Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

Kwestor pisze: 01 wrz 2020, 12:00
Swawolny_Pionek pisze: 01 wrz 2020, 11:35
Atk pisze: 01 wrz 2020, 10:44czy w zwiazku z taka smutna sytuacja jaka zaistniala z promkami do Barrage bedzie w razie czego opcja dokupic je odzielnie za jakies normalne pieniadze?
Jaką sytuacją? :oops:
Wydaje mi się, że gdzieś czytałem/słyszałem, że się skończyły, ale nie mogę teraz znaleźć.
dostalem maila ze dojechaly w bardzo malej ilosci i trzeba zdecydowac albo teraz w promocyjnej cenie bez kol albo czeka sie do okolo 17 wrzesnia :(
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 84 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Swawolny_Pionek »

W przedsprzedaży do Barrage miały być tylko 4 plastikowe koła. O żadnych kartach nie widziałem info, więc skąd info o nich?! :oops:

Rzuciłem okiem na 3 losowe zapowiedzi z okresu przedsprzedaży i w każdej jest tylko info o kółkach. Jak tu (https://paradoks.net.pl/read/40187-rusz ... rtal-games) w ostatnim paragrafie. :roll:
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

ee a gdzies ktos pisal o kartach? :)
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: szafaaaa »

Wiadomo kiedy dokładnie premiera Detektywa Sezon 1?
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 84 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Swawolny_Pionek »

Atk pisze: 01 wrz 2020, 14:40ee a gdzies ktos pisal o kartach? :)
Okay, teraz rozumiem. Założyłem, że jeśli mówimy o promkach, to macie na myśli karty. Rutyna, że się tak wyrażę. Mój błąd. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: sydonia »

szafaaaa pisze: 01 wrz 2020, 15:35 Wiadomo kiedy dokładnie premiera Detektywa Sezon 1?
17 września.
Wszystkie daty premier znajdują się na stronie https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi, która aktualizowana jest co poniedziałek.
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

WRZEŚNIOWE PRZEDSPRZEDAŻE W PORTAL GAMES

Obrazek
🏝 ROBINSON CRUSOE: SKRZYNIA SKARBÓW 🏝
▪ Przeżyj przygodę na tajemniczej wyspie w zupełnie nowym wydaniu! Łącz komponenty z podstawową wersją gry, usprawniaj schronienie i zmierz się z nowymi bestiami.
Poczuj zew przygody dzięki nieskończonej regrywalności.
▪ W pudełku znajdziesz pięć scenariuszy fanowskich i autorskich, niedostępnych w podstawowej wersji gry i wcześniejszych dodatkach.
▪ Zmierzysz się z okrutnymi kłusownikami, podążysz śladami doktora Livingstone'a, wsiądziesz do Wehikułu Czasu, przeżyjesz przygodę w Nibylandii i wyruszysz na poszukiwania na Wyspie Skarbów. Ostatnie dwa z tych scenariuszy to czysta beztroska zabawa, w którą polecamy wciągnąć wasze pociechy!
▪ Tylko w przedsprzedaży otrzymacie komplet pomalowanych znaczników z żywicy gratis!
http://bit.ly/SKRZYNIA_SKARBÓW

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Obrazek

🏰 WICEHRABIOWIE ZACHODNIEGO KRÓLESTWA 🏰
▪Kolejna samodzielna gra z serii Zachodnie Królestwa autora Shema Philipsa osadzona w średniowieczu, zawierająca mechanikę rondla akcji.
▪Asymetryczna rozgrywka dzięki unikatowym zdolnościom graczy wyruszającym na poszukiwanie mieszczan, którzy jak najlepiej spełnią ich cele.
▪Możliwość punktowania na wiele różnych sposobów
▪Przepiękne komponenty będące wizytówką serii Zachodnich Królestw, w tym imponująca modułowa plansza, a także centralnie położony zamek.
http://bit.ly/ZachodnieKrólestwa

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🏗 ARCHITEKCI ZACHODNIEGO KRÓLESTWA:
WIEK RZEMIEŚLNIKÓW 🏗
▪Dodatek do Architektów Zachodniego Królestwa umożliwiający grę dla 6 graczy, wprowadzający rzemieślników liczących się za 2 zwykłych robotników, a także nowe karty pomocników i budynków.
▪2 nowe akcje wytwarzania zdobień i narzędzi dzięki nakładce na planszę domu gildii, pozwalające na uzyskanie dodatkowych zdolności, natychmiastowych korzyści i punktów zwycięstwa.
http://bit.ly/ZachodnieKrólestwa

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📜 KRONIKI ZACHODNIEGO KRÓLESTWA 📜
▪Dodatek do trzech niezależnych wersji podstawowych gry, w którym gracze rywalizują o zapisanie się na kartach historii grając kolejno w Architektów, Paladynów i Wicehrabiów Zachodniego Królestwa.
▪Angażujący tryb kampanii premiujący za dobre miejsca w każdej z gier, z nowymi celami, których wypełnienie pozwala na zebranie cennych ksiąg i zyskanie istotnej przewagi w dalszej grze.
▪Wysokiej jakości komponenty: nowe elementy trybu kooperacji dla każdej z podstawowych gier, a także 21 ksiąg dających punkty na koniec gry.
http://bit.ly/ZachodnieKrólestwa

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
a jutro Dzień Molocha i przedsprzedaże związane ze światem Neuroshimy...
Polecam śledzić nasze social media ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

Portal_Games pisze: 04 wrz 2020, 14:22 WRZEŚNIOWE PRZEDSPRZEDAŻE W PORTAL GAMES
🏝 ROBINSON CRUSOE: SKRZYNIA SKARBÓW 🏝
▪ Przeżyj przygodę na tajemniczej wyspie w zupełnie nowym wydaniu! Łącz komponenty z podstawową wersją gry, usprawniaj schronienie i zmierz się z nowymi bestiami.
Poczuj zew przygody dzięki nieskończonej regrywalności.
▪ W pudełku znajdziesz pięć scenariuszy fanowskich i autorskich, niedostępnych w podstawowej wersji gry i wcześniejszych dodatkach.
▪ Zmierzysz się z okrutnymi kłusownikami, podążysz śladami doktora Livingstone'a, wsiądziesz do Wehikułu Czasu, przeżyjesz przygodę w Nibylandii i wyruszysz na poszukiwania na Wyspie Skarbów. Ostatnie dwa z tych scenariuszy to czysta beztroska zabawa, w którą polecamy wciągnąć wasze pociechy!
▪ Tylko w przedsprzedaży otrzymacie komplet pomalowanych znaczników z żywicy gratis!
http://bit.ly/SKRZYNIA_SKARBÓW
Drogi Portalu, a dodacie do sklepu pakiet Skrzynia + Opowieści niesamowite? Są dostępne wszystkie opcje poza tą jedną (która mnie interesuje :D).
Awatar użytkownika
muj_rzłuf
Posty: 25
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: muj_rzłuf »

A obiecany big box do RC?
wWłaściwie mam wszystko do RC, ale ciężko to przechowywać:)
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Xavris »

Rozumiem, że skoro na liście nowości na wrzesień nie ma grzechów do The Others, to o III kwartale, o którym wcześniej zamiast Was wspomniał jeden z użytkowników można zapomnieć?
Serio, skoro wróciliście na forum moglibyście udzielić jakiejś oficjalnej informacji a nie udawać, że nie ma pytania.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Beowulfik »

Drogi Portalu, ile dokładnie jest tych znaczników z żywicy w Skrzyni?
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

muj_rzłuf pisze: 04 wrz 2020, 19:43 A obiecany big box do RC?
wWłaściwie mam wszystko do RC, ale ciężko to przechowywać:)
Dzisiaj w planszowki tv mówili że będzie opcja samego kartonu ale nie wysłuchałem się kiedy bo kurier przyniósł Barrage i jaralem się otwieraniem gry
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: mnw »

To mówili o pudle do Skrzyni, a nie o żadnym tam big boxie :)
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: raphaell7 »

@Portal_Games Czy planszetki do wszystkich frakcji Neuroshimy Hex będą dostępne do zakupienia osobno? To samo pytanie odnośnie żetonów PŻ dla każdej frakcji :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

W sprawie grzechów The Others:
Ostatni update od CMON - w nowej fabryce wystąpił problem w produckji plastików i data realizacji zlecenia opóźniła się o miesiąc. Na tę chwilę gotowość na przełomie września i października. Tak jak obieclaiśmy wcześniej, podamy miesiąc premiery jak dodatki wypłyną w kontnerze z Chin.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: krwlng »

@Portal_Games:
W insercie do edycji Roku Molocha Neuroshimy Hex będzie przewidziane miejsce na kolejne frakcje czy 19 to sztywna liczba? :)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EVOCATVS »

Nawiązując do portalowego newsa na stronie (https://portalgames.pl/pl/rok-molocha-reminder) miały być wczoraj jakieś nowe tytuły zapowiedziane, o których nic wcześniej nie było mówione. Wiadomo coś o nich, bo nie mogę żadnych newsów namierzyć?

Mam jeszcze pytanie o Last Aurorę. Zamierzacie dostosować ją graficznie do świata Neuroshimy, czy na dopisku na pudełku się skończy? To co jest obecnie jakoś mi się fabularnie nie klei. Na streamie z gameplayem było mówione, że akcja gry dzieje się na początku "apokalipsy", zanim luzie ogarnęli co się dzieje, ale grafiki, np pojazdów, pasują raczej do głębokiego postapo, ileś lat po "końcu świata".
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Chrostek84 »

Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EVOCATVS »

Jak tak, to słabo. W newsie obiecali tytuły, o których jeszcze nie mówili, a o Neuro RPG i Hexie już dobre parę lat się słyszy.
Trochę miałem nadzieję na jakąś Neuroshimową przygodówkę albo dungeon crawlera.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Ale mnie negatywnie cena Hexa w wklepie portalu zaskoczyla
350 vs 230 w normalnych sklepach, to chyba jakis rekord i dodatkowa figurka, lamiglowki czy artbook jakos niespecjalnie rekompensuja te cene
Przy rabacie jeszcze jest w miare bo wychodzi 315, ale deeeejm
To samo z Neuro RPG - 200 vs 130
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: ShapooBah »

Szkoda, że Neuroshima RPG to wciąż ta sama wersja 1.5, w którą grałem już dekadę temu :(.

Rok 2020 aż prosi się o edycję 2.0 z przeprojektowaniem kart postaci, wywaleniem niepotrzebnych i uproszczeniem zbyt złożonych mechanik.
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Chrostek84 »

japanczyk pisze: 06 wrz 2020, 11:33 Ale mnie negatywnie cena Hexa w wklepie portalu zaskoczyla
350 vs 230 w normalnych sklepach, to chyba jakis rekord i dodatkowa figurka, lamiglowki czy artbook jakos niespecjalnie rekompensuja te cene
Przy rabacie jeszcze jest w miare bo wychodzi 315, ale deeeejm
To samo z Neuro RPG - 200 vs 130
Popraw mnie jeśli się mylę, ale porównujesz cenę ze sklepu Portalu bez rabatu z ceną z 3 trolli z twoim rabatem. Sprawdź też ceny artbooków w kampaniach croudfundingowych. Zazwyczaj kształtują się one w okolicach 80 - 100 zł ( np. Łowcy, Nemesis , Scythe ). Różnice w cenie między Portalem a sklepami są podobne do innych gier w tym przedziale cenowym: np Zombicide czy Barrage.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: tomp »

Warto dodać, że oferta przedsprzedażowa portalu zawiera figurkę oraz artbook'a. Pewnie dosyć ciężko określić wartość tych bonusów, ale zapewne stąd wynika różnica.
Wg mnie oferta jest skierowana do nowych graczy, kolekcjonerów lub ultra-fanów Hex'a. Ja na przykład nie widzę potrzeby kupowania gry 2 raz.

PS. szkoda, że figurka nie jest dostępna do zakupienia w sklepie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Ja sie z checia figurki pozbede bo mam wystrczajaco plastiku na polkach :P
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: _leigam_ »

japanczyk pisze: 06 wrz 2020, 16:18 Ja sie z checia figurki pozbede bo mam wystrczajaco plastiku na polkach :P
Daj znac jakie tlumy sie po nia zglosily ;)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Zablokowany