Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: japanczyk »

SzakulFirsty pisze: 29 sie 2020, 08:59 1. Coś wiadomo, żeby Marvel Champions miało w końcu dostać wydanie PL? Marka Marvel, popularność złoto, grywalność złoto, popyt-podaż złoto, a do tej pory nie słyszałem żeby było w polskiej dystrybucji, "umiem w angielski", ale jednak nie potrafię czerpać przyjemności z czegoś co nie jest w moim języku.
Mocny offtop, ale rebel od razu po zapowiedzi powiedział ze nie bedzie tłumaczył
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Z tą popularnością to też nie tak do końca. Wiem że te liczby dużo nie mówią bo wszystiego nie pokazują ale patrzac na liczbę osób na fandomie Arkham lcg (i ich przyrost) do tego co się dzieje w Marvelu może i Rebel unikną wtopy z lokalizacją.

I tak, wiem że liczby osób na FB to nie 1:1 popularność, a Arkham jest dłużej ale różnica jest jednak znaczna.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
SzakulFirsty
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:03

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SzakulFirsty »

Wyposażyłem się w drugi core set i zastanawiam się nad kwestią budowy talii. Na razie moja talia Rolanda Banksa zawiera głównie po jednym egzemplarzu kart, wyjątek stanowią neutralne karty przeznaczone do testów umiejętności. Takich mam po 2. Rozumiem, że 2 to maksymalna ilość na konkretną kartę. W takim razie jednak jak działa koncepcja dwóch przykładowo Profesorów Milanów? Jeden wejdzie do gry, a drugi jest kompletnie bezużyteczny i zagraca mi rękę w przypadku dobrania z talii? Czy można go może zagrać jako tarczę dla tego pierwszego, który znajduje się już w grze, podobnie jak to jest w "grze o tron lcg".
Drugie pytanie tyczy się koncepcji grania na dwie ręce. Pomyślałem sobie, że rzeczywiście granie dwoma taliami i badaczami jednocześnie jest na tyle ciekawe, że pozwala nam prowadzić i ulepszać dwie zróżnicowane talie, a sami badacze tworzą bliski zespół przyjaciół. Jednak czy wgl istnieje zasada, która pozwala na taką grę, czy to tylko wymysł graczy? Ponieważ rozumiem grę z innymi osobami, ale żeby w wariancie solo samemu prowadzić dwóch lub więcej badaczy? To trochę niespotykane w grach. Myślałem nad Rolandem Banksem i Ślizgiem, ale ten drugi niestety również korzysta z kart Strażnika podobnie jak Roland. A nie będę kupował przecież kolejnych dwóch podstawek. Większy sens ma dla mnie Wendy. Jednak cała fabuła i geneza Ślizga i Wendy tak mi się podoba, że pomyślałem nawet o prowadzeniu trzech talii i badaczy jednocześnie jako swoista drużyna przyjaciół. Roland, Ślizg i Wendy.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

SzakulFirsty pisze: 30 sie 2020, 09:15 ... Drugie pytanie tyczy się koncepcji grania na dwie ręce. Pomyślałem sobie, że rzeczywiście granie dwoma taliami i badaczami jednocześnie jest na tyle ciekawe, że pozwala nam prowadzić i ulepszać dwie zróżnicowane talie, a sami badacze tworzą bliski zespół przyjaciół. Jednak czy wgl istnieje zasada, która pozwala na taką grę, czy to tylko wymysł graczy? ...
Takiej zasady nie ma. Co więcej gdyby traktować instrukcję dosłownie to jest tam zapis, który mówi, że gracz wybiera dokładnie jednego badacza. Oczywiście w tym temacie, podobnie jak w innych LCGach, gracze są podzieleni na dwa obozy: true solo i granie na dwie ręce. Ja co do zasady jestem zwolennikiem true solo ale ... po moich doświadczeniach z AH wiem, że niestety lepiej jest grać na dwie ręce.
Pierwsze to gra jest zaprojektowana do gry wieloosobowej. Na true solo często brakuje akcji, żeby wykonać nawet część podstawowych zadań które trzeba wykonać i ostatecznie gra kończy najgorszym możliwym zakończeniem, które często wprowadza przeszkody na początku kolejnego scenariusza, co powoduje, że ten znowu się kończy najgorszym możliwym zakończeniem i tak już do końca kampanii. Ostatecznie stwierdziłem, że jak ma to tak wyglądać to albo po prostu przeczytam najgorsze możliwe zakończenia albo rozłożę grę na dwóch badaczy. Porównując granie na dwie ręce i true solo to jest niebo, a ziemia. Sama obsługa dwóch talii nie jest specjalnie zajmująca ale niestety gra traci znacząco na klimacie. Jednak dużo lepiej się wczuć w przygodę jednego badacza.
Drugie to żeby zbudować efektywną talię true solo trzeba dobrze znać grę, scenariusze, zagrożenia, comba, itp. Bez tego pojedynczy badacz nawet jeżeli jakoś tam prowadzi scenariusz do przodu w końcu się wyłoży (co nakręci spiralę, nawarstwiających się przeszkód w każdym kolejnym scenariuszu).
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: longmen76 »

Popełniłem upgrade do skrzyni HwA polegający na dodaniu pojemników na żetony (jest nawet wolne miejsce na przyszłe żetony).
Chętnych zapraszam do zapoznania się z efektami i ofertą tutaj Skrzynia_HwA
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nadab »

W decku jest zazwyczaj 30 kart. Jeśli jest tam 15 kart po 2 sztuki to można bardziej liczyć na to, że konkretna karta wejdzie na rękę, niż w przypadku gdy każda z 30 kart jest inna.
Jeśli taki doktor jest kartą, na której opiera się cały deck, to lepiej jest mieć dwie kopie na startowej ręce, niż do końca rozgrywki szukać tej jednej w decku.
Większość kart może być zagrana do testu umiejętności, więc nawet jeśli nie można jej zagrać, to nadal może być pomocna.
carloz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:16
Has thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: carloz »

SzakulFirsty pisze: 31 sie 2020, 03:17
SzakulFirsty pisze: 30 sie 2020, 09:15 Wyposażyłem się w drugi core set i zastanawiam się nad kwestią budowy talii. Na razie moja talia Rolanda Banksa zawiera głównie po jednym egzemplarzu kart, wyjątek stanowią neutralne karty przeznaczone do testów umiejętności. Takich mam po 2. Rozumiem, że 2 to maksymalna ilość na konkretną kartę. W takim razie jednak jak działa koncepcja dwóch przykładowo Profesorów Milanów? Jeden wejdzie do gry, a drugi jest kompletnie bezużyteczny i zagraca mi rękę w przypadku dobrania z talii? Czy można go może zagrać jako tarczę dla tego pierwszego, który znajduje się już w grze, podobnie jak to jest w "grze o tron lcg".
Wyjaśniłby mi ktoś kwestię, którą poruszyłem? dotyczącą budowy talii i dodatkowych kopii kart?
od tego typu pytań jest raczej dział Zasady i ten watek: viewtopic.php?f=42&t=46247
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Nikt tam nie odpowiada na pytania. Prawie dwa tygodnie temu zadałem pytanie i cisza :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Hej. Przeglądałem właśnie swój zestaw mitów: Gdzie Czeka Zagłada z cyklu Dunwich i tak jakby brakowało jednej Karty? W tym zestawie jest napisane ze są karty od któregoś tam nr. aż do nr. 299 i wlasnie karty o nr. 299 nie mam. Jednak kart jest 60 więc może czegoś mi brakuję i mam duplikat innej karty? Może ktoś potwierdzić u siebie jak to wygląda?

Poza tym sprawdzałem całkowicie inny zestaw mitów i tam wszystkie nr. kart się zgadzają, nawet ta ostatni podany numer. Nie chciałbym zostać z myślą że czegoś mi brakuje w moim zestawie :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Evokenx pisze: 03 wrz 2020, 05:39 Hej. Przeglądałem właśnie swój zestaw mitów: Gdzie Czeka Zagłada z cyklu Dunwich i tak jakby brakowało jednej Karty? W tym zestawie jest napisane ze są karty od któregoś tam nr. aż do nr. 299 i wlasnie karty o nr. 299 nie mam. Jednak kart jest 60 więc może czegoś mi brakuję i mam duplikat innej karty? Może ktoś potwierdzić u siebie jak to wygląda?

Poza tym sprawdzałem całkowicie inny zestaw mitów i tam wszystkie nr. kart się zgadzają, nawet ta ostatni podany numer. Nie chciałbym zostać z myślą że czegoś mi brakuje w moim zestawie :)
Sprawdź tutaj liste kart z dodatku. Powinno załatwić sprawę :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Przypomni ktoś jakie kapsle na żetony pasują do gry? 28mm? Widzę także 27, 24 oraz 29,5.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

25 i 26 mm
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Jeszcze drobna uwaga: w 26 lekko latają, w 25 wchodzą na wcisk, więc trudno je później wyciągnąć.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

W sensie jak wsadzę, to raczej na zawsze? (Te 25)


Orientujecie się, ile potrzebuję? Ile max żetonów jest używanych w kampaniach?
Te nowe żetony z Innsmouth co wejdą, jak rozumiem ten sam rozmiar mają?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Wszystkich żetonów jest 44. W scenariuszach z reguły używa się 17-18, ale często dodajemy do worka nowe.

Ile nowych żetonów dojdzie jeszcze nie wiadomo.

Ja bym kupił ~60 kapsli, powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Miszon pisze: 03 wrz 2020, 13:25 W sensie jak wsadzę, to raczej na zawsze? (Te 25)
Jeszcze nie próbowałem wyciągać, ale są wciśnięte tak, że same na pewno nie wypadną :D Próba podważenia cienkim przedmiotem prawdopodobnie skończyłaby się wgnieceniem. Może ew. przez przełamanie tego kapsla?
Polecam Leuchtturm premium bez rantu, bardzo trwałe, dobrej jakości, fajnie leżą w dłoni. Miałem kiedyś jakieś tańsze z rantem i te ranty się łamały (na szczęście to były 26, więc wymiana nie stanowiła problemu). EDIT: Premium albo ultra, to chyba to samo.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

dojdzie 20 żetonów po 10 blessów i curse. Pozostałe żetony nie są w worku chaosu, mają inny rozmiar - jaki, nie wiadomo dokładnie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

Zorak pisze: 03 wrz 2020, 20:32 dojdzie 20 żetonów po 10 blessów i curse. Pozostałe żetony nie są w worku chaosu, mają inny rozmiar - jaki, nie wiadomo dokładnie.
Ile!? :D Ja myślałem że to po jednym. To ile w worku teraz może wylądować tych żetonów? Bo może zamiast sakiewki trzeba zacząć używać worka na ziemniaki 2kg? XD

btw ten feature wejdzie z postaciami czy z kampanią tylko? Chodzi o to, że np postać jakaś może to wrzucić i te żetony pojawią się w starszych kampaniach?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Sarseth pisze: 04 wrz 2020, 10:26
Zorak pisze: 03 wrz 2020, 20:32 dojdzie 20 żetonów po 10 blessów i curse. Pozostałe żetony nie są w worku chaosu, mają inny rozmiar - jaki, nie wiadomo dokładnie.
Ile!? :D Ja myślałem że to po jednym. To ile w worku teraz może wylądować tych żetonów? Bo może zamiast sakiewki trzeba zacząć używać worka na ziemniaki 2kg? XD

btw ten feature wejdzie z postaciami czy z kampanią tylko? Chodzi o to, że np postać jakaś może to wrzucić i te żetony pojawią się w starszych kampaniach?
Karty gracza z tej kampanii operuja tymi zetonami wiec moga byc w kazdej kampanii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Sarseth pisze: 04 wrz 2020, 10:26 Ile!? :D Ja myślałem że to po jednym. To ile w worku teraz może wylądować tych żetonów? Bo może zamiast sakiewki trzeba zacząć używać worka na ziemniaki 2kg? XD
No coś ty, patrząc po badaczach i ich kartach z tego cyklu, jednym z nowych archetypów talii będzie "zapychacz wora żetonami błogosławieństw/klątw" ;) Jak to będzie działać - zobaczymy...
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jediwolf »

Galakta coś wspominała o kolejnych dodrukach całych cyklów jak było teraz z Dziedzictwo Dunwich?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak, zamowili jeszcze dwa cykle bez wskazywania o ktore chodzi ale pewnie Carcossa i ZE.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 257 times
Been thanked: 55 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: narandil »

pytanie od laika o te nowe talie badaczy: którą brać do gry na 1-2 osoby? Chodzi mi oto żeby postać była jak najbardziej uniwersalna i raczej silniejsza niż słabsza ;) ... czy w ogóle są już jakieś opinie/info na ten temat ?
z góry dzięki !
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

narandil pisze: 05 wrz 2020, 13:48 pytanie od laika o te nowe talie badaczy: którą brać do gry na 1-2 osoby? Chodzi mi oto żeby postać była jak najbardziej uniwersalna i raczej silniejsza niż słabsza ;) ... czy w ogóle są już jakieś opinie/info na ten temat ?
z góry dzięki !
Na dwie osoby to nieśmiertelne combo guardian + seeker, czyli w przypadku tych gotowych talii badaczy to będzie Nathaniel i Harvey. Co do gry solo na 1 rękę chyba bym poszedł po Stellę :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Terk »

Jak dla mnie wszystkie 5 talii badaczy bardzo dobre. Uwazam, ze komplet to bardzo dobry sposob na zwiekszenie puli kart dla poczatkujacych, a zaawansowani i tak wszystko po kolei kupuja :P.
ODPOWIEDZ