Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Nidav »

Można zagrać na Tabletop Simulator (czego sam nie zrobiłem, bo nie posiadam) - na BGG chociażby można zobaczyć w komentarzach ocen jakieś opinie. Przeważają pozytywne - średnia 7.9 na BGG, chociaż zdarzają się jakieś 7 i niżej, ale też w stylu 10 z komentarzem "zagrałem, wsparłem na KS, pokochałem tę grę i czekam na swoją kopię". Niemniej więcej opinii i recenzji na pewno pojawi się po premierze ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: detrytusek »

A najlepiej wyrobić sobie własną po oglądnięciu rozgrywki na BGG. Zachęcam.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Chizu »

Nidav pisze: 04 wrz 2020, 22:15 Można zagrać na Tabletop Simulator (czego sam nie zrobiłem, bo nie posiadam)
Można też zagrać na Tabletopii, trzeba tylko założyć darmowe konto.
https://tabletopia.com/games/viscounts- ... st-kingdom
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:03 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
keldorn
Posty: 565
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: keldorn »

Ja tam swój unboxing bede mial jak wroce do domku. Juz sie nie moge doczekac... jeszcze tylko 200km.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Majkel89 »

Jestem bardzo ciekawy tego tytułu, tak więc czekam na jakieś pierwsze opisy, wrażenia.

Interesuje mnie też czy w tej odsłonie występuje jakaś interakcja między graczami czy też czysty pasjans jak w innych grach tej serii
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: akasha_wl »

Akurat Architekci jak na gatunek mają sporo interakcji za sprawą mechaniki pojmania robotników przeciwnika. Na pewno nie jest to pasjans.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:03 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
autopaga
Posty: 1425
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: autopaga »

Generalnie jeżeli chodzi o interakcje to zdecydowanie bliżej pasjansowi z palladynów niż architektom.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: trance-atlantic »

Można by rzec, że podobnie jak w Paladynach, jest dużo do zrobienia, ale czasu braknie na wszystko. Z całej trójki (P, A, W) mam wrażenie, że tu jest "napaćkane" wszystkiego od groma i trochę przez co łatwo jest się pogubić czy też popaść w paraliż decyzyjny. Tak jak w Paladynach można było czekać kilka minut na swoją kolejkę, bo przeciwnik pod koniec rozgrywki kręcił kombosy jak szalony (ale to akurat było konsekwencją jego wcześniejszych decyzji), tak tutaj odnoszę wrażenie, że cały czas szuka się najlepszej drogi do zapunktowania, bo w zasadzie wszystkiego jest za mało. Niby ta krótka kołderka jest spoko, ale to wszystko idzie jakoś tak ślamazarnie. Interakcja znikoma, gra mocno nastawia się na zdobywanie bonusów a to za odrzucenie karty, a to za postawienie budynku, za tamto i siamto. Tutaj chyba najbardziej opłaca się specjalizować, ale czy takie granie "sobie a muzom", gdy każdy z graczy pójdzie w coś innego, jest rzeczywiście takie zachwycające? Trudno powiedzieć. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 528 times
Been thanked: 153 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

Zagrałem Solo pierwsza rozgrywkę. Nie grałem Solo ani w Architektów ani w Paladynów więc nie mam porównania ale micromanagment zabijał cała przyjemność z rozgrywki. Wiadomo, ze pierwsza rozgrywka i ciągle z głową w instrukcji.

Plansza wygląda świetnie ale przy 4 graczach np będziemy ciagle się nad nią pochylali bo ikony są małe a konie duże (moim zdaniem powinny być inne proporcje). Do tego są manuskrypty oraz karty mieszczan które dodatkowo blokują widoczność.

Ilość akcji chyba jeszcze większa niż w PZK i ciezko skupić sie na jednym celu. Jednak ten wybrany Paladyn dość mocno ukierunkowywał nas w rundzie a losowe rozstawienie planszy, zamku plus wybór początkowych kart powoduje kolejne zmienne.

Gra pasująca do serii ale po pierwszym poznaniu przegrywa z Paladynami. Wiadomo ze kilka gier i będzie latwiej. Szczególnie ze nie lubie grac solo i na więcej graczy będzie mi latwiej.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 851 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Neoptolemos »

Pozwolę sobie wrzucić swoją recenzję ;)
Tl;dr - mi się całkiem podobało, sprawne euro, sporo frajdy z rozkminy, natomiast faktycznie bez większej interakcji. Nie mam za to zarzutów do downtime czy czytelności, nawet w 4 osoby.
Zaznaczam natomiast, że nie grałem w Architektów ani Paladynów, ale już zdążyłem kupić :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Viscounts of the West Kingdom (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Nidav »

Do mnie dzisiaj gra przywędrowała i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę miał okazję ją sprawdzić. Ale nie wiem co Portalowi się stało, żeby zmieniać grafikę na bokach pudełka, przez co jest brak spójności, jak się wszystkie pudełka obok siebie postawi. Najpierw myślałem, że to wszystkie edycje tak mają, ale ten temat na BGG pokazał, że jednak nie i przynajmniej włoska edycja ma normalnie postacie z gry również na bokach. Patrząc się po zdjęciach na BGG oryginalne wydanie też te postacie ma. Trochę smutek, bo jednak ciężko na to nie zwrócić uwagi, jak gry stoją na półce.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 851 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Neoptolemos »

Lol, a ja w tej sekundzie spostrzegłem, że na polskim pudełku jest 1-5 graczy :o a gra jest zdecydowanie 1-4...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 528 times
Been thanked: 153 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

Uwielbiam Portal i w sumie gra nic nie traci na tym ale muszę patrzeć na tą pułkę codziennie i smuteczek ;(

Gra chodzi na maks 4 ale na horyzoncie jest dodatek do Paladynów i Architektów więc moze sie zmieni ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Lothrain »

gregoff pisze: 22 paź 2020, 13:29 Uwielbiam Portal i w sumie gra nic nie traci na tym ale muszę patrzeć na tą pułkę codziennie i smuteczek ;(
Ja też spojrzałem na tę Twoją "pułkę" i ogarnął mnie smuteczek ;) Ale co do Portalowych kombinacji pudełkowych pełna zgoda. Im się wydaje, że to bzdura, ale ja przez tę bzdurę Inis nie kupiłem. Gdyby wydali to po bożemu, jak wcześniej Rebel, to bym się nie oparł. Teraz też kombinują nie wiadomo po co.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: playerator »

Lothrain pisze: 22 paź 2020, 13:35 (...) Teraz też kombinują nie wiadomo po co.
Portal słynie z "tuningowania" gier, ale w tym przypadku bardziej prawdopodobna wydaje się wersja o zaginionej warstwie w pliku graficznym. Zawszeć trochę lżej na duszy, że tym razem to nie specjalnie :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Largo »

W instrukcji jest też błąd odnośne ilości srebrników. Jest ich fizycznie 40, w ang instrukcji jest 40, a w polskiej nie wiedzieć czemu 50 :?
Ciekawe czy nie ma innych błędów...
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Koziełło »

Largo pisze: 22 paź 2020, 18:36 W instrukcji jest też błąd odnośne ilości srebrników. Jest ich fizycznie 40, w ang instrukcji jest 40, a w polskiej nie wiedzieć czemu 50 :?
Ciekawe czy nie ma innych błędów...
Ależ są. Pierwszy przykład, który rzucił mi się w oczy:
Po zakończeniu wszystkich ruchów swoich Robotników w całym Zamku aktywny gracz sprawdza czy w dowolnej
sekcji Zamku pierwszego lub drugiego poziomu znajduje się 3 lub więcej Robotników dowolnego koloru. Jeżeli tak
jest, gracz musi wypchnąć nadliczbowych Robotników, tak by zostało ich 3 w tej sekcji
.
To cytat z wersji papierowej instrukcji. W wersji on-line jest prawidłowo (...) znajduje się więcej niż 3 Robotników dowolnego koloru(...)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Largo »

Eh tak czułem. Nie zależy mi na ładnym wieku od pudła (chociaż nie powinno odbiegać od standardu), ale instrukcje chciałbym dostać nową skoro są błędy i to też takie wpływające na rozgrywkę. Porażka...
autopaga
Posty: 1425
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: autopaga »

Nie narzekać, ja dostałem ze skazą fabryczną na boku pudełka i pogniecioną instrukcją ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4477
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1102 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

autopaga pisze: 22 paź 2020, 22:08 Nie narzekać, ja dostałem ze skazą fabryczną na boku pudełka i pogniecioną instrukcją ;)
Szczęściarz - niektórzy dostali z błędami w instrukcji i na kartach :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
autopaga
Posty: 1425
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: autopaga »

Toż to mnie nie ominęło, załapałem się na limitowaną edycję ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4477
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1427 times
Been thanked: 1102 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

No tośmy obaj wybrańcy :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2792
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Viscounts of the West Kingdom / Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: bogas »

Largo pisze: 22 paź 2020, 21:56 Eh tak czułem. Nie zależy mi na ładnym wieku od pudła (chociaż nie powinno odbiegać od standardu), ale instrukcje chciałbym dostać nową skoro są błędy i to też takie wpływające na rozgrywkę. Porażka...
Ale to nie wpływa na rozgrywkę. Jest to takie "masło maślane", bo z zapisu wynika, że jak jest 3 robotników w sekcji zamku to usuwasz nadmiarowych aż zostanie 3, a że już jest 3 to nie usuwasz żadnego.
ODPOWIEDZ