, bo już w takim szczególe widać dopracowanie nad kolejną częścią tytułu.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Tyrek »

Neysmeey pisze: 11 wrz 2020, 14:49 Cobble & Fog już rozpakowane i czeka na pierwsze rozgrywki, dlatego post wyedytuję gdy już to nastąpi (prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem). Piszę jednak już w tym momencie z pochwałą dla producenta gdyż jeszcze bardziej dopracował kwestię wypraski i zrobił miejsce chociażby na żeton zmiany postaci Jekylla & Hyda. W Volume One żetonik Alicji był wolno ułożony. Drobnostka, ale cieszy, bo już w takim szczególe widać dopracowanie nad kolejną częścią tytułu.
Takie właśnie niby drobne elementy pokazują, jaką sympatią wydawca jak i sami twórcy traktują ten produkt. To bardzo dobrze przekłada się nie tylko na same estetyczne odczucia, ale również to, że gra nie jest tylko machiną do robienia kolejnych $ ale takim małym oczkiem w głowie. To wychodzi z korzyścią dla nas - graczy - i bardzo się z tego cieszę. Życzę tej serii jak najlepiej, bo to jedna z niewielu niespodzianek, która tak pozytywnie mnie zaskoczyła w świecie planszowym w tym roku.

Gra jest świetna, emocjonująca, szybka, ładnie wydana, mocno niecodzienna przez łączenie tak różnych światów - co jest rewelacyjnym pomysłem. Ktoś jeszcze czeka na Johna McClane'a ze Szklanej Pułapki? :mrgreen:
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: superfunktor »

Ja właśnie anulowałem swoje (oczekujące na odbiór) zamówienie na Cobble & Fog w Planszomanii, więc najprawdopodobniej jeden egzemplarz jeszcze wróci na stronę sklepu.

Przy okazji sam postanowiłem się pozbyć mojej kolekcji Unmatched (wszystkie dotychczas wydane zestawy), więc jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam do mojego wątku sprzedażowego:

viewtopic.php?f=65&t=64695
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Szewa »

No powiem Państwu, że kiedyś zagrałem raz w Robin Hood vs Big Foot i gra mnie nie porwała, jednak po obejrzeniu recenzji SU&SD chciałem dać szanse Vol 1. Niestety nie było nigdzie do dostania w sklepach i trafiło mi się Cobble & Fog. Jestem zachwycony grą.

Pierwsze co się rzuca w oczy to fantastyczne grafiki na kartach idealnie dopasowane do bohatera, którym gramy. Następnie figurki, wstępnie washowane, na tyle dobrze wyglądają, że zostawiam je tak jak stoją :)
Każda z postaci ma trochę inną mechanikę, Sherlock dedukuje i zarządza ręką rywala, Niewidzialny człowiek jest niesamowicie mobilny, a także może całkiem zniknąć z planszy, Dr Jeckyl/Mr Hyde to chodzący tank, a Drakula leczy się zadając wrogom obrażenia :)
Gra to wciąż kamień-papier-nożyce na sterydach otoczone w panierce klimatu czasów wiktoriańskich. Ale to jest to czego chciałem :) Szybkiej, pojedynkowej gry (średni czas rozgrywki to faktycznie 20-25 minut).
Jakby pojawił się jeszcze jeździec bez głowy, strach na wróble czy potwór frankensteina to byłbym w niebie :D

Vol 1. już mam na szczęście, będzie ogrywane!
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

Szewa pisze: 17 wrz 2020, 08:06Jakby pojawił się jeszcze jeździec bez głowy, strach na wróble czy potwór frankensteina to byłbym w niebie :D
Nie wiem czy jest to cokolwiek warta informacja, ale jeśli PnP wchodzi w grę to niedawno jeden z fanów opublikował talię z Potworem Frankensteina - ciekawa mechanika: zaczynasz jako Wiktor, a w trakcie gry musisz "budować" potwora. Gdy się uda, twój sidekick wchodzi do gry i jest bardzo groźny. Talia jest jedną ze zgłoszonych do niedawno zamkniętego konkursu, więc jest szansa, że będzie opublikowana.

Właściwie to nie było to tutaj wspomniane jeszcze, ale jeden z fanów stworzył serwis do generowania talii (prawie identycznie wyglądających jak te oficjalnie wydane) i trzeba przyznać, że jest to kawał dobrej roboty. Przy okazji można tam znaleźć pełno podlinkowanych talii fanowskich. Oczywiście nie są tak solidnie przetestowane jak te oficjalne, ale wszyscy wiemy, że nie wszystko da się poprawnie przetestować (np. Król Artur), więc też nie ma co się obrażać z produkcjami fanowskimi :)
Więcej info można znaleźć tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/228581 ... -unmatched

W dodatku, inny z fanów stworzył platformę do ogrywania talii online, więcej info tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/249986 ... nts-online
Nie próbowałem tego ostatniego, ale obu kolegom należy się uznanie za włożoną pracę :)
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

Przeklejam też tutaj:
zoax pisze: 21 wrz 2020, 20:28Przy okazji jakby ktoś nie kupił jeszcze Unmatched: Cobble & Fog to właśnie dojechała do nas mała dostawa.
W momencie pisania tego posta jest 10 sztuk ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Wosho »

-1 żona lubi Sherlocka wiec moze jej sie spodoba :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Tyrek »

Jak tam wrażenia z ogrywania Cobble & Fog? :mrgreen:

Jak dla mnie to chyba najlepszy zestaw. Widać coraz bardziej złożone mechanizmy w taliach bohaterów. Nie jest to jakaś ogromna przepaść w stosunku do talii z vol1, ale gra ewidentnie ewoluuje, a poszczególne mechaniki bardzo dobrze grają z każdą z postaci nadając im niepowtarzalnego charakteru. Klimat to sprawa dość subiektywna dla każdego, ale do mnie ten zestaw najlepiej trafia tematycznie.

Jedyne co mnie martwi to, że w którymś momencie twórcy napotkają srogie problemy z balansem. Na tym etapie trudno mi stwierdzić czy coś jest słabsze czy lepsze - chociaż bez pudła wskaże postacie, które są łatwiejsze w prowadzeniu np. Z BGG dobiegają głosy o nieudanym Królu Arturze. Czy ktoś ma jakieś odczucia co do kategoryzacji postaci na "przegięte" i "słabe"?

Zdecydowanie zbyt mało graliśmy, ale wczesne odczucia z obcowania z całym zestawem wskazują na razie, że Big Foot i Sinbad zdecydowanie odstają do reszty na plus, a Artura zbyt łatwo skontrować (chociaż muszę pograć nim więcej).
ODPOWIEDZ